lavya mi-a ghicit tipa aia!!!

  •  
    • 157 mesaje
    23 Iun 2009, 11:13
    0 0
    Si mie mi se pare cam mult, dar ce mi se pare mie a fi cel mai important e ca informatiile obtinute sa fie relativ corecte si in conformitate cu ceea ce urmeaza sa se intample, sa nu fie exact contrare, pentru ca asta ar fi cel mai grav, adica ne-ar da cu totul peste cap, mai ales daca aflam chestii care ne convin. Si daca aflam lucruri care nu ne convin, tot suntem date peste cap, cel putin acum , in prezent, cand ni se anticipeaza aceste aspecte negative din viitor.
  •  
    • 503 mesaje
    23 Iun 2009, 11:50
    0 0
    Nu stiu, mie una mi se pare ciudat, impersonal, necredibil prin mail, messenger, telefon. Eu nu as apela la asa ceva, sunt destul de sceptica si in persoana dar macar astfel pot sa ii studiez feedback-ul.

    Miruna, nu am vorbit inca cu ea. Sincer, nici nu prea stiu cum se procedeaza. O sun sau ii dau mail si o intreb daca poate sa imi ghiceasca sau...? Voi cum ati procedat? Dar as vrea sa o contactez cat mai curand.
  •  
    • 157 mesaje
    23 Iun 2009, 12:01
    0 0
    Lissa, eu am contactat-o prima oara pe mai, apoi am vorbit si la telefon, sau prin sms. Si eu prima oara am vorbit cu ea la telefon, desi imi spusese ca vine la mine. Sper ca de data asta sa vina.
  •  
    • 25 mesaje
    23 Iun 2009, 13:18
    0 0
    stiu si eu ca a marit tariful,dar sincer eu consider ca merita,chiar am fost la diverse tipe si acum 2 ani si cereau 50 lei la acea vreme si mi-au spus maxim 30 min,nu vi se pare putin in cimparatie cu jasmine?care da o 1 ora si jumatate,sau care astrolog de exemplu cere 70 lei??cand pretul a crescut la astrolog,este in jur de 100 lei si 150 lei,sincer jasmine este mult mai exacta ptr mine decat orice astrolog care nu-ti zice mai mult de 20 min,nu cred ca stiti ce preturi se practica,eu personal ultima oara cand am fost la jasmine,i-am spus ca cere prea putin ptr competentza sau spectrul detaliilor pe care il ofera,i-or mai fi zis si late fete ca cere putin.AICI este vorba de caliatatea unor servicii,nimik mai mult!!! si stiti cum e,este algerea noastra daca accpetam sau nu...eu am ajuns s-o cunosc putin mai bine si stiu ca nu face asta exclusiv ptr bani,mi-a si zis ca ar fi ipocrita daca nu ar recunoaste ca si banii sunt importanti dar ca primeaza pasiunea ptr asta iar banii vin automat!!! eu cred ca pentru cat se implica merita si mai mult,mi-a spus ca mai mult de 3 cliente sau 2 nici nu poate avea pe zi ptr ca efortul mental este f mare,daca sta cu fiecare mai mult de 1 ora sau 1 ora juma!! ptr fetele banuitoare sau neincrezatoare,uitati-va pe alte siteuri sau vedeti in bucuresti ce preturi sunt,ADITEO SPUNEA ca a fost la una si ca a platit 80 lei anunl trecut,in 2008 iar jasmine i-a oferit mai multe detalii decat respectiva!!! mirunas,daca te indoiesti atat si esti asa de nedumerita..de ce mai mergi la ea? si stiti de merg la jasmine???ptr ca pe rand se implinesc toate..au trecut ceva luni de cand am fost la ea....si rele s-au implinit,mi-a spus ca ma cert rau cu mama si uite ca nu ne-am impacat...daca avazut de bine la tine,inseamna ca asa e...nu te menaja altfel.mirunas ne tii la curent si sa lasam lucrurile sa curga de la sine...doar nu ne facem viatza dupa carti...avem si noi un aport,nu?nimik nu e batut in cuie,sunt niste trasee cele oferite de jasmine,adica eu nu mai recietsc ce am scris la sedintza cu ea....imi aduc aminte cand se intampla,eu zic ca sunt previziuni si imbolduri,dar asta ca e scump,nu sunt de acord.VA spun am fost acum 3 ani la o tipa cu sora mea care ne-a zis 10 min si cerea 50 lei,sunt tecuta prin multe ghicitoare!!!
  •  
    • 17 mesaje
    23 Iun 2009, 13:41
    0 0
    Pretul nu e chiar mic, insa nici prea mare, dar sa se merite macar, depinde de buzunarul fiecaruia...........Imi voi ghici si eu la ea si va las mesaj daca am fost multumita............
