dieta Catalin Crisan - disociata -

  •  
    • 344 mesaje
    28 Mai 2006, 22:50
    0 0
    Despre dieta pe puncte am mai scris exact pe topicul asta, mai la inceput. Am dat si val. principalelor alimente

    Va pup important!
    Yoyo
  •  
    • 1135 mesaje
    29 Mai 2006, 09:22
    0 0
    Neata! Raportez 66,5 kg si faptul ca am pacatuit cu niscaiva ciocolata! Promit sa nu mai fac!

    Va pup!
  •  
    • 3 mesaje
    29 Mai 2006, 09:51
    0 0
    Si mie mi se pare ca Mihaela Tatu si Catalin Crisan ...bat campii pentru bani! Eu am tinut regimul disociat si a mers. Am o prietena care il tine acum pe cel al lui Catalin Crisan. Va tin la curent cu rezultatele. Eu cred totusi ca se slabeste cand se mananca MULT MAI PUTIN si se face sport.
  •  
    • 344 mesaje
    29 Mai 2006, 11:28
    0 0
    Neatza! eu raportez tot 77 kg!
    Dar promit ca nu ma las nici de -a d.racu! Le-arat eu lor!(kilogramelor)
  •  
    • 3 mesaje
    29 Mai 2006, 11:34
    0 0
    multumesc mult ca mi-ati raspuns asa repede.am primit tot ce voiam.va pup
  •  
    • 74 mesaje
    29 Mai 2006, 11:45
    0 0
    Buna, fetelor!
    Eu raportez 82, doar doua mai putin decat la sfarsitul primei etape, dar nu ma las. Azi incep a treia etapa. Organismul meu a inceput sa se invete si parca nu mai sunt chiar asa de ametita. Ajunsesem de mergeam tinandu-ma de pereti. Acum e mai bine.
    Cristiana, am si eu o intrebare. Crezi ca dauneaza daca beau zilnic suc facut din lamaie, zaharina si apa plata in loc de apa. Mi-e foarte greu sa beau 2 litri de apa zilnic.
    Mult succes!

    Korra
  •  
    • 186 mesaje
    29 Mai 2006, 15:05
    0 0
    Buna fetelor,

    Acum m-am intors de la al 2-lea examen...sunt extenuata si mai am sambata inca unul iar intre 5-12 iunie colocviu la licenta...Soacra mea vrea cand iese din spital sa stea la mine ca daca o duc la tara zice ca-si face de cap...De la 1 iunie mi-am gasit loc de munca permanent, ma tot suna directoarea si am de alergat cu actele necesare si formalitatile...
    Cu dieta..ce sa va zic? Sunt moarta de foame, imi chioraie matele de iaurt sau legume pe care nu le prea agreez...Ieri mi-a scazut cred glicemia, mi-a fost cam rau si era cat pe ce sa calc stramb...noroc cu Uniunea Europeana ca invatam (mancam) Tratatul de aderare a RO la UE, si mai uitam de foame de emotiile examenului...
    Spuneti-mi ce mai pot manca la zilele de lactate sau la cele de legume ,ca nici putere nu mai am sa-i scot baiatului un tricou peste cap...Beau la apa cu lamaie si ceai verde si ma uit la ai mei cum mananca dulciuri...Ehh, "baba sufera la frumusete"
    Eu am tot 65 kg si tinta mea este 60 kg si sa ma mentin acolo.

