povestiti-va visele si vi le voi dezlega

  •  
    • 509 mesaje
    7 Apr 2004, 12:28
    0 0
    Magg
    cainele acela afectuos nu e altcineva decat un prieten foarte apropiat care s-a indragostit de tine! fii pe faza))
  •  
    • 509 mesaje
    7 Apr 2004, 12:38
    0 0
    mgrad:
    e un vis plin de simboluri crestine, ritualul din visul tau este a celei ce ar trebui sa poarte rasa monahala. nu stiu daca in trecutul tau ti-ai pus vreodata problema sa devii calugarita, dar mesajul visului cu certitudine e acesta.
    vorbeste si cu un duhovnic despre acest vis
  •  
    • 509 mesaje
    7 Apr 2004, 12:48
    0 0
    bella13

    pisicile sunt femei false, intrigante. sa stii ca ai multe rivale, prietenul tau are sentimente profunde pentru tine numai daca apa in care statea cand a omorat fetusul era limpede, curata, daca e era murdara ar trebui sa fi mai atenta la relatia voastra.
    faptul ca omoara puiul inseamna ca o va respinge pe acea femeie care va incerca sa se puna intre voi. fi cu bagare de seama la femeile din cercul vostru
  •  
    • 509 mesaje
    7 Apr 2004, 13:01
    0 0
    AliceA

    in viata ta se intampla lucruri minunate, dar ai un fel superficial de a trei evenimentele importanta. scara pe care trebuie sa o cobori ca sa dai in acea padure superba inseamna ca e necesar sa patrunzi mai mult in sufletul tau si sa analizezi ce ti se intampla, pentru ca s-ar putea sa descoperi multe raspunsuri pozitive care sunt inauntrul tau. fanul imprastiat sunt gandurile tale, esti un pic cu capul in nori. bunicul tau te vegheaza si pare ca se amuza un pic de felul tau de a fi un pic imprastiat, desi faci eforturi sa fi echilibrata pentru ca spuneai ca nu stiai cum sa faci sa aduni fanul.
    daca in viata ta ai neclaritati,numai in tine sunt rezolvarile pentru ca dispui de o adevarata comoara de resurse bune.
  •  
    • 509 mesaje
    7 Apr 2004, 13:02
    0 0
    scuzati greselile de ortografie, incerc sa nu omor tastatura cand raspund
  •  
    • 80 mesaje
    7 Apr 2004, 13:03
    0 0
    Draga Rozamunda, esti de acord cu mine ca un vis poate devenii realitate!?vreau sa te intreb daca tu crezi in vraja si daca te si ocupi cu asa ceva.astept un raspuns.
  •  
    • 509 mesaje
    7 Apr 2004, 13:48
    0 0
    visele sunt avertismente ale subconstientului, simbolurile lor te lumineaza sau te pun in garda asupra evenimentelor din viata.visele devin realitate numai in cazul profetilor, a oamenilor vizionari urcati pe o inalta scara spirituala.
    nu stiu ce sa cred despre vraji, dar sigur nu ma ocup cu asta. incearca la mama omida
  •  
    • 80 mesaje
    7 Apr 2004, 13:58
    0 0
    pot sa iti spun ca mie visele mi se implinesc!ma ocup cu descantece si farmece(nu sa fac rau)si cred in D-zeu.
  •  
    • 509 mesaje
    7 Apr 2004, 14:07
    0 0
    poate poti sa-mi satisfaci niste curiozitati, iti scriu pe privat
  •  
    • 112 mesaje
    7 Apr 2004, 14:33
    0 0
    Multumesc mult!!!
  •  
    • 38 mesaje
    7 Apr 2004, 16:04
    0 0
    Draga Rozamunda,

