Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 345 mesaje
    23 Feb 2007, 13:04
    0 0
    Celery bine ai venit printre noi!
    Aici dupa cum ai observat nimeni nu judeca pe nimeni.Asteapta si fetele iti vor raspunde, probabil sunt la cursuri acum.
    Un pas mare l-ai facut constientizand situatia, mai departe capul sus si fii puternica atat pt tine cat si pt copilul tau.
  •  
    • 3729 mesaje
    23 Feb 2007, 13:09
    0 0
    al doilea kiwi mic,mic mic
    daca o tin in ritmul asta pana diseara o sa fiu obeza
  •  
    • 345 mesaje
    23 Feb 2007, 13:12
    0 0
    Nu-i nimic, iti dam noi diete...
  •  
    • 3729 mesaje
    23 Feb 2007, 13:14
    0 0
    nu mai mananc!am mancat un kiwi dimineata, si unul acuma, si mi-e RAU!ma simt naspa!plina!YUK!
    pana maine la legume...spanac o sa mananc...GOL!
  •  
    • 345 mesaje
    23 Feb 2007, 13:16
    0 0
    Dai cu niste urzici
  •  
    • 159 mesaje
    23 Feb 2007, 13:18
    0 0
    Clery nu esti grasa, ci doar te vezi asa .. poate e greu de aceptat asta, dar e adevarul. Nu trebuie sa postesti tu pt ca deja esti mental anorexica, la tine un post de numai 10 zile te va duce spre starea fizica de anorexie in plus tu esti acum la un prag psihologic ... daca mai slabesti acum te vei vedea mai grasa si cu cat o sa slabesti mai mult cu atat o sa te vezi mai urata. La inaltzimea si greutatea ta cred ca la 1600 de calorii pe zi ar trebui sa te mentzi daca faci si putzin sport, daca nu faci sport 1300-1400 ar fi ideal ca sa te mentzii. Incearca sa te pacalesti singura ... spre exemplu fierbe un ou, arunca galbenusul (sau mai bine da-l baiatului iar albusul taie-l marunt marunt si si amesteca-l cu branzica. Poate tzi se pare o prostie dar daca arata la fel creierul tau e posibil sa nu respinga. Nu stiu dca ai citit dar evelina spunea ca atunci cand mananca inghetzata de ceai verde nu se simte vinovata, desi stie ca contzine exact aceleasi chestii ca inghetzata de capsuni. Incearca la fel sa razi morcov si sa-l amesteci cu putzina carne de pui maruntzita. Pune poza baiatului tau in fatza ta cand mananci, o sa te motiveze. Si nu deranjezi pe nimeni chiar te rog sa postezi indiferent daca vestile sunt bune sau rele.
  •  
    • 1135 mesaje
    23 Feb 2007, 13:18
    0 0
    Celery, prin cate ai trecut si inca mai ai de trecut. Eu nu stiu ce sa-ti spun, dar fetele sper sa stie sa te sfatuiasca. Si nu-ti face griji pentru a te integra aici, ca avem toate categoriile posibile si imposibile! Eu, de exemplu, nu cred ca am o ED, nu prea mare oricum! Iar atmosfera o sa fie buna in continuare, ca suntem o gasca vesela, indiferent de probleme, asa ca scrie cu incredere. Numai bine!

    Sabbra, de maine pilates? Tin sa va zic ca eu ma simt super bine de cand fac miscare dimineata. Nu ma extenueaza alea 20 de minute, ci imi dau o energie grozava pentru toata ziua. Nu-mi mai e somn la birou, nu mai pic de somn de la 9 seara,muncesc mai bine... e super! Sper sa am vointa sa fac zilnic.

    Fetele pricepute, am si eu o problemuta de rahat. La propriu! Adica de cand iau polen m-am constipat! Asa ca o sa bag mentolax pana ma reglez, e ok? Culmea, dar data trecuta cand am luat s-a simtit din prima zi efectul... acum dimpotriva. Oare de ce?
  •  
    • 159 mesaje
    23 Feb 2007, 13:24
    0 0
    Sabbra cele mai dificile partzi din post sunt inceputul si intreruperea Incearca sa mai mananci peste vreo doua ore un fruct cu proteine, o banana. Iar spre seara ai mai putea sa mananci un mar. Stiu cum te simtzi cand intrerupi postul ... dar o sa treaca starea de rau. Sa nu faci sport deloc pana nu revi la un regim de alimentatzie normal.

