fundatia Varuna...??

  •  
    • 12208 mesaje
    3 Nov 2014, 09:49
    6 12
    As vrea sa incerc terapiile lor , stiti ceva despre aceasta fundatie , v-a ajutat terapia lor sau este doar praf in ochi ...?
  •  
    • 12208 mesaje
    4 Nov 2014, 18:04
    5 1
    Am avut astazi prima sedinta , a fost un alint cum spun ei , mi s-au parut profesionisti la prima infatisare , o sa va mai spun maine ce se intampla .
  •  
    • 1890 mesaje
    4 Nov 2014, 20:10
    4 1
    Ce-i asta? Spirala, reiki, sau ce???
  •  
    • 12208 mesaje
    4 Nov 2014, 20:14
    7 2
    citeste si tu , nu doare ....http://fundatiavaruna.ro/category/terapii-manuale/
  •  
    • 12208 mesaje
    5 Nov 2014, 18:14
    8 0
    pai daca am fost prima data ce sa ii povestesc , am facut o evaluare , apoi un soi de masaj se cheama tehnica manuala , astazi la a doua sedinta a fost mai graoasa ...incalzirea apoi masajul la coloana si pe membrea , iar seful de acolo mi-a facut un soi de tractiuni care m-au durut ingrozitor dar a durat durerea doar cat a facut trctiunea , unul dintre picioare e mai scurt cu 2 mm fata de celalalt si trebuie repozitionat ca e in X ...ma duc si marti ...eu am intrebat poate a mai fost cineva ....!DIN CE AM AVUT PARE OK , ATMOSFERA E PLACUTA SI M-AM SIMTIT BINE APOI !
  •  
    • 7 mesaje
    16 Oct 2022, 01:28
    9 3

    Fundatia Varuna si Costel Stan

    Costel Stan fost adept al MISA  conduce Fundatia Varuna(str. Mihail Georgescu nr. 19) unde pretinde ca vindeca oameni cu metode din samanism mascate in terapii osteopate cum ar fi yumeiho. Oamenii prin minune se fac bine dupa prima sedinta sau simt o imbunatatire considerabila. De fapt el si cei care lucreaza sub el stapanesc bine tehnicile dar folosesc metode ezoterice pe care nu le comunica nimanui. Cel mult pot sa spuna ca este vorba despre Reiki desi asta este un alt paravan pentru a lucra cu entitati pe care le introduc in corpurile oamenilor sau le ataseaza de ei si de familia lor. Fizic omul se simte mai bine dar psihic i se amputeaza personalitatea ramanand intr-o stare de amorteala de bine sau deconectat de restul lumii. In cel mai rau caz poate sa i se agraveze pe fizic afectiunea cu care vine sau sa inceapa sa simta invazia entitatilor drept o forma de agresiune nesuportand atacul psihic si energetic. Daca i se comunica astfel de simptome lui Costel Stan, EXMISA, el recomanda o vizita la duhovnic sau tratamentul unui psiholog, avand el insusi un alt grup secta prezentat probabil tot sub forma de ajutor sau entertainment si vindecare sufletesca dar unde sunt psihologi instruiti de el si persoane care au invatat samanism si alte metode ezoterice. Deci vindecarea ar consta intr-o spalare mentala si plecarea de acolo cu gandul ca ai facut ceva gresit si ai fost ajutat de ei sau ti se prezinta totul in asa masura incat sa vrei sa ramai langa ei ca adept al metodelor lor ezoterice. Oamenii care le calca pragul sunt de fapt entuziasmati peste masura de tehnicile lor normale pe care toti terapeutii le practica la ei in cabinet dar la ei ca prin minune dupa o sedinta esti alt om si recomanzi apoi fundatia tuturor pentru ca doar acolo sunt oameni atenti care iti acorda ajutor. Cei care lucreaza cu Costel Stan in mare pare nu stiu ce fac, avand si ei un grad de amnezie rezultat in urma metodelor si initierelor la care sunt supusi de obicei inconstient. Ei au impresia ca urmeaza o terapie dar de fapt le sunt atasate entitati care vindeca pentru ei si se duc mai departe la cel „vindecat” si familia lui. Lucrurile pe care le spun sunt din experienta mea personala si a altora. Omul acesta, prin inconstienta cu care isi sustine obsesia ezoterica si dorinta lui de spiritualizare a lumii, face un rau imens celor care vin cu probleme reale, afectiuni fizice, dureri la el. Pozeaza in om care ajuta, dar de fapt ceea ce a invatat si preluat din MISA este dus mai departe prin fundatia lui si dincolo de ea, adica practici ezoterice si sexuale. Viata sa persoanala este la fel de confuza ca si metodele sale samanice. Pana acum 2 ani era casatorit, avand si o amanta de multi ani, pe Mirela Maciuca care se ocupa de fundatie. In acelasi timp cauta potrivirea perfecta „racoland” tinere care veneau la el la fundatie pentru tratament fizic. Din pacate, soarta lor era de la inceput pecetluita pentru ca amanta, Mirela Maciuca era de o gelozie extrema desi la randul sau imprumutase modelul lui Costel Stan culcandu-se cu tineri pe care ii ademenea si ea din fundatie. In urma ametelii amoroase, a rezultat un copil nedorit de Costel Stan de la Mirela Maciuca, in urma caruia a hotarat sa o dea afara din fundatie dar si pentru ca s-a saturat de agresiunile ei energetice si ea practicand magia neagra de cele mai multe ori pe clientele pe care punea ochii Costel Stan speriindu-i astfel de multe ori prada sau facandu-le si ea praf pe bietele fete. Concluzia este ca multi care trec pragul acelei fundatii raman cu sechele psihice pe viata, isi fac praf familiile in urma instabilitatii psihice pe care ajung sa o dezvolte sau pentru ca incep sa manifeste un caracter dezinhibat amoros constand in dorinta de a avea relatii deschise si a fi cu cine vor ei indiferent de statutul civil pe care il are celalalt, devenind astfel adeptii relatiilor deschise si extraconjugale. Scriu lucrurile acestea ca un semnal de alarma pentru cei care trec pragul fundatiei si vor sa mearga acolo ca sa se faca bine ca prin minune. Lucrurile sunt mult mai grave si extinse decat am scris aici, atat ca si consecinte cat si ca ceea ce face acest om, metodele pe care le cultiva, trecutul sau prezentul sau infractional si ca adept al diferitelor grupari gen MISA sau organizatii secrete. El nu vindeca, el pune entitati in oameni. Nu ajuta. Ajutorul este o forma deghizata a personalitatii lui de a-si sustine in continuare metodele psihopate la care nu vrea sa renunte si de a-si creste afacerea. Daca mai stiti cazuri in care omul acesta Costel Stan a facut rau, a distrus alti oameni si familiile lor, va rog impartasiti, poate putem asa impiedica sa mai faca si alte victime la fundatia Varuna unde pretinde ca vindeca. 




