dieta Catalin Crisan - disociata -

  •  
    • 186 mesaje
    24 Mai 2006, 22:00
    0 0
    Fetelor...Salut!
    Hai sa va spun ca azi m-am dus la universitate...la examen..
    Intru in amfiteatru 2 care era gol si ma bucur ca am ajuns prima..imi aleg un loc apropae de geamuri si stau si astept si nimeni sa vina....dau un telefon si aflu ca am gresit amfiteatru...urc inca un etaj intru in sala...si sala full..in sfarsit imi gasesc un loc bun, dar ma simt privita...ma uit cu coada ochiului, era o colega de a mea, invatatoare...nu-si lua ochii de la mine...am zis cine stie ce o fi avand...ma striga si-mi spune "ce-ai patit de ai slabit in halul asta?" (tipa nu a mai dat pe la scoala de vreo cateva luni, cam de cand am inceput eu alta dieta si in acest interval am slabit 15 kg)...La care eu ii zic ca am slabit 5 kg (asta de cand am inceput cu voi dieta)...dar ea..."poate 20!"
    A fost socata de ce bine arat, iar eu sincer , m-am simtit asa de bine ca am zis ca toate chinurile nu au fost in zadar...si mi-a mai dat asa un elan ca am facut tot la examen (raspunsul maine la ora 17,00)...
    Ce ziceti de asta?...
    Sa va mai spun ca am fost si la coafor si mi-am schimbat coafura?...si sotul meu nu trece pe langa mine fara sa-mi spuna ce bine arat?
    Ma simt extraordinar, sunt usoara...acum danseaza fustele pe mine, iar pantalonii ating pamantul...Vorba fetei mele, ca daca ma imbrac mai sport (eu sunt cam protocolara in vestimentatie..costume, camasi, bluze, pantaloni la dunga), ma confunda lumea (de la spate zic eu!) cu o pustoaica...De fapt ea are prietene mult mai late in solduri si mai mari decat mine si poate de aceea zice asta...
    Concluzia : Satisfactia este f mare!!!! Pe langa ca ma simt eu bine, usoara, mai sunt si admirata...
    Chiar daca slabesc incet tot e bine ptr mine...

    Gata plec sa invat ca mai am un examen luni..
    Pupici
    Elly
  •  
    • 139 mesaje
    25 Mai 2006, 00:12
    0 0
    Felicitari Danaelly! Chiar daca nu postez, va citesc de la inceput si ma bucur alaturi de voi pentru reusite. Mai ales ca stiu ce inseamna sa ai de slabit, indiferent cate kilograme. Bafta in contiuare la toate!
  •  
    • 1135 mesaje
    25 Mai 2006, 09:34
    0 0
    Bravo Elly!!! Ce ma bucur pentru tine!!! Adevarul e ca e tare placut cand vezi uimirea in ochii celorlalti, e un implus in plus. Dar sper ca acum mananci, da? Te-ai mai linistit, nu, ca parca te simt cu alt moral?

    Adela, multumim de suport.

    Va pup pe toate!
  •  
    • 344 mesaje
    25 Mai 2006, 10:35
    0 0
    Elly, felicitari. Ma bucur ca ai o dispozitie atat de buna.Conteaza foarte mult.
    Hai sa va spun ce mi s-a intamplat mie ieri.
    Dar sa nu ma judecati gresit.
    M-am dus la o societate in interes de serviciu si un tip care lucra acolo(arata destul de bine de altfel)m-a invitat la o cafea. I-am raspuns ca sunt putin maritata, si cam am si un copil, si ca nu sunt interesata. Daca vrea bem cafeaua la birou. Ca tot eram acolo. :
    Alta e insa problema. INSEAMNA CA ARAT BINE DIN NOU, DACA AM ATRAS ATENTIA!!!
    Nu mai sunt un butoias.
    Si v-am mai spus, sotul meu a remarcat ca am slabit si tot timpul imi spune asta.
  •  
    • 220 mesaje
    25 Mai 2006, 10:41
    0 0
    Buna evelor! Pana acum nu am intrat pe acest topic pt ca nu ma interesa un regim disociat, iar acum o saptamana cand m-am hotarat sa il tin a aparut un alt topic cu aceasta denumire si am postat acolo. Numai ca intre timp ( defapt dupa numai 2 zile) acolo au inceput fetele sa vorbeasca despre cu totul altceva si nu mai simt ca mi se potriveste. Asa ca daca ma primiti printre voi m-as bucura, vad ca voi va tineti de mult timp de treaba.
    Eu sunt deci la a doua sapt de disociat, o zi legume, o zi lactate, apoi fructe si carne sau orez. Daca e ceva gresit spuneti-mi si mie.
    Felicitari celor care au slabit si sunt acum fericite!
  •  
    • 344 mesaje
    25 Mai 2006, 10:54
    0 0
    nanna, bine ai venit!
    da-mi adresa ta de mail sa-ti trimit dieta pe care o tinem noi
  •  
    • 1135 mesaje
    25 Mai 2006, 10:57
    0 0
    Yoyo, nebunatico, iti fac barbatii avansuri, ha? Va dati seama ca gagici misto ne facem noi in curand? Chiar, poate iesim la un pahar de... apa candva, ce ziceti?

