Doamna si vagabondul

  •  
    • 509 mesaje
    2 Oct 2008, 00:33
    0 0
    revenind...ca in loc sa stau in m.o.r.t.i.i mei sa dorm...ca maine ma rup aia la munca stau sa corectez retarzii....
    IN CONCLUZIE...
    FA ellysaa sau cum m.o.r.t.i.i matii te cheama esti cel putin o z.d.r.e.a.n.t.a ca am am dat de femei ca tine si te cam cunosc...cat despre sclavul ala de scriitorull p.u.l.i.i.......coaieeee da-i drumu la caruta...ca nu e loc de tine aici...si daca nu ma crezi pe cuvant...iti mai spun odata....cu bucurie ti-as rupe maxilaru daca te-as recunoaste pe strada...si apropo....m.u.i.s.t.u.l.e nu sunt din Pantelimon....sunt din Pitesti retard coclit...mai sunt si alte orase si judete inafara de Bucuresti in tara....da ce p.u.l.a mea sa stie un terminat labagiu...ai f.u.t.u.t si tu ceva in viata asta ba pramatie...sau te crezi un fel de eminescu? a iubi (f.u.t.e) o femeie nu e platonic sclavete....tre sa mai si bagi floricica cum fac eu cu ma-ta la figurat....
  •  
    • 509 mesaje
    2 Oct 2008, 00:37
    0 0
    dar am si eu intrebare...cine tine forumu asta...ca ma bate gandu sa il dau jos...admineee....frate...nu-mi vine sa cred cum poti sa lasi toti terminatii sa puna posturi
  •  
    • 509 mesaje
    2 Oct 2008, 00:48
    0 0
    cea mai tare chestie e ca oamenii cu blogul lor fac misto de noi....aceasta elysaaa nu prea e...ci doar in mintea unor terminati disperati de public....pe care ii intreb asa:...VOI CHIAR ATAT DE DOBITOCI SUNTETI? vai de mama voastra....maine o sa fac eforturi ca forumu asta de cacat sa dispara de pe net, ca e o rusine pentru toti cei care s-au enervat aici timp de ceva zile...
  •  
    • 3548 mesaje
    2 Oct 2008, 03:10
    0 0
    mie mi se pare ca elyssa vorbeste cu o inocenta debordanta. de fapt toti avem standarde, doar ca nu le tipam in gura mare. daca cineva o face, insa, e blamat, desi ironia e ca toti gandim in astfel de termeni. bineinteles, e de explicat de ce atata ingramadeala pe capul ei, pentru ca in fata publicului larg, trebuie sa pastram aparentele de ingenuitate. ma rog, deja asta e pe langa subiect.

    ceea ce vreau eu sa subliniez este faptul ca atunci cand provii dintr-1 anumit mediu, e firesc sa vrei ca persoana draga tie sa fie daca nu superior, macar din acelasi mediu. pentru o femeie asta e ceva des intalnit. si cine-a spus ca statutul social nu conteaza, cand, de fapt, toti avem ambitii cu cariera, cu banii etc.? sa depasesti astfel de bariere sociale inseamna sa te invarti intr-1 mediu in care ele nu conteaza. dar nu asta e cazul ei si al nostru.
    si intr-adevar nu te legi de cineva doar pe considerente de pat, ca mai vrei sa te si scoata-n lume. daca ti-e rusine cu el... e naspa rau.


    dar, elyssa, draga, cred ca nu asta e cazul printului tau cel sarac. el nu este un vagabond. analiza ta este una reductionista. el are studii, deci a demonstrat ca are o capacitate intelectuala. faptul ca nu vrea sa conduca masina ta arata ca e orgolios cu bun-simt, deci are ambitie. deci el are toate ingredientele necesare pentru a fi un barbat valabil in ochii tai, cu simtul raspunderii. daca era lenes sau nepasator, mai ziceam. dar gandeste-te ca este un om de valoare. din schitarea ta, asta mi-a lasat impresia.
    si daca-mi permiti un sfat, daca te simti ca un parazit, atunci invata, daca tot nu ai ce face toata ziua. mie mi se pare ca modul in care vezi lumea este real, desi cu unele concluzii cam pripite, dar asta se poate ajusta prin studiu, ca vei dobandi un rafinament si vei fi capabila sa sesizezi nuante.