    Acest mesaj a fost editat de către Ionut51: 9 Ian 2024, 04:31
  •  
    • 10 mesaje
    18 Oct 2022, 00:37
    4 1
    Confirm cele spuse de utilizatorul ionut51. Este de evitat aceasta persoana distrugatoare fara mila, de vieti si suflete. Il cunosc personal si stiu ce poate sa faca. E un sectant format la misa, cu un amestec de religii, inclusiv crestinism, new age, etc. Si isi permite sa se foloseasca de morala pe care o cere altora, dar pe care el personal nu o practica, pentru a te pedepsi si a te scoate vinovat ca invataturile lui sunt nocive, cel putin. Eu cred chiar ca e o masinarie de sacrificii umane catre ceva zona malefica, daca exista, daca nu, doar o exploatare cinica si sadica a oamenilor vulnerabili care vor sfarsi vinovati si responsabilizati de ceea ce face el de fapt.
    Acest mesaj a fost editat de către Teoid: 18 Oct 2022, 11:59
  •  
    • 7 mesaje
    19 Oct 2022, 22:16
    3 1
    Teoid, multumesc pentru confirmare si marturie. Sunt multe persoane care au fost facute praf psihic dupa ce au fost sa se trateze la Varuna sau dupa ce au interactionat cu Costel Stan. Cum se poate scapa dintr-o astfel de situatie?
    Sper sa mai fie si altii care sa relateze cat de cat din propria experienta.
    Acest mesaj a fost editat de către Ionut51: 19 Oct 2022, 22:23
  •  
    • 10 mesaje
    20 Oct 2022, 12:09
    3 2
    Ma bucur si eu ca a mai aparut cineva care sa relateze despre el. Este socant ca poate exista asa ceva. Din punctul meu de vedere este un criminal care te omoara cu manusi, stie sa faca asta. Practica un fel de misticism al puterii, pe care daca poate sa o foloseasca in sens distrugator si mai ales fara dovezi, o face, si gaseste legitimitate in asta. (Nu e singurul, am mai vazut in zona de ”spiritualitate” de la noi, cu o orientare de genul asta.) Plus ca, asa cum bine ai zis, se ocupa el sa spiritualizeze omenirea ... cu rahaturi ... Nu are acest drept .... el considera ca oamenii nu au drepturi, sunt niste limitati pacatosi, cu ego etc. si el, marele educator, s-a stabilit singur (sau poate chiar face parte din vreun grup ocult) sa aplice corectii, inclusiv sa iti distruga viata pentru ofense inchipuite sau limite umane. 
    Comportamentul lui este tipic pentru un lider de secta, iti distruge persoanalitatea, promoveaza obedienta, corectiile, te orienteaza exclusiv catre vreo idee, banala pana la urma, exploateaza de fapt teme si filozofii pe care omenirea nu le-a gasit raspuns clar pana acum. (Se pare ca el, Costel Stan, le-a gasit, dar omul trebuie doar sa mai faca ce zice el, sau ce crede ca zice el ....)
    De exemplu, sanatatea, pe care toata lumea o valorizeaza, la el trebuie divinizata, sa fie singurul scop, si daca esti sanatos (oare cine e total sanatos?) sau esti in viata, altceva nu iti mai trebuie. Sa nu mai zic de sex. Aici, am impresia ca el face urmatorul lucru: Sexul este ceva ce trebuie divinizat, la care omul trebuie sa se supuna, atentie ... cu orice pret, ca e un zeu, fata de care trebuie sa iti pierzi indentitatea, chiar si viata. (Cum e vorba de un comportament de lider de secta, se vede ca el considera viata omului, mai prejos de un ideal, discutabil, oricum.Sacrificii justificate pot exista, dar aici e vorba de batjocuri si manipulare si ce o mai fi)
    E mult de spus, e un labirint in care te incurci, de fapt, asta fiind ceva intalnit la manipulatori. El lanseaza multe mesaje, cu o anumita putere, iar oamenii poate sunt sedusi de diverse teme sau  de speranta ca isi rezolva probleme urmand un anumit spirit sau atitudine. 
    Cat despre solutii, e greu. Asta e tragic si de asta m-am apucat sa scriu si eu despre el. Nu prea sunt, in functie de gravitatea problemei pe care ai capatat-o de la el sau persoane asemănatoare
    Am impresia ca el incearca sa distruga psihic omul pentru a-l invada, a-l poseda chiar el. (Nu intru in detalii, e socant) El se crede Dumnezeu de fapt sau ceva prin care chipurile sa ajungi la Dumnezeu. Eu il  stiu foarte preocupat de Dumnezeu, credinta, ca vorbeste el cu Barbosul, asa stiu ca vorbea pe vremea in care eu l-am cunoscut. Si am avut putine interactiuni cu el., dar au fost letale aproape. 
    Eu nu am stiut ce s-a intamplat cu mine prea bine, e dificil sa descriu ... Am tot cautat solutii in terapii clasice, am fost pe la Reiki, biserica ... El transmite ca totul e simplu, ca are el totul la degetul mic, viata, sanatatea, sexul, Dumnezeu ... 
    Sa nu mai vorbesc de femei si ce relatie are cu ele ... si ce conceptie pe care cred ca o are. O mizerie sinistra, care crede ca daca e maestru (inchipuit) i se cuvine supunere in cuplu. Un badaran care promoveaza de fapt modele vechi de relationare si cuplu, pe care le intalnesti prin mahalale sau prin pesteri. De fapt, cred ca nici printre oamenii obisnuiti nu mai intalnesti asa ceva.
    As vrea sa scriu mai aplicat, cu mai multe exemple, dar e subiect foarte alunecos. El ar putea sa vina sa spuna ca daca vorbesti, gandesti sau esti in viata, nu ai nimic, fite. Dar, de fapt, el atenteaza la astea, vrea sa iti distruga mintea, persoanlitatea, nu prin mici observatii, ci in mod concentrat, ca ramai un lemn, ca o piatra, e suficient sa se ahate de asta sa spuna ca nu ti-a facut si nu ai nimic. Numai eu stiu cum am supravietuit si probabil asa au mai patit si altii. Timp pierdut, bani, relatii, perioada de tinerete anulata din cauza unei scursuri umane care considera ca daca esti slab, trebuie sa mori, sa fii exploatat pshihic, ocult etc. Da, el nu are nicio legatura cu valori umane firesti. Asa cum am spus mai sus, divinizeza puterea, e un fel de nazist mascat, care o face si pe umilul de chiar il crezi. In fapt, daca vede ca esti slab social, material, psihic, te omoara. Cine a scapat, probabil face parte dintr-o familie buna (are cultul rangului), e situat social ok sau il considera puternic si chipurile nu se ia de el, sa isi intareasca teoria ascunza cu puterea.

