Eu te-am iubit corect gramatical

  •  
    • 8901 mesaje
    2 Feb 2013, 20:40
    0 0
    Lasa, GE, ca intelege Dalia, nu-i trebuie schite.
    Cu atat mai mult cu cat am citat, deci...nu pot fi acuzata de plagiat.
  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 20:40
    0 0
    dalia05 said:N-o mai intoarce ca la Ploiesti, ca nu tine. Te citez:

    "Trebuie sa intelegi ca aici nu tu esti punctul de echilibru, ci "psihiatra" dalia, care imediat te face nebun sau drogat, daca nu ii impartasesti halucinatiile, starile confuze/labile si conceptiile basificate. "

    Oi fi tu scriitor si poet, dar  Verba volant, scripta manent. Esti rau si ranchiunos pana in maduva oaselor, nu e bine, nu e bine

     

    E parerea ta, dalia. Pe mine are cine ma accepta, nu duc dorul tau.

     

    Am glumit, draga. Cum sa fii tu psihiatru!?))

     

    De ce sunt bune numai grosolaniile tale, in fond?... hai razi!

     


    Acest mesaj a fost editat de către penicyllin: 2 Feb 2013, 20:41
  •  
    • 2351 mesaje
    2 Feb 2013, 20:41
    1 0
    I_have_a_dream said:peny a luat-o rau pe aratura lately. avea farmecul lui pana la un moment dat.
    warm vad ca-i calca pe urme.
    dar gene, zau daca pricep ce e cu tine!  
    oameni care pareau faini vin si descarca niste cantitati de ura incredibile.
    bad, bad.  

     
    Am luat-o si eu pe urma lor. Urma scapa turma! Asa ca haideti si voi in zona libera numita "aratura".  

  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 20:42
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2351 mesaje
    2 Feb 2013, 20:43
    0 0
    dalia05 said:Dream, iti explic eu. Ura lor este directionata catre Basescu

     
    Dalia, esti o scumpa.

    Bine ca mi-ai amintit de Basescu! Ta-na-na....ma pregatesc  

  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 20:44
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 20:45
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2351 mesaje
    2 Feb 2013, 20:46
    0 0
    dalia05 said:
    GeneralElectric said:
    dalia05 said:cine, Andrada, eu?!

     
    Dalia, de ce nu intelegi tu din prima? Zau. E un truc pentru a castiga timp de reactie, "au" ce?  

     

     

    Eu nu cenzurez nimic, mey . Sa scrie fiecare ce vrea. Spun doar ca ura este gresit directionata si ca face rau la santate. De ce nu puteti si voi sa dezbateti fara patima, ca Andrada? Nuuuu.....glontul virtual la scafarlie

     
    Dalia, unde vezi tu patima? Am aruncat eu cu vreun epitet asupra interlocutorului pana m-a facut "neica nimeni" sau s-a exprimat cu "parerea lui nu conteaza" samd?
    Ca unii argumenteaza mai cu patima, asta e, cineva trebuie sa scurme si in locurile mai putin placute ca sa fie filmul mai realist. 
    Nu se poate face o diferenta intre a ataca persoana cu epitete si a argumenta cu zvac?


     


    Acest mesaj a fost editat de către GeneralElectric: 2 Feb 2013, 20:46
  •  
    • 8901 mesaje
    2 Feb 2013, 20:47
    0 0
    dalia05 said:Deci, oamenii simteau lipsa unei discutii politice si s-au dezlantuit uitand ca alesii lor guverneaza acum

     

      Draga mea, nici tu nu uita, rogu-te, de guvernatorul Basescu. Care face si desface tot.

