Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 3729 mesaje
    19 Feb 2007, 15:16
    0 0
    eveleena, aerul de munte iti va face pofta de mancare sper din suflet sa te intramezi!
    ce faceti cu pisica?o luati cu voi?
  •  
    • 89 mesaje
    19 Feb 2007, 15:18
    0 0
    Ugh ... nu-mi zice c-o sa-mi faca pofta de mancare ca nu vreau sa ma intorc balena. Da, luam matza cu noi ca n-am cui sa o las
  •  
    • 3729 mesaje
    19 Feb 2007, 15:23
    0 0
    hai maaai...nu trebuie sa te intorci balena, trebuie sa te intorci SANATOASA!la asta ma refeream
    te pup!
  •  
    • 89 mesaje
    19 Feb 2007, 15:41
    0 0
    Sabbra ...sper sa nu te superi ca te intreb. Am tot citit pe la dieta si tzi-am gasit jurnalul de slabit unde spuneai ca dai jos 1 kg pe saptamana. Pareai foarte multzumita de stilul tau de viatza si de rezultate ...ce s-a intamplat ?
  •  
    • 3729 mesaje
    19 Feb 2007, 15:57
    0 0
    nu ma supar claudia nu-s suparacioasa...stii ce s-a intamplat?dupa 6 saptamani de dieta, in care am slabit 6 kg, continuand sa mananc "la dieta" am stagnat...si apoi brusc, cu mancare mai putina...s-au depus din nou...nu atat de multe, doar vreo 3, dar totusi...
    cred ca a fost exact reactia de care mentionau fetele cu cateva pagini in urma...ingrasatul la dieta.
    eram foarte multumita, si in principiu daca as stagna si dupa post, n-as avea nici o problema sa mananc tot restul vietii ceea ce mancam la dieta, pentru ca erau alimente sanatoase...dar sa RAMAN pe loc, nu sa mai pun
  •  
    • 89 mesaje
    19 Feb 2007, 16:04
    0 0
    Eu as vrea sa slabesc doar la burta si sold. Of .. In rest sunt slaba, chiar PREA slaba la maini si picioare. Totusi am colacei la burta si pe la solduri. Blugii imi vin largi la picioare si cu sunculitzele p-afara la talie. Sa mor daca pricep ce body-type am
  •  
    • 3729 mesaje
    19 Feb 2007, 16:07
    0 0
    claudia asta am observat si la mine...adica in perioada mea de slaba...eram lipita, dar la burtica era un colacel ideea e ca sportul e singura solutie pentru un abdomen estetic...de slabit slabesti, e usor...dar estetizarea...se face prin sport...sau in unele cazuri masaj...
    acu mi-am adus aminte de o tipa (cunostinta) care a slabit in 3 luni cam 40 kg...ea spunea ca doar prin masaj....
    am vazut-o cand m-a invitat la nunta ei, si dupa 3 luni la nunta, n-am mai recunoscut-o...de la 90 la 45....va dati seama???
    ea mi-a spus ca exclusiv masajul a ajutat-o...eu nu prea pot sa cred...
  •  
    • 552 mesaje
    19 Feb 2007, 16:13
    0 0
    Referitor la tipa asta,nicole richie ,lamuritzi-ma si pe mine:cum s-a "absorbit" grasimea de nu-i atarna nimik?

    Am tinut si eu vreo 2 sapt Atkinsul.A fost destul sa-mi dau ficatul peste cap,aveam stari de greata in permanentza si kiar si acum mai trag de pe urmele lui

    Eveleena,bina ai revenit!Nu iti pune intrebari legate de etica,cand vine vb de medici si spitale din Romania...Iti doresc din tot sufletul sa dai peste un psiho,care sa aiba habar de problemele astea ale noastre(din pacate,stiti bine cati sunt pe dinafara)

    PS Ma bucur mult de tot ca IGNORATI persoanele care-si mai fac aparitia pe aici si au "pareri" Am vrut sa scriu ceva,k ma revoltasem dar daca voi ati fost "cuminti",stau si eu in banca mea.Doar ignorandu-le,le putem face sa ne laseeee.
  •  
    • 552 mesaje
    19 Feb 2007, 16:17
    0 0
    Angel...ma faci sa roshesc. :*
    Stiu k atitudinea mea se reflecta in comportament,cum stiu bine ca asa cum ne vedem noi,asa ne percep si ceilalti.(sa ma mai mir de toate esecurile sentimentale-de care tu mai stii-?!n-am cum)As vrea ca fericirea mea,tristetea mea sa nu mai fie conditionate de nr de kg. Stiu ca sunt obsedata de felul in care arat si undeva in sufletul meu stiu ca si atunci cand voi slabi cat vreau eu,tot n-am sa fiu multumita.
  •  
    • 156 mesaje
    19 Feb 2007, 16:48
    0 0
    "Referitor la tipa asta,nicole richie ,lamuritzi-ma si pe mine:cum s-a "absorbit" grasimea de nu-i atarna nimik?"

