tzoale :)

  •  
    • 5188 mesaje
    1 Mar 2015, 10:09
    0 0
    Unde e rochia pe Facebook? Ca sa- mi dau seama de stilul tău... Asta dacă vrei sa o arați...
  •  
    • 6798 mesaje
    1 Mar 2015, 12:01
    0 0
    Cat e de nepotrivit sa mergi la o nunta imbracata in pantaloni si bluza? Bluza asta de ex http://shop.nissa.ro/ro/produse/detalii/6745-Top-TOP6677 si pantaloni asa http://shop.nissa.ro/ro/produse/detalii/6844-Pantaloni-P1248 Am si eu o nunta la inceput de septembrie si ma bate gandul sa ma imbrac in pantaloni.
  •  
    • 9724 mesaje
    1 Mar 2015, 12:02
    0 0
    Oana, eu nu pot sa vad rochia, ca asa-s aia de la Nissa, bulangii si nu ne lasa sa vedem, daca nu suntem in tara. Fa si tu ca Regina, salveaza poza in rasnita, apoi punte-o ori pe eva, ori pe Photobucket, altfel nu pot sa am opinii. Pertinente!
  •  
    • 16187 mesaje
    1 Mar 2015, 12:31
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3140 mesaje
    1 Mar 2015, 12:40
    2 0
    Oana, ce-i cu balariile alea? Croiala e ok dar culorile, valeuuuuu, culorile, nici la capot nu as purta imprimeul asta, e o baltatura, nu te supara pe mine!
    Bertha, bluza nu te avantajeaza si nici nu se potriveste la pantalonii aia care-s casual, is din filme diferite. Pentru nunta in nici un caz nu merg pantalonii aia. De fapt, cred ca modelul ala de bluza nu avantajeaza pe nimeni, nici macar pe aschilopatele alea de modele care iau bani ca sa pozeze imbracate cu ea.

    Acest mesaj a fost editat de către dodonesa: 1 Mar 2015, 12:43
  •  
    • 9724 mesaje
    1 Mar 2015, 12:40
    1 0
    Oana, nici mie nu-mi place rochia, adica imprimeul. E ca un sevalet.
    'Nough said!
  •  
    • 8217 mesaje
    1 Mar 2015, 12:57
    0 0
    Oana, vrei rochia neaparat lunga?

  •  
    • 9728 mesaje
    1 Mar 2015, 13:28
    0 0
    După părerea mea, merge  să te duci la nuntă în pantaloni, ba chiar poți fi deosebită, și miștocuță rău în pantaloni.

    Eu la nunta soră-mii, am ratat ocazia de a imbrăca o rochie, în ultimii X ani
    M-am îmbrăcat până la urmă în pantaloni negri, top negru destul de sexy, mulat și ceva decolteu, curea destul de lată argintie, bătută cu pietre în câteva  culori, și un blazer deasupta gri f.deschis-argintiu, dintr-un material ușor lucios. Și niște sandale negre, cu talpă ortopedică (tot neagră) alea noroc că nu se prea vedeau, veneau pantalonii peste ele

    Asta se întâmpla prin 2006, când eram mai slăbuță și n-aveam atâtea probleme de sănătate, nici accid. cu glezna nu se întâmplase, însă eram în depresia aia, pentru care făceam deja abuzul de tablete ....iar cu o săptămână înainte de nuntă, nu se știe exact din ce motive (eu cred că tabletele alea) mi s-au umflat oribil....gleznele, se triplaseră, se revărsau pur și simplu peste pantofi .....am fost și la Urgență pentru ele, mi-au dat Detralex, dar degeaba, ele s-au desumflat până la urmă, dar abia după nuntă

    Am zis că la nunta soră-mii să port totuși rochie, Îmi cumpărasem din vară rochie lunguță, neagră, și niște sandale. Frumos mi-ar fi șezut să apar exact cu gleznele alea. 
    Așa că am schimbat planul cu ținuta cu exact 1 zi înainte. 