  •  
    • 2351 mesaje
    2 Feb 2013, 20:47
    0 0
    dalia05 said:Bey, eu politica cu tine, GE si cu Penni nu mai discut. Numai cu Andrada. Voi sunteti periculosi rau de tot, ma intreb daca la fel de agresivi si peroculosi si in real, sau numai in virtual

     
    Muscam numai in virtual. In real pupam sau ignoram  

  •  
    • 2351 mesaje
    2 Feb 2013, 20:49
    0 0
    Dalia, tu esti chiar draguta. Numai ca inconsecventa ta in opinii m-a enervat pe mine. Ti-am zis eu "neica nimeni" sau "pararea ta nu conteaza"?
    Atunci? 
  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 20:50
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8901 mesaje
    2 Feb 2013, 20:50
    0 0
    dalia05 said:Bey, eu politica cu tine, GE si cu Penni nu mai discut. Numai cu Andrada. Voi sunteti periculosi rau de tot, ma intreb daca la fel de agresivi si peroculosi si in real, sau numai in virtual

     

     Zau? Pai, vezi ca o superi pe Milady...taman cu mine ti-ai gasit, care "bat campii"?!

  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 20:52
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 20:53
    0 0
    GeneralElectric said:
    I_have_a_dream said:peny a luat-o rau pe aratura lately. avea farmecul lui pana la un moment dat.
    warm vad ca-i calca pe urme.
    dar gene, zau daca pricep ce e cu tine!  
    oameni care pareau faini vin si descarca niste cantitati de ura incredibile.
    bad, bad.  

     
    Am luat-o si eu pe urma lor. Urma scapa turma! Asa ca haideti si voi in zona libera numita "aratura".  

     

    Da, GE. e o alegere. eu cel putin ma raportez la altfel de repere. Pot fi numite si valori, nu ma supar.

    Si paguba-n ciuperci: Cine a ajuns sa ma aprecieze? O producatoare de valori? Ce fel de valori? O detinatoare a adevarului absolut cumva? De cand si pana cand? Si cui ii pasa?...

     

    N-am menirea de a ferici chiar pe oricine, de a canta in struna oricui, sau de a fi pe placul unei oarecare, in cele din urma. Ar fi si culmea.

     

    Nenorocul meu, de aia n-am soamn noaptea.

  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 20:55
    0 0
    dalia05 said:Bey, eu politica cu tine, GE si cu Penni nu mai discut. Numai cu Andrada. Voi sunteti periculosi rau de tot, ma intreb daca la fel de agresivi si peroculosi si in real, sau numai in virtual

     

    vai ce durere!... dar ce parfum de tei!...

     

    te-am intrebat eu ceva de politica?... daca eu sunt "pe aratura", tu... unde te afli, atunci?)

     

    OH NO...

  •  
    • 2351 mesaje
    2 Feb 2013, 20:55
    0 0
    dalia05 said:GE, acu' iti zic si eu ca in bancul ala...."vanator cu arcul pentru centauri, merge la vanatoare de centauri, raneste centaurul, acesta cade intr-un tufis, vanatorul se apropie de tufis si aude...pe mine m-ai omorat, dar cu calul ce-ai avut?!"


    Asa si eu...cu mine ce naiba ai avut? Ti-am inteles opinia ca poate in cei doi ani se poate intampla ceva bun pentru copil, dar restul? cu salcia plangatoare, sfanta Barbara si restul? Mai ales ca nu mi-am schimbat ideile deloc

     
    A, si am uitat: ti-am spus eu ca nu ti-ai luat calmantele deci ca esti NEBUNA?
    Ti-am spus eu ca te-ai drogat deci ca esti DROGATA?

    Hai, gandeste-te. Ce argumente civilizate sunt astea, misericordioasa mea?!  
     

  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 20:56
    0 0
    eu chiar intreb serios, dalia:

    cu presupunerile tale sinistre:

    ESTI SANATOASA LA CAP?
    SIGUR-SIGUR?)

    eu doar intreb. nu zic
    Acest mesaj a fost editat de către penicyllin: 2 Feb 2013, 20:58
  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 20:57
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 2 Feb 2013, 21:00
  •  
    • 16187 mesaje
    2 Feb 2013, 20:57
    0 0
    Mesaj şters de administrator