  •  
    • 157 mesaje
    23 Iun 2009, 13:57
    0 0
    Philo, eu nu ma indoiesc de serviciile Jasminei, tocmai de accea am spus ca importanta e calitatea a ceea ce spune. Insa e normal, cred, sa nu punem si intrebari de genul daca ce ne spune ea se va adeveri intr-adevar. Pana la urma sunt niste chestii de viitor, viitor in legatura cu care avem toti mari semne de intrebare. Stim toti ca viata asta e asa complicata, dar e asa complicata...mai ales pt unii, la unii lucrurile evolueaza intr-un mod atat de firesc, de normal, incat parca nimic nu intervine sa le perturbe linistea si normalitatea existentei. Si uneori, satui de atatea complicatii, parca toti ne-am dori o viata banala; sau cel putin, eu una mi-as dori asta, adica fara atatea complicatii, fara atata neprevazut.
  •  
    • 25 mesaje
    23 Iun 2009, 14:55
    0 0
    da stiu,numai ca este complicata o perioada,adica pe urma norii trec mai devreme sau mai tarziu,mirunas dar tu mai ai nicio speranzta ca daca ai citi din urma postarile tale ti-ai da seama cat esti de pesimista in legatura cu tine,cu tot ce se intampla,ba nehotarata,ba intrebatore,ba confuza ,ba te imbarbatezi,ba intrebi..nu stiu..relax!!! toate am avut situatii cumplite,eu sincer iti doresc tot binele din lume,dar doresteti-l tu un pic!!! si da pretul este rezonabil,nu este piperat,clar nu stiti preturile,ea da in 2 tipuri de tarot si carti normale!!! pe carti normale cer unele 50 lei,adica stiintza se plateste,de asta o sustin asa tare,ma-am convins de mult de harul ei!!! plus prietenele mele!!! spune si de rele...oho!!!eu am rugat-o o data ,aveam o urgentza mare cu un examen si si ma sunat-o si am intrebat-o ce fac maine la examen?si nu aveam programare...si era tarziu!! seara,cand a ajuns acasa m-a sunat si mi-a facut o surpriza ca nu m-a putut lasa asa, mi-a dat raspunsul la intreabarea mea cu examenul fara niciun leu!!! deci este si umana!!! ca stie si ea ce este un examen!!! cand cineva are o mare urgentza cum aveam eu...ptr ca rezultatele s-ar fi afisat in noaptea aceea si eram nemancata si nedormita si mi-a intins o mana de ajutor si nu vrut sa primeasca vreo recompensa baneasca ptr asta!!! si nu avea timp de mine!!!
  •  
    • 157 mesaje
    23 Iun 2009, 15:13
    0 0
    E adevarat ca sunt tare confuza, dar traversez o perioada tare complicata, si nu stiu daca si cum se poate rezolva, pt ca de multe ori inclin sa cred ca e imposibil sa mai existe vreo speranta; alteori reusesc sa privesc lucrurile mai detasat.
  •  
    • 66 mesaje
    23 Iun 2009, 20:48
    0 0
    Adieto ma refeream daca tu poti vb pe mess ,scuze ca nu m am facut inteleasa PUp
  •  
    • 28 mesaje
    23 Iun 2009, 23:19
    0 0
    la cat de multumita sunt de jasmine,i-as da si da si 150 lei si m-as duce o data la 3 sau 4 luni hahahaha,pe bune!!! eu sunt de acord cu philo... harul,stiintza si talentul se platesc,normal cand ai bani si etc!!! va spun,acum 4 ani am fost a venit o tipa la vreo 55 de ani care stia sa ghiceasca in tarot tiganesc si ne-a cerut atunci 45 lei in 2005,adica o gramada de bani si la sfarsit stit ce a spus????ca ma ramas deja traznita..ca daca nu mai avem 100 lei,ca ea are probleme si ...vai de mine ,am crezut ca intepenesc si vreau sa va spun ca-mi spunea ca ma marit cu ofiter...hahahaha,numai ofiter nu este al meu,ca e strain,numai baliverne ca mama o sa-si ia o reteta,mare barnza si-o in fiecare luna!!asa ca m-am lacuit de sarlatance,de aceea o prefer pe jasmine ca spune ce vede si ma simt bine numai cand imi vorbeste!!!!philo lasa-mi si mie idul de mess!!!
  •  
    • 28 mesaje
    23 Iun 2009, 23:23
    0 0
    iulia_32,ai mai fost la jasmine??ca nu mai stim nimic de tine...s-a intamplat ceva din ce ti-a prezis ca si tu aveai mari probleme parca....te pup si mirunas sa vezi tu ca daca ti-a zis jasmine ca va fi bine,va fii!!! chiar daca acum nu intrevezi asta!!!adica poate destinul tau va fii bun,nu asa cum crezi tu acum!!!ptr situatii fara iesire exista o fisura in zid prin care intra lumina!!!!!! eu am auzit ca un om are 2 soarte!!! adica una buna,extraodinara,una rea,una medie!!! este posibil sa le intalnesti pe toate sau doar una!!! asa mi-a spus un preot!!!