    gandeste-te bine inainte sa alegi ceva si daca alegi, fii sigura pe tine ca ai ales avand capu' pe umeri. numai bine!
  •  
    • 5457 mesaje
    2 Oct 2008, 08:27
    0 0
    On topic: elyssa, fata, daca nu-l vrei tu, da-mi-l mie (in cazul in care exista tipu'). Sa stii ca nu mi se face rau in Logan, am trait si in vremurile cu Oltcit, vorba lui Invi Mi s-a mai intamplat si sa ne plimbam pe jos tot Galatiu' ca n-aveam bani de autobuz si nici de un cico...

    Dincolo de faptul ca povestea elyssei nu e reala, asa cum nu e nici elyssa, partea pr'oasta este ca exista asemenea specimene si nu numai in randul fetelor de bani gata sponsorizate de taticu'. Exista din randul fetelor de oameni obisnuiti, cu program de la 8-16, care muncesc pe un salariu ca le cumpere lor tzoale si sa le dea bani de stat pe langa pereti, in picioare, in Bamboo, doar doar le-o remarca vreun columbeanu...fete care merg cu autobuzu', da' viseaza Lexus-uri si nu ar urca decat noaptea, pe intuneric intr-un Logan...unele dintre ele se trezesc la 30 de ani ca nu mai stiu nici ele prin cate paturi au trecut sau pe cate banchete din spate ale Lexus-urilor in speranta ca o sa-i puna si ei vreunul inelu' pe deget... niste bulversate de o societate de consum prea agresiva, de revistele glossy pentru pisi, de TV, de "modelele umane" luate din pictorialele Playboy sau Hustler...
  •  
    • 75 mesaje
    2 Oct 2008, 08:28
    0 0
    "am oroare de saracie. nu mi-au placut niciodata saracii. ma deprima. sincer, as pleda pentru exterminarea lor. stiu ca suna crud dar ce rost are sa traiasca numai pentru a eroda o societate, care ar fi perfecta fara ei. tipul cu logan-ul imi place fiindca e altfel. nu arata a sarac. in general toti saracii sunt urati, au aceleasi mutre negre de amaraciune si o umilinta respingatoare in priviri. saracii miros a saracie. a case mici si neaerisite, a haine ponosite, a mancare gretoasa, a gri. el nu are aspectul unui sarac, dar are contul unuia."

    Distruso, te crezi Dumnezeu?
  •  
    • 7743 mesaje
    2 Oct 2008, 08:55
    0 0


    un troll care isi merita banii!
    cata agitatie... ce scris energic au unii !
  •  
    • 4359 mesaje
    2 Oct 2008, 09:37
    0 0
    buey, eu vreau sa vad linku' de haifaiv al donshoarei, si sa nu spuna ca nu are, orice pisi de banbu are link de haifaiv
    La ce texte a scos sigur e cel putin o Angelina Jolie autohtona (asta bineinteles, daca admitem ca e reala) Ca daca e, maine poimaine imi vine Q7 si imi trebuie cineva sa schimbe vitezele
  •  
    • 1109 mesaje
    2 Oct 2008, 09:54
    0 0
    sunt socata,inca mai exista acest topic?
    tipa asta nu e reala,e o facatura.

    cine vine la cafenea?
  •  
    • 1737 mesaje
    2 Oct 2008, 10:13
    0 0
    "cel mai important detaliu ar fi ca tatal lui i-a impus sa se casatoreasca anul asta pentru a nu-l dezmosteni."

    am vazut si eu promo la emisiunea aia.
  •  
    • 4009 mesaje
    2 Oct 2008, 10:15
    0 0
    si era si un 'enel cu diamant implicat?!
  •  
    • 3354 mesaje
    2 Oct 2008, 10:28
    0 0
    parerea mea este ca fata nu are ce spune, nu are familie bogata...

    de obicei instinctul de parvenire, de a umbla numai cu oamnei bine situati, se aplica persoanelor care au trait in saracie.

