tzoale :)

  •  
    • 14418 mesaje
    1 Mar 2015, 17:00
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    1 Mar 2015, 17:02
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 1 Mar 2015, 17:05
  •  
    • 7469 mesaje
    1 Mar 2015, 17:11
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2576 mesaje
    1 Mar 2015, 17:15
    1 0
    Samoa, tot S sau 8 sau 34 o sa porti si dupa silicoane, va trebui insa sa fii atenta la forma rochiei. Daca iei numar mai mare ai umerii cazuti, talia aiurea, joaca pe solduri, chiar daca sede pe sani. Daca iei numarul corect si croiala care merge fara bust, este stransa pe bust.
    Acest mesaj a fost editat de către myanonimus: 1 Mar 2015, 17:16
  •  
    • 9724 mesaje
    1 Mar 2015, 17:19
    0 0
    Myanonimus, m-ai linistit!
    Atunci inseamna ca tot la S raman.
    Dar e ciudat, ca la camasi, e drept, unele sunt XS, dar nu toate, daca am sutien push-up, nu pot incheia nasturele de sus (port maieu pe dedesubt)
  •  
    • 14418 mesaje
    1 Mar 2015, 17:22
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9724 mesaje
    1 Mar 2015, 17:23
    0 0
    Pai sigur ca las, ca doar nu dau vedere la tzitzuri!
  •  
    • 2576 mesaje
    1 Mar 2015, 17:25
    0 0
    Este chestie de croiala. Multe haine XS, S sau 8 sunt gandite pentru adolescente (mai ales in tarile nordice, unde tipele sunt cu frame mai mare)

    De exemplu asta este magazinul meu preferat deoarece la numere mici stiu ca nu am probleme la piept, ca iau in considerare si asta:
    http://www.bravissimo.com/pepperberry/

    dupa cum costume de baie iau de la astia:
    http://www.bravissimo.com/
    din acelasi motiv ca poti alege un costum intreg in care iti definesti partea de sus diferita de cea de jos.

    deci unele modele nu o sa te mai aranjeze, dar numarul este acelasi.

  •  
    • 2576 mesaje
    1 Mar 2015, 17:29
    0 0
    Si ca suntem la subiectul asta. Se spunea de dureri de spate din cauza pieptului mare. Daca sutienul este corect ales, nu le ai. Tipele mai micute si cu pieptul mare isi gasesc in magazine obisnuite sutiene cu circumferinta mai mare decat necesara si cu cupa mai mica in loc de a avea circumferinta si cupa corecta. Daca nu stiti despre problema asta spuneti-mi si dau detalii.
  •  
    • 14418 mesaje
    1 Mar 2015, 17:34
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2576 mesaje
    1 Mar 2015, 17:36
    0 0
    Eu nu am silicoane, pe mine m-a "pedepsit" sau in fine "ajutat" depinde cum o iei natura.
  •  
    • 9724 mesaje
    1 Mar 2015, 17:52
    0 0
    Haidi bre, ca nu-i asa o tragedie! Doar nu ma fac ca Pamela Andersson
    Stati nitel, ca eram pe punctul sa bag purchase la rochie. Si zice domnul Samoa "staaaaaaai, stai asa, sa intreb daca au dress code, sa nu cumva sa-ti trebuiasca altceva!"
    Ce-ar fi sa-mi zica aia, ca vor ca toti invitatii sa se imbrace in protocaliu? (nu suport culoarea aia)
  •  
    • 9728 mesaje
    1 Mar 2015, 17:56
    0 0
    myanonimus said:Eu nu am silicoane, pe mine m-a "pedepsit" sau in fine "ajutat" depinde cum o iei natura.

     
    Mda, în aceeași barcă sunt și eu, deci aș aprecia dacă ai scrie niște detalii, cum si spus mai sus, în ceea ce privește  sutienul

     

  •  
    • 2576 mesaje
    1 Mar 2015, 18:47
    1 0
    Idea este in linii mari urmatoarea. Daca vine vorba numai de a iti potrivi sanii in cupa sutienului daca cresti circumferinta cu un numar, scazi cupa cu un numar. O cupa C nu are aceiasi dimensiune indiferent de circumferinta. Deci un 75 C va fi echivalent cu un 70 D dpdv cupa. Cum 70 D nu gasesti nici cu slujbe intr-un magazin normal, cumperi 75 C, dar, este prea lejer pe circumferinta corpului, deci nu se sustine si pe circumferinta si pui toata greutatea pe umeri, plus ca sanii nu sunt sustinuti corect. Deci nu pica bine, apasa pe umeri (urme, dureri de spate), se lasa pieptul.

    Gandeste-te cat ajuta daca rucsacul are si cureaua aceea de se leaga in jurul taliei sau pe piept.
    Acest mesaj a fost editat de către myanonimus: 1 Mar 2015, 18:53
  •  
    • 14418 mesaje
    1 Mar 2015, 18:55
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    1 Mar 2015, 19:05
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9728 mesaje
    1 Mar 2015, 19:23
    0 0
    Eu am să spun din capul locului - dacă nu cumva era evident deja, sunt mare fan pantaloni, nu numai din ”lejeritate” ci pentru că pe mine m-au prins dintotdeauna foarte bine. Și asta nefiind o masculină sau o androgină.  

    Contează foarte mult și atitudinea, o femeie în niște pantaloni care o prind bine, cu atitudine, care știe să îi poarte,   cu o ținută a corpului frumoasă, se poate prezenta mult mai bine decât o femeie în rochie, în poziție cocostârcă, costelivă, fără o ținută prea frumoasă a corpului, cu o poziție a umerilor și gâtului nu prea grozavă etc etc. 

    Și trebuie să mai precizez - cum am mai spus totuși, pe alte topicuri, că m-am mulat așa pe personalitatea pantalonilor mai ales pentru că nu am  (avut) niște picioare frumoase,  sunt prea groase, de sus până jos, bine-dezvoltate  
    Și mai sunt de părere că rochiile și fustele, îndeosebi cele scurte, sunt potrivite celor care chiar au picioare frumoase, altfel nu.
  •  
    • 9728 mesaje
    1 Mar 2015, 19:26
    1 0
    Eu sunt de părere că nu merg numai pantalonii tip Palazzo, nu trebuie să fie...chiar atât de largi ca să îi îmbraci la evenimente, să fie ceva lărguți  dar nu așa mult, și dintr-un material ”care pică”, ceva mai fluid așadar.  Și nu mă omor după dunga de pe mijloc, așa par prea office. 
  •  
    • 4051 mesaje
    1 Mar 2015, 19:30
    1 0
    Am intrat aici sa zic si io despre ţâţele lu sam
    Mie mi se pare foarte bun . Adica , da , mi-as face griji pentru consecinte pentru sanatate dupa ce am vazut tot felul de nenorociri pe la tv cu ce au patit unele . Dar sunt sigura ca sam s-a documentat si nu se duce la vreun frizer .
    Asa ca , succes sam , si apoi sa pui poze

  •  
    • 8217 mesaje
    1 Mar 2015, 19:31
    1 0
    Oana_Domino said:



    http://www.lightinthebox.com/A-line-Strapless-Sweep-Brush-Train-Chiffon-Evening-Dress_p254531.html#size_charts

    ma gandeam la asta

     

     

     

    Asta e za best sau za one, cum vrei!