regimul Atckins

  •  
    • 27207 mesaje
    2 Mar 2010, 09:54
    0 0
    Roxana, Adina, pe unde umblati?
    Roxana, de la tine astept vesti mari! Ieri a fost 1 martie.

    Deci am renuntat la miere. azi la cantar -200gr. Dupa aproape o saptamana in care nu se urnise. exact cat timp am folosit mierea. deci de`acum trec inapoi pe indulcitor.
  •  
    • 359 mesaje
    4 Mar 2010, 11:13
    0 0
    aici sunt, numai ca am avut treaba la serviciu si nu am mai putut intra!

    sunt f bine, tin in continuare , ieri, de ex am mancat varza a la cluj si niste carne vita fiarta cu castravete..
    cred ca si eu am ajuns la faza de platou, nu mai scade ...am 72kg si vreau macar sa vad cantarul sub 70kg....
    ce ziceti de piedone?..nu-i tot atkins?
  •  
    • 27207 mesaje
    4 Mar 2010, 20:43
    0 0
    Ma bucur Adina, sa te citesc Sper ca nu am ramas numai noi doua pe baricade.
    Intr`adevar si Piedone tot cu Atkins a slabit.
    La mine, azi iar se urni cantarul. Ce`i drept destul de greu o face. Sper sa isi ia din nou avant
    Astept vesti de la celelalte fete, Roxana si Scanteie
  •  
    • 217 mesaje
    5 Mar 2010, 11:12
    0 0
    Buna ziua la toata lumea si o primavara minunata .
    Am avut un ghinion teribil cu computerul,s-a virusat si mi-a sters toate documentele,dar cel mai dureros toate pozele cu cea mica.
    Poate de asta sunt intr-o stare proasta,dar vreau sa va spun ca voi mi-ati lipsit tare mult.
    De slabit am slabit 8.3 kg ,nu e cine stie ce performanta in 2 luni,dar eu am mai calcat si pe langa(o prajiturica low carb,un pahar de vin la o chermeza) asa ca e vina mea ca rezultatul nu e mai spectaculos.
    Problema e ca de la 81.5,azi dimineata m-am cantarit si am 82.Nustiu de ce, singura explicatie care mi-o dau e ca sunt in ajun de ciclu.
    Dar mergem inainte nu?
    Azi ce mai mancati?
    Deocamdata n-am nici o idee,dar o scriu mai tarziu .Poate imi dati o idee.
    O zi buna la toate evele.
  •  
    • 11 mesaje
    5 Mar 2010, 14:21
    0 0
    Buna ziua!Caut colaboratori in distribuirea produselor WellStar,produse 100%naturale,intrate pe piata romaneasca de 6 luni.Cariera rapida,posibilitate de castig la nivel vest european.Ofer GRATUIT CURSURI de :Nutritie,Enzime,Comunicare,Vanzari.Din pacate,locurile sunt limitate la 50.Pt detalii ma puteti contacta la adresa sirenne75@gmail.com sau la tel 0723762606.Scoala Masaj.Produsele contin spirulina platensis,thymus vulgaris,lamaita,microalge,glucoza,etc.Este cea mai completa gama de produse naturale.Eu am inceput sa consum in urma cu 4 luni si de o luna sunt si colaborator.SE SLABESTE IN MOD NATURAL!!!Sunt nemti si foarte,foarte onesti si seriosi.Doamne ajuta! si o viata sanatoasa!Pe curand!
  •  
    • 11 mesaje
    5 Mar 2010, 14:22
    0 0
    Buna ziua!Caut colaboratori in distribuirea produselor WellStar,produse 100%naturale,intrate pe piata romaneasca de 6 luni.Cariera rapida,posibilitate de castig la nivel vest european.Ofer GRATUIT CURSURI de :Nutritie,Enzime,Comunicare,Vanzari.Din pacate,locurile sunt limitate la 50.Pt detalii ma puteti contacta la adresa sirenne75@gmail.com sau la tel 0723762606.Scoala Masaj.Produsele contin spirulina platensis,thymus vulgaris,lamaita,microalge,glucoza,etc.Este cea mai completa gama de produse naturale.Eu am inceput sa consum in urma cu 4 luni si de o luna sunt si colaborator.SE SLABESTE IN MOD NATURAL!!!Sunt nemti si foarte,foarte onesti si seriosi.Doamne ajuta! si o viata sanatoasa!Pe curand!
  •  
    • 217 mesaje
    5 Mar 2010, 14:47
    0 0
    M-am hotarat sa mananc ton.De altfel altceva nici nu mai am in frigider,iar de iesit la piata nici nu se pune problema.
    A inceput sa ninga," ce bucurie".
    Pentru seara am niste pulpe dezosate fara piele,o sa le scot din congelator si o sa le bag la cuptor.Gustarica o sa fie niste branza telemea cu muschi file.
    100 % Atckins azi, plus ora de dans de dupa amiaza.
    E ok ,nu?
  •  
    • 8403 mesaje
    5 Mar 2010, 18:20
    0 0
    eu am slabit prea mult intr-un interval de timp prea mic. voi vorbiti de greutate data jos in luni de zile, eu vorbesc de saptamani. si nu e bine.

    asa ca am lasat-o putin mai moale.
  •  
    • 6008 mesaje
    5 Mar 2010, 22:38
    0 0
    mey, io nu cetii tot ce scrisarati p'acia, da' vazui ultimul rasp a lui scanteie si imi atrasa atentia ..

    fratele meu a fost si el la o dieta d'asta .. si a slabit mult, si repede .. dar! odata ce a renuntat la cura, a revenit la greutatea normala , adica tot gras! la fel de repede cum a dat jos.. acu' .. chiar se merita atata osteneala?
  •  
    • 8403 mesaje
    6 Mar 2010, 09:22
    0 0
    merita!