    Va pup pe toate,
    Elly
  •  
    • 220 mesaje
    29 Mai 2006, 15:14
    0 0
    Evelor dragute, cu mai multa experienta in ale dietei disociate, am o intrebare pt voi de la o prietena. A tinut strict disociat o luna de zile, a slabit 8 kg dupa care de o saptamana nu mai da jos nici un gram. ii e greu ca e tentata sa renunte, nu stiti voi din ce cauza se intampla acest lucru si ce ar trebui sa faca? Sa incerce alt tip de regim? Ea a zis ca incearca de azi cu supa de varza, voi ce parere aveti?
    Multumesc mult si multi pupici!
  •  
    • 186 mesaje
    30 Mai 2006, 08:53
    0 0
    Buna,
    Nanna prietena ta a intrat in perioada de "platou"...Nu ma pricep prea bine nici eu, dar am trecut prin asa ceva...am stat o luna in perioada de platou si am iesit din ea cu ajutorul acestei diete pe care o tinem Evele de pe acest topic.
    Deci prima faza, care este de fapt "hiperproteica "(carne, branza, oua, etc)si f saraca in carbohidrati m-a ajutat sa ies din faza aia. A fost probabil un "soc", un impuls mai "violent" ptr organismul meu, nu stiu...
    Obligatoriu 2 litri de lichide pe zi si o lamaie. In zilele cand beau 2 l lichide slabesc, iar in celelalte nu...asta este o observatie personala...Acum depinde si de organismul prietenei tale.
    De ce nu incearca o saptamana sa tina prima parte a dietei noastre si apoi vede ea mai departe?
    Oricum este mult mai bine si mai usor decat dieta cu ciorba de varza, care pe mine ma lasa fara vlaga si mai si pun la loc ce am pierdut...

    Vorbeste cu prietena ta si transmite-ne ce hotarare a luat si cum o putem ajuta...OK?
    Elly
  •  
    • 186 mesaje
    30 Mai 2006, 09:03
    0 0
    Fetelor, ce mai faceti?
    Mie foame rau...si ma "mananca" pielea ca in perioadele cand mi se modela corpul dar cantarul nu o arata...Ce sa fie oare?
    Voua vi se intampla asa ceva? Cu pielea ma refer...
    Cu foamea o rezolv cu cate un pahar de papa sau ceai (o sa ajung ca un castravete=90% apa, ha,ha,ha...)

    Cristiana pe unde esti? Ce mai faci?
    Banuiesc ca ai un program f incarcat...
    Cum mai merg afacerile?
    Te admir f mult ca reusesti sa te imparti in toate locurile...afaceri, servici, casa,etc...
    Anatea, Yoyo, Korra si toate celelalte care sunteti cu noi la bine si la greu....va pup pe toate...va doresc sa dati cat mai multe kg "jos"...si va rog sa mai postati ceea ce mai mancati si cum va simtiti in anumite perioade...(ca am impresia ca voi va simtiti bine si eu nu si nu stiu unde gresesc...sau nu gresesc?)

    Pupici, Elly
  •  
    • 1135 mesaje
    30 Mai 2006, 09:21
    0 0
    Elly draga, nu-s prea breaza nici eu, n-ai vazut ca am scapat la ciocolata? Uff, asa m-am enervat! In rest sunt acceptabil, azi mananc carne... gratar la pranz si mezeluri seara. Eu am remarcat ca la zilele de carne am probleme cu inima, asa ca aspacardinul e nelipsit din geanta. Maine incep 3 zile de fructe, legume si lactate (eu am trecut la varianta mai scurta a regimului) si abia le astept. Culmea mi se pare ca desi am mancat ciocolata si ma asteptam sa stagnez sau sa ma ingras, chiar am dat jos juma de kil. Ma rog, nu ca asta ar fi un motiv sa ma laud. Mancarimi n-am, am pielea mai uscata pe corp, dar asta poate sa fie si de la autobronzant...

    Cristiana, toate bune? Am o intrebare: in caz ca nu slabesc cat am nevoie (termin pe 06.07.2006), e posibil sa reiau o etapa?

