Impachetari cu...argila

  •  
    • 309 mesaje
    14 Mai 2006, 09:02
    0 0
    am facut si eu 2 zile dar am o intrebare:algele cum sa le maruntesc pt. ca sunt ft.moi si nu pot sa le tai cu cutitul iar cand imi dau pe mine le imprastii prin toata baia?sa nu credeti ca le pun asa cum sunt,le tai dar nu le pot marunti prea bine
  •  
    • 335 mesaje
    14 Mai 2006, 14:37
    0 0
    Fetelor, cititi cu atentie: aveti raspuns la toate intrebarile, dar trebuie sa cititi Succes!
    Daca ai vase sparte, ai mare grija. Nu sunt medic, dar nu te sfatuiesc sa le faci la intervale mai mici de 7 zile. Si bea multa apa, are efect chiar daca faci impachetarile mai rar.
  •  
    • 309 mesaje
    14 Mai 2006, 14:50
    0 0
    eu le-am facut doua zile la rand{impachetarile} si as vrea sa fac o saptamana in fiecare zi,e vreo problem?nu am vase sparte totul e ok
  •  
    • 335 mesaje
    14 Mai 2006, 15:17
    0 0
    Go for it! Vezi numai sa hidratezi fff bine pielea dupa aceea. Uleiul e cel mai indicat.
  •  
    • 26 mesaje
    15 Mai 2006, 17:50
    1 0
    Desi tin o dieta v-am citit toate mesajele postate si m-am hotarat sa incerc si cu impachetari...mi-am cumparat argila, algele, si cam tot ce ati mai scris voi pe aici...nu stiu insa ce crema anticelulitica sa-mi iau. Voi ce crema folositi?
  •  
    • 1166 mesaje
    16 Mai 2006, 10:03
    0 0
    lipogel (tis), supliform (hofigal).mi se par cele mai bune si pretul e foarte bun ...
    mi-am cumparat si gelul de dus de la nivea si ma tenteaza si crema tot de la nivea good bye cellulite...gelul de dus mi se pare super bun si nu pot spune ca ma omor cu masajul
  •  
    • 3 mesaje
    16 Mai 2006, 10:58
    0 0
    foarte interesant...
  •  
    • 3 mesaje
    16 Mai 2006, 11:02
    0 0
    eu sunt de parere ca cele mai bune creme sunt cele de la plafar, pentru ca nu sunt nici scumpe si sunt si pe baza naturala. ca si crema anticelulitica eu va recomand Gerocossen-fluid anticelulitic activ amestecat cu ulei de morcov de la plafar. fetelor, face minuni!!!!!!!
  •  
    • 19 mesaje
    22 Mai 2006, 12:47
    0 0
    Buna fetelor, ce rezultate mai aveti?? de astazi incep si eu sa ma impachetez acasa si abia astept sa vad daca voi avea rezultate bune. Ceva noutati, ingrediente ?
    Succes
    PUP
  •  
    • 1510 mesaje
    22 Mai 2006, 23:23
    0 0
    Si eu am citit tot ce s-a scris aici despre impachetari cu argila si am de gand sa imi procur ingredientele cat de curand cum fac rost de bani . Stiam ce buna este argila pt celulita pt ca mama mea dupa o operatie care i-a lasat o cicatrice exact pe mijlocul abdomenului care se si infectase a pus argila zilnic timp de aproximativ 2-3 saptamani si nu numai ca i s-a vindecat rana dar a scapat si de celulita pe care o avea de multi ani
  •  
    • 335 mesaje
    29 Mai 2006, 22:09
    0 0
    Am observat ca multe dintre voi intrebati ce creme sa va cumparati si am sesizat inclinatia spre cele naturiste TIS sau Supliform. Cred ca efecte mult mai bune ati avea daca ati combina cele 2 geluri. Eu una ma dau seara cu lipogelul de la tis. Am timp sa ma masez pe indelete, iar dimineata cu Supliform, care intra rapid in piele, ceea ce e perfect pt ca dimineata chiar ma grabesc. Merg pe principiul ca ce nu contine una din ele, contine cealalta si efectele sunt mai rapide. Alta crema iar foarte buna e cea de la viva natura. E naturala 100%, motiv pt care nu miroase chiar a flori. Seara e ok. Cu ceva timp in urma am mai folosit o crema de la etera cosmetics. Era pe baza de carnitina, substanta recunoscuta pt efectele anbticelulitice. Astea au fost cateva repere. Dar...perseverenta. V-am pupat! Succes
  •  
    • 19 mesaje
    29 Mai 2006, 22:12
    0 0
    Olive spune-ne te rog cum mai merge cum impachetarile? se vad rezultate??

