xenical/reductil

  •  
    • 27 mesaje
    15 Oct 2008, 17:43
    0 0
    salut! si eu iau reductil de cateva zile,mai exact ieri am avut o saptamana,tin un regim alimentar si sper sa reusesc sa scap din kg-mele in plus.va pup si spor la slabit!!
  •  
    • 133 mesaje
    17 Oct 2008, 12:36
    0 0
    revin cu noutati: am o luna si 2 saptamani de cand iau reductil si am slabit 7 kg. sunt mai incantata de centimetri pierduti, se vede destul de bine la haine, mai ales sunculitele de pe spate au disparut. am zile in care ametesc foarte tare, ar trebui sa iau ceva vitamine, in afara de cele din fructe? pupici si bafta la toata lumea
  •  
    • 15 mesaje
    17 Oct 2008, 13:14
    0 0
    Felicitari.Noi am intrat in a 2-a sapt de regim+reductil, eu am slabit 2 kg si prietenul meu 3 . Efecte secundare nu avem de nici un fel. Tu inafara de fructe mai mananci si altceva? Ca daca nu, de aia ametesti
  •  
    • 27 mesaje
    17 Oct 2008, 19:47
    0 0
    buna fetelor! ce mai faceti? cum mai stati cu slabitul? eu sunt optimista....sper sa reusesc sa slabesc incet incet...va pup!!!
  •  
    • 6 mesaje
    18 Oct 2008, 20:58
    0 0
    hello! reductilul functioneaza si la persoane cu IMC normal? fetelor care l-ati folosit si a dat rezultate, cate kilograme ati avut la inceputul tratamentului cu reductil?
    Va pup si spor la slabit!
    Da-ti-ne si noua de stire despre cum va merge
  •  
    • 27 mesaje
    19 Oct 2008, 13:29
    0 0
    Buna fetelor!
    Cand am inceput sa iau reductil 10 mg aveam 115kg....mi-e rusine dar trebuie sa accept situatia.Nu m-am simtit rau de la aceste medicamente.Tin si un regim alimentar,ma feresc de prajeli,paste,paine...tot ce contine grasime,incerc sa mananc foarte multe legume,fructe,lactate,carne de pui sau vita.M-am cantarit in fiecare sambata si sunt fericita ca am inceput sa dau jos din kg-me.Dupa 2 saptamani de reductil si regim vreau sa va zic ca am mai putin cu 6 kg.Unii poate zic ca este f mult dar asa a reactionat organismul meu. Sper sa reusesc sa dau cat mai multe kg-me jos,cu vointa stiu ca voi reusi.Sunt constiena ca va fi foarte greu dar cu vointa,regim si miscare multa sper ca voi reusi.
    Va pup si sper sa fiti alaturi de mine in tot acest timp! spor la slabit!
  •  
    • 6 mesaje
    19 Oct 2008, 13:53
    0 0
    hello, nu stie nimeni sa-mi raspunda la intrebare? la 1,66 si 57 de kilograme ma ajuta reductilul cu ceva? am vazut ca da rezultate in special la persoanele cu o greutate mai mare de 60kg
  •  
    • 46 mesaje
    19 Oct 2008, 14:27
    0 0
    OMG!! Ai IMC-ul normal !! Tre sa te pui urgent la regim...Dar cum?!! Mai ales daca iti place sa mananci shaorma si pizza, sa rontai chips-uri in fata calculatorului si sa bei cola LIGHT. Si nu intelegi de ce nu poti sa dai jos cateva kg...doar cola light are putine calorii.......Ce poti sa faci..ti-e lene sa-ti misti c.uru de pe scaun..Ai gasit solutia ...ia REDUCTIL..te-ai scos....poti in continuare sa lenevesti, sa mananci ce-ti place..si sa slabesti! Dar oare cu ce pret?
  •  
    • 6 mesaje
    19 Oct 2008, 15:35
    0 0
    Eu nu vreau sa dau jos "cateva" kilograme, ci 12-15kg.
    Nu manac chipsuri, iar de cola mi-e scarba, manac mancaruri sanatoase, dar in cantitati enorme, mananc incontinuu si aceea am nevoie de ceva care sa-mi inhibe foamea asta de necontrolat.
