O cafeanea pentru oricare

  •  
    • 12208 mesaje
    9 Dec 2016, 15:34
    0 1
    white_storm2 said:Neata buna, am trecut prin cafenea
    Sa beau cu voi o cafea,
    Sa ne fie ziua buna
    Iar la noapte luna plina!
    Ia mai manati mai flacai
    Si zornaiti la cocosei!(e.l.banuti, da?)
    Hai! Hai!

    SAU DIN CARDURI de nu aveti cocosei de care zice Stormy , dorada cu legume si maliguta , optional mujdei , pentru cine nu pupa pe nimeni in seara asta ...hai si un capuccino sa ne fie seara buna ... 

  •  
    • 10065 mesaje
    9 Dec 2016, 16:52
    0 1
    white_storm2 said:

     Cosurile de la centrale, precum si "extensiile" hotelor dau spre fatada blocului, n-ar trebui sa se simta miros de haleala pe scara, dar unii nu au bun simt si pace.
    Hota mea are doar un filtru, nici n-am vazut cu doua filtre pe la careva. Ma'c sa caut prin Dedeman. Mersic de idei.

     

    De vrei o scula adevarata, tre sa ma rogi frumos din cale-afara sa te rezolv. Ca a me, nu are nimeni, crede-ma, toate mi-au laudat-o. Ba ca ce misto arata, ba ce bine merge ... una cica "ce tare-i " ... dragoste la prima vedere, ce mai ... La hota fac referire si nu ... ce-ar crede unii, sper sa nu ne intelegem gresit, fereasca !

     

     

     

    Ase.

     

    Io am o combinatie foarte reusita, hota in bucatarie si turbina (conceputa si executata de nenea Viktor) afara, ambele pe aceiasi linie, acelasi traseu a ventilatiei, ambele cu cite trei trepte a suflantei, insa, comutatoare separate pentru a putea fi puse in miscare la dublu (in forta) sau separat, fie una, fie cealalta, in functie de necesitate (sau dupa cum vre pufu' meu ) .

    Si sa nu-mi scape esentialul, nu am usa la bucatarie (am ars-o iarna trecuta   ).

     

  •  
    • 12208 mesaje
    9 Dec 2016, 22:49
    0 1
    noapte buna oameni frumosi !
  •  
    • 2115 mesaje
    10 Dec 2016, 05:50
    0 1
    ViktorC said:

    De vrei o scula adevarata, tre sa ma rogi frumos din cale-afara sa te rezolv. Ca a me, nu are nimeni, crede-ma, toate mi-au laudat-o. Ba ca ce misto arata, ba ce bine merge ... una cica "ce tare-i " ... dragoste la prima vedere, ce mai ... La hota fac referire si nu ... ce-ar crede unii, sper sa nu ne intelegem gresit, fereasca !

     

     

     

    Ase.

     

    Io am o combinatie foarte reusita, hota in bucatarie si turbina (conceputa si executata de nenea Viktor) afara, ambele pe aceiasi linie, acelasi traseu a ventilatiei, ambele cu cite trei trepte a suflantei, insa, comutatoare separate pentru a putea fi puse in miscare la dublu (in forta) sau separat, fie una, fie cealalta, in functie de necesitate (sau dupa cum vre pufu' meu ) .

    Si sa nu-mi scape esentialul, nu am usa la bucatarie (am ars-o iarna trecuta   ).

     

     
    Lasa bre ca si a mea trage bine, dar acu' vreo 2 ani I-am pus mamei si a ei e mai silentioasa si parca trage mai tare, deh model mai nou. Amu parca as schimba-o si eu. (hota, da?) 

  •  
    • 2115 mesaje
    10 Dec 2016, 05:54
    1 1
    negre, tari si fierbinti, sa aveti un weekend minunat!
  •  
    • 2115 mesaje
    10 Dec 2016, 05:59
    0 1
    Gabito, la multi ani ii urez iubitei mici, sa creasca mare, frumoasa si sanatoasa, sa va bucurati de ea!
  •  
    • 12208 mesaje
    10 Dec 2016, 07:56
    0 1
    white_storm2 said:Gabito, la multi ani ii urez iubitei mici, sa creasca mare, frumoasa si sanatoasa, sa va bucurati de ea!

