xenical/reductil

  •  
    • 39 mesaje
    3 Sep 2008, 19:50
    0 0
    ce pot sa va spun e ca am 163 si 65 kg dar voi lua inca reductil macar sa ajung la 58kg. Da intra-adevar daca am manca ca spartele degeaba ne-am chinuit sa luam atata timp pastilele
  •  
    • 39 mesaje
    3 Sep 2008, 19:53
    0 0
    multumesc mult de reteta contra constipatiei am fost si la doctor pt ca ma durea burta si am crezut ca am ceva la ovaredar,,,,,,,ce sa vezi la ecograf imi spune ca totul pleaca de la constipatie...........mia-a dat mezym forte,no-spa si clafen supozitoare dar degeaba acum de vreo 2 zile am inceput cu ceai de scoarta de crusin si am inceput sa am ceva ,,,rezultate,,,
  •  
    • 39 mesaje
    3 Sep 2008, 19:57
    0 0
    am plecat de la 75 si am ajuns la 65 de vreo 3 zile stagnez am inteles ca asa se intampla si dupa o scurta pauza dai jos iara
  •  
    • 39 mesaje
    5 Sep 2008, 19:54
    0 0
    buna fetelor,ce mai faceti ati reusit sa mai dati jos ceva kg ca eu am mai dat 3 kg super mai am vreo 4 si gata .................va pup cu drag....bafta la slabit
  •  
    • 6 mesaje
    7 Sep 2008, 23:47
    0 0
    buna fetelor ,,
    am fost plecata o perioada in concediu si nu am mai intrat sa vad ce mai faceti ,,,,care sunt noile pareri
    Am renuntat la reductil (dupa 2 luni ))...singurul motiv e ca ne dorim un bebe ,,,dar sunt foarte fericita ca am slabit vreo 6 -7-kg
    M-am simtit si ma simt foarte bine dupa ...
    Cineva spunea de sala si miscare...,,,,,,,dar cand esti casatorita si ai si serviciu inevitabil faci miscare ,,,piata ,,,gatit ,,,calcat ,,,curat ...etc
    tin sa spun ca eu 8 ore stau pe scaun la birou
    Referitor la crema anticelulitica sunt la farmacii si la plafar la 15-20 ron
    deci nu trebuie sa folosesti doar crema scumpa
    va pup si multa bafta fetelor
  •  
    • 2001 mesaje
    8 Sep 2008, 09:37
    0 0
    bine-ai revenit Flori!
    spune-mi mai exact de cand nu mai iei Reductil,si cum mananci acum?

    iti doresc sa ramai insarcinata cat mai repede si sa fii sanatoasa!o zi buna iti doresc!
  •  
    • 39 mesaje
    8 Sep 2008, 11:27
    0 0
    buna,fetelor eu folosesc crema anticelulitica de la farmec si e super buna de vreo 2 zile am auzit de o reteta noua de a scapa de celulita cu zat de cafea,stie careva dintre voi si al remediu caci si acesta e bun dar.................astept si alte pareri. Bine ai revenit floory nu te cunosc dar iti doresc ca sa ramai cat mai curand insarcinata.VA PUP
  •  
    • 1555 mesaje
    8 Sep 2008, 12:01
    0 0
    credeti ca are rost sa incep sa iau reductil pentru 5 kilograme? am tot incercat sa dau jos prin diete insa pun la loc si mai repede decat slabesc ... fetele care ati luat reductil pana acum, contraindicatiile s-au manifestat in vreun fel?
  •  
    • 39 mesaje
    8 Sep 2008, 12:11
    0 0
    CE POT SA ITI SPUN DOAR CA ACUM INCA IAU REDUCTIL SINGURA REACTIE E GURA USCATA. SIGUR CA POTI LUA REDUCTIL PT A DA 5 KG SI IN SPECIAL FARA A TE INGRASA..........SPOR LA SLABIT FI FARA GRIJI,,,,,,,,A AM UITAT SA ITI SPUN AI GRIJA DACA TE STII CU TENSIUNEA MARE SAU SA SUFERI DE DEPRESII DACA NU AI PARTE DE ASTEA POTI LUA LINISTITA.TE PUP IZA
  •  
    • 41 mesaje
    8 Sep 2008, 17:00
    0 0
    ai foarte mare dreptate !Am patit acelasi lucru de la reductil!si m-am ingrasat aproape la fel cum eram!Reductil se ia o singura data in viata dar tre sa fii ffffffffff sanatoasa!Poti avea probleme mari cum am avut eu!Doar cu regim alimentar si sport poti slabi!Inca imi mai cade parul si am renuntat de 2 luni la reductil!
  •  
    • 1 mesaje
    8 Sep 2008, 22:43
    0 0
    eu am luat cate 2 pe zi,am slabit anrto luna 3 kg. dar am avut reactii urate,nu mai le iau dar am pus la loc
  •  
    • 6 mesaje
    8 Sep 2008, 23:23
    0 0
    buna,,,,am renuntat la pastile de vreo 3 saptamani ,,,dar fac impachetari de 2 ori pe saptamana...,
    As minti daca as spune ca tin un regim drastic,,,am mancat tot ce mi-a fost pofta ,,,,((am fost in concediu la mama acasa )),,,chiar si un paharel de vin sau coniac am servit
    Dar incerc sa mananc putin sa nu ma satur...,,,nu beau acidulat ,,,dulciuri foarte rar ,,,
    Ideea e ca eu in fiecare marti ma cantaresc,,,,ma simt bbine si sunt fericita (((pana sa iau reductil rudele mele imi spuneau sa merg la un endocrinolog ca am probleme cu glanda))
    Am tinut foarte multe regimuri,,,dar fara succes....
    .NU POT SA VA EXPLIC FERICIREA PE CARE AM AVUT-0 CAND DUPA 2 SAPTAMANI DE CAD LUAM REDUCTIL 15 AM SLABIT 2-3 KG.....
    VA PUPIC SI CURAJ FETELOR
  •  
    • 2001 mesaje
    9 Sep 2008, 09:25
    0 0
    pt lecsy te sfatuiesc sa nu iei pastile pt 5 kg,reductilul este indicat pt persoane cu indicele mai mare de 30........deci tie nu-ti trebuie,poti incerca un regim disociat,sunt sigura ca va da rezultate,fa miscare si bea minim 2 l de apa.....succes!