    Multumesc mult pt interpretare!!!
    Intr adevar am multe prietene si niciodata nu poti fi sigura cu adevarat de sinceritatea sentimentelor..
    In legatura cu natura apei..era apa curata..pt ca de fapt era un fel de cada ..asta ar fi un semn pozitiv...
    Cred f mult in vise pt ca am avut vise premonitorii care s au adeverit..
    Cele cu simboluri sunt mai complicate asa ca am sa mai apelez la tine..esti o draguta
  •  
    • 509 mesaje
    7 Apr 2004, 16:23
    0 0
    inseamna ca veti depasi rautatile
  •  
    • 518 mesaje
    7 Apr 2004, 18:30
    0 0
    am acelasi vis de mai bine de 5 ani,il am cam o data la o luna.daca poti sa imi spui si mie ce reprezinta. eu m-am gandit la tot felul de tampenii dar nu vreau sa cred in nimic. daca poti sa ma ajuti. eu cred foarte mult in vise. "ma aflu intr-o scara de bloc(care nu imi este cunoscut), este atat de intuneric inact de abia daca reusesc sa vad treptele. blocul are foarte multe etaje. eu caut un apartament anume,dar niciodata nu il gasesc. ma ratacesc si ma inspaimant. nu mai pot gasi iesirea,oricat de mult as incerca, fie sa urc sau sa cobor." in speranta ca ma poti lamuri si pe mine, mersi mult de tot.
  •  
    • 518 mesaje
    7 Apr 2004, 18:37
    0 0
    nu stiu daca s-a mai discutat acest subiect, nu stiu daca mai sunt persoane ca mine (desi ceva imi spune ca da). visez noaptea daca a doua zi se intampla ceva rau cu mine sau cu persoanele la care tin. si stiu ca va fii ceva .deja am inceput sa cred in ceea ce visez. dar e foarte ciudat ca niciodata nu visez de bine, cum se spune. mai degraba nu visez nimic. a fost o perioada in care ma simteam vinovata pentru ceea ce se intampla, dar mi-am dat seama ca nu am de ce. dar e foarte neplacut sa stai si sa astepti sa aibe loc ceva rau.
  •  
    • 509 mesaje
    8 Apr 2004, 15:27
    0 0
    pnic
    acest gen de vis care se repeta este un avertisment ce vine din subconstientul tau. blocul in care te ratacesti si besna este un semnal ca tu cauti ceva in planul vietii tale si nu gasesti, ceva te nelinisteste foarte tare, fie ca e in plan sentimental sau social, nu gasesti solutia la o problema importanta pentru tine. apartamentul pe care il cauti constituie rezolvarea problemei, solutia pe care tu nu o gasesti, faptul ca urci si cobori indica de asemeni ca tu incerci foarte mult sa rezolvi acel lucru.
    acest vis va inceta sa te mai urmareasca in momentul in care te vei clarifica, te vei lumina, vei gasi acea solutie. spui ca se intampla asta de cinci ani, poate vrei sa gasesti un loc de munca mai bun si nu reusesti, poate ai probleme cu scoala daca esti studenta, sau poate in plan sentimental ceva nu merge. sper tare mult sa faci putina ordine in gandurile tale si sa gasesti in realitate acel lucru care iti lipseste atat de mult, poate inca nu realizezi despre ce anume e vorba dar ti-am spus, odata ce se va sparge cercul problemelor visul va inceta ta te tulbure.
  •  
    • 518 mesaje
    8 Apr 2004, 17:07
    0 0
    la asta m-am gandit si eu: ca ar fii ceva care imi doresc foarte mult, o implinire, dar care nu se realizeaza. dar, momentan, chiar daca ma gandesc mult, nu exista o astfel de neimplinire care sa ma obsedeze. sunt la facultate, acolo unde mi-am dorit, starea mea materiala este buna, am o relatie in care sunt mai mult decat fericita, ce mi-as mai putea dori?
  •  
    • 509 mesaje
    8 Apr 2004, 17:38
    0 0
    atunci e posibil ca visul asta sa apara pe fond de stres, de oboseala,urmareste si tu cand mai visezi asa care e starea ta in perioada aceea.
  •  
    • 518 mesaje
    8 Apr 2004, 17:47
    0 0
    si daca tot ai fost draguta si mi-ai raspuns la primul vis mai indraznesc sa-ti spun si despre un al doilea, care, tot asa se repeta. visez ca gasesc bani , monezi mai precis, si ca ii adun, banut cu banut, si parca niciodata nu reusesc sa ii strang pe toti. si tot asa, chestia asta se intampla in locuri necunoscute mie. ai idee ce inseamna asta?
  •  
    • 64 mesaje
    9 Apr 2004, 10:59
    0 0
    Te rog, Rozamunda! Imi raspunzi si mie la o intrebare? Ce inseamna daca visezi foarte des copii mici? Mai ales visez ca eu sunt singura care ii poate proteja. Decorurile sunt diferite: dezastre naturale, copii care nu au pe nimeni... Cineva mi-a spus ca e semn rau cand visezi copii mici. Ajuta-ma si pe mine. Te rog! Si inca ceva. Ma visez odata la ceva timp imbracata in rochie de mireasa (am visat o data una roz cu un model ciudat cu "atarnaturi" cam cum se purta prin anii 50-60 - cu talia aceea joasa. Multumesc inca o data!
  •  
    • 2234 mesaje
    12 Apr 2004, 22:37
    0 0
    MAI ACUM EU AM UN STRES. VAD CA AI REVENIT ROZAMUDA SI MA MACINA SI PE MINE O INTREBARE LEGATA DE NISTE VISE. SPER SA AI AMABILITATEA SA IMI RASPUNZI, ASTA DACA TE AJUTA SI TIMPUL: ce inseamna cand visezi feline mari, tigrii spre exemplu. eu am visat acum cateva nopti o felina mare, nu avea culoarea tigrului, adica era negru si cu niste pete rare de culoare maron inchis, totusi eu stiam ca e tigru. stiu ca in vis imi era teama de respectivul animal care nu era de totusi de capul lui, era tinut de cineva. si mai stiu ca avea ceva cu mine pentru ca atinsesem puii. acu nu radeti de mine, da ce vreti asta am vista eu. iar la 1 sau 2 nopti am vista iar. de data asta stiu sigur ca ara tigru, adica avea culoarea care trebuie. de data asta nu imi mai era frica de el, totusi nu ma apropiam, il priveam cu alearga pe o strada printr-un sat. stiu ca am gandit chiar ca este vesel si prietenos. si tot in visul asta mai apareau niste animale. era vorba de bivolite. (la bunicii mei la tara se cresc animalele astea in locul vacilor asa ca sunt familiarizata cu ele, nu e ciudat ca le-am visat si nu e ciudat nici ca imi e teama de ele.) ce e ciudat, imi amintesc ca in vis intrasem intr-o curte pentru ca se intorceau de la pascut bivolitele, totusi am vazut trecand doar una singura pe strada. iar tigrul din visul meu nu o ataca. isi vedea de ale lui. nu stiu cat am fost de coerenta sau daca ar trebui sa iti mai dau detalii, am vrut sa te intreb doar pentru ca am visat de doua ori feline mari.