     MULTUMIRI DRAGA MEA !dau si eu cafea fierbinte si briose cu afine ....

  •  
    • 12208 mesaje
    10 Dec 2016, 07:59
    0 2
    Are deja 3 ani , ma intreaba aseara unico ai bani ?Ii zic -de ce Nicoleta ? -Sa vii la mine !! MI-A RUPT SUFLETUL . DAR MA DUC DE Craciun ....
  •  
    • 10065 mesaje
    10 Dec 2016, 12:44
    0 1
    Ce matinali e unii, nene ...

    Ziua buna !
  •  
    • 10065 mesaje
    10 Dec 2016, 16:17
    0 1
    Hi, girl's.

  •  
    • 12208 mesaje
    10 Dec 2016, 18:42
    0 1
    Seara magica dragilor !
  •  
    • 2115 mesaje
    10 Dec 2016, 23:01
    0 1
    gabriela42 said:Are deja 3 ani , ma intreaba aseara unico ai bani ?Ii zic -de ce Nicoleta ? -Sa vii la mine !! MI-A RUPT SUFLETUL . DAR MA DUC DE Craciun ....

     Mai Gabito, ce poate fi mai important cand ai o nepotica de nu mergi la ea de ziua ei?  Cum de nu esti acolo de ziua Nicoletei, soacra-mea e de belea, si cand nu este ziua numelui ori ziua nasterii ne boteaza si ne felicita, face cadouri tuturor, ce mai... 

  •  
    • 12208 mesaje
    11 Dec 2016, 00:33
    0 1
    Cadouri am trimis si eu fii sigura, numai ca ma duc pe 22 cand are serbarea si stau cat e inchisa gradinita ca ei muncesc amandoi ...Faza este ca mai am 10 sedinte de fizio , 5 saptamana care vine si inca 4 pana pe 22 decembrie , plus abonamentul la inot tot pe 22 se termina ...
  •  
    • 12208 mesaje
    11 Dec 2016, 00:35
    0 1
    Fiecare si le stie pe ale lui . plus pe 13 am intanlire cu un editor important de la Baia Mare .
  •  
    • 10065 mesaje
    11 Dec 2016, 09:47
    0 1
    Jó reggelt !

    Si-o zi misto !

  •  
    • 12208 mesaje
    11 Dec 2016, 10:13
    0 1
    Buna ungurasule , merci de cafele , beau si eu cu tine !
  •  
    • 10065 mesaje
    12 Dec 2016, 08:22
    0 1
    Buna dimineata.

    Astept sa fiu servit cu o cafeaua (de nu cer prea mul).

    Multumesc frumos !

  •  
    • 12208 mesaje
    12 Dec 2016, 09:03
    0 1
    'Neata buna ! Avem cafea tare si fierbinte , poftim sa ne tii mine!
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 12 Dec 2016, 15:51
  •  
    • 10065 mesaje
    12 Dec 2016, 10:32
    0 1
    Pai ... bine - bine, ca "avem" am priceput, da' ne si serviti ?

    (ca n-o vad ...)

  •  
    • 11561 mesaje
    12 Dec 2016, 13:57
    0 1
    white_storm2 said:
    gabriela42 said:Are deja 3 ani , ma intreaba aseara unico ai bani ?Ii zic -de ce Nicoleta ? -Sa vii la mine !! MI-A RUPT SUFLETUL . DAR MA DUC DE Craciun ....

     Mai Gabito, ce poate fi mai important cand ai o nepotica de nu mergi la ea de ziua ei?  Cum de nu esti acolo de ziua Nicoletei, soacra-mea e de belea, si cand nu este ziua numelui ori ziua nasterii ne boteaza si ne felicita, face cadouri tuturor, ce mai... 

      Bree , bag  seama  ca  mata  ti  ai  laes  soacra , nu  barbatul!