    Eu nu stiu care e cazul tau, cam ce ai patit sau poate cineva de langa tine a patit ceva. EL umba cred la tot felul de energii, la sistemul ascuns uman, pe care il agreseaza. Un fel de a spune ar fi ca te lasa fara suflet si pune in loc altceva sau pe altcineva. Incearca sa reconstruiasca omul, dar mai intai cica il dezbara de persoanlitatea lui limitata si incearca sa il reconstruiasca dupa chipul lui. Eu sufar de niste invazii psihice, fizice, nu stiu cum sa le numesc ... Am descris aici din experienta ... CINE SA  AJUTE si are cunoastere,  metode, terapii pentru asa ceva? Nu am gasit si caut de ceva ani. (Eu il cunosc din 2006-2009. Sunt curioasa, daca tu ai ceva sugestii sau idei sau ce esperiente ai.

    Sigur, exista suspiciunea de nebunie (Nu sunt nebuna, -am fost in spital pentru depresie ... cum altfel ... dar cine stie, el te poate face sa devii nebun, sa isi confiorme acuzatiile.)

    Concluzia: Feriti-va, cat puteti. Nu va luati dupa teroiile cu Sa nu ganditi, nu va folositi mintea, nu judecati., simtiti, iubiti etc. De cele mai multe ori lipsa mintii duce in iad. Astea sunt sentimentalisme care sa slabeasca puterea omului de judecata critica, sa deveniti manipulati si a va transforma oamenii fara scrupule in animale obedinte sau depravate. Daca o fi ceva adevar in a nu avea minte, a simti doar etc, poate fi doar atunci cand intalnesti un maestru adevarat si poate fi practicat doar in anumite conditii. In lumea asta, judecata critica, a te apara si folosi ratiunea sunt esentiale si nimeni nu ar trebui sa vina sa spuna sa renunti la ele. Daca cineva are sa va invete ceva spiritual, nu ar trebui sa va spăuna sa renunatat la judecata, la a gandi critic (de obicei, acesti oameni manipulatori folosesc cuvinte vagi,  sau al carui sens nu il precizeza clar, cum ar fi cel de minte, pe care o considera cauza suferintei)

    Oricum, ganditi-va ... La adevar, la Dumenzeu nu prea a ajuns nimeni .pana acum, din toata istoria  cu atat mai putin Costel Stan, misa si alti guru. Nu sunt decat minciuni, dar unele care va costa viata, sanatatea ... 



  •  
    • 10 mesaje
    20 Oct 2022, 14:20
    2 1
    Ionut51, daca nu pare prea invaziv sau nepotrivit din partea mea, se poate sa vorbim cumva la telefon sau in vreun alt fel pe subiectul asta mai in detaliu?  
  •  
    • 7 mesaje
    20 Oct 2022, 17:51
    4 0
    Si eu am avut o experienta aproape letala cu Costel Stan si fundatia Varuna. Sunt lucruri pe care le-a facut cu intentie si altele inconstient fiind si el manipulat intr-o oarecare masura de entitatile/energiile care lucreaza prin el. Oricum, din punctul meu de vedere nu are nicio scuza pentru toti oamenii care au ajuns sa fie atacati psihic si sa aiba o viata de calvar dupa ce a bagat in ei tot felul de energii. Lucrurile sunt mult mai extinse. Exista grupari oculte care ii monitorizeaza fundatia. Si el a tinut acolo niste oameni Cosmin Anghel zis si Angel si Mirela Maciuca care i-a fost amanta multi ani si cu care are un copil care au lucrat si ei cu anumite energii, dati apoi afara pentru ca acum sustine el ca totul e in regula acolo, dar care activeaza cel mai probabil in alte grupuri acum.
    As vrea sa vorbim in particular dar fara sa lasam public datele personale.
  •  
    • 10 mesaje
    20 Oct 2022, 20:42
    2 0
