povestiti-va visele si vi le voi dezlega

  •  
    • 1101 mesaje
    19 Feb 2004, 15:23
    0 0
    poti sa postezi ce vrei tu...si nu e carcoteala...
    pur si simplu mi-am dat seama ulterior ca de fapt partea "for free" a fost pt atragere de potential cliente...de aia nu am mai continuat "corespondenta".

    si ca sa fiu sincera am crezut ca mi-ai cerut doar mie "taxa" pt ca deja eram la al treilea vis pe care te rugam sa il interpretezi...mai apoi am vazut pe topic asta ca si celorlate le trimitei privat!

    BTW-pe siteurile ale se specifica de la inceput ca e cu plata, sau ai o monstra for free si restul nu!!
  •  
    • 230 mesaje
    19 Feb 2004, 15:54
    0 0
    Rozamunda, mai bine da dovada de putina demnitate si nu te mai afunda mai rau...ai incercat sa profiti de noi si nu ti-a iesit, cel mai bine ar fi sa incetezi cu injuriile total nefondate la adresa evelor si sa o iei ca pe o lectie, iar data viitoare incearca sa fi cinstita de la inceput si iti garantez ca iti va fi mult mai bine...
  •  
    • 361 mesaje
    19 Feb 2004, 19:42
    0 0
    Roza draga, noi facem valuri? Cred ca tu faci mai multe. Sper ca ti-ai gasit clientela suficienta, daca nu am inteles ca exista anunturi gratuite in ziare....fa o incercare...ce zici?