    Daca ai un raspuns la intrebarea mea, bine, daca nu, abtine-te
  •  
    • 2520 mesaje
    19 Oct 2008, 17:47
    0 0
    Sabine, dupa standardul medical ai cel MULT un kg in plus si atit. Ceea ce iti doresti tu e cu totul si cu totul ilog din pct de vedere al sanatatii. Nu stiu de ce anume si cum ai ajuns la concluzia ca ai nevoie sa slabesti inca 12-15kg, dar iti garantez ca nu vei gasi fericirea acolo. Ceea ce faci tu se numeste drum sigur spre anorexie si daca e asa, nu vei fi multumita nici cind vei avea 0% grasime si 29kg. Chiar crezi ca merita? Mai gindestete. Inteleg ca vrei sa mai slabesti, chiar inteleg, dar trebuie sa-ti stabilesti mai bine prioritatile si telurile.
    Reductil nu te va ajuta cu nimic ptr ca nu functioneaza la greutatea ta si asta ptr ca procesele chimice care au loc in corpul tau (o greutate normala) sint diferite de procesele chimice dintr-un corp obez.
  •  
    • 6 mesaje
    19 Oct 2008, 17:59
    0 0
    Multumesc, conti!
    am ajuns la concluzia ca greutatea de 42-45 de kg e greutatea la care ma simt cel mai bine, pentru ca am avut-o ani la rand, dar de cand am un serviciu care mi-a dat peste cap programul cu care eram eu obisnuita, (trezit la 10, mancat la 12, diverse pana la 6 cand urma o a doua si ultima masa,), mi-am pierdut controlul asupra corpului.
    Nu vreau si nu stiu sa tin o dieta, pentru ca n-am avut niciodata probleme cu greutatea, de aceea sunt hotarata sa folosesc reductil, nu vreau "sa ma slabeasca" el, ci doar sa ma ajute sa-mi controlez ..nu stiu daca foamea, ci pofta de a manca si obiceiurile astea noi si proaste de a manca oricand si oricat
  •  
    • 39 mesaje
    19 Oct 2008, 18:01
    0 0
    Buna fetelor ce mai faceti?............eu pot sa va zic ca fac bine de aproape 2 luni de zile de cand nu mai iau reductilul am mai slabit un kg am ajuns la 55 ........................deci e de bine chiar am ajuns sa cred ca daca dupa ce nu mai iei nici un tratament si mananci ,,,,,cu cap,,,,, nu mai pui ci ori te menti ori mai dai jos........va pup dulce pa.......:}
  •  
    • 27 mesaje
    19 Oct 2008, 19:00
    0 0
    Buna fetelor!
    Ma bucur pt tine maju,eu am drum lung de parcurs,sper sa nu cedez sa pierd cat mai multe kg-me.
    Sunt constienta ca doar cu vointa voi reusi. Va pup pe toate si spor la slabit!!!!
  •  
    • 2520 mesaje
    19 Oct 2008, 19:42
    0 0
    Sabine, te simteai bine la 45 cind aveai o alta virsta si un alt stil de viata. Sa stii ca nu degeaba inmagaziman grasime. E felul de aparare al organismului nostru si cu cit inaintam in virsta cu atit avem nevoie de mai multa masa corporala ptr a ne mentina sanatatea si ptr a trai bine. Eu cred ca ar trebuie sa-ti reevaluezi standardul si cred ca pragul de 50 ar putea fi unul , nu numai ceva mai realist, dar si unul "safe" psihologic vb (daca iti propui sa nu il treci in jos niciodata, te protejezi intr-o oarecare masura de ED - anorexie in principal).
    Am sa-ti explic si de ce este safe. Sa zicem ca reusesti sa ajungi la 45 si te mentii fara pb, corpul tau este foarte slabit medical vb si esti foarte predispusa la orice virus. Iei un virus, chiar o simpla raceala si esti tinuit la pat o saptamina poate si mai mult in care nu maninci mare lucru ca asa e cu raceala. De unde va mai avea forta organismul sa se refaca? intr-o saptamina de boala, ajungi de la 45 la 40 si cine stie unde mai departe. Deci 50 e safe din toate pct de vedere, si arati foarte bine si iti pastrezi o mica doza de siguranta - ptr asta face organismul nostru depozit, exact ca si salariatul chibzuit care pune in fiecare luna cit de putin poate ptr zile negre.