    Si eu am ceva banuieli ca e in legatura cu zona oculta. Ca si alti lideri de secte, probabil. Sigur, datele de contact nu o sa le postez. O sa iti trimit un mesaj privat. Daca tot ne-am gasit cu aceeasi problema, poate e bine de discutat si poate se gasesc si ceva solutii, sa zicem.
  •  
    • 7 mesaje
    21 Oct 2022, 11:20
    1 0
    Teoid, astept atunci mesajul tau in privat.
    Si sper sa fie si alte persoane care sa lase marturii despre omul acesta si tot ce sta in spatele lui sau sa vina cu solutii pentru cei care inca mai sunt in viata si trec printr-un calvar pshic si fizic dupa ce au interactionat cu Costel Stan si fundatia Varuna sau grupul lui exclusivist in care te baga dupa ce a decis el nu tu ca esti apt pentru credintele(obsesiile spirtuale) din capul lor. La mine totul a fost fortat. M-am dus pentru o durere de spate si au inceput sa faca tot felul de terapii spirituale pe mine si dadeau de inteles ca ar fi Reiki. Nimeni nu a zis nimic. Am crezut ca mi se pare pana nu am mai putut sa ies din toata situatia si am vazut ca asta era realitatea. Cei care lucreaza pentru ei multi nu stiu ce fac si baga in oameni iar altii au creierul spalat si sunt total convinsi ca fac bine si vindeca prin metode spirituale care nu se pot spune omului normal pentru ca nu e initiat ca sa aiba acces sau nu ar intelege. Dar logica lor e vii la mine ca sa te vindec, platesti(sub forma de donatie dar suma minima stabilitata de ei) si atunci eu pot sa lucrez pe tine cum vreau ca sa-ti ofer vindecarea. Chiar daca am zis ca fac terpie manuala si daca ai intreba direct as sustine ca asta fac dar magia lor neagra merge cu consimtirea platii si a faptului ca ceri sa fii vindecat. MISA probabil ca e varful icebergului la ei. Sunt multe grupari oculte care si-au pus amprenta acolo.
    Acest mesaj a fost editat de către Ionut51: 21 Oct 2022, 11:28
  •  
    • 10 mesaje
    21 Oct 2022, 16:22
    1 0
    Iinut51 Ti-am scris un mesaj privat, cu datele mele, cred ca il gasesti in inbox la mesaje primite. M-am gandit sa discutam pentru ca eu nu mai cunosc alte persoane cu experiente similare, doar oameni afectati in alte moduri. De fapt, cred ca face diverse lucruri cu toata lumea, fara acord, cu efecte negative, oricum, nimeni nu scapa, de fapt, chiar daca nu isu dau seama. Oamenii nu vorbesc si pentru ca e o zona obscura, in care e greu sa dovedesti ceva, ei sunt tupeisti si probabil, sustinuti.
  •  
    • 3 mesaje
    4 Nov 2022, 14:38
    0 2
    Ionut51 said:Si eu am avut o experienta aproape letala cu Costel Stan si fundatia Varuna. Sunt lucruri pe care le-a facut cu intentie si altele inconstient fiind si el manipulat intr-o oarecare masura de entitatile/energiile care lucreaza prin el. Oricum, din punctul meu de vedere nu are nicio scuza pentru toti oamenii care au ajuns sa fie atacati psihic si sa aiba o viata de calvar dupa ce a bagat in ei tot felul de energii. Lucrurile sunt mult mai extinse. Exista grupari oculte care ii monitorizeaza fundatia. Si el a tinut acolo niste oameni Cosmin Anghel zis si Angel si Mirela Maciuca care i-a fost amanta multi ani si cu care are un copil care au lucrat si ei cu anumite energii, dati apoi afara pentru ca acum sustine el ca totul e in regula acolo, dar care activeaza cel mai probabil in alte grupuri acum.
    As vrea sa vorbim in particular dar fara sa lasam public datele personale.

