xenical/reductil

  •  
    • 31 mesaje
    22 Oct 2008, 11:12
    0 0
    am uitat sa-ti spun ca i-au si o pastila de reductil dimineata pe stomacul gol....
  •  
    • 214 mesaje
    22 Oct 2008, 22:38
    0 0
    draga mea .... cand iei reductil bea-l cu multa apa .... dupa vreo ora doua mananca o masa consistenta ... apoi ... la pranz la fel ... dar nu foarte mult ... si seara pe la 7 in loc de masa aia consistenta mananca un iaurt dietetic .... sau altceva .... ptr ca altfel dupa vreo 3 luni ... vei simti o mare lipsa de calciu ... si faaptul ca ai slabit va fi inutil ... ca va trebui sa iei calciu si vei relua kg date jos in acest timp ... daca vrei dieta iti pot da io una care o folosesc io ... pooop...
  •  
    • 27 mesaje
    22 Oct 2008, 23:25
    0 0
    buna isis20!
    astept sa imi zici si mie ce dieta tii.
    Va pup pe toate si spor la slabit!
  •  
    • 31 mesaje
    23 Oct 2008, 08:51
    0 0
    buna dimineata la toata lumea draga isis20 multumesc pentru sfat dar fac si eu ce pot mai bine sa sti ca beau 4-5 litri de apa pe zi in cursul zilei nici nu prea mi-e foame si nici nu prea am timp de masa dar seara cind ne stringem toti la masa e imposibil sa nu bag si eu nasul in ceva mai ales ca am o pasiune foarte haioasa cind ma plictisesc mai gatesc si eu cite ceva din pacate mi-am invatat familia foarte haios le gatesc de trei ori pe zi .te poop si multa bafta
  •  
    • 214 mesaje
    23 Oct 2008, 09:22
    0 0
    dragelor ... io nu beau decat un litru doi in zilele bune de apa pe zi ... dimineata ma trezesc la 5:30 cand plec la servici ... pana ma imbrac ... aranjez .. in fine pana sa ies din casa se face ora 7 sau 7:30 ... atunci iau pastila ... cu doua pahare de apa mananc cartofi fierti cu masline verzi sau oua fierte cu masiline ... sau carne fiarta cu muraturi sau oua cu branza de vaci (branza nefiind degresata).. deci mananc pana ma satur dar masa mea nu dureaza mai mult de 30 de minute ... la amiaza daca lucrez merg la restaurant si mananc un gratar cu pireu sau cartofi naturi ori cartofi prajiti si salata ... o supa de legume plus apa plata ... daca imi merg la mc cu colegele sau la kfc sa manancam ... mananc si io acolo dar mai putin decat ele ... ptr ca ma gandesc la sanatatea mea in primul rand si apoi la dieta .... datorita faptului ca io am un program 24 de ore lucrez 48 sunt libera .... seara pe la ora 8-9 mananc un iaurt dietic sau sunca cu casval sau fructe sau ce consider io ca nu ingrasa ... si ca nu am mananc in ziua anterioara acasa sau cu 2-3 zile inaite de asta ... sucuri nu beau decat naturale si nu mai mult de un pahar pe zi ca ingrasa ... sau mai mananc la servici o punga de minibrezel si ma satur pana dimineata nu mai mananc nimik ... ajung acasa dimineata la 8-9 si iau pastila .... mananc la fel consistent dar fiert carne in special de pui ... sau legume fierte telina morcov patrunjel radacina plus pastarnac radacina ... ca imi plac f mult .. cu putin sare ... mai fac ceva treaba prin casa sau merg la scoala dupa care vin super obosita si dorm ... in ziua respectiva nu mai mananc ... ma trezesc doar ptr a bea apa sau nevoii ... a doua zi de dimineata iau pastila dupa care mananc la fel consistent cu vitame si fiert ... sau lapte cu cereale de obicei fitness la amiaza mananc sa zicem branza cu smantana si mamaliga ... si seara cu 3-4 ore inaite sa ma asez in pat ptr somn mananc o salata de fructe sau o salata cu rosii castraveti ardei morcov ce mai vreau io sa pun legume si piept de pui .... dar in schimb daca imi este pofta de un oua prajit sau de o omleta ... mananc dar numai dimineata ... si pe urma 2-3-4 zile nu mai mananc prajit deloc ... daca vreau o sarmala la fel mananc ... si foarte multe supe ... pe care io le fac in urmatorul fel ... legume absolut orice ... plus carne plus condimente plus mult bors acru ca e foarte bun ptr digerare ... sau le fac numai de legume plus bors acru ... bineinteles .... ceaiul il beau cu doua linguritze de zahar ... cafeaua la fel ... deci practic nu fac restrictii de la mancare doar ca mananc sanatos ... nu prajit nu grasimi nu chips-uri ... ciocolata mananc cam una pe saptamana si daca e dieteca e mult mai bine ... sau daca vreau ceva dulce caut sa fie ptr diabetici adica fara zahar ... paine in schimb nu mananc decat 5-6 felii pe saptamana ... ptr ca m-am deobisnuit si daca mananc aceste 5-6 felii este atunci cand am chef sa mananc un pateu vegetal ... sau ceva de genul asta ... asta sa nu intelegeti ca mananc ... 5-6 felii odata ...