    Numai bine fetele si multa vointa!
  •  
    • 508 mesaje
    30 Mai 2006, 10:31
    0 0
    buna.
    korra, poti bea linistita.
    elly, merg si nu prea merg, e multa munca, dar ma descurc, nu-i problem!
    felicitari ptr. examene.
    anatea, nu soca organismul mai mult decat trebuie, poti sa reiei perioadele alea de la sfarsit unde se mananca sanatos si echilibrat!

    in alta ordine de idei, fetelor, aveti grija cu insectele, pe-al meu l-a ciupit ceva, s-a umflat, am ajuns la urgenta la desocare, mai sa crape si alta nu, acum e imobilizat in gips. ha-ha

    va pup si intru cat de curand
  •  
    • 74 mesaje
    30 Mai 2006, 10:32
    0 0
    Buna, fetelor!
    Elly, nu esti singura care nu se simte bine. Si eu sunt varza, dar nu ma las. Noaptea trecuta am visat ca mancam cartofi prajiti si alte chestii de care nu avem voie. M-am trezit dimineata si aveam mustrari de constiinta ca am renuntat la regim, asa haios ma simteam. Dupa ce m-am mai dezmeticit si mi-am dat seama ca a fost doar un vis m-am mai linistit.
    Eu nu vreau sa calc stramb cu nimic, pentru ca daca o fac o data o sa se mai intample, iar eu am de dat jos mult mai mult decat voi. Stau foarte haios la capitolul vointa.
    Ieri dimineata m-au apucat crizele cand am vazut ca saptamana trecuta nu am dat jos nici un gram, ba cantarul arata cu jumatate de kg mai mult ca saptamana trecuta. Cu toate astea sora mea imi spune ca am mai dat jos, dar sunt eu nebuna si nu imi dau seama.Dar faptul ca nu se vede si la cantar ma cam deprima.Adevarul este ca am scazut un numar la haine, si la cureaua de la pantaloni mai am putin si trec la a treia gaura. Acum o luna eram la prima.
    Hai ca m-am pus pe povestit, dar stiu ca voi chiar ma intelegeti.
    Ieri mi-am facut niste minunati dovlecei, taiati felii subtiri si prajiti in tigaia cu bulina rosie. Fara ulei. Sunt bunicei daca pui putin usturoi peste ei. Eu sunt la zile in care mananc legume cu pigment verde. Azi imi fac niste fasole verde fiarta cu putina vegeta si probabil tot cu putin usturoi ca sa ii schimbe gustul. Voi ce mai gatiti in astfel de zile?
    M-am cam lungit cu vorba.
    O sa mai intru maine, ca azi am cam multa treaba.
    Va pup pe toate si spor la slabit!

    Korra
  •  
    • 1135 mesaje
    31 Mai 2006, 10:04
    0 0
    Dragelor, am trecut doar ca sa va informez asupra rezultatelor ciocolatei din week-end: azi cantarul mi-a aratat cu 1,5 kg mai mult ca ieri. Mi-am invatat lectia, nu gluma!

    Va pup pe toate si sa va simtiti bine!
  •  
    • 332 mesaje
    31 Mai 2006, 12:23
    0 0
    offff