     

  •  
    • 3 mesaje
    4 Nov 2022, 14:39
    0 0
    Teoid said:Ma bucur si eu ca a mai aparut cineva care sa relateze despre el. Este socant ca poate exista asa ceva. Din punctul meu de vedere este un criminal care te omoara cu manusi, stie sa faca asta. Practica un fel de misticism al puterii, pe care daca poate sa o foloseasca in sens distrugator si mai ales fara dovezi, o face, si gaseste legitimitate in asta. (Nu e singurul, am mai vazut in zona de ”spiritualitate” de la noi, cu o orientare de genul asta.) Plus ca, asa cum bine ai zis, se ocupa el sa spiritualizeze omenirea ... cu rahaturi ... Nu are acest drept .... el considera ca oamenii nu au drepturi, sunt niste limitati pacatosi, cu ego etc. si el, marele educator, s-a stabilit singur (sau poate chiar face parte din vreun grup ocult) sa aplice corectii, inclusiv sa iti distruga viata pentru ofense inchipuite sau limite umane. 
    Comportamentul lui este tipic pentru un lider de secta, iti distruge persoanalitatea, promoveaza obedienta, corectiile, te orienteaza exclusiv catre vreo idee, banala pana la urma, exploateaza de fapt teme si filozofii pe care omenirea nu le-a gasit raspuns clar pana acum. (Se pare ca el, Costel Stan, le-a gasit, dar omul trebuie doar sa mai faca ce zice el, sau ce crede ca zice el ....)
    De exemplu, sanatatea, pe care toata lumea o valorizeaza, la el trebuie divinizata, sa fie singurul scop, si daca esti sanatos (oare cine e total sanatos?) sau esti in viata, altceva nu iti mai trebuie. Sa nu mai zic de sex. Aici, am impresia ca el face urmatorul lucru: Sexul este ceva ce trebuie divinizat, la care omul trebuie sa se supuna, atentie ... cu orice pret, ca e un zeu, fata de care trebuie sa iti pierzi indentitatea, chiar si viata. (Cum e vorba de un comportament de lider de secta, se vede ca el considera viata omului, mai prejos de un ideal, discutabil, oricum.Sacrificii justificate pot exista, dar aici e vorba de batjocuri si manipulare si ce o mai fi)
    E mult de spus, e un labirint in care te incurci, de fapt, asta fiind ceva intalnit la manipulatori. El lanseaza multe mesaje, cu o anumita putere, iar oamenii poate sunt sedusi de diverse teme sau  de speranta ca isi rezolva probleme urmand un anumit spirit sau atitudine. 
    Cat despre solutii, e greu. Asta e tragic si de asta m-am apucat sa scriu si eu despre el. Nu prea sunt, in functie de gravitatea problemei pe care ai capatat-o de la el sau persoane asemănatoare
    Am impresia ca el incearca sa distruga psihic omul pentru a-l invada, a-l poseda chiar el. (Nu intru in detalii, e socant) El se crede Dumnezeu de fapt sau ceva prin care chipurile sa ajungi la Dumnezeu. Eu il  stiu foarte preocupat de Dumnezeu, credinta, ca vorbeste el cu Barbosul, asa stiu ca vorbea pe vremea in care eu l-am cunoscut. Si am avut putine interactiuni cu el., dar au fost letale aproape. 
    Eu nu am stiut ce s-a intamplat cu mine prea bine, e dificil sa descriu ... Am tot cautat solutii in terapii clasice, am fost pe la Reiki, biserica ... El transmite ca totul e simplu, ca are el totul la degetul mic, viata, sanatatea, sexul, Dumnezeu ... 
    Sa nu mai vorbesc de femei si ce relatie are cu ele ... si ce conceptie pe care cred ca o are. O mizerie sinistra, care crede ca daca e maestru (inchipuit) i se cuvine supunere in cuplu. Un badaran care promoveaza de fapt modele vechi de relationare si cuplu, pe care le intalnesti prin mahalale sau prin pesteri. De fapt, cred ca nici printre oamenii obisnuiti nu mai intalnesti asa ceva.
    As vrea sa scriu mai aplicat, cu mai multe exemple, dar e subiect foarte alunecos. El ar putea sa vina sa spuna ca daca vorbesti, gandesti sau esti in viata, nu ai nimic, fite. Dar, de fapt, el atenteaza la astea, vrea sa iti distruga mintea, persoanlitatea, nu prin mici observatii, ci in mod concentrat, ca ramai un lemn, ca o piatra, e suficient sa se ahate de asta sa spuna ca nu ti-a facut si nu ai nimic. Numai eu stiu cum am supravietuit si probabil asa au mai patit si altii. Timp pierdut, bani, relatii, perioada de tinerete anulata din cauza unei scursuri umane care considera ca daca esti slab, trebuie sa mori, sa fii exploatat pshihic, ocult etc. Da, el nu are nicio legatura cu valori umane firesti. Asa cum am spus mai sus, divinizeza puterea, e un fel de nazist mascat, care o face si pe umilul de chiar il crezi. In fapt, daca vede ca esti slab social, material, psihic, te omoara. Cine a scapat, probabil face parte dintr-o familie buna (are cultul rangului), e situat social ok sau il considera puternic si chipurile nu se ia de el, sa isi intareasca teoria ascunza cu puterea.

    Eu nu stiu care e cazul tau, cam ce ai patit sau poate cineva de langa tine a patit ceva. EL umba cred la tot felul de energii, la sistemul ascuns uman, pe care il agreseaza. Un fel de a spune ar fi ca te lasa fara suflet si pune in loc altceva sau pe altcineva. Incearca sa reconstruiasca omul, dar mai intai cica il dezbara de persoanlitatea lui limitata si incearca sa il reconstruiasca dupa chipul lui. Eu sufar de niste invazii psihice, fizice, nu stiu cum sa le numesc ... Am descris aici din experienta ... CINE SA  AJUTE si are cunoastere,  metode, terapii pentru asa ceva? Nu am gasit si caut de ceva ani. (Eu il cunosc din 2006-2009. Sunt curioasa, daca tu ai ceva sugestii sau idei sau ce esperiente ai.

    Sigur, exista suspiciunea de nebunie (Nu sunt nebuna, -am fost in spital pentru depresie ... cum altfel ... dar cine stie, el te poate face sa devii nebun, sa isi confiorme acuzatiile.)

