Topicul meu

  •  
    • 7959 mesaje
    16 Oct 2014, 17:34
    0 0
    Buna mai baieti. Se vede ca " am ramas in urma"... Aveti nume noi, dar tot voi sunteti, se vede de la o posta.
  •  
    • 12208 mesaje
    16 Oct 2014, 17:34
    0 0
    bravvo tie, dar ne zici cum ai ajuns imbuibat ...?
  •  
    • 12208 mesaje
    16 Oct 2014, 17:38
    0 0
    White_Storm said:Buna mai baieti. Se vede ca " am ramas in urma"... Aveti nume noi, dar tot voi sunteti, se vede de la o posta.

     nu ai ramas stai linistita esti fata isteata si pe faza ! cum faci tu pastravul proaspat ..?eu l-am curatat , condimente , felii de lamaie si de rosii plus putin ulei de masline invelit in hartie pergament si la cuptor , nu sunt de acord cu staniolul la gatit deloc
     

  •  
    • 7959 mesaje
    16 Oct 2014, 17:56
    0 0
    Ha, o data am gatit pastrav proaspat si alta data nu mai fac. Am luat de la pastravarie si asa multi muci avea, ca pana s-a copt mi-a pierit pofta. Sa nu mai aud de peste proaspat. L-am frecat cu periuta de unghii sa scap de balele lor. Of course, gatit la cuptor, 2 pesti, 2 kg, pline de bale. Yeach!!! Sorry, pentru pofticiosi.
  •  
    • 12208 mesaje
    16 Oct 2014, 17:58
    1 0
    eu am gasit la magazin eviscerat si fara solzi o placere sa il gatesti ....
  •  
    • 12208 mesaje
    16 Oct 2014, 18:01
    1 0
    alintatulimbuibat said:Terminati povestile despe psstrav
    Si apropo despre nume, parcacam scrs undeva cs sm primit ban pentru trolilig. Se pare ca a deranjatpe cineva ca postam pe topice vechi. Am recitit regilamentul si nu scrie nicaieri ca e interzissa scri in topice vechi. Si apoi, care este sensul unui forum?

     ei si tu asa e pe kudika cum zice o distinsa doamna , nu faptul in sine ca scoteai de la arhiva ci faptul ca era numai avatarul tau de sus pana jos le exaspereaza maxim si isi ies din pantofi .....

  •  
    • 7959 mesaje
    18 Oct 2014, 20:10
    0 0
    Bre, din cate stiu, pestele asta nu are solzi. Sau nu stiu eu.
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 18 Oct 2014, 20:15
  •  
    • 12208 mesaje
    19 Oct 2014, 20:50
    0 0
    eu asa il cumpar curatat , poate nu avea dar asta este salbatic nu de cultura ...
  •  
    • 7959 mesaje
    19 Oct 2014, 20:55
    0 0
    gabriela42 said:eu asa il cumpar curatat , poate nu avea dar asta este salbatic nu de cultura ...

     Da, dar rasa aia e. Stiu si eu? Eu l-am luat viu, nu mai fac ever. Sa nu mai spun ca l-am pus in portbagaj si a putit acolo a peste... pana am dus masina la curatat si dupa...

  •  
    • 12208 mesaje
    20 Oct 2014, 15:23
    0 0
    White_Storm said:
    gabriela42 said:eu asa il cumpar curatat , poate nu avea dar asta este salbatic nu de cultura ...

     Da, dar rasa aia e. Stiu si eu? Eu l-am luat viu, nu mai fac ever. Sa nu mai spun ca l-am pus in portbagaj si a putit acolo a peste... pana am dus masina la curatat si dupa...

    draga mea in toate magazinele mari exista genti termice si  ermetice pentru produsele congelate . sunt foarte bune ca sa pastrezi carnea de oricefel cumparata pana acasa si eu cumpar peste si il pun in astfel de genti si nu imi miroase in portbagaj ever ...dar poate ca daca le cereai sa ti-l curete nu mai te chinuiai atata si nici sila nu iti facea asa de rau !

  •  
    • 7959 mesaje
    20 Oct 2014, 19:23
    0 0
    gabriela42 said:
    White_Storm said:
    gabriela42 said:eu asa il cumpar curatat , poate nu avea dar asta este salbatic nu de cultura ...

     Da, dar rasa aia e. Stiu si eu? Eu l-am luat viu, nu mai fac ever. Sa nu mai spun ca l-am pus in portbagaj si a putit acolo a peste... pana am dus masina la curatat si dupa...

    draga mea in toate magazinele mari exista genti termice si  ermetice pentru produsele congelate . sunt foarte bune ca sa pastrezi carnea de oricefel cumparata pana acasa si eu cumpar peste si il pun in astfel de genti si nu imi miroase in portbagaj ever ...dar poate ca daca le cereai sa ti-l curete nu mai te chinuiai atata si nici sila nu iti facea asa de rau !

