Eva noua, cafenea noua!

  •  
    • 4455 mesaje
    30 Nov 2015, 21:44
    0 0
    Regina nimeni nu e ca oana. Unde se ascunde?

    Samoa, tu cauti pereti albi sau asa sunt toate? Unde e culoarea bre?
    Acest mesaj a fost editat de către opium: 30 Nov 2015, 21:45
  •  
    • 9724 mesaje
    30 Nov 2015, 21:50
    0 0
    Nu vreau culoare! Alb, alb sa fie peste tot.
    CUloare sa fie in mobilier, covoare, accessorii....
  •  
    • 10065 mesaje
    30 Nov 2015, 21:59
    1 0
    Ginduri de bine, domnisoara Cafe .

    Insanatosire grabnica !
  •  
    • 3613 mesaje
    30 Nov 2015, 22:10
    2 0
    Sam, hai, ca am reusit! Asa cum m-ai invatat tu, cu ctrl+pisici albastri.
    Din rotita n-a vrut nicicum, nu-mi deschidea in nicio alta  pagina. 

    Votez cu apartamentul prin ferestrele caruia se zaresc copaci si cu terasa la nivelul solului.

    Si aaaalb, daaa!
     
    Acest mesaj a fost editat de către Adriadi: 30 Nov 2015, 22:12
  •  
    • 9724 mesaje
    30 Nov 2015, 22:19
    0 0
    Bravo Adri!
    Acum mai ramane sa conving banca, sa-mi mi-l dea cadó!
  •  
    • 3613 mesaje
    30 Nov 2015, 22:33
    0 0
    Pentru cadoul asta o sa muncesti de-o sa-ti rupi oasele. C-o sa ti-l faci singura.
    De la banca... nix cado!
     
  •  
    • 2436 mesaje
    1 Dec 2015, 08:37
    1 0
    La mulți ani România! La mulți ani și mie! Va las 3 torturi ca sa ajungă la toată lumea. Unul cu mousse de ciocolata din 3 feluri de ciocolata, unul din ciocolata și altul cu frișcă, plăcintă de do dovleac făcută de mine, ceva aperitive, visinata, capsunica, palinca, vin de țară, plus băuturi fine de fitze☺! Grătarul mai târziu ca acum plec la paradă. p.s. scriu de pe telefon, deci va apărea aiurea, p.s.1. Am fost aseară la Universitate sa văd luminile și piață de Crăciun. Foarte urât arata bulevardul, ziceai ca ești intr-un orășel de provincie, nicidecum în capitală. La Universitate nici măcar nu au mai făcut brad, din ce în ce mai urat și fără gust. Chiar nu mai există arhitecți?
    Acest mesaj a fost editat de către leiahope: 1 Dec 2015, 08:40
  •  
    • 2436 mesaje
    1 Dec 2015, 08:37
    1 1
    La mulți ani România! La mulți ani și mie! Va las 3 torturi ca sa ajungă la toată lumea. Unul cu mousse de ciocolata din 3 feluri de ciocolata, unul din ciocolata și altul cu frișcă, plăcintă de do dovleac făcută de mine, ceva aperitive, visinata, capsunica, palinca, vin de țară, plus băuturi fine de fitze☺! Grătarul mai târziu ca acum plec la paradă. p.s. scriu de pe telefon, deci va apărea aiurea, p.s.1. Am fost aseară la Universitate sa văd luminile și piață de Crăciun. Foarte urât arata bulevardul, ziceai ca ești intr-un orășel de provincie, nicidecum în capitală. La Universitate nici măcar nu au mai făcut brad, din ce în ce mai urat și fără gust. Chiar nu mai există arhitecți?
    Acest mesaj a fost editat de către leiahope: 1 Dec 2015, 08:41
  •  
    • 3816 mesaje
    1 Dec 2015, 09:54
    3 0
    Buna dimineata. Cum va spuneam, am aparat de cafea, asa ca fac la cafele , fara numar, numai sa cereti. Sunt reduceri in oras, ma ia capul, vineri seara a fost deschis P& C cu reduceri super, cele deja redduse mai erau inca 20% reduse, am cumparat cate ceva. Mi-am comandat sase tablori pe net, sper ca anu asta sa nu am parte de un divort. De Craciun fac petrecere la mine, zilele astea ma duc sa cumpari cadouri pentru invitati. Pentru barbati m-am gandit la cate o trusa cu after shave si minuni d-astea. Pentru femei, inca oscilez intre cate o bluza sau o trusa cu creme si demachiante. Acum doi ani facui la invitati cani personalizate, le placura mult. A mare vrea sa faca petrecere de revelion, n-am tupeu sa ii spun lu taxo, ca sigur n-o sa fie de acord. De Craciun viseaza la un Mac air, cred ca nici p-ala nu-l primeste, nu de alta, dar telefonul cumparat de ziua ei a avut viata scurta, o saptamana si i l-a ciordit, asa ca putin probabil sa vrea taxo sa mai investeasca . Aici nu stiu cum sta treaba cu inchirierea, dar stiu ca nu are voie sa te dea afara din casa de cat cu un preaviz de cateva luni si cu motive foarte intemeiate, cum ar fi ca proprietarul de drept vrea sa se mute unde stai tu sau faci dezastru in casa sau esti plecat cu sorcova. Sam, poate sunt eu grea de cap si nu inteleg, tu iti cumperi hogeac sau inchiriezi pe viata?
  •  
    • 4455 mesaje
    1 Dec 2015, 10:36
    0 0
    Leia, acu' salivez pe langa cana cu cafea, ciocolata....
    Oana, unde umbli bre, si unde-s linkurile cu rochii?

