tzoale :)

  •  
    • 7469 mesaje
    28 Feb 2015, 20:45
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4455 mesaje
    28 Feb 2015, 20:52
    2 0
    Ca toti vorbiti de fusta lunga, numa' mie mi se pare ca o crapatura face si cea mai anosta fusta intr-o treaba hot? Oricat de naspa fusta, cand apare un crac misto prin crapatura, parca-i alta treaba. As bea o bere.
  •  
    • 7469 mesaje
    28 Feb 2015, 20:52
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7469 mesaje
    28 Feb 2015, 20:52
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3140 mesaje
    28 Feb 2015, 21:03
    0 0
    Regina_Neagra said:Daca as gasi o fusta din acelasi material cu bluza, adica din matase si cu o croiala speciala si comoda as fi fffff happy.

     Regina, ai platfus sau aproape platfus, esti slaba moarta si mica in talie? Daca nu, uita de bluza fiindca o sa-ti adauge nistekile pe care nu le ai!

  •  
    • 8217 mesaje
    28 Feb 2015, 21:23
    0 0
    opium said:Ca toti vorbiti de fusta lunga, numa' mie mi se pare ca o crapatura face si cea mai anosta fusta intr-o treaba hot? Oricat de naspa fusta, cand apare un crac misto prin crapatura, parca-i alta treaba. As bea o bere.

     

    Asta numa daca stii sa-ti scoti cracu la vedere cu talent. a la Anjelina

  •  
    • 4455 mesaje
    28 Feb 2015, 23:21
    2 0
    Azi cat am bantuit prin oras am intrat de mi-am luat o geanta sa-mi intre si un laptop mai micut si sa n-am treaba prin aeroport cu carat de treburi mari, daca tot fac naveta o data pe sapt. In magazin mi-a placut, acasa nu prea. Da' nici n-am chef s-o returnez su sa cau alta, asa ca asta ramane:

    http://m.houseoffraser.co.uk/Michael+Kors+Jetset+Travel+monochrome+block+tote+bag/210691766,default,pd.html
  •  
    • 9724 mesaje
    28 Feb 2015, 23:46
    0 0
    Mie-mi place geanta, e simpla si faina. S-o folosesti cu placere!

    Am gasit doua rochii, care pentru moment, ma intereseaza, dar nu pot sa promit ca ma tine mult interesul pentru ele.
    Nunta e btw, pe 9 mai si incep sa intru in panica!

    http://www.phase-eight.com/fcp/product/phase-eight/dresses/audrina-dress/202846404

    http://www.lightinthebox.com/sv/VICA---Afton-av-Chiffon_p411961.html#size_charts

    A doua are o aplicatie naspa pe umar, ma -intreb daca-o merge sa ma scap de ea. Imi plac culorile si croiala.
  •  
    • 4455 mesaje
    1 Mar 2015, 00:03
    0 0




    A doua imi place, aplicatia cred ca se poate scoate. Pe mine nu m-ar deranja, ar insemna ca n-ar trebui sa ma obosesc cu bijuterii.
  •  
    • 9724 mesaje
    1 Mar 2015, 00:09
    0 0
    Centura aia zici, Oana?
    Mie mi se pare ca aia i-ar da o nota mai festiva, daca ii scot aplicatia.

    Opium, e nunta de zi (in gradina la lac), nu se lasa cu bijuterii grele, iar in contexul asta, aplicatia aia mi se pare cam kitsch.
  •  
    • 3140 mesaje
    1 Mar 2015, 00:12
    1 0
    A doua rochie, daca poti sa scoti pietricelele e perfect, ma intreb ce cauta acolo, daca rochia era uni intelegeam dar asa, peste imprimeul ala, dau ca nuca in perete.
  •  
    • 4455 mesaje
    1 Mar 2015, 00:13
    1 0
    Samoa, posibil sa fie prea mult, dar pana n-o vezi pe viu nu-ti dai seama. De la distanta nici n-o vazusem, dar am cautat-o ca o mentionasei tu.
    Si mie imi place braul ala mov sau ce-o fi. Pe o talie lucrata vine super.
  •  
    • 9724 mesaje
    1 Mar 2015, 00:19
    0 0
    Am salvat-o si mai caut, desi nu prea am vazut nimic interesant.
    Incaltari, ma gandesc ceva wedges, dar acolo e chinul dracului ca nu stiu exact ce vreau.
  •  
    • 955 mesaje
    1 Mar 2015, 02:40
    0 0
    samoa said:Mie-mi place geanta, e simpla si faina. S-o folosesti cu placere!