    fetele, imi pare asa de rau ca va chinuiti...
    mi-ar placea sa fac o vraja sa va fac pe toate slabute asa cum vreti!
  •  
    • 1135 mesaje
    31 Mai 2006, 12:54
    0 0
    Multumim de sustinere si asteptam cu nerabdare vraja. Nu e chiar asa rau, tine doar de vointa, e un fel de pariu cu noi insine.
  •  
    • 186 mesaje
    31 Mai 2006, 13:35
    0 0
    Sigur castigam pariul..de fapt l-am castigat pe jumatate deja ,ptr rezultatele deja sunt evidente...
    Cristiana iti multumesc f mult ptr felicitari cu toate ca nu v-am spus ce rezultate am avut..dar felicitarile isi au rostul ptr ca primele 2 examene le-am luat cu 10...Acum urmeaza sambata unul mai greu despre afacerile internationale..tot tacamul si am o profesoara conferentiar tare apriga...corecteaza dupa carte...trebuie sa spui cuvant cu cuvant asa ca am emotii...
    Anatea am obesrvat si eu curiozitatea asta care ti s-a intamplat, dar de Pasti, am mancat si eu niste prajituri si imediat am tinut un regim si am slabit asta tinand cont ca eram in perioada de platou de o luna...
    Acum vad ca nu am mai slabit am tot 65 kg...dar mi s-a intamplat inca ceva ieri...
    Ma duc la Fortele de Munca sa-mi fac actele de angajare si le spun ca termin acum facultatea economica...deci inca o specializare...chiar daca am o anumita varsta...Si ce credeti , un tip si o tipa de acolo de la juridic, imi spun sa stau linistita ca a venit la ei unul care a terminat facultatea la 38 ani!!! Nu ca mine...Da...dar eu am 39 de ani, fetelor...bine pe 14 iunie darrrr....
    Asa ...ies de acolo si ma intalnesc cu o colega de facultate si ce-mi spune ...ca parca am mai intinerit cu 10 ani!!!Ca arat excelent, ca ce am facut de am inflorit..ca ea se chinuie de 3 luni pe la sala...
    Deci, fetelor tot "chinul" se merita , nu?
    Va dati seama cum vom arata la sfarsitul lui iunie?
    Asa ca acum sunt pe lactate si sunt f bune ca afara e asa cald...
    Pupici tuturor,
    Elly
  •  
    • 186 mesaje
    1 Iun 2006, 08:57
    0 0
    Hai fetelor..Trezireaaa!
    Hristos s-a Inaltat!!!
    .......
    Ce mancati azi? Ca eu sunt la legume, si fiind Inaltarea am facut printre altele niste snitele de pui si de peste de te lingi pe degete...Oare voi rezista?
    Am mai facut si un piure de cartofi de te lingi pe degete...spuma ptr ca il fac cu mixerul si pun unt, lapte , delicat , ulei si putina smantana...Dar asta doar il fac nu ma ating de el.
    Aaaa...am facut si o Negresa ca ii place baiatului in mod deosebit...iar eu sunt la salata de varza, ciuperci pe gratarel si castarveti cornison din care rontai mai toata ziua...Da si cafea si ceai...
    Aseara eram cam slabita...parca as mai scurta perioada asta ...ce zici Cristiana?
    Off, ce timp urat este si azi mi-am trimis baiatul la scoala in bermude de blugi si tricou smecher...ca doar e Ziua copilului! Apropo...La Multi Ani copiilor vostrii, ai nostrii..ai tuturor! Cine ii are, evident....
    Ma duc sa invat ...
    pupici, Elly



    PS. cristiana ce mai face al tau...cum se mai simte? Stii si baiatul meu anul trecut a patit ceva asemanator...L-a muscat ceva de mana si i s-a umflat "pepene"...dar am fost repede cu el la urgente si i-a facut niste vaccinuri si tratamente intravenoase si i-a trecut repede, nu a ajuns la imobilizarea bratului...Insanatosire grabnica!
  •  
    • 1135 mesaje
    1 Iun 2006, 09:16
    0 0
    Elly, iti interzic categoric sa ne mai povestesti ce faci de mancare! Mamaaa, ce mi-a plouat in gura...

    Eu sunt bine, incepe iar acul cantarului sa se miste... usor, dar se misca. Fir-ar ea de ciocolata, ca numai belele mi-a adus. Si la mine se tot mira lumea in jur, chiar si seful al mare m-a intrebat cat am de gand sa mai slabesc. Cand i-am zis ca 8 kile a a bulbucat niste ochi... Uneori ma mir si eu cat am putut sa slabesc intr-un an, mai ales cand ma uit pe poze, eram mare rau! Dar nu stiu... inca ma mai vad grasa , oare o sa ajung sa arat bine si in ochii mei?
  •  
    • 508 mesaje
    1 Iun 2006, 09:25
    0 0
    Adevarat s-a inaltat!

    Elly, cate zile ai? daca sunt cate trei scoti una, dar sa nu sari peste nici un aliment. baietu meu se simte bine acu, da sa omoare cata dobitocu un amarat de taune? ha-ha!s-a speriat baietu tare, si acu e mielusel.
    bafta si spor la invatat!
    aaaa si cu mancarea...cruta-ne te rugam!

    eu multumesc ptr. "La multi ani!" ptr. ca io mi-s inca un copil.. si o sa mai fiu mult timp, ptr. ca mare nu am de gand sa ma fac prea curand.
    va pup