    Miki, sa te bucuri de tablouri. Cati are mandra ta cea mare?
  •  
    • 9728 mesaje
    1 Dec 2015, 12:56
    2 0
    La mulți ani  frumoși și fericiți, Leiahope!

    La mulți ani românilor de pretutindeni!

    Mizdis iau cu plăcere o cafea bună de la tine,  cafea  virtuală am voie. la tine perecerea de Crăcun a devenit tradiție, frumos. \Și fiica cea mare deci dă petrecere de Revelion?

    Oana, faină echitația, ce mai faci cu băiatul acela?
  •  
    • 3816 mesaje
    1 Dec 2015, 15:29
    3 0
    Da, la mine se face Craciunul ca am cel mai mare living, ma laud, am 55 mp numa livingul si e destul loc. A mare are 14 ani, 178 cm si are impresia ca taxu e minim Billie Gates, bate campii vioi ce vrea. Va spusai ca viseaza sa invete un an in Australia. Momentan, tasu e de acord, la vara, trei saptamani prin Irlanda, evident, fara noi, ca unde ar mai fi funul, cu ma-sa si ta-su dupa ea. Asteptam sa puna mana omu pe un contract in Anglia pe vreo doi ani, cu el il trimit , ea vrea sa invete in engleza. Pina una alta si cuvinte in romana ii sunt straine, ce sa mai zicem de alte limbi....
  •  
    • 8578 mesaje
    1 Dec 2015, 18:07
    0 0
    Miki, vezi ca se face schimb de elevi si așa poate ajunge in Australia...bine, daca vrei sa o lași
  •  
    • 9724 mesaje
    1 Dec 2015, 19:21
    0 0
    Miki, as cumpara. Dar aparuse un contract pe viata. Vazut azi. 83 mp, parter, două balcoane, gradinita cu iarba. Dar, intunecos, nerafinat, deprimant. Și scump!
    Cumpar!
  •  
    • 5035 mesaje
    1 Dec 2015, 20:05
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4582 mesaje
    1 Dec 2015, 20:31
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4455 mesaje
    1 Dec 2015, 20:36
    0 0
    Ati vazut The Man in the High Castle?
    M-am saturat de desene animate, dar nici chef n-am sa ma apuc serios de vreun serial. Asta zic ca are doar 10 episoade pana acum, poate rezist.
  •  
    • 9724 mesaje
    1 Dec 2015, 21:17
    1 0
    Mda, merci de incurajari! Ma duc sa-l pescuiesc pe Romeo de la gara, că-mi impinge o vizita neanuntata Adică m-a anuntat acum 20 de minute, că la 20:40, ajunge cu trenul. Surpriza, de ziua României!
  •  
    • 9728 mesaje
    1 Dec 2015, 21:33
    0 0
    O la la Oana, reușite pe ambele planuri, bravo
  •  
    • 1 mesaje
    1 Dec 2015, 23:43
    0 0
    Am nevoie de un barbat fir-ar sa fie. ((
    Acest mesaj a fost editat de către Lolita_lou: 1 Dec 2015, 23:44