    2 felii azi ...
    doua 2 felii peste 2-3 zile ceva de genul asta .... dar o sa vedeti ca in timp ce luati reductil o sa ma scada pofta de mancare si chiar daca se intampla acest lucru .... continuati sa mancati mai putin chiar daca nu simtiti nevoia dar ceea ce manancati sa fie natural si cu multe vitamine ... io am cate o zi pe saptamana cand nu beau decat apa si cafea ... ptr ca nu am pofta de mancare dar in urmatoare zi mi se intampla la fel .. atunci ma fortez sa fac acest lucru ... ptr ca nu vreau sa imi distrug organismul ... de obicei creierul da comenzi de senzatie de foame din 2 in 2 ore daca vi se intampla asta atunci manancati mai putin de mai multe ore pe zi ... dar inaite cu 3-4 ore de somn inceti sa manancati daca va este foame apa sau ceai ... io am slabit .... cu propiul meu regim .... dar o sa vedeti ca o sa ajungeti in situatia in care sunt io acum ... deschid frigiderul ca imi e foame iau sa mananc o gura doua si simt ca nu mai pot ... sau pur si simplu sunt satula de genul asta de mancare si as mananca o tochitu
  •  
    • 27 mesaje
    23 Oct 2008, 10:14
    0 0
    Buna fetelor!
    Ce mai faceti?
    O zi usoara si frumoasa va doresc!
    Va pup si spor la slabit!
  •  
    • 27 mesaje
    24 Oct 2008, 11:53
    0 0
    Salutare!!!
    Ce mai faceti fetelor? nu mai dati nici un semn?
    va pup!
  •  
    • 214 mesaje
    24 Oct 2008, 14:08
    0 0
    buna ce faceti ?cum va simtiti?
  •  
    • 31 mesaje
    24 Oct 2008, 18:00
    0 0
    buna seara la toata lumea. ce mai faceti ,cum stati cu slabitul??eu inca nu m-am cintarit astept pina luni sa vad ce am facut in a doua saptamina dar am si o surpriza cred ca am dat jos si ceva cm in talie fiindca astazi am imbracat o pereche de blugi pe care nu i-am purtat de 2 ani .credetima ca sunt tare fericita .va poop si va doresc si voua aceleasi rezultate sau chiar mai bine de atit
  •  
    • 9 mesaje
    27 Oct 2008, 10:00
    0 0
    Buna fetelor!
    Eu am tinut o luna dieta cu Reductil, am slabit doar un kg..Intradevar la inceput mi-a taiat pofta de mancare...dar doar atat. Ca sa nu mai zic ca doar la cateva zile de reductil mi s-au declansat hemoroizii(desi nu am avut pana acum probleme de genul, bine, la mine in familie am cativa care sufera de..si cred ca mai devreme sau mai tarziu poate si eu aveam sa sufar..acum nu stiu daca chiar reductilul a pus capacul sau asa a fost sa fie).In fine..am tinut doar o luna tratamentul, am vazut ca nu a dat prea mari rezultate si m-am lasat. Acum parca si parul imi cade mai mult decat inainte, si nici hemoroizii nu se mai trec.
    De cateva zile m-am documentat despre o alta dieta, de data asta FARA PASTILE! Se cheama Montignac, si cred ca o sa o tin, am deja cateva zile de cand am inceput sa ii aplic principiile..e greu ca trebuie sa renunt la orice dulce(care de fapt e problema mea principala ) Dar sunt hotarata sa o tin..si sper cu cat mai putine abateri. Si! Dieta asta nu presupune infometare..asta e cel mai in regula. Va voi tine la curent daca macar dieta asta va da rezultate mai bune decat pastilele. Si sunt hotarata sa nu mai iau niciodata pastile de slabit ! Pt cele care le luati..sincer ma bucur ca la voi a dat rezultate ..si sper sa nu patiti ca si mine cu urmarile negative. Desigur ca m-am bucurat si pt kg ala care l-am dat jos, doar stiti si voi cum e ..si ...chiar daca a avut urmari negative reductilul...asta e. Am vrut sa vad , am incercat, am vazut ca nu e de mine..acum incerc o dieta sanatoasa si sper sa reusesc sa o tin. V-am pupat si sa aud numai de bine!