    Am gasit doua rochii, care pentru moment, ma intereseaza, dar nu pot sa promit ca ma tine mult interesul pentru ele.
    Nunta e btw, pe 9 mai si incep sa intru in panica!

    http://www.phase-eight.com/fcp/product/phase-eight/dresses/audrina-dress/202846404

    http://www.lightinthebox.com/sv/VICA---Afton-av-Chiffon_p411961.html#size_charts

    A doua are o aplicatie naspa pe umar, ma -intreb daca-o merge sa ma scap de ea. Imi plac culorile si croiala.

     

    Mie imi plac ambele rochii, atat croiala cat si combinatia de culori. Al doilea model probabil ca ar fi mai ok fara acele pietricele aplicate, dar daca as fi convinsa ca rochia imi place foarte mult si ma simt grozav in ea, as trece cu vederea "cusurul" care in fond nu mi se pare chiar atat de mare (mie nu mi-au sarit in ochi pietricelele atunci cand am deschis link-ul). Bineinteles ca este foarte important cum o accesorizezi. Ca bijuterii as purta niste cercei micuti cu pietricele asemanatoare celor aplicate pe rochie si.... cam atat, iar incaltamintea si poseta uni si cat mai simple. In cazul in care sunt cusute, scoaterea pietricelelor mi se pare cam riscanta pentru ca s-ar putea sa ramana gaurele in material.
    Acest mesaj a fost editat de către alya_27: 1 Mar 2015, 06:39
  •  
    • 955 mesaje
    1 Mar 2015, 02:40
    0 0
    Mesaj gresit
    Acest mesaj a fost editat de către alya_27: 1 Mar 2015, 06:20
  •  
    • 955 mesaje
    1 Mar 2015, 03:45
    0 0
    Eroare la postare
    Acest mesaj a fost editat de către alya_27: 1 Mar 2015, 03:59
  •  
    • 955 mesaje
    1 Mar 2015, 03:54
    0 0
    @regina Cum zisei si mai inainte, tinuta cu bluza si fusta este eleganta, dar prea formala. Culoarea bluzei este cam terna si modelul nu iti pune in valoare corpul. Eu raman la parerea ca daca vrei sa rupi gura targului nu este cea mai fericita optiune. La varsta pe care o ai poti sa porti ceva mai indraznet si mai "viu". Referitor la rochia la care ai renuntat, cred ca opium a descris-o cel mai bine. Eu m-am limitat, ca si alte fete, la considerente ca "banala", "nepotrivita pentru eveniment", dar exact aceeasi descriere mi-a trecut prin cap. Mie mi se pare ca este un pic de contradictie intre ceea ce ai expus (intra aici si prima rochie prezentata) si faptul ca iti doresti ceva deosebit care sa te faca remarcata si sa atragi privirile. Inclin sa cred ca te simti mai bine in tinute foarte "cuminti", atat din punct de vedere al croielii, cat si al culorilor, desi vrei sa pari deschisa catre alte stiluri. Este posibil sa ma insel, nu am cautat pe topicul asta alte tinute pe care le-ai purtat si ma exprim doar in baza astora din urma. Din motivul asta am vrut sa stiu intr-o postare anterioara ce croieli crezi ca te avantajeaza si ce culori iti plac. Cred ca ar fi fost mai util sa ti se prezinte tinute pentru evenimentul respectiv care sa fie in concordanta cu gusturile tale sau macar pe aproape. Daca zici ca vrei sa vezi si ceva diferit nu tine, pentru ca eu sunt sigura ca pana la urma ai sa alegi tot ceva in stilul tau, ceea ce este firesc pentru oricine are un stil deja format si tu sunt destul de convinsa ca il ai. Acum poti sa arunci cu oua in mine.
    Acest mesaj a fost editat de către alya_27: 1 Mar 2015, 07:04
  •  
    • 14418 mesaje
    1 Mar 2015, 08:16
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    1 Mar 2015, 08:17
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 1 Mar 2015, 08:22
  •  
    • 14418 mesaje
    1 Mar 2015, 08:34
    0 0
    Mesaj şters de administrator