     Tu, eu am luat peste viu, s-au zbatut sa iasa din punga, s-au insirat si zbatut prin portbagaj. Cum sa ii pun in geanta termica? Erau vii, nici macar nu intentionam sa luam, doar sa vada copiii crescatoria de pesti.

  •  
    • 12208 mesaje
    20 Oct 2014, 19:27
    0 0
    White_Storm said:
    gabriela42 said:
    White_Storm said:
    gabriela42 said:eu asa il cumpar curatat , poate nu avea dar asta este salbatic nu de cultura ...

     Da, dar rasa aia e. Stiu si eu? Eu l-am luat viu, nu mai fac ever. Sa nu mai spun ca l-am pus in portbagaj si a putit acolo a peste... pana am dus masina la curatat si dupa...

    draga mea in toate magazinele mari exista genti termice si  ermetice pentru produsele congelate . sunt foarte bune ca sa pastrezi carnea de oricefel cumparata pana acasa si eu cumpar peste si il pun in astfel de genti si nu imi miroase in portbagaj ever ...dar poate ca daca le cereai sa ti-l curete nu mai te chinuiai atata si nici sila nu iti facea asa de rau !

     Tu, eu am luat peste viu, s-au zbatut sa iasa din punga, s-au insirat si zbatut prin portbagaj. Cum sa ii pun in geanta termica? Erau vii, nici macar nu intentionam sa luam, doar sa vada copiii crescatoria de pesti.

    da am inteles , ce zici ! eu am maine programarea la sf IOAN la chirurgie sa vad ce imi zice si ce data stabilim pentru operatia de menisc , de luni suntem la Constanta la fata si la nepotica ! toate bune si tie si mai vorbim ! ce o face trasnitul de snowman , a disparut de tot ..? 

  •  
    • 7959 mesaje
    20 Oct 2014, 19:42
    0 0
    Da, bafta la spital. Sa scapi usor si bine. Nu stiu ce-i cu navigi, apare cand nu te astepti. O fi renuntat la eva? Prea multe nu ofera, oricum, doar certuri. E cam naspa.
  •  
    • 7959 mesaje
    20 Oct 2014, 19:45
    0 0
    Si mie mi-e greu sa mai intru. Nici cand ai dreptate nu esti binevenit. Eu cand scriu prostii, nu din rea vointa, doar din nestiinta imi cer scuze, cum e normal. Mai nou ma uit pe net sa nu vorbesc prostii. Nici asa nu e bine.
  •  
    • 12208 mesaje
    20 Oct 2014, 20:03
    0 0
    White_Storm said:Si mie mi-e greu sa mai intru. Nici cand ai dreptate nu esti binevenit. Eu cand scriu prostii, nu din rea vointa, doar din nestiinta imi cer scuze, cum e normal. Mai nou ma uit pe net sa nu vorbesc prostii. Nici asa nu e bine.

     mie imi spui ...oricum seara buna si sa auzim mereu de bine !te imbratisez virtual !

  •  
    • 2 mesaje
    21 Oct 2014, 09:24
    2 0
    Multumesc ca aveti grija de mine. Sunt bine, postez pe kudika, mi-am deschis blog si msi scriu intr-un ziar virtual. Aici nu prea e de stat. Nu se merita. Va tzuc dulce
  •  
    • 12208 mesaje
    21 Oct 2014, 14:29
    0 0
    salut prietene , numai bine !da cate un semn sa stim ca esti ok!
  •  
    • 12208 mesaje
    22 Oct 2014, 13:40
    0 0
    zi buna oameni , este frumos afara si weekendul vine de indata sa fim bucurosi deci !
  •  
    • 7959 mesaje
    23 Oct 2014, 23:08
    0 0
    Seara buna celor care mai sunteti pe-aci. Nu am alte noutati decat cele expuse pe eva. Am doar mai putin timp. Va pup pe toti. Sa fiti iubiti si happy!
  •  
    • 7959 mesaje
    24 Oct 2014, 00:49
    0 3
    naviginustiucat said:Multumesc ca aveti grija de mine. Sunt bine, postez pe kudika, mi-am deschis blog si msi scriu intr-un ziar virtual. Aici nu prea e de stat. Nu se merita. Va tzuc dulce

     Ce, ai parasit eva? Doamne de cate ori am vrut si eu. Dar tu? Ce naiba, te doare la basca, ai tupeu. Tot ce ai scris aiurea a fost "real". Of my god, you are real? Adica eu rezist si tu nu? Ma simt dezamagita. Asa slab esti? Eu inca stau pe aci, nu ma dau dusa. Nu mi se pare normal ca unii sa aiba intaietate, poate e mult spus, dar e public, forumul zic.