Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 199 mesaje
    27 Mar 2007, 09:15
    0 0
    Fetelor, divagand putzin (scriu aici c-aici imi place ) am si eu o nelamurile ... Fiind obsedata de reclama aia la Nivea Good-bye cellulite mi-am cumparat produsul acum o luna, am terminat aproape 3 tuburi de atunci, evident fara rezultat Intrebarea mea este cum mama naibii le-au gasit pe femeile alea fara un strop de celulita din reclama ? Adica ....nu e efect special sau ceva ..chiar NU AU celulita. DELOC :o Din cauza asta m-am si tzepuit cu crema asta de 2 lei ... sunt obsedata de lipsa lor de celulita Cum e posibil ca unele femei sa nu aiba chiar deloc deloc ???
  •  
    • 734 mesaje
    27 Mar 2007, 09:31
    0 0
    Evita, alea sunt niste fetite, nici tu nu aveai celulita la 15-17 ani.
  •  
    • 161 mesaje
    27 Mar 2007, 10:14
    0 0
    asta vroiam si io sa zic, "femeile alea" au 13-15 ani
  •  
    • 3729 mesaje
    27 Mar 2007, 10:28
    0 0
    evita....gandeste-te la cate trucuri se fac azi in photoshop...nu pot sa cred ca inca mai exista oameni care iau drept reper reclamele...sorry...dar esti amuzanta
  •  
    • 2576 mesaje
    27 Mar 2007, 10:35
    0 0
    Am fost cu fiica-mea in vest la o clinica dedicata adolescentilor (nu are ED sau vreo boala psihica ci o problema de crestere). Am stat intr-o sala de asteptare si am citit o revista din multele reviste care erau acolo. Vreo 10 pagini includeau aproape fara comentarii: jumatate de pagina poza reala a unei actrite sau a unei cantarete, celalata jumatate, poza care a aparut pe afis. Dupa ce te uiti la revista aia simti ca vrei sa-ti dai palme, apoi ca vrei sa-i bati pe toti idiotii astia care ii fac pe barbatii nostrii sa viseze la cyborgi.
    O alta observatie interesanta: Uitati-va la filme vechi (nu foarte, orice inainte de 1985, nici f vechi ca au rezolutie proasta). O sa vedeti ca fata/fruntea actritelor se increteste, ca au riduri fine sub ochi, fund, pulpe,
    iar daca se dezbraca arata ca niste femei normale, in fine femei normale care arata bine nu cyborgi.
    Am inceput sa ma duc la aerobica si, dincolo de faptul ca imi face bine la corp imi face teribil de bine la body-image. Vad tipe care se misca mult mai bine decat mine sau chiar profesoara care vorba aia, serviciul ei este sa faca aerobica 8 ore pe zi, care au celulita.
    I rest my case!
  •  
    • 3729 mesaje
    27 Mar 2007, 12:13
    0 0
    mya ai dreptate...eu deja am vazut SUTE de astfel de exemple...
    putem ajunge la un nivel extrem de redus e celulita...dar s-o eliminam de tot...nu prea cred...
  •  
    • 199 mesaje
    27 Mar 2007, 12:29
    0 0
    bine, fie, ma multzumesc si cu un "nivel extrem de redus de celulita". Da EXTREM sa fie !
  •  
    • 11 mesaje
    27 Mar 2007, 12:29
    0 0
    Buna fetelor!
    O intrebare pentru Sabbra: unde gasesc niste "retete" de suc de fructe si legume? Stiu ca ai scris undeva dar nu gasesc. Eventual daca poti sa-mi dai nr. de pagina sau sa faci o recapitulare ...
    Mersi
    Multa sanatate!
  •  
    • 1410 mesaje
    27 Mar 2007, 12:50
    0 0
    La pagina 94
  •  
    • 734 mesaje
    27 Mar 2007, 12:55
    0 0
    elenush, rodnia, spuneti-mi si mie de unde sa iau informatii avizate despre postul total. eu am gasit cate ceva, dar mi se pare putin.
  •  
    • 3729 mesaje
    27 Mar 2007, 13:34
    0 0
    nu eu am scris de sucul de fructe ci RAW...
    despre postul total ce e de stiut?inafara de faptul ca se bea doar APA...
  •  
    • 11 mesaje
    27 Mar 2007, 13:46
    0 0
    Multumesc pentru raspuns. Am gasit ce am cautat.
    Scuze Sabbra, de greseala. Tu ce combinatie de sucuri ai baut? Daca nu e secret ... Daca poti sa postezi cateva idei ...
    Mersi
  •  
    • 156 mesaje
    27 Mar 2007, 13:57
    0 0
    querty uite niste link-uri despre postul cu apa:

