Eva noua, cafenea noua!

  •  
    • 4350 mesaje
    20 Nov 2015, 20:56
    0 0
    Piftie de curcan am mancat miercuri seara, pana am plesnit! De doua zile am in meniu doar grisine si kefir, sper maine sa pot vedea iar mancarea in fata ochilor!
  •  
    • 4582 mesaje
    20 Nov 2015, 20:59
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8217 mesaje
    20 Nov 2015, 21:08
    1 0
    Marle, nu pot de-astea )
    Vrei un autograf sau ce?



    Mananc o supa chinezeasca iute-n draci, comandata normal, ca numai din comenzi traiesc in ultimul timp. Aragazul imi da frisoane.


  •  
    • 7469 mesaje
    20 Nov 2015, 21:14
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8578 mesaje
    20 Nov 2015, 21:34
    0 0
    Just, tocmai am vazut si eu filmul cu Freddy. Feicitari!!! Sper din suflet sa mergeti in continuare mai departe...
  •  
    • 2089 mesaje
    20 Nov 2015, 21:39
    1 0
    Mulțumesc mult, fetelor, atâta susținere!
  •  
    • 9724 mesaje
    20 Nov 2015, 21:40
    0 0
    Eu o sa servesc pizza, evident, de la pizzeria italiana, numita Verona.
    Cu proprietar si personal, libanez. Exista un soi de pizza, numita Kebab Pizza, servita cu sos de usturoi
    Frateeeehheeelliii d'Itaaaaliaaaaa....Nu-i asa?
    Acest mesaj a fost editat de către samoa: 20 Nov 2015, 21:41
  •  
    • 4582 mesaje
    20 Nov 2015, 21:42
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7469 mesaje
    21 Nov 2015, 20:16
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 21 Nov 2015, 20:22
  •  
    • 9724 mesaje
    21 Nov 2015, 20:23
    0 0
    e_rica said:Sunt lată. Am fost al Gaudeamus cu ghindoaca. Prada ei e o sacoşă cu cărţi educative, un avion şi un pachet de cărţi de jos. Prada mea e reprezentată de zacuscă de ghebe, jumări, ciocolată de casă, tobă şi şorici, de la târgul de afară. Să fie primit.

     

    Haaaa, rusine bah! Numai la foale ti-e gandul! Da' cultura, cultura madam?
    Si btw, ce sunt alea carti de jos? Ca suna nitel kinky  

    Gulas avem si mai tarziu, mamaliga cu branzulica si smantana.
     

  •  
    • 7469 mesaje
    21 Nov 2015, 20:26
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9724 mesaje
    21 Nov 2015, 20:41
    0 0
    Si cand ai folele pline, cum te mai culturalizezi, daca nu tz-ai luat nicio cartulie?

    Chiar, am terminat de citit The Name of the Wind. Foarte faina. Si ma joc The Witcher, mi se pare ca se potriveste atat de mistoooo....
  •  
    • 7469 mesaje
    21 Nov 2015, 20:43
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8578 mesaje
    22 Nov 2015, 11:05
    0 0
    Buna dimineata!! Cafea n am, doar fulgi de zăpadă!!!
  •  
    • 4455 mesaje
    22 Nov 2015, 23:57
    2 0
    Ma jelesc aici, ca e mai usor.
    Cea mai veche prietena a mea are o sora mai mica cu vreo 12 ani ca mine. E pui, o stiu dintotdeauna, era jucaria noastra. Si are un nenorocit de cancer la san.
    Ma simt atat de neputincioasa si inutila de imi vine sa urlu la luna.
    A avut o atitudine incredibil de pozitiva, demna si vesela.
    Ultimele 2 sedinte de chimioterapie au fost crunte, dar au trecut. Inainte de ultima i-au facut un scan sa vada cat s-a micsorat, s-a intins la stern.
    Au operat-o la san, nu i l-au scos tot, operatia a supotat-o usor, a treia zi nici nevoie de calmante nu a avut.
    Dar moralul i s-a footut complet cand a auzit de chimioterapie iar. Unde s-a intins nu poate fi scos, la oncologie i-au spus ca e tanara, puternica, o poate duce inca 10-15 ani, stiinta se dezvolta in timpul asta, bla bla bla.
    Luna viitoare o opereaza iar, vor sa-i ia din maduva sa vada de ce tip e cancerul de pe os. Sau cel putin asa cred, ca mi s-a taiat filmul cand am auzit 10 ani.
    Stiu ca-s egoista ca ma plang io, dar urasc sentimentul asta de inutilitate. M-am obisnuit sa arunc cu bani si sa le rezolv pe toate, acu' degeaba.
    Nu ma pot impaca cu gandul ca se poate duce. Si dorm 2 ore pe noapte, mancarea imi sta in gat de cele mai multe ori, si ma simt inutila si de tot cacatul. Prietena mea la fel, vorbim cu orele la telefon si a doua zi o luam de la capat.
  •  
    • 9873 mesaje
    23 Nov 2015, 00:11
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9728 mesaje
    23 Nov 2015, 00:12
    0 0
    Opium: va mai face chimioterapie, este necesară, sau nu va mai face chimioterapie, că nu mai vrea?



    Acest mesaj a fost editat de către cafe_au_lait: 23 Nov 2015, 00:13
  •  
    • 4455 mesaje
    23 Nov 2015, 00:25
    3 0
    Cafe, de facut o face. in dec trebuia sa inceapa radioterapia, daca nu s-ar fi intins.
    acu' dupa operatie in dec o sa stie exact cand incepe chimioterapia pt asta de pe stern, cate sedinte, la ce distanta, etc.
    nu zice ca nu vrea, dar moral e la pamant.
    a cerut-o de sotie prietenul ei de ziua ei, a zis nu, ca nu vrea sa-i foota viata si lui, asta o intreaba de 5-6 ori pe zi, zice ca o sa se sature intr-o zi si o sa zica da.
    tipul e super, numa' 23 si el, dar mai matur ca mine. stie ce si cum sa faca sa n-o lase sa se afunde de tot. ea ii zice ca de ce sta cu ea, ca e cheala. el ii raspunde "ca nu cheltuim pe sampon, iubire". ea-i zice ca are 1 san jumate, el ii zice ca vede bine doar cu un ochi, nu vede diferenta, si multe altele. dar faptul ca o face sa rada sau o enerveaza si arunca cu papucii dupa el o tine la suprafata.
  •  
    • 9728 mesaje
    23 Nov 2015, 00:44
    2 0
    Foarte bine că face chimioterapia, trebuie, nu are încotro, chit că o împingeți de la spate.
    Atitudinea ei de acum, faptul că îi e praf starea de spirit, zic că sunt absolut normale în situația ei. Mi se face mie gol în stomac când citesc despre asta, dar barem ce o fi în suflețelul ei

    Numai că, Opium, din păcate,  aveți mare grijă deoarece cancerul și depresia, în multe cazuri, merg mână în mână.

    Pe de o parte din cauza ideii de boală și stărilor rele, pe de altă parte, din cauza tratamentului chiar se strică echilibrul chimic al unor substanțe.
    Eu aș zice să meargă și la un psihoterapeut și chiar la psihiatru, dacă are nevoie și de medicație (și e posibil să aibă).  Și, dacă va simți nevoia, și la un grup de suport. 



    Acest mesaj a fost editat de către cafe_au_lait: 23 Nov 2015, 00:52
  •  
    • 4582 mesaje
    23 Nov 2015, 02:07
    1 0
    Mesaj şters de administrator