    eu iau reductil de 2 luni jumatate,mai am o folie si nu mai vreau sa iau dupa aceea.......reactii adverse nu am avut ,doar gura uscata si la inceput dureri de cap

    pt flory daca mananci sanatos,faci miscare in continuare si nu renunti la 2 l de apa pe zi,nu cred ca ne ingrasam la loc......ca si tine ,m-am luptat cu kg fara nici un rezultat,dupa ce am descoperit reductil vreau sa zic ,ca in cep sa incap in hainele de dinainte sa raman insarcinata cand aveam 68-70 kg,de aceea te sfatuiesc ,ca pe timpul sarcinii sa nu-ti bati joc singura de corpul tau,acumulezi kg mult mai repede pt ca ai slabit chiar inainte de a ramane insarcinata....asa ca ai mare grija,mananca putin din toate si nu renunta la sport chiar daca esti insarcinata,sunt exercitii speciale pt viitoarele mamici
    apropo de asta....a-ti vazut cum arata Nicoleta Luciu acum in ultima luna de sarcina?are +30 de kg
    sanatate si succes!!!!
  •  
    • 39 mesaje
    10 Sep 2008, 12:08
    0 0
    buna,ce pot sa va spun e ca so lasam mai moale ca na ......din cauza reductilului ne cade parul ...povesti....asta se intampla si cand nu iei nici o pastila ca na hai sa gasim reactii adversecat mai multe ,,,,,,,,asta depinde de la organism la organism........mie personal imi cadea parul mai mult inainte sa incep cu reductil.Fetelor nu va fie teama anul trecut in februarie am fost depistata de endocrinolog de glanda hipotiroida si dai tratament peste tratament pana m-am facut cat casa scantei cu toate ca nu mancam in exces si cumulat cu sport seara doar cate un mar ,,,,,,,,dar eu ma ingrasam deci super nu am ajuns de la 61 la 75 misto ..............asa ca de aproape 3 luni iau reductil ma simt super si am mers dinnou la dr.(binenteles fara ai spune ca am intrerupt tratamentul si ca iau reductil) spre uimirea mea cat si a dr.-ului era faptul ca glanda mea incepea sa ajunga la limitele normalului asa ca unde e concluzia gasiti-o voi ca eu nu am gasit-o................va pupik iza
  •  
    • 1555 mesaje
    10 Sep 2008, 12:32
    0 0
    merci corina, am renuntat la idee oricum cand am citit contraindicatiile pe net ... am inceput un regim conceput de mine, in care mananc mai slabut
    Felicitari fetelor care au slabit si care slabesc in continuare toate cele bune!
  •  
    • 2001 mesaje
    10 Sep 2008, 15:30
    0 0
    maju ,si eu am doua luni jumate de cand iau reductil si vreau sa zic ,ca nu-mi cade parul,,nu tremur....atat doar ca mi se usuca gura si beau fff multa apa

    ca si tine,timp de 4 ani am incercat orice fara nici un rezultat,acum am slabit16 kg si sunt FERICITA, mai ales ca mi-am schimbat total si stilul de viata
    te pup dulce si-ti doresc sanatate si succes!
  •  
    • 39 mesaje
    11 Sep 2008, 11:47
    0 0
    pt corina dulcika ,mersi mult ca mai inteles.chiar ieri am primit alt sfat cum ca de ce nu iau nu situ ce pastile care se aduc (PE SUSTAKE) deoarece nu sunt avizate de minister si ca sunt 100% naturale dar parerea mea e ca mai bine iau reductil ,macar e avizat de minister si oricum sunt mega fericita ca nu mai imi creaza glanda probleme.Oricat de mult regim tineam cand urcam scarile pana et 4 simteam ca imi iasa sufletul din piept,,,,,,,,,,,,acum astea sunt niste amintiri .........................va pupa dulce maju iza pa
  •  
    • 2001 mesaje
    11 Sep 2008, 14:20
    0 0
    stiu cum e si cu gafaitu....
    eu faceam 5 min de banda si ziceai ca m-a fugarit taurul 5 km,acum am ajuns la 25-30 min si nu-mi vine a crede
    bafta in continuare si sa ne tii la curent!
  •  
    • 133 mesaje
    12 Sep 2008, 11:13
    0 0
    buna, fetelor. am intrat si eu in club, azi sunt la a doua pastila de reductil si ma simt f f f bine. nu am pofta de mancare aproape deloc. imi simt doar gura uscata si beau f multa apa (ceea ce inainte nu se intampla, nu depaseam 0.5 l pe zi) pupici si bafta
  •  
    • 2001 mesaje
    12 Sep 2008, 15:22
    0 0
    cori,bine ai venit!
    cate kg ai de slabit?cate ai acum?ce inaltime?