  •  
    • 28 mesaje
    23 Iun 2009, 23:24
    0 0
    mama a avut una f buna,care atinut toata viazta!!! sunt 3 incercari..sau doar una sau 2!! asa se zice!!
  •  
    • 31 mesaje
    23 Iun 2009, 23:31
    0 0
    interesanta teorie ai lansat u.....si mie mi-a zis jasmin ca am 2 soarte.....din ceea ce ai scris tu...inteleg ca nu e 100%ca se vor implini ambele......
  •  
    • 84 mesaje
    24 Iun 2009, 10:30
    0 0
    Si mie mi se pare cam mult sedinta.Mirunas sa ne spui daca vineri iti spune la fel macar asa poti verifica daca se repeta lucrurile.Eu inca nu stiu ce sa fac daca sa apelez sau nu.
  •  
    • 28 mesaje
    24 Iun 2009, 11:44
    0 0
    da!! le poti intalni pe toate 3,2 sau una.ai auzit de femei care toata viatza au ramas cu un singur barbat care le batea sau era betiv sau ma rog ca a avut ea o cruce de dus???asa in general...este povestea multor femei,deci aceea..a avut parte numai de soarta rea....depinde de destin cred eu,sau unele au avut una medie si una rea sau pe toate...sa sti ca este adevarat,le poti intalni pe toate,2 sau una!! in orice caz toate sunt de durata...adica ceva serios..nu pasagere!!mie mi-a zis asta un preot batran de la o manastire nici nu cred ca mai traieste,dar ulterior am mai auzit asta,noi spunem ca la sortit,de fapt ,la soarta buna!!!!adica la cel potrivit ptr noi...adica reducem la unul bun,acela pe care il iubim si care ne iubeste...adica soarta BUNA!!! mirunas ne tii la curent!!! si fetelor.....este chiar asa scump ptr o ora si mai mult...oho... inseamna ca stiti piatza adevarata,eu merg de ani la ghicitoare,dar sigur fiecare cu calculele lui!!macar o data merita,daca va chinuie curiozitatea!!! ca doar nu mergeti lunar!!!
  •  
    • 28 mesaje
    24 Iun 2009, 11:59
    0 0
    prietena mea cea mai buna,a avut o soarta rea pana acum,a stat cu el 5 ani,tipul genial dar foarte violant si ciudat,profesional el era as,dar acasa...pulbere.s-a incurcat cu verisoara prietenei mele de gradul 1,va dati seama?s-a terminat relatia cu amenintari,tipul era dus!!! iar acum a dat de soarta buna sau medie,oricum nu rea,sunt doar de 6 luni impreuna asa ca nu stiu de care tip este soarta exact!!!
  •  
    • 28 mesaje
    24 Iun 2009, 12:02
    0 0
    andra,dar daca ea ti-a zis ca vei fi cu soarta a 2 a insemna ca o intalnesti....nu trece pe langa tine,tocmai de aceea mai mergem si noi la predictologi,daca ti l-a descris sau ce ti-o mai fi zis....il intalnesti,daca apareau evenimente!!!
  •  
    • 157 mesaje
    24 Iun 2009, 12:04
    0 0
    Sa inteleg, Arruna, ca tu crezi f mult in soarta, adica in ceea ce ne este scris, mai ales in ceea ce priveste relatiie? Pai noi atunci ce rol mai avem, noi chiar nu putem interveni deloc in destinul nostru?
  •  
    • 31 mesaje
    24 Iun 2009, 13:24
    0 0
    ideea e aca sincer...eu nu as fi crezut nici un moment ca imi va spune ca voi avea 2 casnicii...nu cred nici acum sincera sa fiu.....dar cine stie cum evolueaza lucrurile in timp....acum am insa de multa vreme o relatie super
  •  
    • 28 mesaje
    24 Iun 2009, 22:35
    0 0
    pai putem interveni uneori,nu zic nu dar anumite linii sunt trasate deja,eu doar am dat o ipoteza cu soarta...in care acum inclin sa cred,dar sigur ca ne mai facem si propriile noastre alegeri cu buna stiintza si rele ptr noi...noi insistam si in rau nu numai in bine si cand este vorba de barbati,de job.sunt multe femei care sunt amantele unor barbati casatoriti sau acre au pe cineva stabil... si totusi desi sunt femei morale sau bune..continua pentru ca nu au puterea de se rupe,pentru ca iubesc!!! si asta spune tot si asta o fac cu mana lor nu?si totusi sufera si tind mereu spre acel barbat,ca daca ar alege morala,mentalul,cerebralul nu ar mai fi dragoste? si i pot duce asa si 20 ani,cum a fost emilia lucinu cu tinunu?au fost in jur de 20 de ani impreuna,ea amanta si el ca un sot ptr ea!!! cel mai bun exemplu!!! si au un baiat de 20 si ceva de ani!!! deci...alegere proprie pare nu? sunt prea multe de zis pe acesta tema,ma duc la culcare