Din dragoste de bebelusi

  •  
    • 8403 mesaje
    25 Sep 2014, 21:42
    1 0
    e_rica said:Noapte alba nici o sansa sa facem! Si ieri dupa-amiaza dormise trei ore. Am trezit-o acum. Motaie la mine in brate

     

    somnul e semn de vindecare.
    astea sunt vesti bune.

    nu i-l intrerupe, caci de mancat va manca oricum mai mult apoi (va cere organismul).  

    ps- stiu ca nu suporti sfaturile atunci cand nu le ceri, dar tot iti spun 


    Acest mesaj a fost editat de către scanteie: 25 Sep 2014, 21:46
  •  
    • 7469 mesaje
    25 Sep 2014, 21:51
    1 3
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 110 mesaje
    25 Sep 2014, 22:11
    0 0
    poate e de folos mamicilor...si nu numai...

    http://www.mami.ro/noua-familie/pentru-mami/scoala-mamicilor/despre-alimentatie/alimente-care-alunga-racelile-2127620?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=sept14
  •  
    • 817 mesaje
    25 Sep 2014, 22:13
    0 0
    balena_albastra said:poate e de folos mamicilor...si nu numai...

    http://www.mami.ro/noua-familie/pentru-mami/scoala-mamicilor/despre-alimentatie/alimente-care-alunga-racelile-2127620?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=sept14

     

     

    o da, buna.

  •  
    • 13597 mesaje
    26 Sep 2014, 07:38
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6 mesaje
    26 Sep 2014, 08:36
    0 1
    I need help. Vreau sa dotez cu tzoale si accesorii rock o bebitza ce se va naste peste 1 luna

    Sa curga ideile va rog
  •  
    • 6 mesaje
    26 Sep 2014, 08:50
    0 2
    sa incepem cu astea:

    http://www.emag.ro/cadou-rock-star-rsb-heart-wings-biberon-250-ml-3-suzete-talia-2-lant-pentru-suzeta-90103/pd/DX6DJBBBM/

    vreau sa stiu cum ma prind daca sunt de calitate sau nu . nu vreau sa le cumpar doar pt ideea de rock ci vreau ca bebe sa le foloseasca.

    cica brandul asta a fost creat de bateristul trupei Bon Jovi. Sa indraznesc sa sper ca s-a orientat si spre calitate si functionalitate, nu numai spre design?
  •  
    • 8403 mesaje
    26 Sep 2014, 09:25
    0 0
    dancing_fawn said:Wow, scanteie, ai un stil tare misto de a explica, mersi mult!
    I-am dat toate alea pentru ca nu prea a supt. O singura data in timpul zilei, pe la 3 a supt bine, in rest a mai incercat el, dar nu prea putea repira pe nas si se enerva si lasa sanul imediat. Asa ca l-am trecut pe mancare mai consistenta. Abia dupa ce a baut "shotul" de suc de portocala cu lamaie, mai spre seara, a inceput sa suga bine, fara sa mai faca pauze de respirat.
    Am miere naturala, mi-a adus si mama cand a venit la noi, mi-a adus si mandrul de la un apicultor din zona. Ai spus ca o lingurita poate fi mult, daca ii pun jumatate de lingurita in ceai, e ok?

     
    mai putin de jumatate. e prea micut inca. sau ii poti da, dar la intervale de timp diferite (ca sa fii sigura ca nu ii maresti mult glicemia, caci asta e ideea).

    in rest, daca nu a supt la san, da-i multa apa (calduta) si/sau ceai. e obisnuit sa fie hidratat prin alaptare si asta i-a lipsit mult ieri (daca a mancat numai mancare solida), chiar daca nu e vizibil.

    sucul de portocale sa il diluezi cu apa. daca sunt concentrate sucurile de citrice, aciditatea lor e prea mult pentru stomacelul sugarilor.