    atata timp cat nu revii la obiceiurile vechi.

    si cand am spus ca am lasat-o mai moale, nu am spus si ca m-am lasat de dieta.

    ps- imi place rasul tau!
  •  
    • 21507 mesaje
    6 Mar 2010, 09:36
    0 0
    si mie
  •  
    • 8403 mesaje
    6 Mar 2010, 11:20
    0 0
    vai, mika!
    ce bucurie sa te revad pe aici!

    revenind la oile Atkinsului, cred ca am mai scris pe undeva ca am mai tinut dieta asta si ca nu m-am ingrasat la loc decat dupa ani de zile- si din cu totul alte considerente. cum vad ca fetele au slabit exact cat trebuie- cam un kilogram pe saptamana, ma indoiesc ca efectele vor fi atat de neplacute ulterior. in rest, snitelele si salata de vinete si telina cu maioneza- caci maine nu intru in bucatarie- au fost facute, asa ca am fugit la plimbare! a revenit iarna si vreau sa ma bucur de ea inainte sa plece anul acesta!

    ps- eu am introdus un mar in fiecare seara.
  •  
    • 21507 mesaje
    6 Mar 2010, 15:55
    0 0
    mai aud si eu pe cineva ca se bucura de iarna....io abia astept sa sara mercuru' de 30
  •  
    • 27207 mesaje
    6 Mar 2010, 18:12
    0 0
    buna!
    deci inca un kil trecut la trecut azi, fasole verde cu pulpe de pui, maine ciorba radauteana. in rest vinete cu maioneza. seara, nelipsita portocala
    Scanteie, mie mi`a spus medicul, ca in cura asta, marul este cel mai periculos. ma feresc de el. norocul meu ca nici nu`mi prea place ai mei ieri mancau pere si cand am vazut cati carbo are, am renuntat.
  •  
    • 8403 mesaje
    6 Mar 2010, 19:47
    0 0
    stiu si eu cate calorii are un mar. multumesc frumos pentru informatie.

    cum spuneam insa..organisme si organisme.
  •  
    • 217 mesaje
    6 Mar 2010, 20:57
    0 0
    Buna seara la toate Evele!
    Scanteie as fi vrut sa slabesc ca tine,dar si acum 3 ani la mine a mers in acelasi ritm.Probabil asta e organismul meu,si cred eu ca si 100 gr minus ar trebui luat in consideratie.
    Felicitari Ryb,la cat mai multe la trecut.
    Azi am mancat niste toba de casa luata de la targ(banuiesc ca macar asta e naturala) cu mustar fara zahar si branza,pe seara o supa de curcan.
    Va urez o duminica placuta!
  •  
    • 8403 mesaje
    6 Mar 2010, 21:17
    0 0
    Roxana, si pe mine m-a surprins.
    data trecuta am dat mai putine kilograme in decurs de o luna. si a fost ok ulterior.

    acum stau si ma intreb:e faptul ca a fost si dieta cu 1500 de calorii pe zi? -are cu siguranta un sens.
    e faptul ca am facut si sport?- ar avea doar daca as fi facut intensiv.
    sau e faptul ca acele kilograme pe care le-am dat jos repede s-au si depus repede? aici ramane un semn de intrebare.

    refuz sa ma mai intreb insa- am altele pe cap la care sa ma gandesc acum. sunt insa constienta ca daca o tineam tot asa, as fi fost slaba insa nicidecum sanatoasa. o prietena, veterana a dietelor mi-a spus asta si prefer sa o cred pe ea. experienta isi spune cuvantul in cazul ei. si e singura persoana pe care nu vreau sa nu o enervez facand abstractie de sfaturile sale
  •  
    • 25 mesaje
    7 Mar 2010, 08:50
    0 0
    va urmaresc de ceva vreme cu mare interes.tin si eu aceasta dieta de la 01.02.2010 si mare minune am reusit sa cobor de la 86kg (la 1,72 inaltime) la 77kg in decurs de o luna.Teoretic mi se pare mult, practic putin pt ca daca ma uit in oglinda vad numai grasimi.imi doresc sa cobor sub 70, nu stiu exact cat.cat ma vor tine puterile.vreau sa va spun ca eu inca de la inceputul dietei am mancat varza, brocoli, ardei iuti,castraveti proaspeti si murati, ridichi si cate o rosie la 2-3 zile (binenteles in cantitati rezonabile si carbi numarati).in schimb nu am mancat cascaval (nu ma omor dupa lactate), maioneze si in general tot ceea ce este gras sau prajit.
    Carne? pui si curcan, peste, carne de porc cam o data pe saptamana iar de vita deloc.si a functionat pana acum.sper ca si in continuare.
    apropo: miscare- merg intre 5-8km zilnic in pas normal, abdomene (de care m-am saturat) si gantere (de 2-3 ori pe zi reprize de 20 ridicari).va pup si sa ne atingem scopul!
  •  
    • 8403 mesaje
    7 Mar 2010, 13:47
    0 0
    Bine ai venit, Cara!
    deci, nu sunt singura ce a slabit foarte mult intr-un timp scurt!
  •  
    • 217 mesaje
    8 Mar 2010, 09:15
    0 0
    La multi ani tuturor doamnelor!
    Sa aveti parte de dragoste,sanatate ,impliniri si kg.putine.
    Ieri am zbarcit-o putin,am fost cu fii-mea la Balonul Copiilor,si de frica sa nu ma tenteze ceva ,mi-am luat o punga de fistic.
    Asta e ,tot inainte.
    O zi a femeilor minunata!