tzoale :)

  •  
    • 14418 mesaje
    30 Ian 2015, 22:02
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 30 Ian 2015, 22:03
  •  
    • 5144 mesaje
    30 Ian 2015, 22:05
    0 0
    eh, sa nu uit... mi-a venit maldarul de haine de la orezari cand am vazut cutia nu reuseam sa-mi imaginez unde au incaput toate cele comandate, ca aveam geci si paltoane si pulovere, care se presupunea ca-s voluminoase. le-au presat bine chinezii
    cea mai incantata sunt de paltonul asta:
    http://www.sheinside.com/Ivory-Long-Sleeve-Buttons-Embroidered-Trench-Coat-p-196725-cat-1735.html
    se aseaza fantastic!!! sunt indragostita de el!!!
    simpatica e si rochia asta:
    http://www.sheinside.com/Grey-Green-Long-Sleeve-Pockets-Woolen-Dress-p-196812-cat-1727.html
    doar ca pana si pt o piticanie ca mine e considerabil de scurta; pt o tipa inalta ar fi bluza cu buricul gol  
    bomba a fost cu jacheta asta blanoasa si extracolorata, model papagal
    http://www.sheinside.com/Green-Faux-Fur-Crop-Coat-p-188229-cat-1735.html
    in principiu am de gand sa o port in combinatii cu ghete fara toc si blugi. asa arata nebuneste, insa cu tocuri mi-ar parea ca arata pitiponceste
    in rest mi-am luat o rochie pulover alba, care sade bine, un pulover lila si o jacheta biker rosie din imitatie de piele, plus o rochie la care am mult de modificat, dar am prins-o cu 65% reducere merita efortul.
    http://www.sheinside.com/White-Long-Sleeve-Metal-Beading-Neckline-Retro-Print-Dress-p-152127-cat-1727.html
    tot balciul m-a costat 130 de epuroi sa mai tot cumperi de la chinezi
  •  
    • 5144 mesaje
    30 Ian 2015, 22:13
    0 0
    regina, rochia cu imprimeu „asa da” imi place si mie. a doua nu pare de speriat in poza, desi nici pe mine nu m-ar incanta culoarea, dar te cred pe cuvant in ce priveste materialul.
    ca veni vorba de catalogarile lor zi/seara, si eu am cateva rochii de zi pe care nu pre le-as purta ziua. nu-s nici autentice rochii de seara, dar ar merge la un cocktail, o treaba eleganta, dar nu scortoasa, la serate.
  •  
    • 14418 mesaje
    30 Ian 2015, 22:20
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9724 mesaje
    30 Ian 2015, 22:31
    0 0
    Oana_Domino said:mi-a placut si asta, dar e pretul prea mare pt cat vreau eu sa dau.

    http://www.irenka.ro/detaliu/product/99/



    ca sa vedeti ce oama sunt, imi plac si rochiile anii 50. deci in capul meu e o mare nebuloasA

     
    Oana, mie asta mi se pare ca arata ca un cearsaf rosu, infasurat pe un corp subtire.

    Rochia de seara nu e musai sa fie matase, ala poate fi considerat moft! Poate fi foarte bine chiffon de bumbac (n-am vrut sa scriu sifon, sa nu inteleaga bautura cu bule) , material fluid, asemanator cu matasea, dar mai ieftin. Si mai transparent
    Eu o inteleg ca nu vrea rochie scumpa, nici eu n-as vrea, daca n-o port sa-i sara ochii, ca sa amortizez investitia, nu vad rostul, sa arunc un chelteu de bani pe o cotreanta care o sa se stinga incet in dulap. 

    Dar Oana, daca tu vrei rochie cu imprimeu, atunci spui ca vrei musai cu imprimeu. Daca ceri pareri, nu mereu vor coincide cu ale tale. Si oricat de mult ai vrea tu o rochie romantica, mie nu mi se par potrivite pentru nunta. Si nah, acum vezi si tu care-i scorul aici! 


     