  •  
    • 13597 mesaje
    26 Sep 2014, 09:34
    1 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2297 mesaje
    26 Sep 2014, 09:40
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 26 Sep 2014, 10:06
  •  
    • 6 mesaje
    26 Sep 2014, 10:10
    0 2
    pe minirock i-am gasit, dar nu stiam daca sunt de calitate. o sa bag o comanda la ei. as comanda direct de la ei de pe site pt ca au o gama muuult mai larga decat la emag.

    insa tot imi fac cu ochiul suzetele si biberonul de la emag .

    o alta intrebare ar fi daca careva a inscriptionat pe hainute de bebelusi poze si daca dupa treaba asta hainuta mai este functionala . pe ce altceva as putea inscriptiona daca nu pe hainute? pe ceva paturici????
  •  
    • 12208 mesaje
    26 Sep 2014, 10:13
    0 0
    regina_neagra2 said:pe minirock i-am gasit, dar nu stiam daca sunt de calitate. o sa bag o comanda la ei. as comanda direct de la ei de pe site pt ca au o gama muuult mai larga decat la emag.

    insa tot imi fac cu ochiul suzetele si biberonul de la emag .

    o alta intrebare ar fi daca careva a inscriptionat pe hainute de bebelusi poze si daca dupa treaba asta hainuta mai este functionala . pe ce altceva as putea inscriptiona daca nu pe hainute? pe ceva paturici????

    pe pernute , si paturici dar sa nu fie cu mult sintetic  

  •  
    • 6 mesaje
    26 Sep 2014, 10:16
    0 2
    censky_2 said:Regina, pentru haine ai minirock.ro si gotica.ro, sectiunea de copii/nou-nascuti. Cele de la minirock sunt de calitate (le gasesti si pe emag), de la gotica n-am cumparat inca pentru copii. La biberoane si suzete, fara BPA si sa poata fi sterilizate.

     

     

    senchiu , dar tot mai am nevoie de detalii. in afara de BPA-ul ala mai tre sa faca ceva biberonul si suzeta? intreb pt ca stiu ca a mai fost o discutie laborioasa pe subiectul asta de am crezut ca o suzeta e la fel de complicata ca o nava spatiala ....

  •  
    • 4208 mesaje
    26 Sep 2014, 10:22
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6 mesaje
    26 Sep 2014, 10:35
    0 2
    nu ma pot duce la sala polivalenta pt ca risc sa dau nas in nas cu mamica, despre care am aflat ca se duce acolo .

    am comandat setul de la emag. se pare ca era ultimul ca acum apare ca nu mai face parte din oferta. si am mai comandat si body-ul asta:
    http://www.emag.ro/body-primii-pasi-cu-maneca-scurta-alb-rosu-3-6-luni-pp-1223-ms-3-6ar/pd/DXSHCBBBM/?ref=vp_fam

    acum ma bate gandul sa cumpar de la mini rock setul asta:
    http://minirock.ro/Pages/ProductDetails.aspx?ProductId=352

    si sa il duc la un centru pt imprimat poze sa ii completez imprimeurile. asta e f important....trebuie musai sa mai adaug ceva
  •  
    • 13597 mesaje
    26 Sep 2014, 10:46
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2297 mesaje
    26 Sep 2014, 10:49
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8217 mesaje
    26 Sep 2014, 11:15
    0 0
    Regina, esti nasa sau doar de drag?

    Hmmm, eu am invatat ceva din asta cu cadourile pt bebei: toata lumea da cadouri pt 1-3 luni, adica ii ingroapa in haine si vor ramane multe nepurtate. Recomand sa cumperi si rochite pt +6luni, calculat si ce sezon va fi.

  •  
    • 2297 mesaje
    26 Sep 2014, 11:28
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7947 mesaje
    26 Sep 2014, 11:29
    0 0
    Eu ador listele de cadouri pentru bebei.
    E atat de simplu. Si primeste omul fix ce are nevoie.
    Daca este cineva extrem de drag atunci in afara de ce se regareste pe lista mai cumpar ceva pe langa dar chestii fara aplicatie practica: mulaje pt manute si picioare, rame foto chestii de genul asta. O chestiuta mica in plus.
    Urasc sa cumpar de capul meu haine sau produse de bebei ca eu nu stiu ce le trebuie neavand experienta.