dieta Catalin Crisan - disociata -

  •  
    • 186 mesaje
    1 Iun 2006, 09:35
    0 0
    Imi cer scuze ptr chestia cu mancarea...Nici prin cap nu mi-a trecut sa evit acest subiect....Ptr ca eu continui sa gatesc la greu ptr ai mei care sunt dealtfel mofturosi..fiecare vrea cate ceva si mereu diversificat, dar am experienta si termin repede...Si stiti ce? mi-am educat poftele...Cand mi-e foame rau (si am timp evident) fac o prajitura si "stand cu nasul" in ea imi trece foamea si pofta...
    Cristiana, referitor la ziua copilului am specificat...: cine ii are...Dar sa stii ca desi am varsta pe care o am sunt totusi ca sunt si eu...un copil...dar cu experienta...
    Multumesc ptr sfatul cu zilele, asa am sa fac...Nici nu ma mai uit la cantar zilnic, imi urmaresc greutatea doar saptamanal ca sa nu fiu dezamagita sau prea entuziasta (depinde de caz).

    Pupici,Elly
  •  
    • 1135 mesaje
    1 Iun 2006, 11:20
    0 0
    Elly, stai linistita, glumeam si noi. Si eu am ajuns cam tot asa, mananca lumea bunatati pe langa mine si eu n-am nici o problema, nici o pofta. Ciudat, la cat sunt de gurmanda.
  •  
    • 74 mesaje
    1 Iun 2006, 11:44
    0 0
    Buna, fetelor!
    Eu am avantajul ca stau cu parintii si gateste mama, dar am ajuns sa nu mai poftesc la ce mananca ei. Eu sunt foarte pofticioasa de felul meu si daca poftesc si nu mananc mi s-a si intamplat sa mi se faca rau. Dar cred ca in timp poti sa te educi si dupa o perioada nu mai e asa rau. Eu de 10 zile n-am mai dat jos nici un gram. S-a oprit cantarul la 82 kg si nu mai misca sub nici o forma, dar nu ma las. Chiar daca la cantar nu se vede, hainele sunt mai largi acum decat erau saptamana trecuta. Mai vedem noi ce va fi.
    Va pup pe toate si succes!

    Korra
  •  
    • 52 mesaje
    1 Iun 2006, 22:27
    0 0
    Salutare evelor,
    ma bucur mult pentru voi, felicitari tuturor. Sa stiti ca nu v-am uitat, v-am urmarit pe topic in fiecare zi dar n-am indraznit sa mai scriu nimic, tinand cont de faptul ca eu a trebuit sa renunt. M-am cantarit ieri, am iar 103 kg, simteam ca m-am ingrasat iar, dar nu ma las pana nu va ajung din urma. Datoria care trebuia sa-mi fie inapoiata cred ca n-am s-o mai vad niciodata si e vorba doar de aproximativ 50 mil., dar unde nu-i cap, e vai de picioare. Am sa ma sacrific si am sa vad cum fac sa ma descurc cu banii, dar dieta asta trebuie s-o tin. Am fost la un pas de a-mi cumpara materiale sa-mi fac alte costume de vara, dar am refuzat sa cred ca voi ramane la gabaritul asta. Imi este greu pentru ca toata lumea ma descurajeaza, toti din familia mea sunt inalti si grasi, nimeni nu tine la silueta, se accepta asa cum sunt, iar la servici - sa moara capra vecinului; doar pe voi va am cu un moral bine pus la punct - si asta pentru ca sunteti unite si va sustineti, iar acasa are cine sa va sustina. Cat de curand o iau de la capat, eu nu ma pot impaca cu situatia in care sunt. Sunt convinsa ca daca ar trebui sa fac rost de bani sa-mi ajut un prieten, as intoarce pamantul cu susul in jos si tot as reusi, asa ca am sa fac tot posibilul sa ma consider prietena care are nevoie acum de mine.
    Cristiana, cu tine nu stiu ce se intampla, dar esti mai absenta ca de obicei. Elly, ai toata admiratia mea, imi doresc sa am ambitia si vointa ta, ca la suflet suntem la fel. Anatea si Korra, sunteti doua dulcele, sunteti acolo unde trebuie. Eu... sunt dependenta de voi ca de un drog(chiar daca n-am idee cum ar fi unul adevarat - inafara de tigari si cafea, in ultimul timp).
    Va pup pe toate, si va doresc numai bine,
    Flori
  •  
    • 508 mesaje
    2 Iun 2006, 09:01
    0 0
    buna
    flory bine ai revenit!
    ca sa iti raspund la intrebare: sunt in mijlocul licentei la scoala, imi fac lucrarea de disertatie, situatia este mai tensionata la servici decat de obicei (se fac niste restructurari uriase) si fiecare e nervos si cand nu intra unul sa se planga, am de lucru, asa ca nu prea pot sta pe forum. acasa nu am net, si oricum cand ajung eu noaptea pic lata, dimineata plec f. devreme, iar in weekend mai am si o "mica afacere personala" care-mi mananca tot timpul. cu scuzele de rigoare ca va abandonez, promit sa fiu cat mai activa pe forum.

    fetelor, chiar daca nu scriu des, incerc sa raspund la intrebarile adresate direct, si va citesc postarile in fiecare dimineata.
    va pup si va tin pumnii,
    cristiana
  •  
    • 1135 mesaje
    2 Iun 2006, 09:31
    0 0
    Flory, bine ai revenit si te asteptam sa scrii cat mai des, chiar daca nu poti sa tii neaparat regimul. Si stai linistita, ca te sustinem noi, nu vezi cum ne manam una pe alta cu biciul de la spate? Cat despre ai tai, ai sa vezi, cum sa o ai ceva rezultate, cum o sa apara si sustinerea si admiratia, sunt convinsa.