  •  
    • 31 mesaje
    27 Oct 2008, 10:42
    0 0
    buna dimineata fetelor astazi am doua saptamini de cind am inceput tratamentul in prima saptamina am dat jos 3,5 kg ,astazi m-am cintarit si am un total de 5,5 kg date jos credetima ca sunt tare multumita si am invatat sa maninc oarecum mai sanatos si echilibrat am dat jos si ceva cm .vaurez bafta la slabit eu spr sa o tin tot asa va poop
  •  
    • 306 mesaje
    28 Oct 2008, 13:05
    0 0
    buna sunt noua aici dar ''veche'' in lupta cu kilogramele ce ma chinuiesc de vreo 3 ani ....nu am foarte mult in plus dar nu reusesc sa le dau jos fara ajutor asa ca am apelat la reductil... am citi despre el sunt constienta de riscuri dar sper sa ma ajute!!!astazi este prima zi .. promit sa va tin la curent cu evolutia ....
  •  
    • 31 mesaje
    29 Oct 2008, 16:01
    0 0
    diana bine ai venit printre noi iti urez multa bafta si sa ne tii la curent eu sunt in a treia saptamina si nu am avut nici-o reactie adversa desi iau reductil combinat cu xenical am slabit 5,5 kg in primele 2 saptamini pupici si mult succes
  •  
    • 306 mesaje
    29 Oct 2008, 20:55
    0 0
    merci mult am doar 2zile si nu ma pot pronunta exact dar imi place sa cred ca va avea rezulate cu atat mai mult cu cat il combin si cu regim( mod de viata sanatos) nu ceva strict doar evit dulciuri prajeli si paste fainoase!!am sa incerc si cu ceva sport desi nu e punctul meu forte!!aa si mai iau si capsule cu extract de ceai verde in aceasta perioada!!!
  •  
    • 214 mesaje
    30 Oct 2008, 00:51
    0 0
    diana nu lua ceai verde si nici alte fel de ceaiuri ptr slabit cat timp iei reductil ... nu e recomandat poti bea ce ceai vrei dar nu ceai verde sau altele ptr slabit si nici nu la alte pastile de slabit atata timp cat iei reductil
  •  
    • 15 mesaje
    30 Oct 2008, 08:35
    0 0
    buna dimineatza, de ce nu e bine sa iei ceia verde in timpul reductilului? este prima data cand aud varianta aceasta? poti da te rog mai mutle detalii? Mersi mult, o zi frumoasa tuturor
  •  
    • 214 mesaje
    31 Oct 2008, 00:21
    0 0
    draga nu stiu daca e prima sau sau nu cand auzi asta cert este ca reductil e foarte periculos sa il iei fara recomandarea medicului .... si fara supravegherea lui .... mie asa asa mi-o zis medicul ca e interzis sa faci asa ... am sa il intreb de ce si o sa iti comunic
  •  
    • 306 mesaje
    31 Oct 2008, 01:12
    0 0
    ceaiul verde este 100% natural deci nu vad cu ce ar putea influenta reductilul !!!daca ai vreo explicatie logica sau exacta din partea medicului !!! in afara faptului ca ambele cresc tensiunea in rest nu cred ca poate fi vorda de altceva !!
  •  
    • 306 mesaje
    31 Oct 2008, 01:20
    0 0
    cat despre cat de periculos este reductilul parerile sunt impartite si nu vreau sa mai dezbat aceasta teme inka o data in stiu cert ca si ''grasimea'' este periculoasa la fel cum si tigarile ,alcoolul sunt periculoase!!! merci oricum pentru sfat !!! il iau de 3 zile si nu am nici un fel de reactie adversa , foamea a disparut in proportie de 80% iar in momentul in care incerc sa manak ceva dupa 3 inghitituri ma satur!!! manak pentru ca tre sa am ceva in stomac si pentru ca miam creat ore fixe de mancat!!!in 3 zile ( mai exact de marti) am pierdut 1kg300g !!!va tin la curet cu evolutia !!
    targetul meu este sa pierd 12 kg pana de sarbatori!!!
  •  
    • 214 mesaje
    31 Oct 2008, 07:17
    0 0
    diana nu te prosti ia numai reductil .... io am o prietena care o ajuns in spital ca o facut aceeasi prostie ca tine