Impachetari cu...argila

  •  
    • 335 mesaje
    3 Iul 2006, 22:47
    0 0
    Ca sa facem o diferentiere de uleiurile esentiale: uleiurile vegetale sunt cele de floarea soarelui, de masline, migdale dulci, samburi de struguri...ulei.

    http://www.fromnaturewithlove.com/soap/BodyWrap.asp
    "Add a small amount of oil if your skin tends to be too dry but don't add more than 2 Tablespoons to the wrap as it will interfere with the job of the wrap."
  •  
    • 1198 mesaje
    3 Iul 2006, 23:01
    0 0
    M-ati convins!!! Ma apuc si eu de chestia asta !!
  •  
    • 11 mesaje
    3 Iul 2006, 23:51
    0 0
    Sal'tare!OLIVE25,te rog sa-mi spui si mie exact ce trebuie sa cumpar pt a-mi face impachetari si cum sa fac amestecul!Sper sa am si eu rezultatele pe care le ai si tu!Te pup!
  •  
    • 335 mesaje
    4 Iul 2006, 00:05
    0 0
    Eu va multumesc pt atentia cu care ati parcurs topicul si va invit sa re-cititi cu mai multa atentie
    http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?forum=14&topic=23253?forum=14&start=10&nrpages=2
  •  
    • 55 mesaje
    4 Iul 2006, 14:24
    0 0
    Ahaaaa deci...nu era bine ca puneam si ulei de masline...dar totusi ciudat ca citisem ca se pune si ulei de masline,spuneau niste eve ca au pus .
    No bun daca e asa, nu mai fac .
    Mc de raspuns ! Bye
  •  
    • 55 mesaje
    4 Iul 2006, 14:29
    0 0
    Nuuuuuu sa nu faci asta!!! De ce sa-l stergi? Lasa ca pe cine deranjeaza sa nu se uite... Nu toti avem bani sa mergem la saloanele lor scumpe si atunci ramane ca daca nu mergem sa dam o caruta de bani la ei sa fim mai putin frumoase ca alea care merg? Nuuuuuuuuu...
  •  
    • 73 mesaje
    4 Iul 2006, 15:20
    0 0
    Buna fetelor! Impachetarile cu argila sunt bune si pt abdomen? Eu in zona asta am celulita. Va pup.
  •  
    • 1316 mesaje
    4 Iul 2006, 16:08
    0 0
    vreau si eu sa fac impachetari, dar desi am parcurs topicul cu atentie, nu am descoperit de ex. cum anume de pune ceaiul verde in "solutia pt impachetat", adica se face ceai sau frunza aia se toaca?
    plus k nu stiu daca are importanta ordinea in care le fac
  •  
    • 335 mesaje
    4 Iul 2006, 16:14
    0 0
    postat de: Olive25 la data: 2006-03-23 19:53

    Am descoperit la adr http://www.fromnaturewithlove.com/soap/BodyWrap.asp informatii tare utile despre impachetari. Asa ca am imbunatatit reteta: am adaugat cam toate ceaiurile cu intrebuintari cosmetice pe care le-am gasit prin casa
    Cate o lingurita din fiecare si apoi le-am dat prin rasnita.

    Sau poti face ceai pur si simplu si il folosesti ca umectant.