    Și culmea, deși mi-am făcut o mulțime de griji,  am fost totuși foarte ok la nuntă, nu s-a oripilat nimeni ba dimpotrivă, am primit și multe complimente, era lume bună la nuntă (asta ca să nu aud cine știe ce comentarii), foarte multă lume din compania multinațională a cumnatului. 

    Nu știu, dar de atunci am convingerea că poți fi deosebită și mișto la o nuntă, îmbrăcată în pantaloni


    L.E : nu am fost singura în pantaloni, mai era o fată, și îi stătea foarte bine. 

     
    Acest mesaj a fost editat de către cafe_au_lait: 1 Mar 2015, 13:56
  •  
    • 9724 mesaje
    1 Mar 2015, 14:29
    0 0
    Oana, asta ar fi fost a doua mea optiune, dar fiind nunta de zi, nu cred ca o sa am ocazia s-o cumpar, asa ca-ti fac cadou link-ul :

    Ia de vezi:

    http://www.lightinthebox.com/sv/GUILLERMINA---Afton-av-Chiffon_p490604.html
    Acest mesaj a fost editat de către samoa: 1 Mar 2015, 14:31
  •  
    • 16187 mesaje
    1 Mar 2015, 14:33
    2 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 1 Mar 2015, 14:36
  •  
    • 9728 mesaje
    1 Mar 2015, 14:39
    0 0
    Ultima rochie este foarte frumoasă ...dar au ăștia ce au cu strasurile anunate în formă de flori.
  •  
    • 9724 mesaje
    1 Mar 2015, 14:43
    0 0
    Si pe mine ma enerveaza pietrele alea, puse pleasca pe toate rochiile, dar le-as da viteza urgent, daca as avea nevoie de o rochie ca aia. Imi place mult materialul si imi plac culorile si croiala. Pacat ca nu am ce sa fac cu ea, c-o luam fara sa stau pe ganduri.
  •  
    • 16187 mesaje
    1 Mar 2015, 14:45
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 16187 mesaje
    1 Mar 2015, 14:51
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9724 mesaje
    1 Mar 2015, 14:52
    0 0
    Si mie-mi place nunata aia de verde. Am o camasa (what else?) ) fix nunata aia si am si oja la fel.
  •  
    • 16187 mesaje
    1 Mar 2015, 14:57
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3140 mesaje
    1 Mar 2015, 15:00
    1 0
    Oana_Domino said:dupa ce ma holbez la alea de la niss, cred ca am sa aleg ceva de genul. http://www.lightinthebox.com/sv/LECIA---Afton-av-Chiffon_p254531.html

    sa ma scap odata!

     Asta e frumoasa, simpla dar indeajuns de sexi fara sa fie deloc vulgara, nuanta e frumoasa, pune corpul in valoare.

  •  
    • 6798 mesaje
    1 Mar 2015, 15:05
    0 0
    Nunta la care merg in sept e nunta de zi, afara, e un cort din ala imens pe iarba, american style. Ce m-a facut sa ma gandesc la pantaloni e faptul ca mergem si cu pitica o buna parte din petrecere si n-am chef sa ma plimb pe pajisti dupa ea in rochie lunga.
  •  
    • 3140 mesaje
    1 Mar 2015, 15:08
    1 0
    bertha_ said:Nunta la care merg in sept e nunta de zi, afara, e un cort din ala imens pe iarba, american style. Ce m-a facut sa ma gandesc la pantaloni e faptul ca mergem si cu pitica o buna parte din petrecere si n-am chef sa ma plimb pe pajisti dupa ea in rochie lunga.

     Bertha, daca vrei neaparat pantaloni cauta ceva mai elegant, din materiale mai pretioase, nu casual. 

  •  
    • 9873 mesaje
    1 Mar 2015, 15:12
    0 0
    Mesaj şters de administrator