  •  
    • 5144 mesaje
    30 Ian 2015, 22:35
    0 0
    Oana, multumesc! Puloverele sunt cam „plasticate”, dar nu le port numai pe alea, asa ca sper sa faca fata. La rochii si palton materialul e chiar in regula, iar la jacheta din imitatie de piele stiu la ce sa ma astept A fost compromis tinand cont ca nu am gasit una din piele adevarata cu aspectul dorit.
  •  
    • 14418 mesaje
    30 Ian 2015, 22:35
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    30 Ian 2015, 22:37
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 30 Ian 2015, 22:37
  •  
    • 5144 mesaje
    30 Ian 2015, 22:39
    0 0
    samo, sunt si materiale sintetice care arata foarte bine, dar eu incepusem comparatia de la ce vazusem in magazine. alea cu rochii aduse din China, sintetice, nu aveau nici reduceri, desi e plin sezon si mai aveau si defecte mai mici sau mai mari, plus ca se simtea la mana ca e material prost. la aceiasi bani am gasit acum, cu reduceri peste reduceri, la Nissa, din matase foarte fluida si placuta, cu croieli facute cu simt de raspundere. tu ce ai prefera?... oare?...
  •  
    • 5144 mesaje
    30 Ian 2015, 22:43
    0 0
    regina, si pe mine se aseaza aproape ca pe model, ca lungime, desi eram obisnuita sa-mi fie totul mai lung decat ce vad in imaginile de prezentare. pe o tipa cu inaltime de fotomodel, nu exagerez, nu i-ar acoperi fundul
    altfel spus, rochia alba, desi pare scurta si pe model si in poze de-ale clientelor, la mine are o lungime decenta.
    nu am incercat pe tbdress.com, dar stiu ca am mai auzit de ei. am avut eu un motiv de nu i-am retinut pt o incercare ma pun sa-i analizez putintel...
    Acest mesaj a fost editat de către basilio: 30 Ian 2015, 22:50
  •  
    • 9724 mesaje
    30 Ian 2015, 22:47
    0 0
    Basilio, se cam marseaza pe ideea, matase or nothing! Si nici despre rochiile de la Nissa, nu era vorba, ci despre rochii in general.
    Personal, nu am nicio aplecare catre matase si alte materiale fluide, alunecoase, drept pentru care nu am decat o singura bluza de matase, bej, cu broderie (pffff, mi se pare ca ceva mai batranesc nu exista), primita cadou. Atat de mult mi-a placut, ca n-am imbracat-o niciodata, cu toata matasea ei. Mint, mai am una, mai draguta, dar are volane la gat, tot cadou. Neimbracata, nici aia. Wtf, oamenii aia n-au vazut ce obisnuisc sa port, sau incercau sa-mi dea hinturi? Ca eu nu ma prind la subtilitati de-astea!
  •  
    • 9728 mesaje
    30 Ian 2015, 22:51
    0 0
    Oana_Domino said:mi-a placut si asta, dar e pretul prea mare pt cat vreau eu sa dau.

    http://www.irenka.ro/detaliu/product/99/



     Mie mi-ar fi plăcut, dacă ar fi avut altfel designul în talie, vorba lui Basilio, cusătura aceea e nasoală, și brăul acela, cu pense e prea mult.
    Eu îmi imaginez pe cineva în rochia aceea și musai statueta Oscar tinută cu amăndouă mâinile

     

  •  
    • 5144 mesaje
    30 Ian 2015, 22:54
    0 0
    samo, atunci mai fac o completare. rochiile analizate aveau ceea ce se voia a fi imitatia de matase. atunci de ce sa nu iau chiar matase adevarata, daca pretul imi permite? acelasi voal poate fi sarmos si aspru sau moale si catifelat, desi intr-o poza se poate sa arate la fel.
    imitatia proasta de rochie stil Nissa era la pret de Nissa cu reducere, despre asta e vorba.
    Acest mesaj a fost editat de către basilio: 30 Ian 2015, 22:56
  •  
    • 9724 mesaje
    30 Ian 2015, 22:57
    0 0
    Pai io vorbesc ca ciubota observ! Nu era o fraza adresata tie sau Reginei, ci Oanei, ca nu e musai ca rochia sa fie de matase, ca sa fie de seara. Ca sunt si alte materiale naturale, fluide, bla-bla, elegante, adica aria poate fi extinsa, nu exista doar plastic si matase.

    Mai bine vorbim despre geci de piele, acolo toata lumea e de acord. Sunt cele mai faine!
  •  
    • 5144 mesaje
    30 Ian 2015, 23:04
    0 0
    da, da... am termen doi ani de zile sa-mi gasesc una din piele adevarata care arata ca cea proaspat luata atat m-au tinut doua jachete avute anterio, parca au fost pe ceas... la doi ani a inceput sa pocneasca materialul una era o clasica biker, pe care am inlocuita cu una veritabila, dar cealalta era ceva stil sacou, alb untos, neinlocuibila ca model mai sa plang cand am maritat-o
  •  
    • 14418 mesaje
    30 Ian 2015, 23:13
    1 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 30 Ian 2015, 23:14
  •  
    • 9724 mesaje
    30 Ian 2015, 23:17
    0 0
    Eu am o geaca de piele biker, poreclita "Coaja", ca toate predecesoarele ei, de vreo 23-24 de ani incoace.
    Ei, am luat-o acum 3 ani, la reducere de la 2300 la 700 SEK, ca era marime mica si desi are aspect de vechi, alegerea mea, se comporta impecabil. Si am facut doua festivaluri cu ea, adica stat pe ea pe iraba, prins si ploaie, dus la curatat, coafura rezista.
    Mai am una maro, cacao cu lapte, luata din Copenhaga, cu 500 DK, tot la reducere. Aia e foarte clasica si imi place mai putin.
    Acum, eu mai vreau una, dar nu stiu de care. O fi rasa mea, de harciog, ca tare am mai suferit la douaj' da ani, ca nu putam sa-mi iau multe geci de piele.
    Cred ca vreau una rosie, dar trebuie sa fie speciala. Nu biker, nu aviator, altceva, dar nu stiu ce.
    Este ca ma explic ca o carte deschisa?
    Tre sa mai trec pe la magazinul ala, un outlet mic si ascuns
  •  
    • 7469 mesaje
    30 Ian 2015, 23:18
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9724 mesaje
    30 Ian 2015, 23:21
    0 0
    Asa arata Coaja

    https://www.zalando.se/oakwood-skinnjacka-grey-oa121l004-c11.html
  •  
    • 7469 mesaje
    30 Ian 2015, 23:22
    0 0
    Mesaj şters de administrator