    Concluzia: Feriti-va, cat puteti. Nu va luati dupa teroiile cu Sa nu ganditi, nu va folositi mintea, nu judecati., simtiti, iubiti etc. De cele mai multe ori lipsa mintii duce in iad. Astea sunt sentimentalisme care sa slabeasca puterea omului de judecata critica, sa deveniti manipulati si a va transforma oamenii fara scrupule in animale obedinte sau depravate. Daca o fi ceva adevar in a nu avea minte, a simti doar etc, poate fi doar atunci cand intalnesti un maestru adevarat si poate fi practicat doar in anumite conditii. In lumea asta, judecata critica, a te apara si folosi ratiunea sunt esentiale si nimeni nu ar trebui sa vina sa spuna sa renunti la ele. Daca cineva are sa va invete ceva spiritual, nu ar trebui sa va spăuna sa renunatat la judecata, la a gandi critic (de obicei, acesti oameni manipulatori folosesc cuvinte vagi,  sau al carui sens nu il precizeza clar, cum ar fi cel de minte, pe care o considera cauza suferintei)

    Oricum, ganditi-va ... La adevar, la Dumenzeu nu prea a ajuns nimeni .pana acum, din toata istoria  cu atat mai putin Costel Stan, misa si alti guru. Nu sunt decat minciuni, dar unele care va costa viata, sanatatea ... 



     