    de asta o si urasc... o femeie rasfatata de parinti, cu fitze, nu poate fi atat de superficiala, este doar imatura, si se bazeaza exclusiv pe altii...

    eu banuiesc ca este o fata din clasa de mijloc fara prea multe studii, care isi doreste ce vede ea pe la televizor...

    poate ca merge la bamboo, dar sprijina peretii si se uita cu disperare dupa vipuri, in dorinta de a le copia ...

    pariez ca topicul e la misto, ins ensul ca sunt inventii... de multe ori se da de gol...

    si iarasi, mesajele nu sunt la fel, ca stil... cateodata scrie prea frumos pentru ce se pretinde a fi...

    oricum, ca distractie merge...acest topic...
  •  
    • 5148 mesaje
    2 Oct 2008, 10:37
    0 0
    eh da! e la `sto .
    iar unii barbati s-au intrecut pe ei in spectacolul pe care l-au dat
  •  
    • 9 mesaje
    2 Oct 2008, 11:10
    0 0
    as pleda pentru exterminarea lor.....din cate imi amintesc ai spus k parintii tai au fost bogati...in regula...bunicii nu cred...dar hai treaca mearga...dar mai departe..te asigur k nu te tragi dintr'un neam din bogatasi...deci in adancul tau esti si tu tot o sarantoaca..tind sa cred k ai nevoie de atentie si inventezi povesti...cat desper marele scriitot care mananca rahat...ma rog sa ajungi sa te casatoresti cu un sarac..sa traiesti ca o sarantoaca (care de altfel si esti)...si sa fii cu adevarat fericita...tu nu esti o enigma...nu ai cum sa fii...enigma e un lucru greu de înţeles, nelămurit, ascuns, o taină un mister....tu esti doar prostia intruchipata...drum bun si cale batuta
  •  
    • 9367 mesaje
    2 Oct 2008, 11:24
    0 0

    evident, personajul nu e real. e prea calma mam'zel, dupa tot ce i s-a spus...
    a avut atata grija la detaliile scenariului, sa iasa perfect, incat se pare ca a uitat ca, pentru a fi veridic, nu e bine sa fie chiar asa...
    un personal real, sau unul suficient de destept sa para astfel, ar fi inceput de mult sa injure in stanga si-n dreapta...
    de citit citeste, ca vad ca raspunde, ici colo, la ce se posteaza... la ce-i convine, la ce se "muleaza" pe scenariu

    cineva se pare ca are nevoie de cat mai multe puncte de vedere privitor la o papusica de genul celei descrise...

    ceea ce ma intreb eu e: de unde stiu noile aparitii masculine de pe eva.ro de acest topic?
    ca prea au venit relativ simultan, ca sa fie o simpla coincidenta...

    poate ne spune lee_lee, ca vad ca e pe aici
  •  
    • 599 mesaje
    2 Oct 2008, 11:31
    0 0
    ca toti barbatii,sau majoritatea cred ca femeile-s t.arfe si vor bani...
    acum poate mediteaza si ei .....
  •  
    • 509 mesaje
    2 Oct 2008, 11:36
    0 0
    adevarul e ca toti vrem bani...numai ca fiecare isi alege modul prin care ii obtine...unii prin munca si altii prin supt...
  •  
    • 9367 mesaje
    2 Oct 2008, 11:40
    0 0
    eu revin cu intrebarea si rog proaspetii membri ai evei.ro sa ne zica si noua cum si de unde au aflat de acest forum si de acest mirific toping de pe el...
  •  
    • 509 mesaje
    2 Oct 2008, 11:40
    0 0
    carmensylva...normal ca nu e real....si ca sa demontrez ca nu e...o sa ii spun asa....
    Sambata seara o sa fac eforturi sa vin pana in Bucuresti sa ma opresc direct in Pacha si daca vrea sa ne cunoastem...sa zica ceva...ne intalnim...si duminica la prima ora updatez forumu...
  •  
    • 509 mesaje
    2 Oct 2008, 11:42
    0 0
    eu am aflat cautand pe google...un torrent cu desenele animate "doamna si vagabontul" pentru nepotelul meu ))