    Chiar mi-ar placea mult sa ne cunoastem!
  •  
    • 344 mesaje
    25 Mai 2006, 11:26
    0 0
    Mai si mie mi-ar placea, dar nu sunt din Bucuresti, sunt din Severin
  •  
    • 508 mesaje
    25 Mai 2006, 12:04
    0 0
    salut!
    io sunt din bucuresti, dar daca trec prin severin te caut.
    elly, felicitari inca o data si bafta la examen!
    eu am patit de 2 ori treaba asta, o data cand am luat in greutate(multe kg, nici nu vreau sa ma mai gandesc) si mi-am socat prietenii vechi, si alta data cand am slabit tot atatea kg si in toamna cand m-am dus la scoala s-au socat colegii.
    in acesti 2 ani nu m-am intalnit cu un prieten drag si la revedere mi-a zis: "tu nu te schimbi deloc?", am incercat sa-i zic ca m-am ingrasat si am slabit un nr. din 2 cifre, dar nu m-a crezut!

    cat despre intalniri la paharul de apa: ok!
    nana bine ai venit!
    anatea, toate analizele mi-au iesit perfecte!!! cica e fierea si oboseala de vina. ceea ce nu stiu ei este ca insamantarea pe niste medii de cultura dureaza cateva zile, iar buletinul meu e datat la o zi dupa recoltare; concluzia: mi-am pierdut timpul degeaba, nu sunt facute!

    andreea tu nu mai intri deloc?
    korra cum stai?
    va pup,
    cristiana
  •  
    • 74 mesaje
    25 Mai 2006, 13:18
    0 0
    Buna, fetelor!
    Elly, felicitarile mele. Ma bucur mult pentru tine. Se vede ca nu ne chinuim degeaba.
    Nana, bine ai venit printre noi. Noi ne tinem de treaba pentru ca vrem sa devenim gagici misto.
    Eu stau bine. Am depasit perioada cand slabeam 3 kg pe saptamana, am stagnat la cantar, dar a inceput sa se vada la haine. Daca in prima etapa am dat jos mai mult din talie si partea superioara a corpului, acum au inceput sa se largeasca pantalonii pe fund si pe picioare. Ceea ce e un semn bun pentru ca de acolo eu dau jos foarte greu.
    Duminica termin etapa a doua. Mai am de dat jos un kg ca sa le sarbatoresc pe primele 10 in minus.
    Mi-e greu la zilele de legume si fructe pentru ca ma cam doare stomacul de la ele.
    Cristiana, in zilele de legume se pot manca si ciuperci? Nu sunt trecute nici la alimente permise si nici la cele interzise. Ar fi bune niste ciupercute. Chiar daca sunt doar fierte in putina apa cu vegeta.
    Cam atat pentru azi.
    Fetelor, credeti ca ar fi cazul pentru un nou recensamant? Luni se fac doua saptamani de la ultimul.
    Mai vorbim zilele acestea.
    Va pup pe toate si mult succes in continuare!
    korra

    P.S. Si eu sunt tot din Bucuresti. Ideea cu iesitul la un pahar de apa mi se pare foarte buna. Mai ales ca incep caldurile, iar apa plata este recomandata.
    Pa!!
  •  
    • 508 mesaje
    25 Mai 2006, 14:54
    0 0
    scuze...
    da poti manca ciuperci, eu am mancat si fierte si fripte. ai grija doar ca au continut caloric mare (deci nu 2 kg odata).
    cristiana
  •  
    • 186 mesaje
    25 Mai 2006, 16:02
    1 0
    Woaw!!! Fetelor ce dragute sunteti!!!
    Multumesc mult ptr felicitari si va felicit si eu pe voi ptr reusitele voastre...De fapt impreuna reusim si bucuria o impartim tot impreuna...Sunteti extraordinare si chiar mi-ar place sa ma intalnesc cu voi, dar sunt din Pitesti...Poate luna viitoare cand vin prin Bucuresti...

    Aveti dreptate am alta stare de spirit cu toate ca ma lasa una si ma ia alta...acum am baiatul bolnavior, are migrene la numai 10 ani si nu mai scapa de ele...Offf
    Dar trebuie sa fiu mai optimista...
    Un profesor de-al meu ne spunea mereu ca atunci cand ai un necaz stai 1-2 zile sa plangi dar dupa aceea trebuie sa te ridici , ptr ca un necaz "tinut" atrage altul..si tot asa (cred ca ati inteles)...Trebuie sa te ridici si sa lupti in viata, nu trebuie sa te doboare orice...

