xenical/reductil

  •  
    • 46 mesaje
    26 Iul 2008, 09:00
    0 0
    pt ANA .Iti doresc sa ramai insarcinata cat mai repede si vreau sa iti dau un sfate timpul sarcinii trebuie sa ai mare grija cum mananci tinand cont ca ai dat niste kg jos de curand,s-ar putea sa pui triplu inapoi,crede-ma ca iti zic din proprie experienta.Eu inainte sa raman insarcinata cu cel de-al treilea copil slabisem 12 kg,pe timpul sarcinii am acumulat 30kg deoarece organismul s-a razbunat si a asimilat tot .Vreau sa-ti zic ca 4ani(atat are baietelul meu)am incercat orice si nu am avut nici un rezultat(in4ani am slabit 5kg)pana am descoperit REDUCTIL de care sunt superrrrrr multumita.,te pup si iti doresc noroc!
  •  
    • 11 mesaje
    29 Iul 2008, 18:26
    0 0
    buna...eu mai am 1 saptamana juma d reductil dintre care in vreo 3 zile plec la mare,si stau 15 zile>deci daca ar fi sa continui tratamentul cu reducti ar trebui sa-mi cumpar de aici o cutie>si vroiam sa va intreb de mult cva...care este diferenta intre reductil10 mg si 15 mg>sau mai bine zis efectul...>adiq creste nivelul de satietate..sau arde grasimile mai mult?lamuriti-ma si p mn va rog!:* va multumesc.....bafta la slabit tuturor,dar inainte de toate sa fiti constiente ca sunt persoane care sufera de dizabilitati....sau boli incurabile>iar noi chiar si cu cateva kg in plus...suntem sanatoase!
  •  
    • 11 mesaje
    29 Iul 2008, 18:45
    0 0
    apropo vreau sa va anunt ceva>fetele care au dureri in timpul menstruatiei....sau nu neaparat.in orice moment>am intrebat la farmacie daca am voie sa iau nurofen..cva>>si mia spus ca nu este nici o problema...poti sa iei daca te doare,probleme sunt in cazul in care luati pastile de inima<
  •  
    • 6 mesaje
    29 Iul 2008, 23:25
    0 0
    Buna,,
    ,Ramona ai inteles gresit '''
    eu nu folosesc salopeta speciala ,,,ci pur si simplu un trening de bumbac,,,inainte sa ma ipachetez cu folie nu folosesc nici o crema,,,dupa ce-mi dau folia jos ---nu fac dus --si ma dau cu o crema anticelulitica ...
    am folosit mai multe tipuri ,,am inteles ca e bine sa le schimbi mereu,,,,de la plafar si costa in jur de 15 ron...am folosit una o ulei de masline ,,,iar ultima avea tubul rosu.....la fel de buna ca si crema folosita la solon,,,ti se inroseste pielea si simti ca,,arzi,,,,
    Pe langa mi-am schimbat regimul alimentar,,,,dimineata lapte cu cereale fitness,,,si in rest incerc sa mananc gratare cu salata ,,,supa ,,,,branza cu rosii,,,fructe ,,dar cand mi-a fost pofta de ceva am mancat ,,nu m-am gandit ca tin regim sau ceva de genul
    Am uitat sa va spun ca sotul meu e bucatar si gateste suuuppppeeerrr
    Va pup si special pentru ,,miresica noastra ,,,casa de piatra si sa fii fericita ...
  •  
    • 46 mesaje
    30 Iul 2008, 10:19
    0 0
    Buna!Am inteles FLOORY dar cu intarziere ,oricum iti multumesc pt raspuns si bafta in continuare
  •  
    • 427 mesaje
    30 Iul 2008, 10:37
    0 0
    dar de sala nu zice nimeni nimic?de diete,ca sunt atatea....in primul rand aceste pastile se dau pe baza de reteta,apoi sunt pt. oamenii OBEZI....iar daca medicul iti recomanda....e alta treaba....
  •  
    • 427 mesaje
    30 Iul 2008, 10:39
    0 0
    daniela19......la ce pret le dai?esti din buc.?
  •  
    • 46 mesaje
    30 Iul 2008, 11:22
    0 0
