Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 3729 mesaje
    20 Feb 2007, 10:43
    0 0
    neata!
    ce a dat la protv? aveti vre-un link???
    nu-mi vine sa cred...
    mi se pare jenibil!
    acum pun pariu ca fetele n-o sa mai scrie
    imi pare rau fetelor...
    va rog sa nu plecati de pe forum!
  •  
    • 2144 mesaje
    20 Feb 2007, 10:43
    0 0
    A nuuuu...eu sunt 100% convinsa ca eva.ro e un forum "supravegheat".
    Pe bune!
    Dar ceea ce au facut "campioanele " alea cu stirea e de rahat. De ce nu au pus si posturile Elenushei si ale lui Runny in care spuneau cum se poate sa te intorci pe drumul cel bun?!
    De rahat bey, de rahat!Da' senzationalu' vinde, nuh?!
    Incapabileleor!!!
  •  
    • 2576 mesaje
    20 Feb 2007, 10:47
    0 0
    http://www.legal-definitions.com/internet-law/copyright-laws-and-the-internet.htm?gclid=CN-yl7HFvIoCFRhVZwodDE92ng
    vedeti mai sus cum este cu preluarea de pe pagini internet. Trebuie sa existe si o lege romaneasca de acelasi gen.

    Minimum trebuia sa dea credit si sa ceara voie site-ului eva.ro, dar cred ca trebuia sa ceara si acordul fetelor.
  •  
    • 3729 mesaje
    20 Feb 2007, 10:50
    0 0
    S-a facut o stire de tot rahatul, prin compilatia de fragmente ale postarilor!
    Au luat exact fragmentele care ii interesau ca situatia sa iasa dezastruasa, si le-au mixat intr-un mod jenant si josnic!
    Au existat acele postari, dar in alte contexte!
    mi-e sila!
    bine ca nu m-am uitat aseara la TV, oricum eram daramata...
    apropo:
    SUNT IN ZIUA 8!
  •  
    • 2144 mesaje
    20 Feb 2007, 10:52
    0 0
    Unde mah, in tzara lu' Papura Voda?!?!

    Cea mai mare repulsie pe lumea asta mi-o provoaca "parazitii" care isi fac treaba lor de doi bani cocliti pe spinarea si ideile altora.
    Sunt convinsa ca sunt multe stiri facute asa, insa, pentru ca am fost oarecum partasha la acest topic simt nevoia viole(n)ta de a ma exterioriza!

    Si cum spuneam:incapabilelor!
    Daca mai aud si ca stirea a fost facuta la ideea lu' madam Cuzino, chiar ca ma oftic.
  •  
    • 2576 mesaje
    20 Feb 2007, 11:21
    0 0
    Mey, eu daca as fi admin la eva.ro m-as lua de la cucoana de la pro-tv.
  •  
    • 345 mesaje
    20 Feb 2007, 11:38
    0 0
    Pt ca iau medicamente care dau somnolenta aseara n-am putut urmarii reluarea stirilor ssi va rog sa-mi spune-ti si mie unde gasesc pe protv stirea, poate am prea multi draci. pe mine si nu reusesc sa gasesc nimic.
    Chiar nu ma pricep asa ca cer ajutorul evelor jurist, zicea cineva ca e un site public bla, bla, bla, dar este legal sa publice de pe forumul site-ului?
    In general stiu ca in Romania se poate intampla orice si credeam ca nu ma mai surprinde nimic dar se dovedeste ca avem resurse nebanuite.
    Mare ti-e gradina Doamne si multi nu incap in ea!
  •  
    • 345 mesaje
    20 Feb 2007, 11:42
    0 0
    am gasit.
    au gandit mult stirea asta!
  •  
    • 3729 mesaje
    20 Feb 2007, 11:46
    0 0
    teoretic ceea ce au facut cei de la protv este ilegal. practic nu au dat nume de forum, iar citatele nu au fost motamo, au fost compilate mai multe fragmente, ca sa iasa in interesul lor, deci greu de dovedit ca sunt de pe eva, pentru ca au si spate suficient...
    tot ce putem noi sa facem e sa ignoram situatia, sa ne vedem de viata in continuare...
    probabil ca forumul este in continuare supravegheat din dorinta de a creea noi stiri...
    pot sa-i transmit un calduros:
    EAT SHIT AND DIE!
    celui care isi mai face astfel de materiale, de aici....
  •  
    • 734 mesaje
    20 Feb 2007, 11:50
    0 0
    articolul este cat se poate de ok, iar citatele de aici sunt legale si relevante.