    Pt ca ea a slabit ana-style - prin infometare (sub 500 de calorii pe zi) si posturi negre repetate. In ciuda efectelor groaznice pe care le are postul negru asupra organismului unei fete underweight, totusi beneficiile postului se simt asupra pielii ...din cauza asta fetele anorexice desi emaciate dupa ce inainte erau dolofanele, nu au riduri, vergeturi, piele atarnata etc. (prin mesajul asta sa nu se intzeleaga ca sustzin anorexia, Doamne fereste!)
  •  
    • 14 mesaje
    19 Feb 2007, 17:24
    0 0
    DEci eu m-am infometat..destul...si am slabit 10 kg adica pana la 47 de kg si tot aveam acel colacel de grasime ...asa ca indiferent car te infometezi tot o sa ai vergeturi si ..nu o sa arati perfect...asa ca sportul este cea mai buna metoda...sa ai un corp tonifiat.
    http://www.jucarii-jucarii.ro - Jucarii pt copilul tau.
  •  
    • 89 mesaje
    19 Feb 2007, 17:27
    0 0
    cred ca era vb de post aici mai mult decat de infometare. Dar eu nu intzeleg de ce Nicole a ajuns asa grav atat de repede ... ea e trecuta de varsta adolescentzei. Ce a cauzat criza asta ?
  •  
    • 156 mesaje
    19 Feb 2007, 17:32
    0 0
    Pai ea era si mai grasutza inainte sa devina celebra .. cand nu era cunoscuta decat ca "fata lui Lionel Richie". Apoi Paris Hilton i-a propus sa vina alturi de ea intr-un reality show care se numea "The simple life" dar i-a pus conditzia sa slabeasca nu stiu cate kg. Si a slabit printr-un regim drastic dupa care a devenit bulimica. Apoi 3 ani cat a durat show-ul ala era mereu comparata cu Pris Hilton care e natural-slaba. Si toate ziarele ii spuneau "prietena grasutza a lui Paris". Cred ca a fost o presiune foarte mare exercitata asupra ei si de public si de realizatorii show-lui . Imi pare foarte rau de ea e o fata tare dulce spre deosebire de scorpia de Paris, eu chiar am urmarit show-ul ala
  •  
    • 1620 mesaje
    19 Feb 2007, 17:33
    0 0
    In adolescenta se declanseaza. Nu se opreste.
  •  
    • 156 mesaje
    19 Feb 2007, 17:34
    0 0
    Da scufi, dar ea in adolescentza avea tendintze de binge/bulimica. E foarte usor sa dai dintr-o ED in alta mai ales cand esti sub atata presiune
  •  
    • 1620 mesaje
    19 Feb 2007, 18:04
    0 0
    A, eu ii raspundeam Claudiei. ED nu se manifesta strict in perioada adolescentei.
  •  
    • 1652 mesaje
    19 Feb 2007, 19:17
    0 0
    Pentru fetele care se plangeau ca sunt slabe dar au colacei la burta, parerea mea e cel mai mult ajuta exercitiile de Pilates, care lucreaza muschiul pe lungime si imbunatatesc si postura. Dar rezultatele apar cam undeva dupa 6 luni de efort sustinut in sensul asta. Fitness-ul, adica "trasul de fiare" e cred cel mai putin eficient daca scopul e sa dai jos burta. Asa consider eu.
    Daca intr-adevar sunt si ceva depuneri de grasime in zona aia, masajul e foarte bun. Masajul chiar are rezultate uimitoare daca e facut de o persoana care chiar stie ce face si preferabil daca foloseste o crema profesionista.
  •  
    • 2370 mesaje
    19 Feb 2007, 19:18
    0 0
    Fetelor, este acum pe PRO TV o stire inspirata chiar din acest topic! A fost citata elenush
  •  
    • 4411 mesaje
    19 Feb 2007, 19:19
    0 0
    au dat la protv fragmente din ce s a vorbit aici..fragmente din ce spuneau elenush si ralucea..se vorbea despre anorexie.am ramas paf.
  •  
    • 5364 mesaje
    19 Feb 2007, 19:19
    0 0
    elenush, tocmai ai fost "citata" cu un post la Stirile ProTV. E bine .....