xenical/reductil

  •  
    • 15 mesaje
    10 Oct 2008, 15:02
    0 0
    Buna Oana. Eu am aceeasi problema ca tine. Am 1.75 si 60 kg si vreau sa dau 5 kg jos. M-am apucat de 4 zile de reductil. Deocamdata pe cantar nu se vede nimik. Mai vedem ce se intampla in continuare. Bafta
  •  
    • 6 mesaje
    11 Oct 2008, 13:40
    0 0
    Poate ai dreptate Coryna dar m-am saturat sa ma chinui cu diete si dupa aceea sa se puna totul al loc in conditiile in care am un regim de viata ordonat si fac sport de 3 ori pe saptamana.
    Micamicaela iti tin pumnii si te rog tine-ma la curent cu kg slabite!
  •  
    • 36 mesaje
    11 Oct 2008, 16:26
    0 0
    fetelor.....eu am slabit cu reductil doar 3 kg si am fost dezamagita............am luat super slim, pastile chinezesti (originale- la noi nu se gasesc decat prin comanda) , si am slabit in 7 zile 3 kg........sunt mai scumpe (120 ron) dar au efect........
  •  
    • 15 mesaje
    11 Oct 2008, 19:32
    0 0
    Buna allecsandra. Ce greutate aveai cd ai inceput sa iei pastiele chinezesti?
  •  
    • 6 mesaje
    12 Oct 2008, 11:44
    0 0
    Fetelor am vazut la tv reclama la PINNOSLIM, sper ca am scris corect, sunt produse de walmark. Am cautat pe pcfarm si costa doar 53lei....mi se par cam ieftine....
    Totusi, a folosit cineva pinnoslim?
    Succes la slabit !!!
  •  
    • 9 mesaje
    13 Oct 2008, 09:26
    0 0
    Pentru oana_dinu si micamicaela, si eu aveam 57 de kg cand am inceput sa iau reductil, la 1.6...si bineinteles ca si voi am vrut sa incerc sa dau 5-7 kg, ca prin alte diete nu reuseam mai mult de un kg...Acum mai am o pastila si termin 2 folii, si am slabit doar un kg si ceva....Deci sfatul meu ca si a celorllalte...nu merita sa luam din moment ce IMC nostru e normal. Nu vreau sa va descurajez, dar asa am patit eu...poate la voi o sa dea mai multe rezultate, e drept ca eu nu am reusit sa ma abtin de la dulciuri, mai ciupesc cate ceva dulce zilnic, si paine din cand in cand, dupa 6 seara nu mananc, am baut si multe ceaiuri in perioada asta( antiadipos, de slabit..etc) Deci kg care l-am dat jos nu se datoreaza reductilului. Plus ca mi-a taiat senzatia de foame doar in prima saptamana, acum pot sa spun ca le iau degeaba.Mai iau si maine si gata. Faza e ca nici nu am facut deloc sport...poate combinate toate..mai dadeam vreun kg jos.. Va urez voua multa bafta, si sa ma tineti la curent daca aveti rezultate mai bune!!
  •  
    • 15 mesaje
    13 Oct 2008, 09:52
    0 0
    Buna dimineatza fetelor. sunt la a 7-a pastila si abia un kg s-a dus. Pastila mi-a taiat pofta de mancare, efecte secundare nu am. Dar nici nu am slabit. Mai iau inca 7 zile sa termin folia si gata. Problema mea insa e prietenul meu, care la 1.83 are 103 kg. Mai mult pt el am inceput si eu sa iau reductil, din spirit de solidaritate. Si el este la a 7-a pastila, cu regim, doar ceaiuri, insa...s-a ingrasat un kg.....Fetelor...s-a mai confruntat cineva cu problema asta?Mentionez ca luam reductil de 10mg. Cred ca peste 7 zile o sa-l trec pe reductil de 15mg. Voi ce ma sfatuiti? Spor la slabit si o saptamana cat mai usoara.
  •  
    • 2001 mesaje
    13 Oct 2008, 10:23
    0 0
    buna dimineata!
    mica,eu am luat 2 luni reductil de 10,am slabit 13-14 kg,dupa care am luat o luna de 15,vreau sa-ti zic ca am fost mai multumita de cel de 10,asta de 15 mai mult imi provoca pofta de dulciuri...cat despre iubitul tau,ceva nu-i in regula,ar fi trebuit sa slabeasca macar 2 kg ,sfatul meu este sa mearga la un medic (chiar si cel de familie il poate ajuta)


    sanatate multa si succes!