    La revedere si din partea mea.....calatorie sparncenata....si vise placute !!!!!
  •  
    • 213 mesaje
    19 Feb 2004, 20:48
    0 0
    nu am intrat pe eltuniversitate, nu cunosc adresa.
  •  
    • 34 mesaje
    24 Mar 2004, 00:49
    0 0
    draga Rozamuda, ma visez inspaimantator de des ca urc cu liftul intr-un bloc (cel al bunicilor mei, in care nu mai stau de mult)sau ca urc pe scari, si tot urc si nu se mai termina scarile pana nu ma trezesc speriata. ce crezi ca inseamna? ca am aceste vise asemanatoare cam in fiecare luna.
  •  
    • 20 mesaje
    26 Mar 2004, 13:32
    0 0
    Buna, i-mi pare bine ca am gasit pe cineva care sa-mi explice 2 vise :
    1- m-am visat de cateva ori in rochie de mireasa , nu aveam voal pe cap.
    Ma aflam in biserica si urma sa ma casatoresc cu prietenul meu.
    2- de multe ori o visez pe matusa mea care a murit acum vreo 7 ani.Vorbesc cu ea,radem amandoua.Tin sa mai precizez ca am fost foarte apropiate.
    Cam atat,sper ca ma poti lamurii intr-o oarecare masura. Multumesc!!
  •  
    • 213 mesaje
    26 Mar 2004, 14:35
    0 0
    Fetelor, nu prea se mai interpreteaza vise pe-aci. Dar..fac si eu o incercare:
    1.Se spune ca atunci cind visam ca facem un lucru, o actiune, dar nu ajungem la finalitate, acel lucru nu se va intimpla. In cazul tau, nu te vei casatori cu prietenul tau. Asa se zice prin batrini..
    2.Probabil ca ti-e dor de ea, sau ai nevoie de o prietena care sa te ajute cu vreun sfat. Fii atenta la ce-ti spune.
  •  
    • 2234 mesaje
    26 Mar 2004, 14:38
    0 0
    mai fetelor cand a degenerat in scandal subiectul asta. e oribil. eu nu vreau sa dau cu pietre in nimeni si poate m-am bagat ca musca in kk. uite eu de exemplu nu am cerut bani pentru sfaturile mele in materie de cosmetica, si zic eu ca au fost bunicele. deci nu mi se pare normal sa ceri bani sa explici visele. sau cel putin trebuia sa se spuna de la inceput. rozamunda, und e fata draguta de la subiectul cu petrecerea virtuala?
  •  
    • 213 mesaje
    26 Mar 2004, 14:40
    0 0
    shoegal
    Din punct de vedere psihic depui mare efort pentru ceva..si te streseaza tare. Poate fi vorba de o relatie de dragoste, de partea erotica..Analizeaza-ti gindurile..
  •  
    • 6 mesaje
    31 Mar 2004, 13:42
    0 0
    Nu am un vis anume de povestit dar cu ceva timp in urma obisnuiam sa visez fos ci apa(nu acelasi vis).In vis vedeam doar focul arzand ... ciudat era ca nu ardea nimic in jur insa eu vedeam fosul.Cat despre apa visam ca innotam sau treceam un pod,la un moment dat am visat ca mergeam pe apa ....toate erau ciudate.
  •  
    • 76 mesaje
    1 Apr 2004, 12:18
    0 0
    Buna
    Numele meu e Simona. Sunt o alta eva din cele de aici. Am si eu un vis. De fapt nu este visul meu ci al unui coleg de-al meu care m-a visat in cadere libera de la un geam. Daca mi-ai putea spune ce se inseamna pt ca imi trec prin minte tot felul de ganduri negative. Adresa mea de email e Simo121@eva.ro
  •  
    • 2234 mesaje
    1 Apr 2004, 12:22
    0 0
    voi pricepeti greu, sau ce? aici nu mai dezleaga nimeni vise. a fost o eva care facea asta dar acu s-a hotarat sa ne ceara bani, asa ca....
  •  
    • 509 mesaje
    5 Apr 2004, 17:09
    0 0
    daca te-a visat in cadere libera dupa cum spui, nu trebuie sa-ti faci griji, subconstientul colegului tau a lucrat, poate undeva in sinea lui doreste ca tu sa fi eliminata din colectiv, acum tu stii mai bine in ce raporturi te afli cu el.
  •  
    • 509 mesaje
    5 Apr 2004, 17:22
    0 0
    shoegal,
    cand visezi ca urci, indiferent ca pe scari sau cu liftul, e semn clar de evolutie spirituala sau in plan social.
    daca spui ca asta se petrece in imobilul bunicilor semnifica o ascendenta a ta ce are legatura cu familia, legaturi de sange. este foarte posibil sa primesti o mostenirie la care nu te astepti,sau alta varianta ar fi sa ti se propuna sa te angajezi undeva unde vei avea posibilitati certe de afirmare dar faptul ca te sperii de fiecare data te avertizeza sa fi cu bagare de seama la increderea in tine. ti-e teama ca s-ar putea sa nu te descurci, ceea ce e o alarma falsa, pentru ca ti-e predestinat acel lucru.
    in concluzie, e de bine visul asta dar incearca sa ai mai multa incredere in fortele tale.
  •  
    • 29 mesaje
    5 Apr 2004, 22:43
    0 0
    Draga Rozamunda,am o dilema.Am vizat un caine de care ne speriam toti si pe care trebuia sa-l lege cineva.Cainele a venit la mine,mie imi este frica de caine, si a inceput sa ma linga pe fata, apoi sa ma imbratiseze, si sa ma sarute.Am avut o senzatie ciudata chiar si in sommn,inca o mai am.Ce inseamna???????????
  •  
    • 3 mesaje
    5 Apr 2004, 23:04
    0 0
    Buna rozamunda. Sunt noua aici pe forum dar subiectul asta ma intriga foarte mult. Daca poti interpreteaza-mi si mie te rog un vis. Acum cativa ani, chiar in ajunul Craciunului, am visat ca eram parca intr-o biserica si eram imbracata in alb, ca toti ceilalti. Ceilalti-insemnând barbati pentru ca nu era nici o femei. Toti parca aveau o aura. Din grupul ala, cineva mi-a zis sa ma apropii ca sa ma binecuvânteze. M-am apropiat si am vazut ca un barbat mi-a pus pana pe cap si a iceput sa ma binecuvânteze.Totul era atat de luminos! Toata ceremonia asta era insotita de un cor de biserica care canta foarte tare. M-a marcat mult visul asta pentru ca a fost exact in ajunul Craciunului si nu am putut sa mi-l explic.Poate ma ajuti tu, merci mult si multi pupici!
  •  
    • 38 mesaje
    5 Apr 2004, 23:09
    0 0
    Draga Rozamunda,
    Prietenul meu a avut un vis tare ciudat.Era intr o apa si tinea in mana un fetus de pisica.Se juca cu ea si la un moment dat a bagat o intr un tub si a omorat o.In preajma mai era si un caine.Isi amintea ca parca s a jucat putin si cu cainele dar parca nu s a intamplat nimic altceva.
    Iar eu am avut 2 vise intr o saptamana- cu pisici.Am visat pisici de toate culorile.Printre ele era una gri care mi a scapat din brate..si eu tot incercam sa o prind..dar cum o ajungeam imi scapa..tin minte ca pana la urma am prins o cu ajutorul cuiva.
    In alt vis am visat 2 pisici dintre care una uriasa...si amandoua aveau niste ochi imensi..Imi era tare frica de ele dar totusi parca simteam ca nu mi vor face nimic...
    Te rog frumos cand ai timp si rabdare poate mi le interpretezi si mie..
    Multumesc mult si pupici.
  •  
    • 112 mesaje
    6 Apr 2004, 10:25
    0 0
    Am visat ca eram la casa bunicilor (unde am crescut)si vroiam sa il ajut pe bunicul meu sa ia ceva din pivnita (el e mort de 4 ani si ceva; in vis era ff vesel). BUnicul coboara pe o scara si apoi imprastie fan pe ea. Imi da mie si fratelui meu cate un carlig de fier sa culegem acel fan. Eu cobor (scara parea imensa si parca dadea intr-o padure superba cu flori, iarba).Alunec pe scara si cad mult, pana ma prind cu carligul de un fel de balustrada...ma gandeam ca am imprastiat tot fanul si nu am cum sa il mai adun.
    Ai idee ce poate sa insemne? Merci!
  •  
    • 11438 mesaje
    6 Apr 2004, 11:45
    0 0
    ))))))))))))) roza...bine ai revenit printre noi!!!!!
  •  
    • 29 mesaje
    6 Apr 2004, 12:52
    0 0
    ROZAMUNDA, ne explici si noua visele,PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS