Impachetari cu...argila

  •  
    • 30 mesaje
    26 Iun 2006, 04:35
    0 0
    Fetelor!!! Mi-am pus amestecul acum 10 min si sunt asezata frumos in pat acoperita. Vreau sa va spun ca ma mananca groaznic. Imi vine sa rup pielea de pe mine. Am pus argila verde, macese, musetel(ierburi), aloe macinata(cumparata), spirulina macinata(cumparata gata), sare de mare, ulei de susan, ulei lavanda, ulei masline. Voi sta mai putin de 1.30. Sper sa reusesc sa stau 30 min pt ca imi tresar muschii pe mine de mancarime.
  •  
    • 78 mesaje
    26 Iun 2006, 10:19
    0 0
    buna..de unde ai cumparat argila verde???ce rezultate ai obtinut dupa prima impachetare???
  •  
    • 1166 mesaje
    26 Iun 2006, 19:10
    0 0
    salutare!
    si eu am cautat multa vreme argila verde... si vorbeam cu o prietena ca se gaseste greu. m-a sunat intr-o seara razand ca ea a intrat in prima farmacie si a gasit...evident mi-a cumparat si mie. a gasit pe la unirii. 280.000 lei vechi/ 1 kg.

    azi am vorbit cu cineva din domeniul impachetarilor..si acestea au efect la temperaturi ridicate. chiar daca ma costa mai mult, am vazut ca a fost si o mica cearta pe aici...poate ma aventurez sa-mi cumpar o patura electrica...cea mai ieftina dar sa fie...
    chiar daca nu va luati patura electrica deci nu interpretati ca va influentez, parerea mea e sa va impachetati... si dupa prima impachetare nu va asteptati la MARI REZULTATE ...poate doar o piele mai fina, ceea ce e si normal dupa un peeling.

    referitor la mancarimi...posibil de la macese...eu am patit-o de la amestecul meu de iedera + urzici.