    pai obligatoriu iti schimbi modul de viata daca vrei rezultate,mai faci si miscare(cine are timp de sala e super) si cat mai multa apa,nu mai mananci prajeli ,dulciuri,paine iar dupa 7 seara nimic(sau depinde cat de tarziu dormi),poti manca fructe.
  •  
    • 11 mesaje
    30 Iul 2008, 13:47
    0 0
    mie nu-mi raspunde nimeni la intrebarea anterioara..??cu diferenta si efectul??....pls>
  •  
    • 46 mesaje
    30 Iul 2008, 18:36
    0 0
    pai daca ti-a zis farmacista inseamna ca poti sa iei,de fapt in prospect nu sunt conraindicatii de felul asta.
  •  
    • 11 mesaje
    30 Iul 2008, 20:12
    0 0
    nuuu...intrebarea era..ca eu mai am vreo sapatamana si termin 1luna d reductil 10 mg..si in 2 zile plec la mare pt 15 zile,si vreau ink o luna sa-l continui....asta intrebam care este diferenta intre reductil 10 mg si cel d 15>>fiindca ar trebui sa-mi iau de aici urmatoarea cutie>ca presupun ca nu pot sa fac pauza...si sa o incep p a 2 cand ma intorc d la mre>in fine...deci diferenta care este..?creste senzatia de satietate...sau arde grasimile mai tare?multumesc:*
  •  
    • 39 mesaje
    3 Sep 2008, 17:39
    0 0
    nu stiu daca ai aflat raspunsul cu ,,diferenta,,iti spun eu ca cele de 15 mg grabesc arderile si iti provoaca satietatea mai mare decat cele de 10 mg,,,,,,,,iti spun asta din propie experienta am luat 14 zile reductil de 10 mg.si am dat jos 6kg.si acum am inceput cu reductil 15 mg de 6 zile si am dat jos 4 kg deci diferenta nu.BAFTA LA SLABIT
  •  
    • 39 mesaje
    3 Sep 2008, 17:42
    0 0
    NU E ADEVARAT CA PASTILELE DE REDUCTIL COSTA 3 MIL ....MINCIUNI EU AM DAT PE 28 DE PASTILE REDUCTIL 15 MG 104,00LEI
  •  
    • 2001 mesaje
    3 Sep 2008, 17:43
    0 0
    eu am 6 zile de reductil de 15(am luat doua luni de 10) si-am slabit un kg jumate........n-ai slabit cam mult in 6 zile?
  •  
    • 39 mesaje
    3 Sep 2008, 17:44
    0 0
    IMI PUTETI SPUNE SI MIE VA ROG CE SA FAC CU CONSTIPATIA,STIU CA SI REDUCTILUL O PROVOACA DAR CE AS PUTEA SA IAU INAFARA DE PASTILE CA M-AM SATURAT........VA PUP
  •  
    • 39 mesaje
    3 Sep 2008, 17:46
    0 0
    CHIAR DELOC INCA MA ASTEPTAM LA MAI MULT APA MULTA DRAGA MEA SI POTI SA LE ZICI ADIO KG.............AAAAAAAAA CE POT SA ITI MAI SPUN DEPINDE DE ORGANISM DAR NU TE SPERIA FI OPTIMISTA
  •  
    • 39 mesaje
    3 Sep 2008, 17:49
    0 0
    am o verisoara care il ia de aproape 3 luni de zile la inceput a slabit 2 kg in prima luna in a 2 luna 1,5kg pana intr-o zii cand pierdea kg vazand cu ochii in 2 luni nu a reusit sa slabeasca cat a slabit intr-o luna
  •  
    • 39 mesaje
    3 Sep 2008, 18:01
    0 0
    nu e adevarat ca dupa ce nu mai iei reductil te ingrasi asa ca fiti fara frica
    bafta la slabit
  •  
    • 2001 mesaje
    3 Sep 2008, 18:32
    0 0
    in prima luna eu am slabit 8 kg,a doua luna 5 kg dar m-am confruntat si eu cu constipatia ,beau in fiecare seara ceai antiadipos(cutia verde inchis) si ocazional sirop natural din prune........NON-STIPATION de la plafar,costa 225 ron,e foarte bun
  •  
    • 2001 mesaje
    3 Sep 2008, 18:36
    0 0
    cate kg ai de slabit?ce inaltime ai?

    dupa reductil daca mancam ca apucatele orice,oricat ....sigur ne ingrasam,dar daca mancam sanatos si facrm sport eu cred ca ne mentinem

    apa beau 3-4 l pe zi