xenical/reductil

  •  
    • 6 mesaje
    9 Iul 2008, 20:25
    0 0
    Buna fetelor,
    Numele meu e Flory ,am 31 de primaveri si in sfarsit dupa o luna de ,,proba ,,am curaj sa va scriu.am incercat multe retete si am tinut regim foarte mult timp,,,dar in zadar..in aprilie am facut 5 sedinte de impachetari,,,dar in zadar...De o luna am inceput sa iau reductil 15 si surpriza ---cantarul arata cu 5 kg minus....m-am simtit foarte bine si pot sa spun ca am mancat destul de bine...singura problema a fost ca imi simteam gura uscata si beam multa apa..Sunt foarte fericita si am inceput sa imbrac haine sexy...DECI CURAJ SE POATE ,,,,
    Va pup si va multumesc ca doar citind despre rezultatele pe care le-ati avut am avut curaj sa incerc
    FLORY
  •  
    • 2 mesaje
    10 Iul 2008, 09:32
    0 0
    am luat o cutie de reductil si am slabit 5kg ,am inceput-o pe a2 a.crezi ca mai slabesc?
  •  
    • 2 mesaje
    10 Iul 2008, 09:34
    0 0
    credeti ca daca iau reductil de 15mg slabesc mai repede? am 1,65 si 73-73 kg .va multumesc pupici
  •  
    • 3 mesaje
    10 Iul 2008, 14:51
    0 0
    Buna tuturor. Dragele mele pot spune ca nu vad nici un rezultat, sunt dezamagita. Sunteti fericite daca reductilul si-a facut efectul, la mine nu se vede, nu stiu ce sa fac in continuare? A mai luat cineva si a slabit mai tarziu?? Astept raspunsuri daca aveti!!!
  •  
    • 28 mesaje
    10 Iul 2008, 18:45
    0 0
    Am cumparat o cutie de reductil 10 mg, eram hotarata sa le iau, dar dupa ce am citit prospectul...(care, apropo, e mai complet decat cel de pe care il gasesti pe net....), stau in asteptare. Am inteles ca nu toate dintre voi ati fost la un medic nutritionist. Cum de aveti curajul? Nu e repros, pur si simplu vreau sa stiu...ca ma apuc si eu....
  •  
    • 3 mesaje
    11 Iul 2008, 08:17
    0 0
    Buna dimineata. Draga mea uneori trebuie sa fi si putin "inconstient" vorbesc de mine, sa faci un lucru ca acesta, dar sti tu cum e cin doresti sa slabesti incerci, te risti putin.
    Daca nu sunt probleme de sanatate in ce te priveste, poti incerca sa vezi, poate la tine au efect.
    Bafata multa.
  •  
    • 2 mesaje
    11 Iul 2008, 08:17
    0 0
    Buna ziua, fetelor. Referitor la intrebarea" sa iau reductilul sau nu", asta depinde de fiecare. Si eu cand am citit ce reactii adverse poate avea m-am cam speriat, insa am zis ca incercarea moarte n-are si am inceput sa iau de ieri. Nu am simtit mare lucru, doar niste bufeuri, insa astea le cam aveam si inainte si nu imi mai era foame. De ex. am mancar pe la pranz niste branza de vaci cu rosii si putina paine, mai tarziu am mancat niste pepene verde, si apoi nu am mai simtit senzatia de foame, doar de sete, caci trebuire sa te hidratezi, oricum sunt recomandati 2l apa/zi caci e cald. Spor la treburi, dragele mele.
  •  
    • 11 mesaje
    11 Iul 2008, 20:47
    0 0
    Buna...Ma bucur mult ca aveti curaj... Eu cand am aflat de reductil nu am stat deloc pe ganduri. Sunt mai mult decat multumita (si familia mea la fel). Imi place cand ma intalnesc cu persoane cunoscute si se uita la mine "ciudat", unele au totusi curaj sa ma intrebe... "cum ai slabit?"
    Ieri dimineata am fost cel mai placut surprinsa s-o aud pe o vecina spunand "Uitati-va cat a slabit!!! a ajuns-o pe fiica-sa" (am o fiica de 18 ani care are 46 kg la 1,63 - si eu eram la fel acum ceva ani...) Luati cu incredere reductil sau lindaxa si o fiti multumite. Mi le-a recomandat un medic cu incredere.
    Mult curaj si bafta!!!!!!!!!!!
  •  
    • 28 mesaje
    11 Iul 2008, 21:06
    0 0
    pai de maine ma apuc si eu....m-as bucura sa fiti langa mine!

    intrebare: voi merge la o nunta. am vazut ca in prospect nu este mentionat nimic referitor la alcool. este vreo problema daca beau ceva sampanie? cum a fost la voi?
  •  
    • 45 mesaje
    14 Iul 2008, 14:04
    0 0
    dupa ce ati terminati cu pastilele ce reactii a avut organismul?ati mai slabit sau v-ati mai ingrasat? va rog sa -mi spuneti pt.ca am inteles ca sunt pers.care dupa ce au terminat...au mai pus ceva peste kg.initiale.
  •  
    • 8 mesaje
    15 Iul 2008, 11:54
    0 0
    buna fetelor!ma bucur ptr voi...eu am luat lindaxa 1 an si gata dar nu am slabit decit in primele luni apoi am pus citeva kg la loc.stie cineva dupa cit timp se poate relua tratamentul cu lindaxa?
    sau pot lua reductil?
    dupa cit timp de pauza?va pup!
  •  
    • 46 mesaje
    17 Iul 2008, 19:54
    0 0
    eu am slabit cu REDUCTIL6kg in 14zile
  •  
    • 471 mesaje
    17 Iul 2008, 20:04
    0 0
    Asa...... si... cum e ? La mine in oras au fost ingropate 2 fete in urma unor pastile de slabit... si a3a.. e in spital (probabil ca tot aia va pati) ...... Slabiti dragelor.. stand cu fundu' pe scaun si devorand frigiderul... Legea firii contrazice ipoteza asta... dar daca va puneti cu natura... ce sa facem.. Inca din evul mediu erau GRASI.. dar majoritatea dintre ei... MANCAU MULT si LENEVEAU => Om gras!

    Deci... inca de cand umblam cu frunze in spate si in fata aia normali erau cei care faceau miscare(se chinuiau si ei pe acolo sa faca ceva) si aia grasi erau cei care asteptau dupa acel ceva....

    ................E decizia voastra... Dar daca e atat de usor sa slabim cum credeti voi.. de ce sunt tot mai multi supraponderali???
  •  
    • 46 mesaje
    17 Iul 2008, 20:13
    0 0
    imi pare rau ca te contrazic dar nu am stat pana acum cu fundul pe scaun am tinut nenumarate diete,am mers la sala,masaj fara nici un rezultat deoarece am nascut al trilea copil la33 de ani si am luat30 kg din prostia mea.De 4 ani ma chinui fara nini un rezultat asa ca dati-mi crezare ca sunt disperata.va pup si va doresc tuturor bafta si sanatate1
  •  
    • 471 mesaje
    17 Iul 2008, 20:26
    0 0
    Nu ma refeream la femei care au nascut si care au nu stiu ce probleme
  •  
    • 2520 mesaje
    17 Iul 2008, 21:48
    0 0
    Nu te refereai la cele care au nascut sau mai stii tu ce, ci te refereai la toate!!!!!! Nu tin deloc cu pastilele, dar ma enerveaza ipocrizia si judecatile fara sentimente.
  •  
    • 46 mesaje
    18 Iul 2008, 14:29
    0 0
    nu are rost sa va enervati fiecare face ce vrea.Eu nu am stiut pana acum de REDUCTIL ca daca auzeam luam de mult.Inainte sa raman insarcinata cu cel de-al treilea copil aveam 69 kg deaceea sunt disperata sa slabesc caci intotdeauna am fostOK dar de cand cu sarcina peste 30 de ani cam greu mai slabesti.La mine REDUCTILUL nu mi-a dat batai de cap,mi se usuca gura si beau foarte multa apa(3-4l)pe zi dar mananc o singura masa cea de pranz(ciugulesc)in rest fructe si mi-am luat de azi salopeta pt slabit de la BIOMED,sper sa am rezultate si cu celulita.va pup si va doresc succes!
  •  
    • 18 mesaje
    19 Iul 2008, 10:48
    0 0
    Buna fetelor din nou!..sper ca toate care tin dieta si tratamentul cu reductil sunteti bine sanatoase, cat despre tine Rarys - a..sper ca ti-am retinut bine nikname-ul, eu zic ca ar trebui sa nu fi atat de sigura pe ceea ce afirmi, pentru ca printre acesti multi supraponderali de care zici tu, sunt extrem de putini gurmanzi si oameni comozi; in general cei care ajung sa sufere din cauza surplusului de kg sufera de diferite afectiuni mai mult sau mai putin curabile si tocmai pentru ca incearca sa faca ceva, cu riscul de a-si face poate mai mult rau, sunt de admirat si de incurajat, nu de judecat asa de superficial cum o faci tu. Este destul de usor sa judeci oameni pe care nu ii cunosti doar dupa pareri personale fara nici o baza reala, raportata la fiecare caz in parte.Aici fiecare persoana care s-a inscris a facut-o, cred eu, special ca sa ceara parerea sau ajutorul celor din jur, fata de care poate ca au mai mult curaj pentru ca nu ii cunosc, si astfel jena sau teama de rautatile ieftine, nu exista...

    ...Multa bafta tuturor care incearca sa faca ceva bun pentru sanatatea lor sau pentru aspectul lor!!!!weekend super frumos la toate evele!pooopici!
  •  
    • 46 mesaje
    19 Iul 2008, 14:08
    0 0
    buna tuturor!felicitari pt LIZANDI-A(CRED CA AM SCRIS BINE)pt felul cum gandeste,ai perfecta dreptate,eu pana sa ajung la pastile am incercat toate metodele dar degeaba.week-end placut tuturor si bafta la slabit!
  •  
    • 11 mesaje
    20 Iul 2008, 20:50
    0 0
    am inceput si eu reductil>>akm 9 zile....am slabit in jur d 3 kg....astept sa vad rezultate in continuare....reactii nu am avut...decat imi era foarte sete>>