    http://www.falconblanco.com/health/fasting.htm

    http://drbenkim.com/fasting.html

    http://cinque.getwebspace.com/facts.html
  •  
    • 578 mesaje
    27 Mar 2007, 14:50
    0 0
    Cunosc cauzele generale care duc la aparitia celulitei, dar stie cineva daca apare si atunci cand esti supusa stresului?
  •  
    • 1013 mesaje
    27 Mar 2007, 18:12
    0 0
    mi-a fost dor de voi...ma bucur ca se discuta iar pe topicul asta,chiar daca despre celulita ca doar vine vara...
    eu personal am vazut copile de 12-13 ani care au celulita si m-am ingrozit.pe picioare,pe burta...aici nu poate fi vorba de stres,fumat,etc.
    in mod sigur alimentatia tip fast-food este principala vinovata de acest lucru in cazul acestora,dar totusi...au 12 ani! oare acest tip de celulita se agraveaza in timp sau schimbarile hormonale au un rol pozitiv in acest caz?

    ps.oarecum on-topic mi-am luat pantalonii aceia de la biomed-slip.doamneeee,cum arat in ei zici ca am o prelata pe mine,iar pe prospect se mentioneaza cuvantul "elegant".care o fi eleganta in cazul lor ,nu stiu...

    ma bucur ca ai revenit,elenush
    cu tot dragul din lume
  •  
    • 3729 mesaje
    27 Mar 2007, 19:31
    0 0
    eu mi-am cumparat sucurile naturale...initial am inceput cu niste marci comerciale, dar am trecut imediat la FRESH cumparat,facut pe loc.
    oricum la mine sucul a fost nesemnificativ, apa a fost bauta in cantitatea cea mai mare...
  •  
    • 127 mesaje
    27 Mar 2007, 20:16
    0 0
    paulaanghel1975, de unde ai cumparat pantalonii aia biomed? Ca eu nu am gasit deloc in tot bucurestiul Asta daca esti din bucuresti si tu...
  •  
    • 55 mesaje
    27 Mar 2007, 21:05
    0 0
    Am revenit sa va sacai.Probabil ca nu m-am exprimat eu corect, defapt sigur.Eu nu vreua sa tin post, vreau sa slabesc si mai ales sa fac ceva pentru a ma dezobisnui de mancat.Sunt o mare gurmanda si deja se vede rau de tot. Cura cu sucuri naturale imi parea o idee extraordinara , insa , din pacate, tocmai a crapat anticul meu storcator .Asa ca o sa incerc 7 zile de oshawa si apoi 3 zile de sucuri naturale(doar sapt viitoare o sa am bani de un storcator nou).
    Si inca ceva ,cele care ziceti ca tineti postul ptr a va detoxifia organismul de ce va mintiti ? mai ales cele care fumeaza ? sau tigara e pentru sanatate?Nu sunt rea (numai asa un pic) dar adevarul e ca toate care cochetam cu ideea acestui post o facem penturu a slabi nu pentu a fi sanatoase tun.
    Va pup si vreu sa devenim prietene.
  •  
    • 734 mesaje
    28 Mar 2007, 00:13
    0 0
    multumesc, elenush. inca mai caut
  •  
    • 10 mesaje
    28 Mar 2007, 09:40
    0 0
    Buna m-am inregistrat aici la rugamintea Evelinei ca sa va spun ca ea acum e in Anglia si urmeaza un program special de 45 de zile pentru tulburarea ei alimentara. Daca vreti sa stiti mai multe sau sa-i transmiteti ceva eu am sa intru din cand in cand. Daca vreti sa ii scrieti acolo va voi da adresa pe mesagerie privata insa aveti mare grija ce ii transmiteti. Nu pot scrie aici adresa pentru ca pot exista si persoane rau intentionate dar daca vreti sa ii scrieti scrisori trimiteti-mi un mesaj privat si va dau adresa clinicii. O sa mai intru dupa amiaza.