Eva noua, cafenea noua!

  •  
    • 2607 mesaje
    18 Nov 2015, 09:39
    1 0
    lnaHui said:mda depinde cat sange are cineva sa zica adevarul gol voi aveti sange sa va vedeti asa cum sunteti,nu cred

     

    Tu ai? Sau doar huiduiesti de pe margine?

    Ca, de exemplu, daca formulai "depinde daca are cineva curajul sa zica adevarul gol (trecem peste chestiunea filozofica a adevarului, mai ales gol) si daca cei care asculta au curajul sa-l auda", atunci era o replica nu doar decenta, ci aproape isteata.

  •  
    • 2607 mesaje
    18 Nov 2015, 10:23
    0 0
    Patriarhia Romana si-a schimbat purtatorul de cuvant. Decizia vine dupa controversele privind comunicarea Bisericii dupa tragedia din Colectiv
    http://www.hotnews.ro/stiri-esential-20600462-patriarhia-romana-schimbat-purtatorul-cuvant-decizia-vine-dupa-controversele-privind-comunicarea-bisericii-dupa-tragedia-din-colectiv.htm

    Acuma... nu stiu cat de competent e noul purtator de cuvant, dar ma impresioneaza placut ca au auzit si inteles reprosurile din ultima vreme si au luat masuri. Oricum era in interesul lor sa faca asta.
  •  
    • 2297 mesaje
    18 Nov 2015, 12:13
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5035 mesaje
    18 Nov 2015, 16:04
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2607 mesaje
    18 Nov 2015, 16:23
    1 0
    Mi-a inflorit zambila in balcon! Saraca de ea, nu mai stie in ce anotimp suntem...
  •  
    • 5035 mesaje
    18 Nov 2015, 17:07
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8217 mesaje
    18 Nov 2015, 17:25
    0 0
    Si prunul vecinului a inflorit.
     Eu am crizanteme pline de flori, dar astea sunt in sezon.

  •  
    • 3140 mesaje
    18 Nov 2015, 17:55
    0 0
    Mie trandafirii la casa de la tara, doi albi si unu rosu.
  •  
    • 4350 mesaje
    18 Nov 2015, 23:12
    3 0
    I_have_a_dream said:roseblue:
     

    Oare nu a contat mai mult faptul ca iti este prietena buna decat coach?
    nu, in ceea ce priveste planul si ajutorul dat in constientizarea problemei si a solutiei. a facut management cu noi.
     

    Ce a zis ea, voi nu stiati, nu constientizati sau cum?( sper ca se intelege ca nu cer exemple, general vorbind)
    eu demult am inteles ca la orice problema solutia e sub nasul meu dar nu pot sau nu vreau sa o vad. eu dau sfaturi cu placere si stiu ca vad ok problema altuia dar pe a mea nu ma descurc s-o vad. nu constientizam mare lucru, eram doar tensionati si atat.
     

    Planul a venit de la ea sau de la voi, in urma dialogului? Mai exact e genul  " psiholog " care te lasa sa vorbesti pana dai de lumina sau exista in bagajul ei de cunostinte, un plan pt fiecare situatie?
    prestatia noastra a fost scurta, adica io cu gura mare ca asa si pe dincolo si-s nervoasa si frustrata, dl.Dream tacea. bine ea ne cunoaste de ani de zile si asta a ajutat. apoi ea a inceput sa toace, a reusit sa imparta problema pe cateva caprarii, s-o numeasca pe fiecare, sa arate posibile solutii, ne-a sugerat sa ne facem un plan, macar o agenda zilnica, si ne-a pus sa luam clorura de magneziu
    adica in mare, ne-a redat drive-ul, cam asta a facut. 

     Eu cred ca problemele din cuplu se rezolva doar daca exista sentimente, de asta ati si ajuns voi atat de repede la un punct comun! Indiferent ca gaseai tu sau el solutia, intervenea soacra, vecina sau un coach, finalul era acelasi.

    Eu cred ca daca atractia si sentimentele dispar la unul sau chiar la ambii parteneri, nici mama coach-ului nu-i mai impaca, daca stau impreuna, o fac din inertie si nu vor fi un cuplu in adevaratul sens al cuvantului, nu va functiona nici un plan, chiar daca din obisnuinta cei doi considera ca ar trebui sa mai fie impreuna!

     

  •  
    • 228 mesaje
    18 Nov 2015, 23:50
    1 0
    roseblue said:
    I_have_a_dream said:roseblue:
     

    Oare nu a contat mai mult faptul ca iti este prietena buna decat coach?
    nu, in ceea ce priveste planul si ajutorul dat in constientizarea problemei si a solutiei. a facut management cu noi.
     

    Ce a zis ea, voi nu stiati, nu constientizati sau cum?( sper ca se intelege ca nu cer exemple, general vorbind)
    eu demult am inteles ca la orice problema solutia e sub nasul meu dar nu pot sau nu vreau sa o vad. eu dau sfaturi cu placere si stiu ca vad ok problema altuia dar pe a mea nu ma descurc s-o vad. nu constientizam mare lucru, eram doar tensionati si atat.
     