    Asa ca mi-am schimbat cum v-am spus coafura, zilele astea o sa-mi schimb si culoarea la par...mi-am scos din garderoba haine mai mulate care acum stau bine pe mine...si chiar ma duc la interviuri sa-mi gasesc si eu un job permanent, mai serios...
    Chiar acum la 18,00 am un interviu (a doua infatisare,e de bine, nu?), dimineata am fost la altul unde m-au smotocit rau de tot, dar am trecut cu bine testele(altora le multumeau direct si ii expediau).
    Mai si invat ca mai am examene , iar maine fetelor e ziua baiatului meu Sergiu, face 10 ani...si deci iar tort si masa dar cu prichindei...si da , trebuia sa ma duc repede sa iau cadoul..ca ma mananca...

    Referitor la dieta, eu sunt acum la legume, si nu mananc decat ciuperci si salata de varza (cu putin otet)...oare este bine? Mai dati-mi sfaturi ce sa mananc sa nu ma apuce foamea "rea"..

    De slabit nu am mai slabit dar se "aranjeaza corpul singur", si asta cred ca e cel mai bine. Cand voi incepe sa fac foamea va anunt, deocamdata stau bine..si cu apa stau bine, eu care nu puteam sa beau cei 2 l acum mor de sete si beau continuu..apa, ceai...

    Hai, ca va las ca atunci cand intru eu nu ma mai opresc...
    Va spun maine ce am facut la examen si cum mai stau cu foamea..

    Bine ati venit! le urez fetelor care au venit noi pe acest topic ... si..

    pupici multi si kg multe "jos"!
    Elly
  •  
    • 220 mesaje
    25 Mai 2006, 16:17
    0 0
    Multumesc mult de primire, fetelor!

    Yoyo31, adresa mea este: nanna_nanna2006@yahoo.com astept nerabdatoare dieta!!!!!

    Vreau sa va prind din urma Doamne cat ati slabit!!! Voi vorbiti de zeci de kg!!!
    Bravo evelor ambitioase si frumoase!
    O sa ma tin de dieta si eu poate ma luati si pe mine la un pahar cu apa plata ca sunt tot din Bucuresti!
    Pupici!
  •  
    • 1135 mesaje
    25 Mai 2006, 17:25
    0 0
    Elly, sa ne spui cand ajungi prin Bucuresti si facem o iesire in oras. Desigur, cu toate fetele care vor sa vina!

    Despre migrene... n-am vesti prea bune. Eu le am din adolescenta si sunt si pana in prezent (aproape 30 de ani). Am perioade in care ma doare capul zilnic, uneori si o luna, zi de zi. Uneori sunt cateva ore, alteori de cand ma trezesc pana cand adorm. Remedii nu sunt, analgezicele puternice n-au nici un efect. Am fost la neurolog, m-a diagnosticat cu migrena comuna... si bafta... ca mai mult n-are ce sa-mi faca. Asa ca inarmati-va cu rabdare, e o afectiune enervanta. Presupun ca medicul l-a diagnosticat, nu? I-a facut si analize, si tot?

    Va pup si zbor spre casa, sa-mi pap verziturile.
  •  
    • 344 mesaje
    26 Mai 2006, 12:35
    0 0
    nanna, trimis!

    Fetelor, am pacatuit cu o bucata de pizza si o gura de prajitura.
  •  
    • 508 mesaje
    26 Mai 2006, 13:53
    0 0
    rea fatuca!!!
    degresat 1 saptamana, ca esti la prima abatere(asa ca sa nu devina un obicei)
    pupici
  •  
    • 220 mesaje
    27 Mai 2006, 15:50
    0 0
    yoyo31, am primit mail-ul, multumesc mult! Complicata dieta si de durata, nu gluma....Voi o tineti toate asa? La ce etapa sunteti?
  •  
    • 3 mesaje
    27 Mai 2006, 16:36
    0 0
    STIU CA AI TRIMIS RETETA LA MULTE EVE.DACA NU E PREA MULT CE ITI CER,TRIMITE-MI SI MIE RETETA LUI CATALIN CRISAN SI CEA PE PUNCTE.AM MAI INCERCAT DIVERSE RETETE.CELE PE TERMEN SCURT SI CU MINCARE PUTINA NU POT SA LE TIN.DACA NU MANINC MA DOARE STOMACUL, FRUCTELE IMI FAC POFTA DE MINCARE IAR DE LA CU LEGUMELE NU MA SATUR.NU STIU CE SA MAI INCERC.MULTUMESC ANTICIPAT,teodora_onc@yahoo.com
  •  
    • 3 mesaje
    28 Mai 2006, 13:56
    0 0
    please,vreau si eu reteta lui catalin crisan.poate cineva sa mi-o trimita?
    teodora_onc@yahoo.com
  •  
    • 74 mesaje
    28 Mai 2006, 15:09
    0 0
    Trimis!
    Ti-am trimis-o numai pe cea a lui catalin crisan. Dieta pe puncte nu o am, dar poate ti-o trimite altcineva.
    Succes!

    Korra