Eva noua, cafenea noua!

  •  
    • 13597 mesaje
    25 Nov 2015, 16:51
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8578 mesaje
    25 Nov 2015, 17:42
    0 0
    Aoleu, m ați cam pus pe gânduri, dar acum n am cum sa mai dau înapoi ptr ca m am înscris, am telefonat cu aia, mi aduce pantofii, m a trecut in lista...Doctorul meu ginecolog, la controlul de dupa operatie la o luna jumătate, mi a zis ca pot face deja sport dar sa încep încet, acum am deja 3 luni de la OP. Gimnastica de refacere încă o fac, cu moasa mea in spital, dar e ca frectia la picior de lemn, ori poate ca vad eu așa ptr ca sunt obisnuiita cu sport mult...Dureri, n am , cu carutul merg repede, alerg il imping la deal si nimic nu mă doare..Sincer nu stiu, mă duc si vad cum mă simt, daca e greu, nu fac mă descalt si gata..unde pui ca vreau sa mă duc pe bicla...
  •  
    • 4582 mesaje
    25 Nov 2015, 19:33
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4582 mesaje
    25 Nov 2015, 19:37
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4455 mesaje
    25 Nov 2015, 20:21
    0 0
    Daria, cel putin nu suntem singure, ar trebui sa facem un club.
    Cred ca trebuie sa ma infiintez la doctor, nenea piciorul s-a umflat si invinetit, plus durere. De durere nu ma plang, ca-s rezistenta, mi-e sa nu fie de ghips, ca am de zburat o gramada zilele astea. Ultima data a trebuit sa fie gipsul taiat inainte de zbor.
  •  
    • 141 mesaje
    25 Nov 2015, 20:39
    0 0
    Fetelor, am si eu o intrebare.
    Urmeaza sa plec pt cateva zile in Milano.
    Acum m-am trezit ca am pasaportul expirat de cateva saptamani.
    In urma ultimelor evenimente din Europa, mai pot circula doar cu buletinul? Ma refer la avion.
    Am auzit diferite opinii si nu stiu sigur.
    La o adica, mi-l pot face la urgenta, nu e asta problema.
    Multumesc.

    Acest mesaj a fost editat de către Emme11: 25 Nov 2015, 20:40
  •  
    • 4455 mesaje
    25 Nov 2015, 21:03
    1 0
    Emme, zvonuri am auzit si eu referitoare la aeroportul din Dublin ca au facut figuri, desi probabil doar asta sunt, zvonuri.
    Ca sa dorm linistita mi l-as face la urgenta.
  •  
    • 5188 mesaje
    25 Nov 2015, 21:07
    1 0
    Eu am mers cu buletinul săptămâna trecută. N-am avut probleme
  •  
    • 5188 mesaje
    25 Nov 2015, 21:10
    1 0
    Si acum am realizat si eu ca plecăm tot familionul din tara sâmbătă si sotul are pașaportul expirat. Asta e, nu are timp sa meargă sa-l faca...plecăm cu buletinul.
  •  
    • 141 mesaje
    25 Nov 2015, 21:19
    0 0

    Multumesc, fetelor, pt raspunsuri.

    O sa mi-l fac pt linistea mea!

  •  
    • 4350 mesaje
    25 Nov 2015, 22:21
    0 0
    Am inteles ca din 2016 s-ar putea sa fie nevoie neaparat de pasaport, dar inca nu e nimic sigur.
    Dar pot sa zic ca s-au schimbat drastic conditiile de calatorie dintr-o tara intr-alta, cel putin la noi.
    De mai bine de 10 ani, merg de doua ori pe luna, la cumparaturi, intr-o enclava a spaniei, , imi lua cam o ora sa ajung acolo cu masina, iar la vama era mai mult o formalitate. Ieri am crezut ca ramanem blocati acolo, controlul foarte strict, 1000 de intrebari, nu mai era nimeni din cei cunoscuti, foarte multi militari, caini, etc.
    In partea spaniola la fel, barati cagulati cu niste arme imense, iar verificat pasapoarte, masina, 1000 de intrebari. Sper sa se linisteasca apele!
  •  
    • 4350 mesaje
    25 Nov 2015, 22:23
    0 0
    Tare ca nu se poate edita, asta e, o sa ramana Spania cu litera mica!
  •  
    • 8578 mesaje
    26 Nov 2015, 08:09
    1 0
    Buna dimineata!! Salvate mă, copilul nu mai doarme de o ora, tine conferințe...In alta ordine de idei, am fost ieri la kangoo jump, nu mi s a părut cine stie ce sport in afara de topaiala are un grad de dificultate/complexitate redus sau cel puțin așa mi s a părut in comparație cu alte cursuri pe care le am facut eu. Concluzia e ca nu o sa mă duc regulat ci poate din cand in cand, de dragu de a face altceva. Ah, pana in fitnessstudio am fost cu bicla Sper ca OP, e ok Marlen, m as duce eu unde zici tu, dar fara BB nu pot ptr ca in cursul săptămânii sunt pana seara singura cu el. La cafea cu fetele am fost, cu bb dupa mine, la cinema nu mă risc Apropos de cafea, cine da una, ca eu n am timp
  •  
    • 13597 mesaje
    26 Nov 2015, 10:29
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4455 mesaje
    26 Nov 2015, 10:31
    0 0
    Neata, dau io cafea.
    Kangoo jump n-am incercat niciodata, nu m-a atras ideea niciodata, nu-mi plac chestiile unde trebuie sa-mi pun doua sutiene
    In perioada asta anlm ramas doar cu inotul si o data pe sapt hand to hand combat (daca ajung).
  •  
    • 2607 mesaje
    26 Nov 2015, 11:40
    0 0
    Buna, fetelor! La noi s-a luat curentul, deci frecam telefoanele. Enelul nu ne-a dat un orizont de asteptare... De dimineata am patit rau cu vremea. L-am rugat pe sot sa-mi aduca haina de iarna ca e grav... Daca scap si nu racesc....
    Am fost si eu la kangoo jumps. Mare greseala pentru cineva care a suferit prolaps de vezica in urma unei nasteri (prea) naturale... Asa am aflat mai precis ce am si despre binefacerile nasterii naturale... Pilates rules!
    Aoleu! S-a oprit si centrala!!!! (
  •  
    • 189 mesaje
    26 Nov 2015, 11:51
    0 0
    Buna! Si eu am nelamurire in privinta calatoriei in baza buletinului.... trebuie sa ma intorc la Paris saptamana viitoare, am la mine doar BI, pasaportul l-am lasat acolo.... daca aveti date concrete, v-as ramane recunoscatoare
  •  
    • 2607 mesaje
    26 Nov 2015, 12:03
    0 0
    Transmitem din hruba:
    Colegul canta pe o aplicatie pe tableta ca sa acopere zumzaitul si piuitul ups-urilor...
    Enelul a estimat ca va rezolva problema in jurul orei 15. Asa ca plec acasa...
    Predau legatura in studio.
  •  
    • 189 mesaje
    26 Nov 2015, 12:32
    0 0
    Multumesc, Daria!
  •  
    • 5188 mesaje
    26 Nov 2015, 15:58
    4 0
    Mi-am luat bilete la Coldplay