Eu te-am iubit corect gramatical

  •  
    • 2351 mesaje
    2 Feb 2013, 16:55
    0 0
    Ce tot te faci ca nu intelegi, dalia cea blanda?
    Vrei sa iti scriu un pomelnic?
    Pe alte topicuri te cainai exact ca marinaru-n port ca statul nu trebuie sa dea alocatii, ca ele sunt prea multe, nemeritate, ce atatea "mamici" si pretentii de sustinere de la stat.
    Ei, acuma, s-a sucit daliuta: sa dea statul, statul da prea putin, vai, mamicile!

    Intelegi acum?

  •  
    • 5862 mesaje
    2 Feb 2013, 16:57
    1 0
    statul ca statul, dar de ce se apuca un cuplu sa aduca pe lume copii, daca nu are cu ce sa-i creasca?
  •  
    • 16187 mesaje
    2 Feb 2013, 16:57
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 16:58
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 2 Feb 2013, 16:58
  •  
    • 2351 mesaje
    2 Feb 2013, 16:58
    0 0
    Gretchen said:statul ca statul, dar de ce se apuca un cuplu sa aduca pe lume copii, daca nu are cu ce sa-i creasca?

     
    De ce se apuca? Tu ce crezi: de ce?!


    Acest mesaj a fost editat de către GeneralElectric: 2 Feb 2013, 17:01
  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 16:59
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10876 mesaje
    2 Feb 2013, 16:59
    0 0
    Intreb si io.Cand faci un copil, il faci pentru stat sau pentru tine? Ca este si un ajutor din partea statului, foarte deosebit, da mie mi se pare de domeniul fantasticului sa astepti ca statul sa iti dea si tu sa astepti. Ce se intampla cu prietenele mele ce au 40 de ani si un minim de 15 ani in campul muncii si nu au copii si nici de gand sa faca?
  •  
    • 16187 mesaje
    2 Feb 2013, 17:00
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 2 Feb 2013, 17:01
  •  
    • 10876 mesaje
    2 Feb 2013, 17:02
    0 0
    Taman dasta Mi, o gramada de lume crede ca afara mama ce e ..Da, e mai civilizat, mai curat, da nu ca mama ce bine crescuti sunt cetatenii.Nu frate, amenzi gramada. Stiu ca Dik ne facea infatuate.Da frate, de ce sa relatam totul aiurea ca afara e de cazi in cur?
  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 17:03
    0 0
    dalia05 said:Nu va dau bey nimic ca GE deja a luat peste limita admisa

     

    zau?

    explica-mi logica dupa care ai ajuns la concluzia asta.

     

    pentru a parea macar credibila, daca subtila tot nu esti...

  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 17:05
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 2 Feb 2013, 17:06
  •  
    • 2351 mesaje
    2 Feb 2013, 17:07
    0 0
    dalia05 said:
    GeneralElectric said:Ce tot te faci ca nu intelegi, dalia cea blanda?
    Vrei sa iti scriu un pomelnic?
    Pe alte topicuri te cainai exact ca marinaru-n port ca statul nu trebuie sa dea alocatii, ca ele sunt prea multe, nemeritate, ce atatea "mamici" si pretentii de sustinere de la stat.
    Ei, acuma, s-a sucit daliuta: sa dea statul, statul da prea putin, vai, mamicile!

    Intelegi acum?

     

    Ba nu inteleg, citeaza-ma si discutam

     


    La cat esti tu de indoita ca salcia plangatoare, nu ma mir ca iti repudiezi propriile afirmatii.
    Iar cu cine cat si ce a luat nu te-a ÎNVESTIT nimeni pentru ca nu ti-ai luat examenele necesare.
    Ce mult imi place cand te produci, misericordioasa afirmat intelectuala!
  •  
    • 5862 mesaje
    2 Feb 2013, 17:08
    1 0
    Milady_me said:
    Gretchen said:statul ca statul, dar de ce se apuca un cuplu sa aduca pe lume copii, daca nu are cu ce sa-i creasca?

     

    Pai ca sa le dea statul.

    Inca mi-aduc aminte ce ma enervase o farfuza care, pe un topic care dezbatea subiectul "cat stau mamele acasa dupa nastere si pe cati bani", isi dadea ochii peste cap ca "ma astept ca statul sa ma sustina sa-mi cresc copilul!".

     

    Asteapta-te, frate.... ca datoria ta ca mama e in pomu' de iarna.

     

    LE: Dalia, n-ai ce pretentii sa ai de la GE.... numa' risti sa-ti faci nervi. Las-o-n amarul ei.

     mi-e tare greu sa pricep cum o femeie care se vrea a fi "mama" poate gandi asa. imi doresc si eu sa am copii candva, dar nu ma astept si nici nu vreau sa mi-i creasca sau sa mi-i educe statul. io l-am facut, io sunt responsabila. 

