Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 33 mesaje
    13 Mar 2007, 12:56
    0 0
    antonia postul negru nu este recomandat persoanelor undeweight insa in cazul tau probabil e necesara o asemenea detoxifiere daca doctorul tzi-a spus asta. Intr-adevar in timpul postului negru se produce o detoxifiere totala, prin nici o alta metoda de eliminare a toxinelor (diferite cure cu polen, argila, urzici etc) nu se produce efectul asta. Nu stiu multe despre HPV ma bazez doar pe ce spune doctorul tau, daca el recomanda asa ceva probabil are motive. Vei slabi in 5 zile cam 2-3 kg din pacate. Trebuie sa bei in timpul asta calciu eferfescent. Trebuie sa stai acasa linistita altfel vei fi mult prea stresata ca sa rezisti. Putzina meditatzie ..putzina lectura ..evita stirile, filmele cu violentza sau alte lucruri care pot prezenta chiar si un minim stres. itzi doresc sanatate
  •  
    • 1620 mesaje
    13 Mar 2007, 13:21
    0 0
    Antonia, poti sa te interesezi de vaccinul despre care tocmai se vorbeste. Impotriva cancerului de col uterin.
  •  
    • 83 mesaje
    13 Mar 2007, 19:41
    0 0
    Iti multumesc pentru informatii Celery, parca mi-a mai venit inima la loc, ma asteptam sa slabesc mult mai mult decat cele 2-3 kg despre care imi spui tu. O sa ma apuc de sambata, sper sa depasesc cu bine situatia asta.

    Scufita_rosie, multumesc pentru sfat, stiu despre vaccinul respectiv, dar din pacate el este util persoanelor neinfectate, exact asta si face, te fereste de o eventuala contaminare a virusului, iar in cazul meu e deja prea tarziu. Singura mea sansa este sa trec printr-o dezintoxicare cat mai puternica (din nefericire am fost o fumatoare inraita) si apoi sa-mi cresc imunitatea organismului prin orice mijloc posibil.
  •  
    • 867 mesaje
    15 Mar 2007, 12:19
    0 0
    alo! pe unde umblati?
  •  
    • 3729 mesaje
    15 Mar 2007, 13:35
    0 0
    buna fetelor!sper ca sunteti ok toate!va pup si va imbratisez!
  •  
    • 279 mesaje
    15 Mar 2007, 15:09
    0 0
    Buna fetelor.
    Va intreb pe voi pentru ca am vazut ca va super-pricepeti. Cate calorii au semintele prajite?
    Vreau sa slabesc dar sunt foarte mancacioasa, nu pot sa stau prea mult nemancata si atunci cu seminte am observat eu ca imi pacalesc foamea, ba chiar la un moment dat ma ingretosez de tot.
  •  
    • 2520 mesaje
    15 Mar 2007, 18:10
    0 0
    Da, chiar asa , pe unde umblati ? Sper ca sinteti ok ! M-am obisnuit sa ma trezesc cu voi si de doua zile , voi nimic... inca o data , sper ca sinteti bine. Pls dati un semn.
  •  
    • 1510 mesaje
    15 Mar 2007, 18:54
    0 0
    bitter_life de ce nu te "pacalesti" cu morcovi? eu asa fac pt ca si eu sunt mancacioasa si am rontai mereu cate ceva
  •  
    • 1620 mesaje
    16 Mar 2007, 08:51
    0 0
    Bitter, au calorii multe semintele alea. Multe.
  •  
    • 46 mesaje
    16 Mar 2007, 09:15
    0 0
    Eu azi ma duc sa imi citeasca analizele. Uf ... am emotzii . Sper sa iasa bine .... acum ma simt bine nu mai sunt asa lesinata dar imi vine greu sa mananc. inca n-am intrat in carne, maine o sa incerc niste piept de pui fiert. Insa ma satur foarte repede nu simt mai deloc foame si ma simt foarte "plina" daca mananc ceva, cat de putzin. Cat va intzeleg pe fostele ana ... daca eu sunt asa dupa o luna imi imaginez cat de greu e pt voi dupa atatzia ani .... va intzeleg total. O imbratzisare
  •  
    • 85 mesaje
    16 Mar 2007, 10:39
    0 0
    Buna Antonia_r

    Chiar sper ca o sa citesti mesajul asta...
    te rog mult de tot trimite-mi si mie tratamentul prescris de Dr de care vorbeai sau macar data lui de cotact.

