Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 5364 mesaje
    19 Feb 2007, 19:19
    0 0
    andreaX, same here ....
  •  
    • 1013 mesaje
    19 Feb 2007, 19:20
    0 0
    la stirile pro tv de la 7 au fost citate pasaje din posturile lui elenush si ale lui ralucea.se pare ca acest topic atrage atentia tot mai mult,dar imi doresc ca persoanele respective sa aiba rabdarea sa citeasca tot si sa vada ca aceste fete minunate isi doresc sa se vindece.
    cu tot respectul
  •  
    • 50 mesaje
    19 Feb 2007, 19:20
    0 0
    Buna seara fetelor.. va citesc de la inceput dar nu m+am bagat pana acum...dar tocmai am vazut postarile lui elenush la stirile protv(poate nu sunt singura)...faceau apel la fete sa nu se imbolnaveasca de anorexie...
    Va pup sunteti curajoase si va doresc multa putere in continuare si sanatate!!!
  •  
    • 2370 mesaje
    19 Feb 2007, 20:58
    0 0
    Scuza-ma ca nu am retinut cum te cheama .... de ce ai sters mesajul???
    Era super bun pentru fetele care inca isi doresc ana in viata lor .... era o incurajare spre vindecare! Chiar am vrut sa te intreb daca tu ai reusit sa te vindeci si sa-ti spun sa fii puternica
  •  
    • 345 mesaje
    19 Feb 2007, 21:47
    0 0
    Draga Yo-me te voi contrazice despre Ramadamul musulmanilor pt simplu motiv ca traiesc cu un musulman in casa de ceva ani buni asa ca sunt destul de documentata in privinta asta cred.
    Postul lor nu cade numai in lunile in care ai spus tu, si in fiecare an este devansat cu cateva zile a.i. el poate ajunge si in zilele de vara.Este
  •  
    • 345 mesaje
    19 Feb 2007, 22:12
    0 0
    In fiecare an postul cade cu cateva zile mai devreme a.i la cativa ani odata ajunge si vara.
    Nu cred ca ai inteles ce am vrut sa demonstrez cu acest exemplu am vrut sa demonstrez ca se poate posti o zi doar cu apa.Nu sunt pro mia/ana si nici nu cred ca am promovat acest stil de viata aici.
    Pur si simplu sunt alaturi de fetele de aici care incearca sa-si reconstruiasca viata fara a fi catalogate sau judecate de atati "binevoitori".
    Eu am fost retinuta la pat de cateva zile din cauza coloanei si nu am reusit sa va citesc dar sunt bucuroasa ca m-am intors printre voi.
    Ma enerveaza ca o anumita "Eva" a considerat ca a gasit un subiect de stiri aici.Simt ca cineva mi-a citit corespondenta si a facut-o publica la tv .
    E atat de usor sa dai cu palma inainte de a intelege..
    Incerc sa urmaresc si eu stirile in reluare la noapte.
  •  
    • 2370 mesaje
    19 Feb 2007, 22:16
    0 0
    grace, pana la urma este un site public si oricine intra aici poate citi ce scriem noi! Si nu cred ca cea care a transformat totul intr-o stire a luat-o ca pe "senzational", vei vedea diseara la tv, este formulata foarte frumos, este un semnal de alarma zic eu bine-venit (poate daca toti am fi constienti ca exista asa ceva si ca este o reala problema, i-am putea ajuta intr-un fel sau altul pe cei din jurul nostru care trec prin asta)
  •  
    • 856 mesaje
    19 Feb 2007, 22:39
    0 0
    puteti vedea stirea pe site-ul pro tv.
  •  
    • 1195 mesaje
    19 Feb 2007, 22:48
    0 0
    Stiu ca e un site public si ca bla bla, dar parca nu imi convine ca povestea a ajuns la stiri, inevitabil tratata superficial.

    De cand urmaresc topicul asta am aflat multe lucruri (si eu priveam situatia mai pe deasupra at first), si imi pare rau ca atatea probleme si atata nefericire sunt rezumate in fraze de genul "adolescentele se infometeaza si vor sa slabeasca pt a arata ca manechinele". It really sucks.

    Poate nu am dreptate, but it still sucks.

    Gagici, sper ca veti mai posta.