    pupici!
  •  
    • 171 mesaje
    27 Iun 2006, 10:16
    0 0
    Ruxandra_Ioana, nu-i nimic daca ai avut de patimit cu urzicile. Sunt bune pt circulatie!
  •  
    • 323 mesaje
    27 Iun 2006, 16:19
    0 0
    Daca ma impachetez dar nu am timp ca stau in patura si ma imbrac mai gros, cu pantaloni de trening captusiti, credeti ca o sa aiba efect? Sunt la a 4-a impachetare si inca nu am observat nici un efect. Dar nu renunt, mai incerc cateva zile.
  •  
    • 1166 mesaje
    27 Iun 2006, 18:35
    0 0
    eu cred ca are efect si asa. am stat si eu odata asa... prin casa. dar parca nu am mai transpirat ca atunci cand am stat in pat, linistita cu cateva paturi pe mine. eu in timp ce stau impachetata beau o cana maaaaare de ceai fierbinte. transpir mai mult si e chiar indicat
    eu zic sa nu te descurajezi. e cam imposibil sa nu functioneze ...parerea mea!
  •  
    • 335 mesaje
    27 Iun 2006, 19:34
    0 0
    Nefeli, cu ceva timp in urma m-am documentat putin si despre impachetarile cu ciocolata. Ce iti pot spune, e ca ciocolata de la salon nu e totuna cu ciocolata pt consum. Mult mai multe detalii am gasit pe site-urile straine. Cea mai interesanta mi s-a parut reteta folosita de un salon francez: cacao si soia in proportii de 7:3. Am de gand s-o incerc zilele astea, ca tot e toropeala si pot sta dezbracata prin casa
    Dar poate ne dai mai multe detalii despre reteta ta. Cum o aplici, cat stai cu ea, cat de des o faci si mai ales ce efecte are.
    Pupici fetelor si succes la remodelarea corporala
  •  
    • 30 mesaje
    28 Iun 2006, 07:35
    0 0
    Am cumparat argila verde de pe ebay. Am rezistat cam 35 de minute cu uitat la ceas la fiecare 10 secunde. Am avut mancarimi si urmatoarele 4 ore. Am avut niste buburuze rosii pe mine care au disparut. Rezultatele sunt: piele fina, neteda, mai proaspata, fara valurele care se vad cand stau in picioare. Celulita nu am pt ca fac mult sport. Am facut si 30 min inainte, de exercitii pentru abdomen si coapse.
    Am nevoie de multa vointa si curaj sa o mai fac odata. Cred ca saptamana viitoare. O sa elimin macesele sa vedem daca ma mai mananca asa tare.
    Intrebare, intrebatoare: Ce parere aveti de crema cu spirulina?
  •  
    • 451 mesaje
    28 Iun 2006, 12:29
    0 0
    Olive, incerc sa folosesc ciocolata cu cel mai mare procentaj (60-70%), o topesc la caldura indirecta, apoi amestec cu ulei de masline si uleiuri volatile (teatree sau ce mai am). Fac un peeling inainte si dupa aceea o aplic prin masaj usor si prelungit. Nu am facut o impachetare propriu-zisa, doar masaj. Am sa dau un search si eu despre asta, stiu ca cioco folosita la saloane are compozitia diferita de cea pe care o folosim acasa, dar asta pana la un punct, dupa care e mai mult chestie de advertising. Adica, don't try this at home, ca stim noi mai bine. Rezultate, ce sa spun ? Sunt bune, dar nu e panaceu universal, tema trebuie atacata din mai multe directii.
  •  
    • 447 mesaje
    28 Iun 2006, 12:50
    0 0
    cum aplicati amestecul pe piele?folositi un penson sau cu degetele?
  •  
    • 5 mesaje
    28 Iun 2006, 18:56
    0 0
    BUna,
    pentru mine au avut efect impachetarile cu namol- fango- pt. celulita. e super misto. la salon, nu acasa
  •  
    • 2 mesaje
    28 Iun 2006, 21:04
    0 0
    Fetelor, m-ati convins! Maine ma duc sa-mi iau argila si ulei de ienupar. Eu folosesc Supliform dar din pacate nu prea vad rezultate spectaculoase. Problema este ca nici nu sunt grasa, deci am motive sa fiu disperata. Daca merge, o sa va pomenesc in fiecare zi!
  •  
    • 35 mesaje
    29 Iun 2006, 10:41
    0 0
    buna fetelor...m-am entuziasmat foarte mult cand am auzit rezultatele voastre dupa impachetari si o sa incep si eu tratamentu...dar imi este teama ca nu va fuctiona si ca ma voi da batuta...eu as putea sa spun ca am multa celulita si nu prea cred ca pot scapa de ea...totusi o sa incer...orice pentru a nu mai avea celulita! eu am 1,68 59 de kg si 16 ani...sunt prea mica pentru impachetarile astea?? Exista efecte adverse?
  •  
    • 35 mesaje
    29 Iun 2006, 16:15
    0 0
    Si inca ceva...se poate foloso argila dintr-aceea pentru tratamente cosmetice pentru fata?? Va rog raspundeti-mi
  •  
    • 335 mesaje
    29 Iun 2006, 18:21
    0 0
    Am mai scris: se poate folosi orice tip de argila. Dar nu e convenabil sa dai mai mult pe argila ambalata in pliculete.
  •  
    • 77 mesaje
    30 Iun 2006, 13:35
    0 0
    Sunt excelente impachetarile astea...Multumim Olive25 pt ca ai impartit descoperirea ta cu noi.Pupici!!
  •  
    • 271 mesaje
    2 Iul 2006, 18:18
    0 0
    am citit fiecare mesaj, sunt surprinsa, m-ati convins! de maine sper sa incep!
    incercati si uleiul de migdale in amestecuri, stiu ca e un bun anticelulitic!
  •  
    • 335 mesaje
    2 Iul 2006, 18:36
    0 0
    Hai sa ne intelegem: uleiul vegetal folosit in amestec poate impiedica efectul argilei si al celorlalte substante. Daca ati citit pe link-ul propus de mine, inseamna ca ati vazut ca ulieurile vegetale nu sunt tocmai indicate. DUPA impachetarea propriu-zisa e foarte bine sa masati cu un ulei, pt hidratare. Am propus si o reteta pt un astfel de ulei anticelulitic.
    Succes.
  •  
    • 335 mesaje
    3 Iul 2006, 20:51
    0 0
    Ha ha ha! Cand am deschis astazi eva, ce sa vad? Subiectul zilei pe forum era tocmai acesta Si eu care le scrisesem sa-l stearga de tot, la cate reactii ostile starnisem din partea patroanelor de salone...alyss77 in special ma ataca pe diverse forumuri...nici macar nu si-a dat osteneala sa citeasca despre ce vorbim noi aici.
    Oricum, daca am fost de ajutor cuiva ma bucur sincer. Am observat ca deja impachetarile cu argila sunt date ca referinta pe alte forumuri Nu pot decat sa ma bucur. Singurul credit pe care mi-l acord e ca am "tradus" in romania ceea ce in vest e o practica veche.
    Va doresc succes in continuare. Pupici
  •  
    • 55 mesaje
    3 Iul 2006, 22:09
    0 0
    Adik...ulei vegetal? Nu te supara ca intreb Olive,dar nu sunt romanca , uleiul de masline e ulei vegetal? Si daca il amestec in compozitia aia gresesc? eu am pus de fiecare data ulei de masline acolo...