  •  
    • 15 mesaje
    13 Oct 2008, 10:50
    0 0
    Coryna, ai slabit, dupa 2 luni...noi suntem abia la prima sapt. mai tii minte dc in prima sapt ai avut vreo scadere in greutate? Uf...chiar nu stiu ce sa mai fac...
  •  
    • 2001 mesaje
    13 Oct 2008, 11:08
    0 0
    m-am cantarit dupa doua saptamani ,slabisem 4 kg
  •  
    • 15 mesaje
    13 Oct 2008, 11:13
    0 0
    Deci mai exista o sansa. Oricum, felicitari pt cat ai slabit. Sper sa ajungem si noi (adica el) la aceleasi performante. si cum reusesti sa te mentii acum?
  •  
    • 214 mesaje
    14 Oct 2008, 00:13
    0 0
    draga mea ... reductil sunt pastile ptr slabit ... dar ca orice pastile de slabit ... nu te ajuta mai mult decat 50% deci 50% trebuie sa te ajuti tu .... io iau reductil de doua saptamani ... vreau sa iti spun ca nu am slabit exagerat dar se cunoaste la talie la fatza la fund si la picioare .. intradevar tin si un regim alimentar ... lucru ptr ca imi este destul de greu ... io mananc si dupa ora 6 ca serviciul meu este de asa natura incat nu am ce face dar nu mananc cu 3-4 ore inaite de a ma pune in pat la somn .... odata ce iei reductil trebuie sa continui tratamentul 3 luni ptr ca iti schimba matabolismul complet ... are si reactii adverse .. dar astea dispar dupa primele 5-6 saptamani ... in cazul in care vezi ca dupa 4 saptamani slabesti mai putin de 2 kg atunci trebuie sa intrerupi tratamentul ca nu este compatibil cu metabolismul tau si incerci si altceva ... aa uitasem in timpul tratamentul trebuie sa faci si putin miscare odata de doua ori pe saptamana sau cat iti permite timpul .... deci asteapta ca rezultatele apar in general dupa 2-3 saptamani ... in cea de a patra se vede cel mai bine ... si in a doua luna ... a treia luna nu stiu daca se mai cunosc foarte bine decat la persoanele suprapondelare .... si nu lua reductil daca nu ai de slabit cel putin 10 kg .... ptr ca iti distrugi organismul ... daca mai ai vreo nelamurile ... scrie pe forum ca iti voi raspunde .... ptr ca sunt documentata in acest gen de pastile numite reductil ... cunosc foarte bine si eficenta xenical dar .... xenical ... nu este recomandat ptr slabit .... decat ptr cei care nu se pot abtine de la mancare ... si in plus anihileaza grasimea .... lucru care ... dupa intreruperea tratamentului ... incepe sa revina ca un virus ....
  •  
    • 214 mesaje
    14 Oct 2008, 00:17
    0 0
    draga mea ... am omis sa iti spun ca ... mentinerea depinde de tine ... dupa interuperea tratamentului reductil nu trebuie sa faci abuz de mancare ..... si nici atat timp cat il ei sa te infometezi ... adik daca iei reductil cu un regim sanatos ... nu este nici o problema .... io mananc si cate o ciocolata ... sau la mc sau kfc ... dar mai mult gust din genul asta de mancaruri decat mananc intelegi ...
  •  
    • 4 mesaje
    14 Oct 2008, 10:06
    0 0
    Eu am luat reductil 10 timp de 2 luni, in care am slabit 8 kg. Nu am tinut nici un fel de regim deoarece nu imi era deloc foame si mancam doar ca sa zic ca am mancat ceva (mancam absolut orice). De 2 luni nu am mai luat nimic, nu tin nici regim, mananc la fel...de toate, si nu am pus nici un gram inapoi.
    Cele care vreti sa luati Reductil....ganditi-va bine si numai daca nu reusiti sa slabiti altfel, luati aceste pastile, deoarece sunt foarte tari si ataca ficatul.
    In rest...multa bafta!
  •  
    • 15 mesaje
    14 Oct 2008, 10:14
    0 0
    Multumesc mult Isis pentru raspunsul elaborat. Am inceput cu reductil pentru ca am citit pe forum f multe pareri favorabile privind acest produs. Si...asa cum am mai zis, mai mult pt prietenul meu ne-am decis sa incercam si cu suplimentul asta inafara de regim. Abia am incheiat prima sapt. cu regim+reductil. Cu miscarea stam cam rau...deocamdata . Am slabit amandoi 1.5 kg. Pt mine, sa zicem ca e destul de bine, tinand cont ca vreau sa dau 5kg jos...insa la el, care avea 104 kg...sper sa nu se opreasca aici Inca odata multumesc isis.