    Pupici la toate fetele!
  •  
    • 508 mesaje
    2 Iun 2006, 09:39
    0 0
    si fori, nu trebuie sa slabesti pentru ei ci pentru tine, stiu ca esti constienta, dar nu strica sa-ti mai spun si eu. ia-o usor, incet incet o sa slabesti
  •  
    • 52 mesaje
    2 Iun 2006, 16:49
    0 0
    Buna fetelor,
    multumesc pentru sustinere. Cristiana, sper ca nu te-am suparat. Va pup si mai vorbim,
    Flori
  •  
    • 508 mesaje
    2 Iun 2006, 17:17
    0 0
    nu m-ai suparat!
    am terminat diploma, acum imi trebuie ok final si gata! una mai putin = mai mult timp pe forum!
    va pup
  •  
    • 5 mesaje
    3 Iun 2006, 12:27
    0 0
    cristiana_patrascu, te rog, cand ai timp, trimite-mi si mie dieta CC pe danaharabagiu32@yahoo.com. Multumesc mult de tot
  •  
    • 18346 mesaje
    3 Iun 2006, 19:50
    0 0
    buna fetelor!ma alatur si eu clubului,k am nevoie de voi!
    flori draga ,am citit cate putin din postarile tale.daca tu vrei sa slabesti nu te uita la cei din jur,k nu e vb numai de silueta ci si de sanatate,conditie fizica...dar pe langa fetele astea,cred ca poti rezista!
  •  
    • 18346 mesaje
    3 Iun 2006, 19:58
    0 0
    aaa!cristiana,dak o sa ai timp poate imi trimiti si mie regimul....pe adresa julia_mail2me@yahoo.com .ms mult de tot!
  •  
    • 508 mesaje
    4 Iun 2006, 19:57
    0 0
    fetelor luni va trimit!
  •  
    • 52 mesaje
    5 Iun 2006, 09:31
    0 0
    Buna fetelor,
    M-am descurcat de bani si de azi o iau de la capat. Ferea ca vin din urma!!!
    Va pup,
    Flori
  •  
    • 74 mesaje
    5 Iun 2006, 10:57
    0 0
    Buna, fetelor!
    Flori, bine ai revenit! o sa fim langa tine. Mult succes!
    Dupa supararea de saptamana trecuta ca nu mai slabesc, azi sunt foarte fericita. Inca 2 kg in minus.Am ajuns la -11. Doua saptamani nu am dat jos nici un gram.
    Abia astept sa treaca saptamana asta. De saptamana viitoare incep perioada a IV-a, unde sunt mai mult legume si fructe dacat carne. M-am saturat de carne! Cred ca dupa ce termin regimul o sa ma fac vegetariana.
    Voi cum suportati atata carne?
    Cam atat pentru azi.
    Va pup pe toate!!
    Korra
  •  
    • 52 mesaje
    5 Iun 2006, 11:09
    0 0
    Felicitari Korra si multumesc pentru sustinere. Fetelor, azi n-a mai intrat nimeni? Asteptam vesti!
  •  
    • 1135 mesaje
    5 Iun 2006, 11:33
    0 0
    Salutare dragutelor! Flori, bine ai venit si... distractie placuta alaturi de noi.

    Eu stagnez cu spor, tot 66 kg am. Dar macar ma simt bine, ceea ce ma bucura mult. In schimb, nu mai rezist la alt capitol... haine!!! Stau tare prost, toate cad efectiv de pe mine, sa dau banii pe altele in momentul asta, stiind ca peste o luna imi vor fi largi, iar nu-mi vine... si uite-asa carai in fiecare dimineata in fata dulapului ca "eu cu ce ma imbrac aaaaazziii???"
  •  
    • 508 mesaje
    6 Iun 2006, 10:01
    0 0
    buna
    fetelor, permiteti sa raportez: inca 2 kg in minus. astazi ma duc sa ma cantaresc cu un cantar performant, undeva la o farmacie, ptr. ca pe al meu il suspectez de ceva defectiune....
    apropo, imi recomandati si mie un cantar electronic bun?

    ce ziceti de un recensamant , ca inca nu mi-am dat seama cate suntem...
    cititi si voi topicul despre dna doctor simona tivadar...

    flori spor la treaba...
    cristiana
  •  
    • 1135 mesaje
    6 Iun 2006, 10:23
    0 0
    Cristiana, m-am cantarit pe mai multe tefal-uri, care mai de care mai performante, ultimul masurand si masa grasa... costa la 3 mil si ceva. Parerea mea este ca tot un cantar mecanic bun e mai potrivit. Si eventual te mai cantaresti cand si cand pe unul clasic, medicinal. Zic asta pentru ca atunci cand un cantar electronic nu mai are bateria 100% plina, incepe sa dea variatii. Adica te sui prima oara si ai 70, sa zicem, te dai jos, te mai sui o data 68 si a treia oara ai 71. Sigur, eu asta am constatat, posibil sa nu fie asa.
  •  
    • 344 mesaje
    6 Iun 2006, 11:44
    0 0
    Fetelor, sa-mi fie rusine!!!
    Am tot calcat pe langa dieta si in final am abandonat!
    Am trecut la dieta disociata clasica, mi s-a parut ca ma prinde mai bine.
    Nu va sup pe mine , ca nu am capitulat de tot, doar am schimbat frontul!
    Si totusi pe voi nu va las!
    Prima dragoste nu o uiti niciodata!