xenical/reductil

  •  
    • 39 mesaje
    25 Sep 2008, 08:10
    0 0
    buna carmen chiar crezi ca conteaza varsta...................din moment ce tu nu te simti bolnava de tensiune sau altele..............nu cred ca nu ti-ar merge reductilul.............dar totusi ar trebui sa faci un control pt mai multa siguranta
  •  
    • 4 mesaje
    25 Sep 2008, 10:07
    0 0
    sufar doar de varice si sunt in prag de menopauza(cu un fibrom pe care as vrea sa nu-l operez).Am slabit acum 4 ani f.f.bine cu HERBALIFE(24kg)insa am revenit la obiceiurile vechi si am "luat 10 la loc.Sunt si sofer -nu de duminica-si cu ametelile de care tot vorbiti nu stiu daca va fi prea bine.
  •  
    • 2001 mesaje
    25 Sep 2008, 19:27
    0 0
    buna gagici!
    de azi am inceput o noua cutie de reductil,dar m-am intors la cele de 10,am fost foarte multumita,in schimb cand am luat o luna de 15,nu-mi taia asa tare pofta de mancare,ba chiar pofteam dulciuri,azi dupa prima pastila de 10 ,m-am simtit exact ca la inceput,adica foarte bine,singura diferenta ,e ca nu-mi mai e seta asa tare.....
    va pup si astept vesti de la voi
  •  
    • 19 mesaje
    26 Sep 2008, 08:08
    0 0
    Fetelor vreau sa va spun ca azi este a 7 zi si ca in aceste 6 zile care au trecut da cand am inceput tratamentul si dieta am slabit 3 kg.Pt mine care trebuie sa slabesc 50kg nu este mult,dar este un pas...Ma rog sa decurga totul bine si in maxim un an sa devin o femeie normala si sanatoasa.
    Va pup si va urez sa fiti slabe cat mai curand!
  •  
    • 9 mesaje
    26 Sep 2008, 09:33
    0 0
    Buna, fetelor! Eu sunt la a 10 pastila si abia daca am dat un kg jos....sunt dezamagita..ma gandesc sa termin folia de 14 pastile si pe urma nu mai iau. Intradevar dimineata imi taie pofta de mancare, de mancat nu mai mananc ca inainte ...seara dupa 6 nu mananc..si tot degeaba. Imi dau seama ca trebuie sa ma apuc sa fac sport. Ca sa nu mai spun ca am insomnii din cauza pastilelor. Ma tot uit la ce scrieti voi si cand vad ca ati slabit nu stiu cate kg dupa doar o saptamana...ma apuca nervii. Asta e...depinde de la organism la organism, pe langa faptul ca mie intradevar pastilele nu imi trebuie ca ICM meu e de 21.7... V-am pupat, sper sa aveti mai multa bafta la slabit cu reductilul.
  •  
    • 21 mesaje
    26 Sep 2008, 10:11
    0 0
    Buna la toate fetele! Ieri am zis ca raspund...dar nu am mai apucat. Eu m-am cantarit pe acelasi cantar, intr-adevar. Acum parca ma simt mai bine...am dat si kg acela jos...care l-am luat in plus. Am 81 kg. Eu si din cauza stresului cred ca ma ingras... mai am si niste probleme cam urate ca in orice cuplu..., dar sper sa trec si sa ma gandesc la mine, sa-mi fie mie bine. Am ajuns sa mananc o data pe zii...incerc sa beau apa 2l /zi. Acum am inceput o noua folie , adica sunt la a 15-a zi. Pana acum am probleme numai cu senzatia de sete, foame..mmm..sa zic, dar ma abtin si bineanteles nu mananc gras. Ma bucur enorm pentru voi ca ati slabit.... Eu am fost dezamagita ca nu mai slabeam..dar le multumesc celor care au fost langa mine, maju, coryna, ca3la..etc. Va pup!
  •  
    • 2001 mesaje
    26 Sep 2008, 12:17
    0 0
    jyulia,o masa pe zi e foarte putin,asa ai toate sansele sa te inbolnavesti eu mananc o masa pe zi (la pranz) dar mananc si multe fructe,salate,lactate dietetice(cate putin din fiecare)
    symyna,draga mea,ai dat chiar binisor jos asa ca nu te descuraja si tine-o tot asa....si miscare,miscarea e foarte buna

    va pup si va doresc succes tuturor!
  •  
    • 21 mesaje
    26 Sep 2008, 13:06
    0 0
    Stiu cory...dar ce sa fac..cu munca ocupata...nu prea am timp sa mai mananc...de ex acum mi-a luat la mine iaurt dietetic cu cereale crocante musli si cred ca asta va fi singura masa...sau o sa mai iau o fructa ...ca sa nu ma imbolnavesc. Pupici!