  •  
    • 3 mesaje
    4 Nov 2022, 15:04
    5 3
    Doamne fereste! Atatea baliverne intr-un singur loc nu am mai citit demult. As vrea sa veniti si cu niste dovezi cand faceti toate actele astea de calomnie. Dar na, e greu cand te paraseste uzul ratiunii si incepi sa crezi ca toate problemele tale psihice sunt de fapt dintr-o cauza externa. Mereu e altcineva de vina iar tu, doar o victima neajutorata care plange noaptea pe un forum la sectiunea Dragoste. Patetic si jenant, ca sa nu mai zic jignitor pt munca atator oameni....
  •  
    • 7 mesaje
    11 Nov 2022, 09:06
    2 0
    Lavinia, eu vorbesc din experienta personala nu scriu ca sa-mi gasesc o preocupare ci pentru ca omul acela si altii care au lucrat sau lucreaza pentru el sunt foarte periculosi fie ca stiu sau nu constientizeaza ce fac sau pentru cine lucreaza. Am fost la fundatie 1 an jumate si de cate ori ma simteam mai bine cineva ma lucra mai in forta si ma facea praf din nou. Exista vindecari miraculoase la ei(cu entitati) dar si cei ca mine pe care i-a tinut fara motiv peste un an ca sa-i lucreze sau sa-i stoarca de bani. Mie mi-au facut praf picioarele si inca am o rotatie de bazin. Am fost la Costel sa-i spun cum ma simt si sa sa-l rog sa ma ajute si a avut un comportament badaran gasind tot felul de scuze. Isi spune terapeut dar se recomanda ca vrajitor cand vrea sa atraga atentia intr-o anumita directie unei persoane, potential viitoare victima. Nu stiu daca tu esti cea care lucreaza pentru ei si preia apelurile telefonice dar daca da, macar uita-te un pic la trecutul lui, mai intreaba in jur si la ce face pe langa activitatea asta. Implicarea in samanism, secte oculte si celelalte grupuri cu care umbla. Poate cu usurinta sa spele creierele oamenilor prin metodele hipnotice pe care le aplica si entitatile cu care lucreaza. Unele persoane care lucreaza la fundatie nu stiu aceste aspecte si continua sa-si faca treaba acolo naiv fara sa stie munca energetica care se face pe ei si initierile pe care le primesc fortat/fara sa stie, in scret si duc tot felul de fecvente si entitati mai departe la clienti. Omul acesta are un comportament imoral. Si-a crescut copilul cu amantele. Are alt copil cu Mirela Maciuca fosta amanta si practicanta si ea de magie neagra. A tinut acolo o atrocitate de om Cosmin Cristian Anghel zis si Angel care se culca cu cliente cu 20-30 ani mai tinere decat el. Pentru asta din pacate nu am dovezi doar confirmari de la alte persoane. Si acest Angel e initiat in magie neagra si pe mine m-a facut praf energetic. Nu mai lucreaza acolo din cate am auzit. Costel Stan incearca sa-si spele numele si sa-si indrepte greselile in aparenta. Dar atata timp cat continua sa lucreze cu entitati si energetic pe clienti pentru ca un om cu probleme grave nu se face subit bine in 3 sedinte miraculoase, continua sa fie un om josnic care nu da 2 bani pe oameni si vindecare ci doar ii pasa de propria persoana. Egoul lui e fara limite iar spasenia lui e tot o forma egotica de a nu-si recunoaste oficial vina si de a se menaja psihic incercand sa mascheze totul prin altceva. Eu am scris lucrurile astea pentru a nu mai fi victime ca mine nu ca sa ma victimizez. Oamenii sa vada si altceva decat recenziile miraculoase de la fundatie iar aici a fost singurul loc unde am avut ocazia sa scriu. Daca stii tu alte site-uri cu specific, astept recomandari si scriu si acolo
  •  
    • 10 mesaje
    11 Nov 2022, 12:36
    2 0
    Pentru Lavinia.
