Impachetari cu...argila

  •  
    • 309 mesaje
    11 Iun 2006, 13:03
    0 0
    Pentru impachetari acasa va puteti lua (daca va permiteti) Parargil de la Contrast Impex. Este unicul producator din Romania. Problema e ca acesta trebuie incalzit cu un aparat special care costa cam 3 mil. Acest parargil se aplica dupa efectuarea unui peeling, se mai foloseste un ser activ reducator si apoi zonele afectate trebuie infasurate in film osmotic, dupa care pentru efecte maxime ideal e sa aveti o termocuverta sau o patura electrica (aceasta din urma e mai ieftina si tot la Contrast o gasiti).
  •  
    • 335 mesaje
    11 Iun 2006, 20:21
    0 0
    Va rog, nu mai postati aici despre parargil!
    kaadijham, pierzi din vedere scopul topicului: sa obtii efecte fara mari cheltuieli! Ce incerci sa demonstrezi? Ca ai mers la salon si cunosti toate procedurile? So what?
    Deci va rog nu mai asociati impachetarile propuse de mine: cu argila cu restul procedurilor de salon: parargil, parafango samd!
  •  
    • 78 mesaje
    11 Iun 2006, 21:01
    0 0
    OLIVE25 are perfecta dreptate!scopul este cu totul altul,acela de a putea sa facem impachetari acasa...sa nu cheltuim cat am cheltui la un salon si sa avem si rezultate!
  •  
    • 78 mesaje
    11 Iun 2006, 21:03
    1 0
    a...si aceasta e cumva o reclama mascata la CONTRAST?????
  •  
    • 1555 mesaje
    11 Iun 2006, 21:21
    0 0
    nu inteleg de ce va certati , topicul mergea bine, asha se intampla mereu dupa n posturi vine cineva si arunca o bomba si de acolo tot trafic, tot trafic .. si asta pentru ca suntem ..doar fete
  •  
    • 309 mesaje
    11 Iun 2006, 23:32
    0 0
    Nu stiu de ce luati orice sfat ca o "reclama mascata". N-am nici in clin nici in maneca cu Contrast. In fine, nu ma mai bag. Spor la... rezultate.
  •  
    • 30 mesaje
    12 Iun 2006, 05:50
    0 0
    Olive esti minunata. Niciodata nu m-am gandit ca-mi pot face impachetari singura. Sunt o terorista cu pielea mea, dar nu impachetari. Sper din tot sufletul sa gasesc ingredientele. Oare daca pun amestecul asta pe decolteu, gat si maini, fac rau?
  •  
    • 621 mesaje
    18 Iun 2006, 09:26
    0 0
    Vin si eu sa va spun de experienta mea cu impachetarile. Da, functioneaza!!! Desi nu credeam ca o sa mai scap in vre-un fel de celulita, s-a intamplat si toti cei din anturajul meu( care stiau cum eram inainte) ma intreaba cum am reusit , ce am facut. Si cand ma gandesc ca nu am dat o gramda de bain pe creme si masaje.
    Eu am folosit doar argila(roz, pt ca asta aveau la Enigma sub forma de pulbere) si ulei esential de ienupar(scrie pe cutiuta ca e recomandat in tratamentul celulitei) . Puneam cate 10 picaturi de ulei la 2 linguri de argila. Am facut cam 5 impachetari, dar rezultatele s-au vazut cam dupa 2 saptamani. In total toata afacerea a ajuns la 120.000 adica 50.000lei argila + 50.000 lei uleiul esential+ 20.000lei folia.
    Multumesc mult , Olive ca ne-ai spus de metoda asta
  •  
    • 8901 mesaje
    18 Iun 2006, 12:39
    0 0
    Am facut pt prima data impachetare dar numai cu supliform si atat +folia de plastic aferenta si sunt teribil de incantata!Ce rezultate as fi obtinut dupa o saptamana de masaj,am obtinut intr-o ora!E extraordinar!Dar am o intrebare:cat de des am voie sa fac aceste impachetari?Pot in fiecare zi?Nu e riscant?
  •  
    • 30 mesaje
    19 Iun 2006, 08:30
    0 0
    Eu inca nu am gasit ingredientele aici unde sunt eu. Le-am gasit pe ebay si saptamana viitoare imi vor fi livrate. De-abia astept!!!Am gasit argila verde insa.
  •  
    • 77 mesaje
    20 Iun 2006, 06:33
    0 0
    buna fetelor.Ce mai faceti voi..Mai faceti impachetari cu argila,caci eu m-am hotarat sa ma apuc de astazi sa le fac si sper sa aiba aceleasi rezulatate benefice ca si la voi.Pupici.