    Planul a venit de la ea sau de la voi, in urma dialogului? Mai exact e genul  " psiholog " care te lasa sa vorbesti pana dai de lumina sau exista in bagajul ei de cunostinte, un plan pt fiecare situatie?
    prestatia noastra a fost scurta, adica io cu gura mare ca asa si pe dincolo si-s nervoasa si frustrata, dl.Dream tacea. bine ea ne cunoaste de ani de zile si asta a ajutat. apoi ea a inceput sa toace, a reusit sa imparta problema pe cateva caprarii, s-o numeasca pe fiecare, sa arate posibile solutii, ne-a sugerat sa ne facem un plan, macar o agenda zilnica, si ne-a pus sa luam clorura de magneziu
    adica in mare, ne-a redat drive-ul, cam asta a facut. 

     Eu cred ca problemele din cuplu se rezolva doar daca exista sentimente, de asta ati si ajuns voi atat de repede la un punct comun! Indiferent ca gaseai tu sau el solutia, intervenea soacra, vecina sau un coach, finalul era acelasi.

    Eu cred ca daca atractia si sentimentele dispar la unul sau chiar la ambii parteneri, nici mama coach-ului nu-i mai impaca, daca stau impreuna, o fac din inertie si nu vor fi un cuplu in adevaratul sens al cuvantului, nu va functiona nici un plan, chiar daca din obisnuinta cei doi considera ca ar trebui sa mai fie impreuna!

     

    stii tu tot mda experta se trezise 

     

  •  
    • 3816 mesaje
    19 Nov 2015, 10:30
    2 0
    Neata, azi dau cafea, am in sfarsit aparat de cafea.
    Ceva mai ieftinache, nu dastept ca ala dinainte, dar face cafea, o macina?
    Asta conteaza.
    In alta dezordine de idei, bine a zis cine a zis ca prea multa socializare strica.
    Am ajuns sa o iau razna cand suna la sa sau suna telefonul, vreau si eu momente cand sa stau singura.
    Apropo, ce va doriti de Craciun?
  •  
    • 126 mesaje
    19 Nov 2015, 11:08
    0 0
    mizdis said:
    Apropo, ce va doriti de Craciun?

     

    io 'l freau pe mos. ce zici, il impartim?

  •  
    • 4455 mesaje
    19 Nov 2015, 11:19
    2 0
    Neata gagici. Am baut vreo 5 cafele, am inceput sa vad sunete si sa aud culori.
    Bre, nu mai am timp de nimic. Atatea verificari si testari de sisteme, plan a in caz de de x, plan 1005 in caz de y, planuri de rezerva in caz de z, etc.
    Ajung acasa zombi, dl opium e in delegatie, noroc de prieteni faini care ma ajuta, imi iau si duc plozimea la scoala, diverse activitati, ba chiar ma si hranesc
    De maine se mai calmeaza treburile, mai traiesc si io.
  •  
    • 8578 mesaje
    19 Nov 2015, 11:23
    0 0
    Mi am facut o comanda la HM, mi am oprit un poncho si niște leggins, la alte lucruri nu mă arunc, trebuie sa mai slabesc, daca s o mai putea PS: vreau sa ies p afara, dar bate un vânt de te zboară pe sus, cica de duminica vine iarna
    Acest mesaj a fost editat de către coralain: 19 Nov 2015, 11:24
  •  
    • 3816 mesaje
    19 Nov 2015, 11:47
    2 0
    Tiza mea, ma vad nevoita sa te refuz.
    De fapt, mosu ia- l tu, io am inca tinerelul meu
  •  
    • 126 mesaje
    19 Nov 2015, 13:58
    0 0
    Hi-hi-hi
    Se vede treaba ca n'o stii p'aia 'mosule, ce tinar esti'.
    Treaba ta, io ti'am frut binele.
    Hai, sanatosi sa fim!
  •  
    • 8578 mesaje
    19 Nov 2015, 15:36
    0 0
    Aștept cu nerăbdare "pensia" dar nu mai vine si mai m au si asigurat ca in prima jumătate a lunii va fi plătită
  •  
    • 9728 mesaje
    19 Nov 2015, 23:31
    0 0
    Andra și eva.ro

    https://www.facebook.com/AndraMusic/photos/a.183756868304569.51678.123095994370657/1228762787137300/?type=3
  •  
    • 4350 mesaje
    19 Nov 2015, 23:38
    1 0
    cafe_au_lait said:Andra și eva.ro

    https://www.facebook.com/AndraMusic/photos/a.183756868304569.51678.123095994370657/1228762787137300/?type=3

     Oare cine de pe eva.ro a decis ca ea a castigat premiile, vad ca in comentariu, ea multumeste comunitatii feminine de pe eva.ro?

  •  
    • 9728 mesaje
    20 Nov 2015, 00:44
    4 0
    Vreau să spun că mi-am făcut o augumenare reușită și naturală a buzelor: am răcit, am ciză de rinită și îmi curge des nasul, așa că m-am iritat de la șervețele atât de tare, încât mi s-a format încă o linie groasă deasupra buzei de sus. Nu-mi stă rău   și e 100 % natural