    Probabil il cunosti personal sau lucrezi cu el. Deja folosesti expresii specifice ”spiritualitatii” superficiale care il caracterizeza, nu doar pe el, ci si pe altii, din pacate: a da vina pe altii pentru propriile probleme, si pe exterior. Pe bune? Cand ai de a face cu un om fara scrupule, care foloseste metode, proiectii si teorii oculte asupra cuiva, cand se simte indreptatit sa agreseze, sa pedepseasca dupa un cod moral personal (ca de, si societatea, crestinismul il pedepseste pe el pentru pacate ...) fara sa respecte minimum de etica terapeutica si respect uman, mai gandeste-te daca eu sunt responsabila pentru ce mi se intampla in legatura cu el sau cu fenomene asemanatoare. Eu nu sunt responsabila pentru comportamentul acestui psihopat fata de mine, pentru ca nu l-am provocat, nu l-am fortat sa faca ceea ce face sau a facut fata de mine. Plus ca este o relatie dezechilibrata de putere, eu sunt mai slaba decat el ca dotare spirituala si fizica si nici nu i-am facut ceva de fapt, doar considera ca trebuie sa ma pedepseasca, la fel ca un lider de secta.
    El, dupa argumentul tau, la fel ca orice agresor psihic, este lipsit de responsabilitate, ca sa vezi! Se refugiaza in acest argument al supraresponsabilitatii victimei, cand agresorul foloseste mijloace ascunse de pedeapsa (tipul e practicant de bullying spiritual), de hipnoza, in dauna persoanei, cu buna stiinta. De ce? Pentru ca poate. Si pentru ca ”munceste”. Asta e alta regula care justifica pentru el agresarea si scuza pentru comportamente imorale, pentru crime. Are afacerile lui spirituale, schimburile, face rau, dar, chipurile face si bine, la schimb, fara sa mai tina cont de faptul ca le distruge viata unora. 
    Daca faci parte din cercul lui, vezi ca are obieceiul sa schimbe la ceva ani garzile, oamenii care il inconjoara. Cand iti vei da seama, daca ..., cum e el de fapt, va fi prea tarziu, ori o sa fii distrusa si nu o sa poti face nimic, ori o sa te pacalesti pe tine si o sa-i gasesti scuze, daca reusesti sa supravietuiesti. Asta in functie si de cat esti de amestecata in afacerile lui negre, cat de mult esti deja corupta pshihic de acest individ, care asta si urmareste. 
    O alta idee mentionata de tine, ca nu ne folosim ratiunea, ne-am pierdut mintile. De cand e domnul fan ratiune? Sau oamenii care lucreaza in acest minunat domeniu al”spiritualitatii”, in care se recomanda lipsa de ratiune depasirea ei, care nu e buna? A devenit domnul subit fan ratiune? A, da, cand este in avantajul lui. Stiu ca a terminat o facultate de drept, si am vazut ca se pricepe sa o faca pe avocatul, sa gaseasca orice e posibil in favoarea lui si in defavoarea victimei, el nefiind preocupat de adevar, asa cum ar trebui si ar fi etic. 
    Pentru mine, cel putin in cazul lui, faptul ca MUNCESTE, nu este un argument pentru ceva. Aici discutam ce face, ce a facut, poate sa faca acest individ, fara acordul oamneilor, (doar in baza unor presupozitii metafizice, neverificate, de genul, asa vrea sufletul persoanei sa fie agresat etc, sa creasca etc., sa invete) Faptul ca distrugem MUNCA unora, este imoral sa vina cineva sa scoata in evidenta acest aspect. Tipul e un criminal psihopat, mie mi-a distrus viata, sanatatea, tineretea ... si o face in continuare. Intreaba-l, daca il cunosti, ce face el in astral? Sau poate te-a invatat si pe tine sa calatoresti sau stiai deja. Eu nu am acces la asemenea metode, dar stiu si vad ... Calatoriile astrale si proiectiile sunt deja practicate de multi, iar unii fara scrupule, chiar stiu sa faca anumite lucruri ... E un taram ”nerglementat”, al puterii, nu al eticii, se pare ...

  •  
    • 10 mesaje
    18 Nov 2022, 10:32
    1 0
    LaviniaLL said:Doamne fereste! Atatea baliverne intr-un singur loc nu am mai citit demult. As vrea sa veniti si cu niste dovezi cand faceti toate actele astea de calomnie. Dar na, e greu cand te paraseste uzul ratiunii si incepi sa crezi ca toate problemele tale psihice sunt de fapt dintr-o cauza externa. Mereu e altcineva de vina iar tu, doar o victima neajutorata care plange noaptea pe un forum la sectiunea Dragoste. Patetic si jenant, ca sa nu mai zic jignitor pt munca atator oameni....