Eu te-am iubit corect gramatical

  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 19:45
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2351 mesaje
    2 Feb 2013, 19:50
    0 0
    dalia05 said:GE :   (....) dar tu pareai mai echilibrata

     
    Paream dar nu sunt. Vezi tu, dalia, chiar si tu te inseli...
    Atunci prin ce cotloane mai zace adevarul? Nu mai inteleg nimic

  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 19:51
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8901 mesaje
    2 Feb 2013, 20:02
    0 0
    dalia05 said:
    andrada86 said:
    dalia05 said:Andrada, am calculat si eu. Toata treaba este sa incurajezi politica demografica asa cum trebuie si unde trebuie. Pentru oamenii foarte saraci, 20 sau 30 de lei veniti in plus conteaza foarte mult. Altfel iti dai seama cum este sa treci brusc de la 800 Ron/luna la 42 RON/luna. Uite copii cu parinti plecati in strainatate sau la cersit pe strazi cu un parinte de mana sau cu un catel in brate.

     

     Ntz, ntz, ntz...esti intr-o grava eroare, scuze ca-ti spun.

    Incurci indemnizatia cu alocatia. Pai, ce facem? O luam de la inceput?!

     

     

    Nu incurc nimic, mai ales ca nora-mea e gata sa nasca .

     

     

    600 RON/luna indemnizatie + 200 RON/luna alocatie pana cand copilul implineste 2 ani. Vezi ca am postat si un link, merge si cu 85 % salariu ca indemnizatie pentru cine are.

     

    Dar pentru familiile sarace rezulta 800 RON/luna. Eu nu as acorda nici un fel de indemnizatie, ci numai procent 85 % din salariu (pentru cine are serviciu) pana la 1 an. Si alocatie constanta pentru copil pana la 18 ani

     

     Deci, incurci. In aia 800 intra indemnizatia mamei (600) + alocatia copilului (200).

     Dar...mama se duce la munca, deci n-o impiedica nimeni sa  castige bani.

    Asa ca, nu inteleg de ce trebuie sa treaca de la 800 la 42 - cel mult de la 200 la 42.

     Stiu ca esti meticuloasa, dar...te-am mai rugat odata sa nu ma subapreciezi, doar pt ca sunt politicoasa si nu-mi plac poalele-n cap.


    Acest mesaj a fost editat de către andrada86: 2 Feb 2013, 20:05
  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 20:09
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 2 Feb 2013, 20:11
  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 20:12
    1 0
    GeneralElectric said:
    dalia05 said:GE :   (....) dar tu pareai mai echilibrata

     
    Paream dar nu sunt. Vezi tu, dalia, chiar si tu te inseli...
    Atunci prin ce cotloane mai zace adevarul? Nu mai inteleg nimic

     

    Trebuie sa intelegi ca aici nu tu esti punctul de echilibru, ci "psihiatra" dalia, care imediat te face nebun sau drogat, daca nu ii impartasesti halucinatiile, starile confuze/labile si conceptiile basificate.

     

    Mai ramane sa ma iau in considerare ca si un mic Napoleon, precum se crede Dansa mare "psihiatru".

    Doar o Josefina a mea mai lipseste, ca sa ne puna madam in acelasi salon....

     

    )


    Acest mesaj a fost editat de către penicyllin: 2 Feb 2013, 20:13
  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 20:13
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 2 Feb 2013, 20:20
  •  
    • 8901 mesaje
    2 Feb 2013, 20:13
    0 0
    Dalia, parca tu erai de centru-dreapta; sau confund eu?

    Acum, sincer, nicaieri nu da statul bani cu lopata, ca sa-si creasca toate pirandele copiii. Fara-numar, fara-numar...copiii.
    Cine nu e responsabil, sa fie sanatos.
  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 20:16
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 2 Feb 2013, 20:22
  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 20:19
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 2 Feb 2013, 20:20
  •  
    • 2351 mesaje
    2 Feb 2013, 20:28
    0 0
    dalia05 said:
    andrada86 said:Dalia, parca tu erai de centru-dreapta; sau confund eu?

    Acum, sincer, nicaieri nu da statul bani cu lopata, ca sa-si creasca toate pirandele copiii. Fara-numar, fara-numar...copiii.
    Cine nu e responsabil, sa fie sanatos.