  •  
    • 15 mesaje
    14 Oct 2008, 10:15
    0 0
    Monik, ce greutate aveai cand ai inceput sa iei reductil?
  •  
    • 187 mesaje
    14 Oct 2008, 10:39
    0 0
    salutare tuturor ! sunt si eu noua pe forum si ma confrunt cu aceeasi problema: lupta cu kilogramele! In februarie 2008...aveam venerabila greutate de 92 de kg la 1,64 m (. M-am apucat de regim fara nici un fel de pastile...si am slabit pana in iunie 10 kg.Dar apoi deja ma vedeam mai slabuta mai frumoasa si mi s-a urcat la cap iar in doua luni am pus la loc 5 kg. Iar din luna august evident ca m-am reapucat de regim. Acum am 79,5 kg si sper sa reusesc sa mai dau jos in continuare. Am inceput de 4 zile in paralel cu regimul sa iau pastile REGENON...prospesctul este cam acelasi ca la reductil...diferenta este doar la pret (regenon costa doar 23 ron dar se elibereaza doar cu reteta). Inca nu m-am cantarit saptamana aceasta, dar ma simt bine...singurele simptome sunt de uscaciune a gurii dar consider totusi un lucru bun pt ca asa beau mai multe lichide . Doza recomandata este de maxim 3 pastile pe zi...eu iau doar 2.
    A mai incercat cineva regenon? sunt curioasa ce efecte a avut!
    va pup si spor la slabit tuturor !
  •  
    • 11 mesaje
    14 Oct 2008, 15:21
    0 0
    Buna fetelor! Imi face placere sa citesc mesajele voastre, si mai mult sa aflu ca ati slabit. O vreme si eu m-am confruntat cu aceleasi probleme ca voi. Orice dieta auzeam o tineam - efectul... ajungeam la aceleasi kg sau mai mult. Serviciul nu prea ma ajuta , de munca de birou. Am luat reductil 3 luni in care am slabit 16 kg. Am fost si sunt incantata - de cum arat, cum ma simt, de complimentele pe care le primesc...
    De o luna nu mai iau si am slabit inca 2 kg... Este prima data cand nu se pune la loc... Am ramas cu aceleasi simtome ca atunci cand luam pastile. Uneori cand mi-e foame iau din frigider tot ce cred ca as putea manca _ si nu putin_iau cateva imbucaturi si ma simt satula.
    Am trecut de la marimea 46/48 la 40/42. Sunt multumita si va doresc si voua sa fiti la fel. Multa bafta!
  •  
    • 2817 mesaje
    14 Oct 2008, 18:29
    0 0
    am inceput reductil de o saptamana; cand am inceput aveam 56 kgs - la 1,60 inaltime

    acum nu stiu cat am, ma simt foarte slabita si hainele imi stau largi; nu m-am cantarit pt ca mi s-o stricat cantarul, probabil cand am inundat baia
    problema mea e ca nu pot sa mananc deloc; de ex azi (sambata)de dimineata mi-am taiat un mango; de cate ori am trecut prin bucatarie am luat cate o felie mica pt ca m-am fortat si pt ca mirosea frumos; a trecut o zi si nu l-am mancat nici jumate...
    dar nu pot sa inghit nimic... sa zicem ca ma hotarasc sa mananc un fruct ca asa e bine... nu mai pot musca din el si sa-l termin din cateva muscaturi ca inainte;il tai in bucati mici... la fiecare bucata mica trebuie sa imi inving o sila imensa si sa ma conving ca fac un lucru bun; dupa aia e nevoie de un efort supraomenesc sa duc bucatica in gura; cateodata ma razgandesc si o duc la loc in farfurie; dar stiu ca trebuie sa mananc ca sa nu mor, deci mancatul, care era inainte o placere, a devenit o tehnica dificila de supravietuire
    am o problema, asa-i?
  •  
    • 18346 mesaje
    14 Oct 2008, 23:20
    0 0
    eu va doresc sanatate, ca sigur aveti nevoie, pt ca nu stiu cu ce va hraniti corpul si mintea daca nu mancati mai nimic.
    sper sa aveti puterea sa va opriti cand trebuie, sa aveti grija de voi.