  •  
    • 15 mesaje
    26 Sep 2008, 15:23
    0 0
    buna fetelor, ce faceti? sunt si eu noua pe aici, poate ma ajutati si voi si mai povestim si impartasim experiente. ca tot sunt la tema va pot povesti ca am si eu un pic de experienta cu reductil. niciodata nu am fost o subtirica, dar in ultimii 5 ani ba de la anticonceptionale, ba de munca sedentara, ba de la alimentatai nepotrivita si mai ales la ore nepotrivite am reusit sa acumulez 25 de kg. am inecract fel si fel de diete, singura care a tinut a fost ces disociata pe zile, am dar jos 7 k in 27 de zile dar mi-a fost greu, ajunsesem sa imi fie foame dar in aclasi timp greata de ideea de a manca iara si iara celaesi lucrui, si incepusa si fiara sa imi faca probleme.bine inteles le-am pus inapoiin timp de atunci. dupa care am descoperit la recomndarea unui medic Reductil-ul, am decis sa il incerc, am luat cam o luna jumate, a fost relativ ok, nu am avut nici un simptom grav decat uscarea gurii dar cum eu oricum consum multe licide nu a fost o problema. problema a venit in momentul in care din greseala am baut o guritza de bere de seta la un grill de duminica cu prietenii si mi sa facut atat de rau de am crezut ca nu am mai ridic din pat. uitasem ca nu aveam voie langa reductil sa beau. adevarul este ca m-am speriat un pic, asa ca am intrerupt tratamentul, slabisem 4.5kg fara sa fi tinut o dieta forte drastica. acum dupa 2 luni constat ca nu am pus nici un gram inapoi din ce dadusem jos si de 5 zile am reluat tratamentul cu reductil de 10mg, sunt ok, ma simt binisor, mi-a scazut pofta de mancare dar nu drastic, asa ca incerc sa fiu atenta ce si cand mananc. in weekedn am sa am cataresc sper sa fi dar macar 1-2 kg jos, eu asa simt. voi ce experiente ati avut cu reductil? efecte secundare? chiar, am o intrebare pt voi, influenteaza efectul anticonceptionalelor? sau alte efecta adverse daca le iei cu anticonceptionale impreuna, eu iau Diane. Multumesc de raspunsuri, spor la slabit la toate. o zi frumoasa in continuare. pupi
  •  
    • 2001 mesaje
    27 Sep 2008, 09:38
    0 0
    inseamna ca eu am avut noroc !!
    de ziua mea,am baut o cupa de sampanie,dar n-am avut nici pe dreaq
    o zi frumoasa va doresc si bafta la slabit ! va pup!
  •  
    • 9 mesaje
    27 Sep 2008, 13:13
    0 0
    Bine ai venit Ingrid ,nici un fel de medicament nu se asociaza cu alcoolul , poate da reactii urate,insa ma sperie ce spui tu daca doar de la o gura de bere ai reactionat asa,ce pateai daca ai fi baut o bere intreaga.Oricum tine-te de dieta si spor la slabit.
  •  
    • 39 mesaje
    28 Sep 2008, 14:59
    0 0
    pt jyulia draga mea ce pot sa iti spun,e ca incep serviciul la 8 dimineata si il termin poate seara la 7 deci iti dai seama ca ma confrunt si eu cu mesele neregulate, dar nici cu o singura masa pe zi nu am ramas.Dimineata nu TREBUIEratat micul dejun .................incearca sa mananci imediat dupa ce te trezesti si crede-ma ca iti va merge super.Ma bucur mult ca am contribuit la incurajarea ta,,,,,pot sa iti spun ca am terminat reductilul de cateva zile si mananc tot ce am mancat si pana acum si sa nu zic intr-un ceas rau am mai dat 1 kg jos sper sa ma tina si de acum incolo,,,,,,,,,,,,,,,,,,jyulia nu fi trista de problemele de cuplu toata lumea se confrunta cu asa ceva mai devreme sau mai tarziu,iti doresc multa bafta la slabit.te pup.
  •  
    • 39 mesaje
    28 Sep 2008, 15:05
    0 0
    Pt ingrid ce pot sa iti spun e ca orice medicament luat cu reductilul interactioneaza rau........stii de ce .......am o verisoara care a baut intr-o zi vreo 3 litri de apa si din cauza serviciului prea incarcat nu a putut merge la toaleta si ce sa gandit sa ia Furosemid ca sa poata elimina apa din corp deci nu stiu daca iti dai seama ce a patit ....a chemat salvarea si a stat 12 ore in urgenta fara sa stie nimeni ce are ...........deci nici macar un paracetamol...........te pup si iti urez spor la slabit.
    Pt cori ce mai faci ai inceput cu reductil de 10? te pup dulce si iti urez din suflet multa sanatate si cat mai multe kg.date jos........pa.