    Anatea ... nu stiu ce se intampla e extrem de ciudat. La cura de polen in primele zile potzi face chiar diaree ... in viatza mea n-am auzit de constipatzie. mai bine ia herbolax e mai bland il gasesti la farmacii sau plafar costa cam 25 de mii maxim o folie cu 10 tablete.
  •  
    • 1620 mesaje
    23 Feb 2007, 13:25
    0 0
    Anatea, nu baga mentolax!
    papa morcov crud.
    baga un spanac fara faina si cine stie ce ulei.
    nu te intoxica cu ce nu trebuie.
  •  
    • 33 mesaje
    23 Feb 2007, 13:26
    0 0
    Am sa incerc la pranz ideea ea cu amestecatul albusului de ou in branza ... sper sa mearga.
  •  
    • 1135 mesaje
    23 Feb 2007, 13:27
    0 0
    Herbolaxul e bun, doar ca trebuie sa iau vreo 3 pastile deodata ca sa-si faca efectul, altfel iok. oricum, aseara am luat 2 mentolax si n-au avut nici un efect... azi bag herbolax! Nu mai zic ce balonare, gaze am... da, mai bine nu va zic!

    Scufi, too late... dar vezi ca n-a avut efect. O sa bag morcovi... hai ca ma duc la piata sa iau, zici ca-s buni?
  •  
    • 3729 mesaje
    23 Feb 2007, 13:28
    0 0
    prea tarziu runny...aseara cand m-am gandit ca de azi mananc...m-am pus pe pilatesc...si azi dimineata...
    e adevarat ca nu ma extenueaza, din contra...imi dau energie!
    banana??? NO WAY! do I have to? mar??? am baut suc de mere...azi nu mai vreau nimic...
    promit un kiwi mai tarziu...
  •  
    • 159 mesaje
    23 Feb 2007, 13:28
    0 0
    Ar mai fi o idee si cu un suc natural de prune dar nu stiu unde ai putea sa gasesti asa ceva. Oricum herbolaxul e din plante daca esti foarte constipata si te decizi sa iei asa ceva. La mine jumatate de tableta inainte de masa merge foarte bine cam dupa 10 ore maxim apare rezultatul si nu faci diaree ca la mentolax
  •  
    • 159 mesaje
    23 Feb 2007, 13:30
    0 0
    Sabbra NU mai face sport pana nu te alimentezi calumea ! Nu ma enerva !
  •  
    • 1620 mesaje
    23 Feb 2007, 13:33
    0 0
    Anateea, ideea pe care o sustin eu este sa reusesti sa te reglezi prin ceea ce mananci si prin minte, pentru ca pastila si chiar ceaiul baut prea mult si prea regulat da dependenta.
    Nici eu nu simt vreo 'accelerare" de la polen... dar stiu, pentru ca am verificat, ca daca mananc astazi un piure de spanac, fara faina, maine cu siguranta I am free...
    Si morcovul crud ma ajuta.
    Eu am convingerea ca organismul "iti spune ceva" prin fiecare blocaj. Totul e sa-l asculti.
  •  
    • 161 mesaje
    23 Feb 2007, 13:33
    0 0
    Ups s-a infuriat runny .. nu-i a buna
  •  
    • 1135 mesaje
    23 Feb 2007, 13:35
    0 0
    Stiti ce, daca ma duc sa iau niste prune uscate si le tin in apa? Am auzit ca ajuta.. plus morcovi! Ca spanac eventual maine sa fac. E bine? Si promit sa nu bag pastile/ceaiuri.
  •  
    • 345 mesaje
    23 Feb 2007, 13:37
    0 0
    Sabbro ai grija ca primesti bataita la popou' gol
  •  
    • 159 mesaje
    23 Feb 2007, 13:37
    0 0
    cred ca te ajuta prunele uscate si daca le mananci asa
  •  
    • 1135 mesaje
    23 Feb 2007, 13:39
    0 0
    ok, zbor la piata. Pup!