Eva noua, cafenea noua!

  •  
    • 94 mesaje
    23 Nov 2015, 08:43
    0 0
    Neata. Opium ce ai povestit tu aici parca ma face sa fiu mai optimista si sa mi dau cateva palme. Mi am facut un papanicolau( eu am o rana pe col ) si zilele trecute am luat rezultatul. Mi a iesit niste celule modificate LSIL mi a dat sa fac genotipare HPV. Si ma gandesc acum daca am cancer ?? Nu mananc nu dorm . Doctorul mi a zis sa nu intru in panica da oare cine poate...
  •  
    • 9873 mesaje
    23 Nov 2015, 09:28
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2838 mesaje
    23 Nov 2015, 11:07
    0 0
    Neatza lume .
    .Las cafea si cioko calda cu frisca  doritorilor  insa vreau juma de camion plin de cozonaci ,cornuletze etc ,etc
    o zi ninunata tuturor si mai activati pe Eva asta ca-i cam slabutza in ultima vreme si tare-m place sa va citesc din cand in cand  
  •  
    • 13597 mesaje
    23 Nov 2015, 14:19
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5035 mesaje
    23 Nov 2015, 21:04
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3140 mesaje
    23 Nov 2015, 21:30
    2 0
    Opium, tot incerc sa spun ceva de suflet, de bun simt, sa dau un sfat folositor dar nu seamana o forma a bolii cu alta si mi-e sa nu dau cu bita in balta, sper doar sa se vindece, e un copil, uffffffffffffff!
    Acest mesaj a fost editat de către dodonesa: 23 Nov 2015, 21:49
  •  
    • 4455 mesaje
    23 Nov 2015, 22:07
    2 0
    Multumesc gagici.
    Bre, e naspa. Dar refuz sa cred ca nu se rezolva. Si o tragem dupa noi, ne mai face cotoharle si pupeze fara inima, dar ne iarta
    E genul de persoana care isi rupe gatul sa-i ajute pe altii, si se vede, ca nu e zi in care sa nu auda de la fosti colegi de liceu, de munca, vecini, prieteni, etc.
    Atitudinea pozitiva va reveni, sper.

  •  
    • 7469 mesaje
    23 Nov 2015, 22:58
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9728 mesaje
    24 Nov 2015, 00:50
    0 0
    Mda, iată mostră de traducere Google Translate, din lb. maghiară în limba română:

    Parc frumos a fost construit, care parte Fásberek a Lövölde construit de construcție cărămidă roșie de lângă ea este locatiile shooter. Frumoasa grădină așa Grandpierre Emil prezentate: frumos Grove, dens melc deal plecat cu arbori mari, arbusti frunze luxuriante, printre care cuibăresc netulburată în privighetoarea.

     
  •  
    • 5188 mesaje
    24 Nov 2015, 09:08
    2 0
    Neata. Multa sănătate prietenei tale, opium. Stiu sentimentul de neputință, te înțeleg.
  •  
    • 4350 mesaje
    24 Nov 2015, 19:03
    0 0
    Seara buna!
    Speram sa se mai linisteasca treburile dupa Paris si starea de asediu din Belgia, dar vad ca nu mai trece nici o zi fara o veste care pe mine personal, ma duce cu gandul la razboi ...Fix treaba cu avionul mai lipsea!
  •  
    • 4455 mesaje
    25 Nov 2015, 10:49
    2 0
    Neata gagici, cafea pt toata lumea. Azi m-am trezit mai original, mi-am footut tibia de coltul patului, cafeaua e nimic pe langa o durere din aia ce te proiecteaza in alta galaxie, timp, nu-ti trece doar viata ta prin fata ochilor, ci si cea a stramosilor daci. Dl opium a patit-o tot timpul dupa ce am cumparat patul, am ras de el, evident, acu' e randul meu. Dar mi-e drag patul, nu-l schimb.
  •  
    • 13597 mesaje
    25 Nov 2015, 14:33
    1 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8578 mesaje
    25 Nov 2015, 15:09
    0 0
    Aici a nins de la sfârșitul săptămânii trecute si frig tot de atunci s a facut, acu de ex. sunt doar 0 grade amarate si fulguie, dar nu asta vroiam sa zic ci cascand eu ochii pe fb dau peste un anunț late night kangoo jump, exact in studioul de fitness unde merg eu si ptr ca mă mananca talpile, am sunat si m am înscris ptr ora din seara asta. Acu întrebarea e, fac fata sau nu? De dus mă duc oricum ca mi am rezervat "ghetutele" Ahh si mai am o dilema, mă simt vinovata ca l las pe BB singur cca. 2 ore ..sunt o mama rea??
  •  
    • 4350 mesaje
    25 Nov 2015, 15:21
    2 0
    coralain said:Aici a nins de la sfârșitul săptămânii trecute si frig tot de atunci s a facut, acu de ex. sunt doar 0 grade amarate si fulguie, dar nu asta vroiam sa zic ci cascand eu ochii pe fb dau peste un anunț late night kangoo jump, exact in studioul de fitness unde merg eu si ptr ca mă mananca talpile, am sunat si m am înscris ptr ora din seara asta. Acu întrebarea e, fac fata sau nu? De dus mă duc oricum ca mi am rezervat "ghetutele" Ahh si mai am o dilema, mă simt vinovata ca l las pe BB singur cca. 2 ore ..sunt o mama rea??

     Cea mai rea, cum sa faci asa ceva?

    Glumesc, Cora, din contra, e foarte bine ce faci, cu indemnul sa nu tragi tare la kangoo, ca sa nu ai febra musculara maine!

    Sentimentul asta de vinovatie o sa te cam urmareasca cativa ani de acum incolo, dar trebuie sa fim si realiste, mama e si ea om, in plus, viata este de asa natura incat nu putem sta non stop langa copii, pana la majorat! In curand vei incepe munca poate, urmeaza cresa sau gradi, e normal ca bebe sa fie lasat si cu altcineva, iar cu cat mai repede va obisnuiti amandoi cu ideea asta, cu atat mai bine!

    Mergi linistita si nu sta cu griji, cu siguranta il lasi pe bebe cu cineva de incredere! Spor la sarit!

  •  
    • 13597 mesaje
    25 Nov 2015, 15:21
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8578 mesaje
    25 Nov 2015, 15:39
    0 0
    Adică cu taxo, evident nu singur in casa doua ore, dar fara mine Rose, da ai dreptate dar mă iau așa sentimente de vinovatie si da dupa un an încep si munca si o sa l las la creșa, cred ca iara o sa mi se rupă inima, dar n am alta soluție plus ca pe de alta parte gândesc si eu așa cum zici tu, dar totuși sentimentele astea de vina mă urmăresc, cred ca trebuie sa mă mai invechesc in meseria de mama PS: multumesc, sper sa nu sar așa mult sa mi se deschidă operatia
    Acest mesaj a fost editat de către coralain: 25 Nov 2015, 15:40
  •  
    • 4455 mesaje
    25 Nov 2015, 15:40
    2 0
    Dancing, "singur" adica fara ea, ca ma indoiesc ca-l lasa nesupravegheat.
  •  
    • 4208 mesaje
    25 Nov 2015, 16:04
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4350 mesaje
    25 Nov 2015, 16:06
    0 0
    Cora, n-am dat atentie faptului ca ai nascut prin cezariana...Au trecut cam 2 luni, nu? Vorbeste cu instructorul si ia-o foarte usor, inca nu esti refacuta complet!