  •  
    • 77 mesaje
    21 Iun 2006, 17:35
    0 0
    Astazi am facut cea dea doua impachetare si chiar daca nu se vede cine stie ce parca totusi imi simt picioarele ceva mai subtiri.Sper sa reusesc sa-mi fac niste picioruse tare frumusele.Pacat ca nu mai posteaza nimeni aici ;parca as vorbi singura.
  •  
    • 1166 mesaje
    22 Iun 2006, 13:14
    0 0
    salutare fetelor!
    revin si eu cu forte proaspete. bineinteles cu alte multumiri pentru olive totul a iesit cum am crezut: am avut rezultate, m-am casatorit si am avut picioarele pe care le-am dorit pe o plaja insorita
    acum insa dupa concediu si rasfat parca iar am pus vreo 2 kg si bineinteles s-au asezat unde le place cel mai mult: coapse si fese noroc cu remediul asta zilele trecute am fost inntr-un hipermarket la cumparaturi si mi-am luat un costum "sauna" care ma cam scapa de impachetarea cu folie... mai aveam biomed slip dar era foarte mare si il foloseam peste : argila, folie, dres, pantaloni ...apoi toate paturile si pilotele din casa

    daca nu de azi sigur de maine ma reapuc si eu... merg iar pe varianta: 1 saptamana impachetari zilnice, apoi la 2 zile si apoi sper sa ajung la 1 impachetare/ saptamana pentru intretinere.
    sa auzim de bine fetelor si... nu va mai certati,enervati etc.treburile astea nu fac bine la ten
    nu vreau sa vad in curand multe topicuri deschise si pentru riduri la o varsta "frageda" (oricare ar fi ea , fara discriminari )
    va pup, mult succes !
  •  
    • 451 mesaje
    22 Iun 2006, 20:06
    0 0
    fetelor, asa cum am mai scris undeva pe la inceputul subiectului, am inceput SI impachetarile cu ciocolata (ca la cele cu argila nu se pune problema sa renunt). Stiu ca suna cam pretentios, dar sunt foarte bune. Eu am cumparat ciocolata neagra 75 %, am topit-o si am adaugat ulei de masline ca sa nu sa intareasca la racire. Sper sa va fie de folos si voua reteta asta.
  •  
    • 26 mesaje
    23 Iun 2006, 10:04
    0 0
    ruxandra_ioana, te rog spune-mi de unde ti-ai luat costumul "sauna" si daca este bun
  •  
    • 145 mesaje
    23 Iun 2006, 12:18
    0 0
    Si ce efecte ai obtinut cu impachetarile cu ciocolata?
  •  
    • 1166 mesaje
    23 Iun 2006, 13:34
    0 0
    costumul l-am luat din cora, a costat 450.000 sau ceva de genul asta, pana in 500.000. cred ca se gasesc in toate hipermarketurile la raionul cu articole sportive, poate gasesti si mai ieftin. dupa parerea mea e ok, mai ales ca am facut un calcul cat cheltui pe folie si ... in ceva timp amortizez costul si imi si ramane costumul care dupa parerea mea este foarte eficient. cand eram in liceu mi-am facut singura pantalonii astia am cumparat saci din piata, i-am "croit" si i-am lipit cu fierul de calcat (peste ziar) . le-am facut un tiv (daca il pot numi asa) de mai mare frumusetea
    in 2 saptamani am slabit atunci 4,5 kg... dar nu ma intrebati in ultimele zile cum aratau picioarele mele m-am iritat (dormeam noaptea cu pantalonii "minune") .
    acum sincer nu cred ca as mai putea... e si foarte cald noaptea si nu as putea sa dorm ...
    in zilele cand mai stau acasa in week-end ma imbrac dimineata si stau prin casa pana seara (cu biomed era mai incomod)...
    oricum sa ai grija cand il cumperi la marime.
  •  
    • 78 mesaje
    23 Iun 2006, 21:46
    0 0
    buna crinutzza...azi este prima mea zi de impachetari...sper sa se vada ceva...tu cat stai cu solutia care ti-o prepari???ai vazut ceva imbunatatiri??
  •  
    • 78 mesaje
    23 Iun 2006, 22:48
    0 0
    crinutzza ce reteta folosesti la impachetari??si ce rezultate ai mai obtinut...eu nu prea sunt multumita dupa prima impachetare...nu stiu...poate nu mi-am facut-o eu cum trebuievreau detalii,plsssss
  •  
    • 145 mesaje
    25 Iun 2006, 23:35
    0 0
    Ieri am facut impachetare cu argila, spirulina, ulei de germeni de grau si ulei esential de portocale, dar nu m-am impachetat. Mi-am pus amestecul si am stat cu el cam 30 min fara sa mai pun folie. Saptamana asta vreau sa fac in fiecare zi Sper sa obtin ceva rezultate chiar daca nu ma impachetez.