povestiti-va visele si vi le voi dezlega

  •  
    • 80 mesaje
    23 Apr 2004, 07:56
    0 0
    buna Rozamunda,ti-am trimis pe privat.
  •  
    • 80 mesaje
    23 Apr 2004, 08:30
    0 0
    crezi ca visele fac parte din viata noastra, ca de multe ori exprima o dorinta a noastra sau ceea ce vom face ? ai un raspuns la ceea ce inseamna visul?ce rol are in viata noastra?
  •  
    • 509 mesaje
    23 Apr 2004, 09:27
    0 0
    ok
    fetelor, invatati-ma si pe mine cum sa intru in mesageria privata caci nu mi se afisaza decat dupa ce postez ceva.
    si e aiurea, ca de multe ori n-am nimic de zis dar tre sa bag un post ca sa apara in stanga sus mesajele private.
    va multumesc anticipat, pam-pam
  •  
    • 509 mesaje
    23 Apr 2004, 09:43
    0 0
    Draga mea madena, pe mine ma intereseaza visul cata vreme este legat de psihologie, mai putin de ocult,chiar daca aceste doua notiuni se pot intersecta uneori.
    iti recomand sa citesti''aventuri, vise, memorii''-de Carl Jung care a fost un psihoterapeut fantastic, el isi trata pacientii analizandu-le visele si nu gresa niciodata. s-ar putea sa te fascineze zona asta
  •  
    • 80 mesaje
    23 Apr 2004, 10:26
    0 0
    mai scrie-mi si tu la...credeti in farmece?...astept te pup. si scrie-mi si pe privat ca nu mai stau mult la serviciu.
  •  
    • 80 mesaje
    23 Apr 2004, 10:26
    0 0
    mai scrie-mi si tu la...credeti in farmece?...astept te pup. si scrie-mi si pe privat ca nu mai stau mult la serviciu.
  •  
    • 112 mesaje
    23 Apr 2004, 10:36
    0 0
    Rozamunda, te-as ruga sa-mi interpretezi si mie niste "chestii"pe care le-am visat:
    1. un diavol(un animal cu corne, coada, copite, ca in povestile alea urate!!!)
    2. in fiecare saptamana visez ca fac dragoste cu fostul meu iubit si uneori cu actualul
    3. ma visez dormind- eu sunt detasata de corp si ma privesc.
    Multumesc.
  •  
    • 509 mesaje
    23 Apr 2004, 10:42
    0 0
    peste cateva min..
  •  
    • 509 mesaje
    23 Apr 2004, 10:54
    0 0
    draga mea, e foarte important si restul visului...cum ai visat demonul, ce mai aparea in vis?
    visele sexuale sunt firesti, nu e nimic de interpretat, iar faptul ca te visezi dormind asta trebuie sa te puna un pic pe ganduri, cred ca esti foarte obosita mental, ai nevoie de putina ordine in ganduri. incearca sa te odihnesti foarte mult, si mai ales sa gandesti pozitiv.
  •  
    • 80 mesaje
    23 Apr 2004, 11:24
    0 0
    draga Rozamunda, inainte visam sa zbor.mai imi doream foarte mult sa fiu mireasa.ma visam mireasa,si uitandu-ma in oglinda in acelasi timp.de multe ori plangeam,in vis
  •  
    • 112 mesaje
    26 Apr 2004, 11:57
    0 0
    Alaturi de floricica nu mai era nimic. A fost asa, o aparitie. Stiu doar ca mi-a fost ft frica, m-am trezit, am aprins luminile prin casa... Am fost socata cateva zile. Cu o zi inainte fusesem cu o colega (pe post de sofer) la o femeie care ghicea in carti.Eu nu aveam de gand sa-mi ghicesc si oricum n-am gasit-o. Iti multumesc tare mult.
  •  
    • 112 mesaje
    26 Apr 2004, 12:13
    0 0
    am visat un grup de femei mergand, aveau flori si lumanari in mana; una din ele avea parul alb si aducea putin de tot cu mama fostului prieten (dar f putin). femeile pangeau si ziceu ca a murit.Eu am intrebat cine si ele mi-au zis numele bunicii mele. Eu in vis m-am gandit ca nu se poate, pt ca bunica e moarta de cativa ani...m-am trezit f speriata!