     

     

    Andrada, am spus de nenumarate ori ca sunt centru-stanga obligata sa voteze cu un partid de centru-dreapta (PDL) pentru ca celelalte nu imi inspira incredere (alias PSD+PNL) si pentru ca au aplicat masuri inechitabile cand au fost la putere

     

    Bani cu lopata, never, dar nu dai la inceput cu generozitate, ca apoi sa nu mai dai nimic. este ca si cum ai lua un copil de la orfelinat si l-ai duce inapoi peste doi ani . Eu asa vad problema

     
    In aia doi ani de respiro i se poate intampla ceva bun, chiar salutar. In orice caz, mananca mai bine doi ani si riscul de boala scade.

  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 20:30
    0 0
    dalia05 said:Penni, chiar ca ti-ai pierdut total simtul umorului. Treaba cu "tare iarba" se foloseste frecvent pe Eva, fara ca nimeni sa se simta jignit.

    Dupa aia, mi-ai cerut sa va dau si voua (adica m-ai facut drogata) ca tu n-ai avut timp sa cumperi.

    Am raspuns la gluma zicand ca nu va dau (deci m-am facut eu singura drogata) pentru ca GE a depasit limita. Era o gluma, tu chiar ai impresia ca am facut-o pe GE drogata?! Pai atunci m-am facut si pe mine.


    Sa stii ca e ultima oara cand explic si ma justific, chiar nu ma simt vinovata de ceva

     

    Dalia, eu discutam cu General Electric. Iar te bagi aiurea in glumele noastre...

     

    daca esti asa de sigura pe afirmatiile tale, ia de reciteste cum ai procedat, "spiritualo". Caz in care, considera ca si eu am glumit,... ce naiba ti-ai pierdut in asa hal constiinta... umoristica.

     

    Nu stiu care e problema ta. Probabil ca in ochii tai pari a fi extrem de importanta. 

     

    Sentiment de vinovatie sau justificare de la tine? Da' de ce? Asa esti tu!...

    Si Da, ai simtul umorului, fiindca nu ti le-a cerut nimeni. )

     

    PS: Am glumit, dalia, iti dai seama...


    Acest mesaj a fost editat de către penicyllin: 2 Feb 2013, 20:31
  •  
    • 2351 mesaje
    2 Feb 2013, 20:30
    0 0
    ...pe cand Boc al tau ii tinea non-stop la orfelinat 
     
  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 20:33
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2351 mesaje
    2 Feb 2013, 20:36
    0 0
    penicyllin said:
    GeneralElectric said:
    dalia05 said:GE :   (....) dar tu pareai mai echilibrata

     
    Paream dar nu sunt. Vezi tu, dalia, chiar si tu te inseli...
    Atunci prin ce cotloane mai zace adevarul? Nu mai inteleg nimic

     

    Trebuie sa intelegi ca aici nu tu esti punctul de echilibru, ci "psihiatra" dalia, care imediat te face nebun sau drogat, daca nu ii impartasesti halucinatiile, starile confuze/labile si conceptiile basificate.

     

    Mai ramane sa ma iau in considerare ca si un mic Napoleon, precum se crede Dansa mare "psihiatru".

    Doar o Josefina a mea mai lipseste, ca sa ne puna madam in acelasi salon....

     

    )

     
    Cum o fi sa crezi ca poti practica medicina ilegal si on line?  O fi o stare normala?

  •  
    • 8901 mesaje
    2 Feb 2013, 20:37
    0 0
    dalia05 said:

    Oi fi tu scriitor si poet, dar  Verba volant, scripta manent. Esti rau si ranchiunos pana in maduva oaselor, nu e bine, nu e bine

     

     ..."domnule cenzor"...

  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 20:37
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5035 mesaje
    2 Feb 2013, 20:37
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2351 mesaje
    2 Feb 2013, 20:38
    0 0
    dalia05 said:cine, Andrada, eu?!

     
    Dalia, de ce nu intelegi tu din prima? Zau. E un truc pentru a castiga timp de reactie, "au" ce?  

  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 20:40
    1 0
    Mesaj şters de administrator