  •  
    • 6 mesaje
    19 Oct 2008, 19:57
    0 0
    conti, esti atat de draguta ca imi raspunzi la mesaje sa stii ca nu am "o varsta", am 23 de ani si am acumulat 10 kilograme intr-un an, de cand am un serviciu si efectiv nu ma simt bine in corpul meu.
    Nu o sa ajung niciodata la anorexie, desi le invidiez de nu mai pot pe fetele alea atat de slabe.
    Chiar crezi ca nu va avea reductilul niciun efect la mine?
    multumesc inca o data si o seara placuta tuturor
  •  
    • 2520 mesaje
    19 Oct 2008, 20:12
    0 0
    Cind vb de virsta, spuneam alta virsta si ma refeream ca ai trecut de 21 de ani, virsta pina la care metabolismul e cu totul diferit dat fiind faptului ca eram inca in crestere. E foarte normal sa acumulam dupa aceea citeva kg. Dupa cum ti-am mai spus, chiar iti inteleg foarte bine dorinta de a slabi, doar cu tinta am o treaba si cu faptul ca te gindesti la cea din ultima posibilitate de a slabi, la pastile. Fetele care sint pe acest topic, majoritatea au incercat tot ce au stiut ele si nu au reusit si de aceea, ca ultima instanta, au ajuns la pastile.
    Eu cred ca nu vor avea nici un efect, dar daca vrei neaparat sa faci asta, sa te duci la un medic sa fii supravegheata. Nu are de sa-ti fie rusine sau altceva de genul. Ii explici ce vrei si cum si de ce si nu cred ca te costa nici lumea si ai garantia ca faci ce faci in cunostinta de cauza, ca cineva iti face analize periodic sa vada cum stai. Este foarte important acest aspect ptr ca reductil e un medicament care actioneaza asupra hormonilor si poti ajunge la dereglari hormonale grave.
    Iti garantez ca poti slabi si altfel si fara sa te chinui neaparat si fara foame. trebuie doar sa faci mici modificari in stilul de viata si in alimentatie si pina in primavara vei fi in jurul a 50.
  •  
    • 15 mesaje
    19 Oct 2008, 22:58
    0 0
    Buna Sabine. Hai sa-ti rapsund la intrebarea ta. Am 1.75 si 60kg. Deci am un Indice normal. Insa, vreau sa mai slabesc inca 5 kg, caci, ca si tine la 55 kg ma simteam cel mai bine in pielea mea. Asa ca am inceput acu 2 sapt sa iau reductil 10. Acum, dupa 2 sapt am slabit2 kg . Intr-adevar, iti taie pofta de mancare.Insa, trebuie sa ai mare grija ce mananci,sa renunti la paine, suc, etc. Eu am "scapat" in we asta la o praji...si deja cantarul da semne. Deci...mare grija. Spor la slabit
  •  
    • 46 mesaje
    19 Oct 2008, 23:35
    0 0
    Eu nu inteleg de ce fetele care au 5kg in plus, sau isi imagineaza ca au cateva kg in plus, chiar daca sunt perfect normale se risca sa ia asemenea pastile care sunt otrava pt organism!! O prietena de-a mea a vrut sa slabeasca 10 kg, a tot incercat diferite metode..si a luat reductil pana la urma...Acuma arata ca un zombie...avea un par superb..acuma e pe jumatete cheala... Pt a scapa de putine kg cel mai bine e sa faceti sport, Degeaba tineti regim daca nu faceti miscare. Si 30-40 de minute de mers pe jos zilnic conteaza enorm.
  •  
    • 72 mesaje
    20 Oct 2008, 09:14
    0 0
    buna dimineata
    spre exemplu eu am 1.64 si 73 kg azi 20.10.2008
    iau reductil, merg la sala si sa nu credeti ca stau doar 30 minute
    stau aprox 2 ore
    si important
    nu mai ma ating de mancare dupa ora 18:00

    am 5 zile de cand iau reductil si ma simt ft bine
    nu am nici o problema
    paote doar faptul ca nu prea am pofta de mancare
    mananc dar nu bag in mine ca sparta
    oricum
    sincer
    pe langa diete si pastile
    MERGETI SI LA SALA SAU FACETI EXERCITII IN CASA
    CONTEAZA ENORM DE MULT
    va pup
  •  
    • 27 mesaje
    20 Oct 2008, 09:58
    0 0
    buna sifare!
    succes in lupta cu kg-mele!