Din dragoste de bebelusi

  •  
    • 9728 mesaje
    11 Mai 2014, 23:04
    2 0
    Va multumesc frumos  clar mi-o iau si o citesc. Si din prima vad ca trebuie sa scot usturoiul, pentru ca nu il pot suporta. 
    Poate totusi o sa facem cumva si un topic despre asta.
    Acum haideti sa incheiem subiectul, poate totusi mai au si mamicile ceva de spus pe aici, ca am acaparat topicul de numa'




     
  •  
    • 9728 mesaje
    11 Mai 2014, 23:24
    0 0
    Da, daca o mai fi ceva, acolo e mai bine sa vorbim.

     
  •  
    • 9728 mesaje
    12 Mai 2014, 00:54
    4 0
    Un video cu bebici si cum reactioneaza ei cand se intorc taticii acasa, dupa ce au fost plecati un timp; ce fatzuci dragalase au, sa nu zici ca nu simt cat sunt ei inca de bebici cine le este parinte

     https://www.youtube.com/watch?v=2-z3vXAs5TM

     
  •  
    • 13597 mesaje
    12 Mai 2014, 08:51
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6798 mesaje
    12 Mai 2014, 09:18
    0 0
    Azi mergem la vaccin, am niste emotii....
  •  
    • 13597 mesaje
    12 Mai 2014, 09:52
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4455 mesaje
    12 Mai 2014, 10:03
    0 0
    E fetita bertha, of cors ca va fi curajoasa sper sa fie bine.
  •  
    • 6798 mesaje
    12 Mai 2014, 10:17
    0 0
    Mi-e frica doar de febra. Mai zi-mi o data, Dancing, ce ti-a spus tie sa ii dai daca face febra dupa vaccin si de la cate grade in sus?
  •  
    • 13597 mesaje
    12 Mai 2014, 10:49
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7743 mesaje
    12 Mai 2014, 11:23
    4 0
    ca si tine, vorbeam la modul general.ca te simti cumva cu musca pe caciula,e treaba ta,multumita acum, cafe?

    prea s-a batut apa-n piua pt 2-3 linurite de suc alea si s-a facut din tantar armasar...
    iar ca tu ai avut parinti inconstienti,care au facut multe greseli, e cu totul alta. nu extrapola,nu sari de la situatie la alta, de la ce s-a zis concret la situatia ta,a parintilor tai.

    si poate nu stiai,sau poate da,nu stiu.
    dar am vazut ca amintesti de cei care au un sitem imunitar super, mostenit genetic.
    mai citeste sau intreaba. sistemul nostru imunitar  are doua componente.e unul inascut cu care omul se naste si este nespecific, mecanismele de aparare sunt nespecifice, nu sunt caracteristice unui anumit agent patogen, si mai mult,este identic pentru toti indivizii aceleasi specii.
    si,pe langa acesta innascut,mai este o componenta a sistemului imunitar, o componenta adaptativa. care este activata cand mecanismul de aparare innascut e depasit.acesta nu e comun pentru toti membrii speciei ca sa zic asa. asta face diferenta, unii se imbolnavesc, altii nu.unii au imunitatea intarita natural, altii nu.
    or fi facut ai tai greseli cu tine , si altii,si altii, si eu am facut cateva cu ai mei,marunte, ce-i drept.dar nu trebuie sa hiperbolizam tot.
    eu am fost copilul de care se luau toate bolile,una n-am ratat! asa ca fii-mea nu m-a mostenit pe mine.nici pe tas-su nici pe buna-sa.
    si baiatul si ea au capatat imunitatea pe care o au.
    ei au crescut in niste conditii pe care daca vi le spun, parca vad ca va isterizati in masa!
    ca asta e tendinta.logica mai putina dar de ce sa nu se faca din tantar armasar,de ce sa nu va bazati pe supozitii, pe nimic,pe presupuneri, ori pe reguli batute-n cuie..

     
    Acest mesaj a fost editat de către _Eva: 12 Mai 2014, 11:28
  •  
    • 16187 mesaje
    12 Mai 2014, 11:29
    1 3
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 12 Mai 2014, 11:29
  •  
    • 7743 mesaje
    12 Mai 2014, 11:57
    4 1
    Milady_me said:_Eva, io-n locul tau mi-as pune niste intrebari, in conditiile in care mai multe persoane se intreaba ce fel de suflet oi fi avand, de-ti permiti sa spui chestiile pe care le spui.

    Da, stiu, ma ignori, ignora-ma sanatoasa, din fericire nu traiesc cu tine in casa. Subiect inchis, din partea mea.

     

    milady, tu cand vorbesti cu mine, sa taci! nu ai ce discuta, nu mi te mai adresa!
    asta pentru topicul " Despre mame" , cand te-ai dat lovita-n aripi.
    si ti-ai crostetat sinapsele in asa fel ca ati orbit brusc in nemernicia voastra!
    eu scriam la concret, voi, erati cu mintea pe par! si da-i cu presupunerile,imi puneati vorbe-n gura ca m-am legat  eu de tine ca n-ai tu ovare si te pandesc... io-te asa, din bun senin! si sunt asa si pe dincolo,da? si da-i si jigneste, gratuit!
    sa nu mi te mai adresezi veci!nici tu, nici celelalte nemernice care au sarit mai ceva ca niste catele in calduri! cu sinapsele imbarligate.. ca li se marise glanda! 

    deci nu mai vorbi in punga! eu nu dau bocanci in gura pe net, ca ultima stoarfa! dar lumea e atat de mica,tare mica!
    de-mi pun mintea, nici n-o sa stiti ce v-a lovit! 

     

  •  
    • 9728 mesaje
    12 Mai 2014, 12:00
    2 3
    Mda, stii tu ceva Eva, dar din pacate nu stii suficient, aprofundat. 
    Si mai scuteste-ma de muste pe caciula  vorbe mari si vorbe-n vant

    In fine, fraiera sunt de fapt eu, ca te bag atata in seama, de-acum incolo schimb foaia, n-ai decat sa te dai si cu fundu' de pamant, din partea mea. 



     
  •  
    • 4007 mesaje
    12 Mai 2014, 12:10
    3 0
    Mey, draga, da' cearta asta nu se mai termina odata ?

    Cum se domoleste nitel si se incearca sa se revina la discutiile de zi cu zi, PAC, vine careva si tranteste niste chestii de sar scantei. IAR.
  •  
    • 16187 mesaje
    12 Mai 2014, 12:15
    1 4
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9728 mesaje
    12 Mai 2014, 12:23
    1 0
    Lasa Francessca, ca eu nu mai dau curs, nu se merita, nu am nici un chef, da, mai ales pe topicul acesta. Asa ca, hai sa nu mai dam curs si sa continuam linistiti.


    Bertha, bafta, te cred ca ai emotii, dar o sa fie usor si o sa treaca repede, ai sa vezi
    Dancing, bebe Alexander a suportat si a trecut bine peste vaccin, mici reactii deh, e normal sa existe, bravo voua

    Ce ziceai tu pe la Cafenea cu joia si bebe si program la adolescenta?






     
  •  
    • 13597 mesaje
    12 Mai 2014, 12:41
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9728 mesaje
    12 Mai 2014, 12:44
    0 0
    Da, cam asa
  •  
    • 4208 mesaje
    12 Mai 2014, 12:55
    4 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 12 Mai 2014, 13:57
  •  
    • 9728 mesaje
    12 Mai 2014, 14:43
    0 0
    Oh, Joplin deja bebe Andrei are 3 luni, cresc vazand cu ochii bebicii vostri ....multa sanatate, si la mai mare