    Ai idee ce poate sa insemne?
    Multumesc anticipat!
  •  
    • 4 mesaje
    27 Apr 2004, 13:21
    0 0
    liliana -
    Nu stiu daca am nimerit bine , dar..
    am visat acum cateva nopti , ca , impreuna cu mama , treceam printr-un tunel destul de lung si ingust , caci mergeam aplecate ,iar aproape sa iesim , mama s-a aplecat , iar cand am incercat sa o ridic , parca era o papusa pe care o miscam cum doream . Oare ce semnificatie are ?
  •  
    • 1 mesaje
    27 Apr 2004, 14:00
    0 0
    am avut si eu un vis acum doua nopti si as dori sa ma ajuti sa aflu ce e cu el.se facea ca sunt intr-o biserica iar parintii mei erau imbracati in haine preutesti.tata chiar facea slujba dar se vedea ca nu prea stie si improvizeaza.eu radeam de el.
  •  
    • 184 mesaje
    27 Apr 2004, 17:37
    0 0
    Rozamunda..te-as ruga sa ma clarifici daca poti..de multa vreme mi se repeta un vis.
    1.CA aveam ceva o suBstanta in gura de genul guma demestecat f lipicioasa de culoare verde( inchisa in orice caz) si aveam gura plina cu asa ceva(mi se face scarba cand imi amintesc) si o scoteam si o scoteam parca nu avea sfarsit.
    2.Alt vis la fel de des: parca imi cadeau dintii: ba cate unul, ba toti deodata fara sange fara dureri..ce o fi asta?
    3.Am visat ca mi s-a luat inelul (pe care il am de la maica-mea cadou e din aur) l-am dat la reparatie...si nu vroiau sa mi-l dea...pana la urma imi amintesc ca l-am pus multumita pe deget.
    4.Am visat ca eram asezata jos(in apartamentul unei prietene) mi-am incaltat un picior cu un pantof si celalalt cu alt pantof..si f rapid mi-am dat seama si mi l-am schimbat ..adica am incaltat perechea primului(hai ca m-am zapacit ) si dupa m-a ajutat sa ma ridic de jos un tip pe care il cunosc e imi zambea.
    5. Am visat cum un tip (fost bf..acum casatorit) era un pic beat si avea o sete nebuta sa facem sex...eu aveam in cap: e beat...si inca casatorit..NU!
    OFFFF.....sper sa ma ajuti...si imi cer scuze daca te-am batut la cap
    Astept sa ma luminezi!
  •  
    • 184 mesaje
    27 Apr 2004, 17:42
    0 0
    am uitat sa-ti spun ca in ultimul vis....dupa ce am iesit afara era noaptea si ningea f puternic(desi afara-in realitate era cald-primavara)
  •  
    • 184 mesaje
    27 Apr 2004, 18:00
    0 0
    Rozamunda sorry daca te bombardez cu visele mele..dar mi-am mai amintit unul...l-am avut acum jum de an si e f important sa-l descifrez: deci eram intr-un autobus pe scaun putin mai departe era in picioare fostul meu bf pe care il iubesc si acum . El mi-a zis ca ma iubeste dar se casatoreste cu altcineva eu i-am zis ca il iubesc si ne-am pupat. Atat...ce o fi? sau l-am mai visat ca era intr-un scaun cu rotile si parca vroia sa ajunga la mine ..intindea mainile dar nu reusea sa ajunga! ce inseamna?
    Hai ca te las sa le descifrezi pe astea care ti le-am dat si nu te mai bat la cap.
    Te rog mult sa ma ajuti. Merci anticipat
    Nata
  •  
    • 457 mesaje
    30 Apr 2004, 09:07
    0 0
    Rzamunda, aº vrea tare mult sã-mi spui ºi mie ceva despre un vis care l-am avut de curând.
    Eram împreunã cu socrii ºi soþul meu pe o cale feratã, trenul venea cu vitezã eu am reuºit prima sã trec, soþul meu a sãrit sã o ajute pe maicã-sa (care ea în realitate merge în baston are o paralizie) iar pe socrã-miu la cãlcat trenul. ªi tot in aceeaºi searã am visat-o pe mama mea în halat alb, se comporta normal îmi spunea cã ºtie unde lucrez eu în prezent. Vreau sã precizez un lucru important mama mea a murit în urmã cu 2 ani (s-a sinucis, în prima joi dupã Paºte) Între mine ºi madena este o legãturã destul de strânsã, te rog sã intri pe mesaje private.
  •  
    • 184 mesaje
    30 Apr 2004, 11:48
    0 0
    Rozamunda, te-as ruga sa imi spui ce semnifica toate visele mele, pe privat: nati_girdea@yahoo.com, Merci anticipat!
  •  
    • 509 mesaje
    30 Apr 2004, 14:53
    0 0
    o sa incerc, pe rand scuzati-mi absenta:

    madena:
    daca te visezi mireasa e semn bun, daca te privesti in oglinda asta inseamna ca esti foarte impacate cu tine, cu felul in care arati, nu ai complexe. faptul ca plangi asta e ma complicat, indica probleme ori cu o casatorie prea timpurie, ori foarte tarzie. exista riscul de rupere a logodnei.
    dar ce simti tu atunci cand plangi? parare de rau ca te mariti, ti-e dor de cineva?