    succes
  •  
    • 335 mesaje
    29 Mai 2006, 22:14
    0 0
    Am mai scris ca nici inainte nu eram de sarit in apa Acum le fac pt intretinere, la 1 sau 2 sapt.
  •  
    • 77 mesaje
    6 Iun 2006, 17:36
    0 0
    Salut.Mai face cineva impachetari cu argila sau ati renuntat,caci nu a ma postat nimeni de cateva zile.Ma gandeam sa ma apuc si eu de aceste impachetari si cred ca maine am sa ma duc sa-mi cumpar ingredientele.Avia astept sa incep sa la fac si sa vad apoi....rezultatele.Va pup.
  •  
    • 78 mesaje
    6 Iun 2006, 20:44
    0 0
    Draga OLIVE25..am o rugaminte poti sa-mi explici si mie cum iti faci aceste impachetari si ce reteta folosesti???iti multumesc foarte mult si astept un raspuns .
  •  
    • 78 mesaje
    7 Iun 2006, 17:52
    0 0
    am citit tot ce ati scris...si ma apuc si eu de aceste miraculoase impachetariva multumesc pentru toate informatiile pe care le-ati postat aici...multumesc OLIVE25 ca ne-ai impartasit acest mic secret si anume ca iti poti face si acasa impachetari!!!vreau sa aud si alte pareri...evelor care ati facut impachetari...sunteti multumite???
  •  
    • 55 mesaje
    8 Iun 2006, 00:19
    0 0
    isomat_isomat citeste de la inceput Olive25 a explicat tot cum se face,cat si cum. Succes la impachetari. Mi-am facut si eu ,din pacate doar de 2 ori ca mi s-a terminat argila si deocamdata nu am fonduri pt alta,dar chiar si asa din doar 2 impachetari mi-a placut cum arata pielea mea dupa aia.
  •  
    • 77 mesaje
    9 Iun 2006, 13:24
    0 0
    Draga isomat_isomat,cum merge cu impachetarile,caci erai tare entuziasmata cand ai aflat ca se pot face si acasa astfel de impachetari.Ai inceput sa le faci,si daca da...cum e...Tare mult as vrea sa mai aud vesti de la evele care au facut aceste impachetari de mai multe ori,dar se pare ca nu mai posteaza nimeni in ultima vreme...
  •  
    • 78 mesaje
    9 Iun 2006, 21:17
    0 0
    draga crinutzza,da asa este sunt extrem de entuziasmata,dar din pacate,nu am avut timp sa-mi procur toate ingredientele...si cele mai mari probleme le am cu argila,nu gasesc...dar acum in week-end toate plafarurile din zona mea vor fi atacate...pt ca luni,cel tarziu marti vreau sa-mi fac prima impachetare.te voi tine la curent,dar astept vesti si de la tine...la tine cum merge treaba...ceva semne bune???a...si inca ceva ce reteta folosesti tu?astept raspuns cu nerabdare.o seara buna.
  •  
    • 26 mesaje
    10 Iun 2006, 21:22
    0 0
    un sfat pentru evele care nu suporta mirosuri neplacute:nu folositi algele marine deoarece miros ingrozitor de urat si mie una imi este intotdeauna rau cand le folosesc..mai bine luati-va spirulina-are acelasi efect Eu am facut cam 10 impachetari pana acum si intradevar rezultatele se vad, aspectul de coaja de portocala s-a diminuat semnificativ. Pt rezutate si mai bune incercati o dieta usoara, multe lichide, si masaj.