    Multumesc mult!
  •  
    • 3729 mesaje
    16 Mar 2007, 11:03
    0 0
    rodnia eu zic ca o sa fi bine. postul are avantajele lui.
    eu de exemplu m-am obisnuit total si cu gatitul si cu mancatul usor si deloc gras.
    incet incet o sa mananci lucruri sanatoase, care nu numai ca te vor mentine, dar vei si slabii in continuare.
    eu ma mentin, si pentru estetizare fac exercitii.
    dar stilul de a manca este complet diferit.
  •  
    • 3729 mesaje
    17 Mar 2007, 18:46
    0 0
    fetelor, ce faceti?cum sunteti?
    nu mai scrie nimeni..nimic...
  •  
    • 46 mesaje
    18 Mar 2007, 11:14
    0 0
    Fetele sa va povestesc despre analize. Trebuie sa iau niste suplimente nutritive pt ca am un usor inceput de anemie, tensiunea prea scazuta, un minim deficit de calciu si vitamine. Nu e atat de grav cum pare, multzi oameni au exct aceleasi chestii, numai ca eu nu aveam. Oricum doctoritza a spus ca se remediaza, ca nu e ceva permanent ci din cauza postului si cu o alimentatzie corecta si suplimente o sa-mi "revin" in cateva saptamani. Insa mai importanta e alta treaba : doctoritza mea a ramas efectiv socata de radiografiile pulmonare. Am plamanii roz ! Eu am fost fumatoare inraita 12 ani iar de 3 ani sunt fumatoare pasiva, tot "inraita" pt ca si sotzul meu si toate cunostintzele mele fumeaza. Iar 12 ani de zile am fumat ca un turc cate un pachet-un pachet jumatate pe zi. Insa nici un doctor nu ar putea banui asa ceva acum uitandu-se la plamanii mei ... si eu sunt realmente uluita de cat de diferit arata radiografiile fatza de cele facute acum un an. Zici ca am trait toata viatza in padure si n-am inspirat nicicand aer poluat sau inhalat fum si in nici nu caz nu ai spune ca am fumat nu am nici o pata si plamanii mei sunt roz ca la copiii mici :o
  •  
    • 552 mesaje
    18 Mar 2007, 12:48
    0 0
    scufitza,elenush,eveleena,raw,runny & co...pe unde umblati?

    Am si eu o intrebare:in afara abdomenelor zilnice,am inceput,ori de cate ori pot,sa tzin abdomenul incordat(sa nu radeti de mine)...idee mi-a venit gandindu-ma la o reclama mai veke,la o curea(care te obliga sa-l tzii incordat)si ziceau ei ca ar avea efecte spectaculoase.Ce parere aveti?Ma kinui degeaba?
  •  
    • 3729 mesaje
    18 Mar 2007, 14:24
    0 0
    rossana nu stiu ce sa-ti spun...cred ca fortezi putin...fa exercitii...normal, dar gandeste-te ca abdomentul tau are nevoie de o pauza totusi...daca tu il tii mereu incordat eu cred ca e periculor...
    eu de exemplu faceam pilates zi zi de, dupa aa am inceput si cu tae bo, faceam pilates ptr abdomen+pilates ptr coapse si fund+tae bo...si am ajuns sa mise faca rau...acum fac de 3-4 ori pe saptamana maxim...si imi e mai bine.
    oricum am urmat sfatul fetelor si mananc mai incet, mestec mai bine, dupa fiecare masa beau multa apa...si in timp ce mananc beau apa...plus ca nu stau dupa ce mananc...merg...muuult...prin casa..nu fac exercitii...ci doar ma misc...
    dar crede-ma din cate stiu eu despre exercitii..nu e bine sa iti aduci corpul la limita...ptr ca se poate sa ajungi sa nu-ti mai controlezi muschii abdominali, sau doamne fereste sa se blocheze...si e foarte dureros...
  •  
    • 552 mesaje
    18 Mar 2007, 15:01
    0 0
    :o :o :o
    Sabbra,kiar nu stiam asta,sar'na k mi-ai zis!
    Si eu incerc dupa ce mananc sa nu stau,dau o tura de stadion , cobor pana jos sa iau ceva,fac orice,numai sa nu stau Pt abdomen am gasit pe youtube un program de 8 min care la mine kiar a dat rezultate(daca il vrei sa-mi zici sa-l pun aici)
    Si mai ai dreptate dintr-un punct de vedere:obisnuind corpul cu atata efort,e posibil ca atunci cand faci o pauza sa se "razvrateasca"...parca asa imi spunea mai de mult un antrenor...

    Tie cum iti merge acum dupa post?Cum papi?Esti multumita de rezultate?

    Ah!Si inca o intrebare pt impatimitele unui abdomen plat :: asa-i ca apa minerala "umfla" urat burta? (ce ciuda imi e,ca de-asta as putea bea litri,dar arat dup-aia de parca as fi inghitit un pepene verde!)
  •  
    • 3729 mesaje
    18 Mar 2007, 17:38
    0 0
    rossana eu sunt oki...chiar imi ziceau colegele de muinca ca ma admira ca n-am luat nici 100 de grame...
    insa am luat un kg...poate cand mananc e stomacul plin...ma mentin insa la 47...
    programul acela de 8 minute mi se pare cam scurt...
    intra si tu pe www.cursuriaerobic.com si vezi cam ce mi-am luat eu...
    pilates ramane regina abdomenului plat...
  •  
    • 131 mesaje
    18 Mar 2007, 18:11
    0 0
    Am si eu o intrebare la gagici ..ce-s acelea "watter pills" ? Mai demult spunea evelina ca ia asa ceva iar acum mi-a aratat o colega. Ea si le-a luat de pe net si se numesc exact asa : WATER PILLS. Nu am retzinut de ce firma sunt produse. Ma putetzi lamuri ?
  •  
    • 1829 mesaje
    18 Mar 2007, 21:46
    0 0
    rossana zi-mi mie care e programul ala de 8 minute...ca io mi-s tare lenesa in perioada asta si parca 8 min merge ...mercic...