    Love you all.
  •  
    • 2576 mesaje
    19 Feb 2007, 23:17
    0 0
    Este clar incorect sa preia informatii de pe Eva. Dupa parerea mea este chiar ilegal. Chiar si site-urile publice sunt protejate prin lege. Practic prin a posta pe Eva fetele si au dat implicit acordul ca informatia respectiva sa fie facuta publica NUMAI pe Eva. Aici si admin-ul ar trebui sa se sesizeze deoarece a lucrat practic pe gratis pentru Pro-TV.
  •  
    • 1195 mesaje
    19 Feb 2007, 23:19
    0 0
    Aha, deci nu e chiar cusher....
  •  
    • 552 mesaje
    19 Feb 2007, 23:39
    0 0
    Am vazut si eu materialul pe situl lor.Cum bine spuneai delaware este tratat EXTREEEM DE SUPERFICIAL.Kestie tipic romanesca,de ce nu ma mir?!

    Si eu sper ca fetele sa continue sa scrie aici.:*
  •  
    • 156 mesaje
    20 Feb 2007, 09:23
    0 0
    ei dah ? cum sa ma citeze ma pe mine ?? ce-au zis ce-au zis ? Eu n-am vazut stirea am unde s-o vad ?
  •  
    • 982 mesaje
    20 Feb 2007, 09:38
    0 0
    e pe site-ul protv si filmuletul stirii.
  •  
    • 1135 mesaje
    20 Feb 2007, 09:39
    0 0
    A fost un semnal de alarma, dar atat de slab prezentat si de superficial... iar ce au citat de aici a fost denaturat, pentru ca elenush nu a indemnat pe nimeni la bulimie, ba dimpotriva... numai ca din anumite cuvinte, scoase din context, ei au scos ca adolescentele se indeamna una pe alta, se invata una pe alta cum sa se ascunda... jalnic mod de a face televiziune!

    Altfel, eu m-am apucat de cura de polen. Uitasem ce gust minunat are.
  •  
    • 270 mesaje
    20 Feb 2007, 09:54
    0 0
    acum am vazut stirea si totul e scos din context si denaturat si arata ca si cum fetele incurajeaza si indeamna la ana..e o tampenie cum au luat exact ceea ce le trebuia ca sa si asigure audienta..e pacat de toata lumea care a facut adevarate confesiuni aici numai ca sa ajunga subiect de barfa intre oamenii care nu stiu deloc despre ce e vorba cu adevarat..
  •  
    • 5364 mesaje
    20 Feb 2007, 09:55
    0 0
    Ati putea foarte bine sa le atrageti atentia celor de la ProTV cu un mail sau cu o postare la ei pe forum direct...astfel incat sa nu mai fie atat de "selectivi" in "citate".
    Bafta gagici in continuare.
  •  
    • 156 mesaje
    20 Feb 2007, 10:24
    0 0
    Ah la naiba Nicole Richie a fost prinsa conducand sub influentza si la analize s-a dovedit ca a consumat marijuana si Vicodin. Risca intre 90 de zile si un an de inchisoare. Asta-i mai trebuia ....
  •  
    • 2144 mesaje
    20 Feb 2007, 10:29
    0 0
    Eram convinsa ca forumul asta este "supravegheat" de diverse incapabile care in loc sa se documenteze si sa faca reserch-uri in adevaratul sens al cuvantului prefera sa scoata din context de amorul media.
    Incapabilelor, pune-ti mana la scris si capul la contributie!!!
    Ce viatza am duce daca orice meserie s-ar putea baza pe suferintele unora, pe acumularile lor de viata etc.
    Ce vrea de fapt media prin difuzarea unor stiri de genul "anorexia" sau "ana" ?!!? Sa ajute sau sa "faca valuri".
    Desi in aceste momente simt ca vorbesc la peretzi stiu sigur ca "vanatoritzele" de stiri vor intra din nou ca sa-si alimenteze folderu' de "...de difuzat maine".
    Beeeyyy!!! Rusine mah! Rusineee!!!


    Fetele, voi...inainte ca mistretzu, da?
  •  
    • 5364 mesaje
    20 Feb 2007, 10:36
    0 0
    helly, vorba mea preferata..."da-i inainte ca mistretsu !" . Mey, nu cred ca cineva de aici le-a dat posturile celor de la ProTV ... cred ca vitzicile alea au dat search pe google si asa au gasit posturile. Oricum...acel spot, ca nu-i pot zice stire, n-a avut nici un fel de impact, pentru ca despre fotomodelele anorexice se tot vorbeste de vreo juma de an ( daca nu mai mult ), de cand cu festivalul de moda de la Madrid. Asa ca....