    da, mai, forumul asta e 'supravegheat', suntem persoane importante, hahaha!
  •  
    • 345 mesaje
    20 Feb 2007, 11:52
    0 0
    Sabbra, cum esti dupa 8 zile?
    Poti da mai mute amanunte?
    La mine un lucru bun a fost ca am renuntat la cafea in cele 3 zile de post(2 cu apa si una apa+suc natural)si parca nu mai poftesc atat de tare la dulciuri Sper sa ma tina in continuare.
  •  
    • 1652 mesaje
    20 Feb 2007, 11:55
    0 0
    http://www.protv.ro/stiri/social/victimele-anorexiei-isi-pun-viata-in-pericol-pentru-un-corp-perfect.html

    Mda, am vazut si eu acum stirea. Ce sa zic, nu mi se pare ca au procedat corect. Se poate dovedi clar ca sunt de pe eva citatele, pentru ca au au fost atat de imbecili incat sa treaca si nickul utilizatorului care a scris treburile alea. Dar probabil ca au avut acordul Imedia pt asta.

    Intr-adevar "stirea" a fost tratata asa, cu superficialitate.
    Daca ar fi facut eventual o intreaga emisiune numai despre problema asta poate ar fi fost altfel.
  •  
    • 734 mesaje
    20 Feb 2007, 11:56
    0 0
    nick-urile au fost trecute pentru corectitudine, nu din imbecilitate.
  •  
    • 3729 mesaje
    20 Feb 2007, 11:57
    0 0
    grace eu sunt ok...ma simt chiar foarte bine nu-mi vine sa cred ca au trecut 8 zile...de fapt asta e a 8-a
    eu am combinat mereu, apa si suc natural...pot sa spun cu mana pe suflet ca de cand am introdus sucul de rosii ma simt perfect!
    adica de duminica, dar nu beau mai mult de un pahar pe zi, deoarece mi se pare ca e foarte consistent...asa ca beau cel mai mult apa, si suc de portocale...
    nu simt foame, nu simt oboseala, nu ma simt rau, n-am absolut nici o problema...
    poate poftesc din cand in cand, dar poftesc si atat...ca daca as avea in fata mancarea ce-o poftesc mai mult ca sigur n-as putea nici s-o miros
    la tine cum au trecut cele 3 zile grace?
  •  
    • 2144 mesaje
    20 Feb 2007, 11:58
    0 0
    Madam qwerty, te simti din "ceata" celor care "paraziteaza"?! Sau care-i baiu'?! Ai deja-vu-uri?!
    Te-a "trimis" madam Cuzino la munca/vanatoare de sensazatii?!
  •  
    • 156 mesaje
    20 Feb 2007, 12:03
    0 0
    Astia sunt absolut imbecili Aici pe subiectul asta s-au scris peste 100 de pagini pline de informatzii utile ... cine intra si citeste vede toate aspectele. Insa fetele care au vazut aseara stirea aia si probabil habar nu aveau de anorexie ce au retzinut ? Ca daca mananci 400 de calorii pe zi ajungi de la marimea XL la M si apoi la XS intr-un an. Si cum te potzi ascunde. Mi-e rau
  •  
    • 734 mesaje
    20 Feb 2007, 12:05
    0 0
    draga helly, e un bai ca nu-s din aceeasi turma cu tine, sau ce?

    iar pentru curiozitatea ta, oana cuzino nu e printre preferatele mele, si cu atat mai putin postul la care lucreaza.
  •  
    • 3729 mesaje
    20 Feb 2007, 12:07
    0 0
    elenush punct ochit, punct lovit!ca sa vezi ce "stire" de impact!
  •  
    • 345 mesaje
    20 Feb 2007, 12:12
    0 0
    Sabbra la mine a fost ingrozitor din cauza durerilor de cap.Eu am migrene ingrozitoare a.i. pe mine m-au doborat cele 3 zile cu dureri de cap.Poate fi si din cauza renuntarii la cafea, renuntarii la dulciuri nu stiu exact din cauza asta va intreb si pe voi.
    Ce a fost bine dupa cele 3 zile de post este faptul ca nu prea pot sa mananc mancaruri grele acum , mananc supe de legume, legume la gratar sau la cuptor, fructe , branza slaba. Am o senzatie ciudata ca am organismul curat acum si nu-mi vine sa-l intoxic cu mancare grea, carnuri etc
  •  
    • 1652 mesaje
    20 Feb 2007, 12:14
    0 0
    Daca e sa privesti partea buna a lucrurilor, ma gandesc ca o fata care se confrunta cu aceste probleme si a vazut stirea de aseara, a aflat ca exista forumuri unde se vorbeste despre asta si e suficienta o cautare cu google dupa cuvintele cheie "anorexie elenush" de exemplu ca sa ajunga la acest topic si sa citeasca tot ce s-a scris.