    pisicutza_dulce, impachetarile sunt bune si pt abdomen Nu le recomand totusi pt decolteu, asa cum am vazut ca aveau intentia unele dintre voi.
  •  
    • 271 mesaje
    5 Iul 2006, 13:59
    0 0
    suuuperr!!! mii de multumiri ptr sfat!!!
  •  
    • 348 mesaje
    5 Iul 2006, 14:46
    0 0
    Olive25 felicitari pentru acest topic, este un subiect foarte interesant si util... ne-ai dat o alternativa ieftina pentru a scapa de celulita. Eu una iti multumesc! felicitari inca o data!
  •  
    • 335 mesaje
    5 Iul 2006, 15:12
    0 0
    Merci, merci
    Fetelor, eu va astept sa impartasiti si din rezultate, nu doar multumiri Adica de la celulita in stadiul X am redus Y grade, in cat timp...chiar ma bucur sa aud ca aveti rezultate. Va pup
  •  
    • 249 mesaje
    7 Iul 2006, 11:55
    0 0
    Fetelor, spuneti-mi si mie, va rog:
    pot sa pun 'maglavaisul' asta si pe burta? Are ceva?
  •  
    • 335 mesaje
    7 Iul 2006, 12:47
    0 0
    elfride, ai raspuns la intrebarea ta pe pag 15
  •  
    • 171 mesaje
    7 Iul 2006, 13:07
    0 0
    Olive, cata vreme trebuie sa tinem regimul (fara cafea, alcol etc)? Pe tot intervalul in care se fac impachetarile (deci si in zilele de pauza)?
  •  
    • 249 mesaje
    7 Iul 2006, 13:22
    0 0
    Corect!
    N-am citit cu atentie...mercic mult, esti foarte draguta!
  •  
    • 335 mesaje
    7 Iul 2006, 13:36
    0 0
    adimatica, depinde de tine, de ce rezultate vrei sa obtii. Eu, spre exemplu, nu pot renunta la cafea. Dar beau o ceasca, dimineata. Atat. E singurul meu viciu.
    Eu personal am adoptat "dieta" asta ca pe un stil de viata: nu consum bauturi carbogazoase, alcool doar la ocazii speciale, fac tot posibilul sa evit mancarea tip fast food. Deci cred ca tine foarte mult de tine, de cum te autoeduci.
    Pt ca degeaba faci efortul cu impachetarile daca iti intoxici organismul in continuare.
    Deci recomandarea mea e sa nu exagerezi. Sunt constienta ca e imposibil de pus interdictii. Cu masura...
  •  
    • 171 mesaje
    7 Iul 2006, 14:08
    0 0
    M-am mai linistit.
    Nu e greu decat in privinta unei cafele (cu 1 lingurita de zahar)/1 zi!
    Azi am incercat ceai (dar are si ceaiul negru cafeina).
    Atunci e ok!
    Multumesc mult
  •  
    • 136 mesaje
    9 Iul 2006, 23:28
    0 0
    Fetelor m-ati convins....maine ma duc sa caut ingredientele si ma apuc si eu de impachetari(cam tarziu dar asta e).deabia astept sa vad daca finctioneaza si la mine.pupici la toate si spor la scapat de celulita.
  •  
    • 55 mesaje
    10 Iul 2006, 19:43
    0 0
    Buna fetelor!
    Tot zice Olive sa impartasim rezultatele, sa va zic eu... Am inceput impachetarile pentru o saptamana: am facut 2 zile si 2 pauza si iar 2 zile ... rezultate din pacate nu prea vad ... imi place cum arata pielea dupa ce scot masca,dar a doua zi e la fel; precizez ca tin si o dieta (nu sf-uri,una sanatoasa, stiti voi fara paine ,dulciuri s.a.m.d.); fac si ceva exercitii dar trebuie sa recunosc ca se intampla sa mai sar zilele de exrcitii. Cand am inceput sa tin dieta aveam 61 de kg , acum am 57kg desi cantarul se mai incapataneaza sa mai arate cu cate 1-2 kg mai mult de la o zi la alta.
    Olive tu ce rezultate mai ai? Spune-ne si noua.
    O sa continui cu dieta desi in ultima saptamana nu am dat nimik jos,sunt cam pesimista,dar incerc sa imi fac un stil de viata din asta,sper sa ajung si eu intr-o zi sa am picioare frumoase (problema mea sunt soldurile,picioarele si fundul sus sunt normala, nu ma deranjeaza.
    Astept marturisiri .
    Va pup. Succese!!!