  •  
    • 2001 mesaje
    28 Sep 2008, 21:50
    0 0
    SALUTARE GAGICI!!
    maju ,am inceput reductil de 10 si vreau sa-ti zic ca sunt ffff multumita,nu mai am pofta aia pe care o aveam cu cele de 15,vreau sa mai dau vreo 5 kg si ma opresc,asta oricum e ultima cutie

    va pup si va doresc numai bine!
    spor la slabit
  •  
    • 15 mesaje
    28 Sep 2008, 21:57
    0 0
    multumesc de raspunsuri fetelor. cory, da se pare ca ai avut noroc, eu chiar reactionasem rau la alcool, de atunci nici nu ma mai gandesc sa ma apropii de el. am inteles, deci fara orice al medicament, dar sper totusi sa nu am probleme cu anticonceptionalele... nu a-si vrea sa renunt la ele. in rest, m-am cantarit, dau un kg dat jos in primele 5 zile, dar nu renunt, simt ca am dat din centimetri, asa ca incerc saptamana asta sa ma rezum la legume si fructe si vedem sambata la cantar...! merci de sustinere, o seara plcuta si ,... o saptamana usoara tuturor! pusi
  •  
    • 21 mesaje
    29 Sep 2008, 09:36
    0 0
    Buna...dragelor! Azi de dimineata m-am cantarit...am ramas la cele 4 kg in minus...incep sa ma enervez pe cantar...glumeam....sunt si in perioada menstruatiei...va dati seama ce placere, m-a pocnit exact cand eram la nunta. Am avut nunta sambata..si cum era tarziu...pot spune ca am mancat cate putin din toate...fara dulce , dar am baut apa mineral...de sete..ca nu au pus apa plata Ma simteam putin terminata cu tot cu problemele mele(merci maju de incurajare). Programul meu e la la 8 (atunci imi iau si pastila) pana la 16, dar sunt zile cand stau foarte mult peste program. De obicei mananc la birou...sau cand nu am timp...dupa ce termin programul(16:00) , apoi dupa 17:00 - 18:00 incer sa nu mai mananc. Si uite asa am ajuns azi de dimineata sa ma cantaresc si am ramas la aceleasi kg. Sunt la a 18-a pastila Oare nu e putin? Eu...sper incet incet sa mai dau. A incercat cineva Pastila de slabit...sau capsula de slabit ? Va pup...spor la slabit.
  •  
    • 133 mesaje
    29 Sep 2008, 10:56
    0 0
    buna, fetelor. sunt la a 19-a pastila de reductil si ma simt foarte bine. v-am zis ca martea trecuta am inceput sedintele de masaj si am continuat vineri cu o impachetare cu parafina. sunt incantata ca de marti pana vineri am mai dat jos 600 g si ma simt foarte bine si usoara. ieri am exagerat putin cu 1 papanas si o felie de pizza. in schimb am aceeasi problema, indiferent ce am luat: CONSTIPATIA! nu mai pot! parca sunt un balon . in ce priveste interactiunea cu alcoolul, in primele zile de reductil am baut un pahar de afinata si nu am avut nimic... in schimb am incercat sa iau si alte pastile, am avut infectie urinara si am luat pe stomacul gol intr-o zi vreo 5 pastile diferite, o zi toata am tremurat si nu am mai fost in stare de nimic. pupici si multa bafta la toata lumea
  •  
    • 21 mesaje
    29 Sep 2008, 11:02
    0 0
    Coripin si eu am probleme cu constipatia...dar ai incercat si cu ceaiuri, decat cu medicamente? cat ai slabit de cand ai inceput? Poate ar fi mai bine sa nu mai iei alte pastile in paralel cu reductilul. Spor la slabit..si sa te simti mai bine .
  •  
    • 2520 mesaje
    29 Sep 2008, 11:17
    0 0
    Constipatia are un singur remediu: schimbati alimentatia! o masa pe zi sa fie exclusiv legume verzi cu precadere(brocoli, spanac, ceapa verde, salata verde// conopida, morcovi - numai ptr nefumatori, fasole verde, ciuperci) grasimi vegetale ( din simburi si seminte este cel mai indicat- crude, neprajite si fara sare). Un ceai de menta luat dupa fiecare masa , ajuta digestia.
    Deasemenea, de mare ajutor, tarite dimineata pe stomacul gol cu multa apa (cam doua linguri e suficient) si daca nu va e sila, o saptamina de clisma ar fi super (curata colonul de depuneri ).
    NU pastile, NU ceaiuri laxative/diuretice - contribuie in mod direc la instalarea constipatiei!!!!!
  •  
    • 133 mesaje
    29 Sep 2008, 11:51
    0 0
    am incercat si ceaiuri (musetel, brusture, patlagina) si pastile, si supozitoare cu glicerina. am slabit dupa 12 pastile 4 kg in prima perioada, cu tot cu constipatie. merci de sfaturi, dragele mele. v-am pupat. si daca mai aveti vreo solutie, va rog sa imi spuneti