  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 17:13
    0 0
    dalia05 said:
    penicyllin said:
    dalia05 said:Nu va dau bey nimic ca GE deja a luat peste limita admisa

     

    zau?

    explica-mi logica dupa care ai ajuns la concluzia asta.

     

    pentru a parea macar credibila, daca subtila tot nu esti...

     

     

    Nu sunt subtila deloc, sunt cat se poate de directa, face confuzii grave de tot, citeste tot din urma si ai sa vezi.

     

    Raman la opinia mea ca statul roman a facut si face o politica idioata de incurajare a nasterii si abandonului copiilor dupa varsta de doi ani de catre familiile sarace. Ma puteti contrazice sau nu?

     

    Si cand am strigat eu "la munca" si "nu asteptati nimic de la stat" pe aici cum zice ea?

     

    asculta, dalia...

     

    eu nu am niciun amestec in discutia voastra si chiar nu ma intereseaza. n-am emis nicio parere legata de tema respectiva.

     

    confuzia grava iti apartine, stimata "doamna cu pretentii universitare", fiindca ma vezi batand campii  acolo unde nici macar nu sunt.

     

    un sfat gratis:

    incearca sa-ti tratezi delirul, fiindca te-ar ajuta sa fii doar corecta, si mai putin grosolana.

     

    hai pa, acuma

     


    Acest mesaj a fost editat de către penicyllin: 2 Feb 2013, 17:14
  •  
    • 2351 mesaje
    2 Feb 2013, 17:13
    0 0
    Milady_me said:
    Gretchen said:statul ca statul, dar de ce se apuca un cuplu sa aduca pe lume copii, daca nu are cu ce sa-i creasca?

     

    Pai ca sa le dea statul.

    Inca mi-aduc aminte ce ma enervase o farfuza care, pe un topic care dezbatea subiectul "cat stau mamele acasa dupa nastere si pe cati bani", isi dadea ochii peste cap ca "ma astept ca statul sa ma sustina sa-mi cresc copilul!".

     

    Asteapta-te, frate.... ca datoria ta ca mama e in pomu' de iarna.

     

    LE: Dalia, n-ai ce pretentii sa ai de la GE.... numa' risti sa-ti faci nervi. Las-o-n amarul ei.

     

    S-au strans doua jumatati  Dalia si milady. Cat de bine va sade in prispa cu basmaua pe tartacuta!

  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 17:15
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2351 mesaje
    2 Feb 2013, 17:15
    0 0
    dalia05 said:
    penicyllin said:
    dalia05 said:Nu va dau bey nimic ca GE deja a luat peste limita admisa

     

    zau?

    explica-mi logica dupa care ai ajuns la concluzia asta.

     

    pentru a parea macar credibila, daca subtila tot nu esti...

     

     

    Nu sunt subtila deloc, sunt cat se poate de directa, face confuzii grave de tot, citeste tot din urma si ai sa vezi.

     

    Raman la opinia mea ca statul roman a facut si face o politica idioata de incurajare a nasterii si abandonului copiilor dupa varsta de doi ani de catre familiile sarace. Ma puteti contrazice sau nu?

     

    Si cand am strigat eu "la munca" si "nu asteptati nimic de la stat" pe aici cum zice ea?

     

    Draga mea, pe ALTE TOPICE. Nu pe asta ai afirmat.
    Acum vreo doua luni eu combateam cu tine exact pe tema asta si tu sustineai contrariul a ceea ce sustii acum.
    Intelegi? ALT topic.

  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 17:15
    0 0
    Milady_me said:
    Gretchen said:statul ca statul, dar de ce se apuca un cuplu sa aduca pe lume copii, daca nu are cu ce sa-i creasca?

     

    Pai ca sa le dea statul.

    Inca mi-aduc aminte ce ma enervase o farfuza care, pe un topic care dezbatea subiectul "cat stau mamele acasa dupa nastere si pe cati bani", isi dadea ochii peste cap ca "ma astept ca statul sa ma sustina sa-mi cresc copilul!".

     

    Asteapta-te, frate.... ca datoria ta ca mama e in pomu' de iarna.

     

    LE: Dalia, n-ai ce pretentii sa ai de la GE.... numa' risti sa-ti faci nervi. Las-o-n amarul ei.

     

    lol, alt superstar...)

  •  
    • 16187 mesaje
    2 Feb 2013, 17:17
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 17:18
    0 0
    Mesaj şters de administrator