Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 131 mesaje
    16 Apr 2007, 17:22
    0 0
    Deci efectiv imi curg balele . LA PROPRIU! Sunt nuts crazy dupa branza as manca ORICE cu branza deasupra, de fapt daca mi s-ar propune sa mananc un cacat cu branza deasupra as lua in calcul posibilitatea, depinzand de tipul de branza
    Cand ajung acasa imi fac un mar
  •  
    • 161 mesaje
    16 Apr 2007, 17:24
    0 0
    Carolina esti belea sa mor io
  •  
    • 3729 mesaje
    16 Apr 2007, 17:40
    0 0
    m-am ferit de lactate pentru ca stiam ca ingrasa foarte tare...
    un pahar de lapte dimineata (DEGRESAT)mai consumam...dar branza nu am consumat...
    daca stiam...
    cred ca o sa-mi fac maine dimineata
    obisnuiam sa mananc ardei gras cu branza
    dar si ideea de mar imi surade nici nu stiam ca se consuma calorii
  •  
    • 345 mesaje
    16 Apr 2007, 17:47
    0 0
    Carolina draga nu ma pot abtine.
    La mine cred ca se aplica acelasi procedeu dar cu ciocolata deasupra
  •  
    • 57 mesaje
    16 Apr 2007, 17:51
    0 0
    Sabbra nu trebuie nici sa te chinui. pana si eu mananc branza mai degraba renuntz la lapte (de la care ma cam si constip) decat la branza. Evident daca mananci branza cu paine de ingrasi, dar o salata bulgareasca cu rosii, castraveti, ardei gras, sunca, ardei iute, galbenush de oua, masline si branza rasa deasupra ...e dar de la D-zeu sau o salata greceasca cu branza feta ... mmmm

    da-o naibii oameni suntem daca nici branza nu mancam ... ca si eu sunt vb carolinei
  •  
    • 1364 mesaje
    16 Apr 2007, 18:16
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 578 mesaje
    16 Apr 2007, 19:30
    0 0
    Conti_s eu iau calciu , magneziu, zinc.
    Tu cate zile ti-ai propus sa tii? in afara de faptul ca imi este somn, chiar si acum dupa ce am dormit vreo doua ore, nu ma chinuie foamea. Mai mult de sapte zile nu am sa tin , sper sa pot si atat.
  •  
    • 2520 mesaje
    16 Apr 2007, 19:51
    0 0
    nu mi-am propus foarte clar ( ca sigur nu voi putea mai mult de 7 /14 zile). acum sint singura acasa si e ok, dar peste o saptamina voi fi cu familia si nu stiu daca voi putea sa ma abtin.Eu sint abia in prima zi si nu mi-a fost foame absolut deloc, ba mai mult, pe la ora 2 ma simtem f satula ca dupa o masa copioasa. Nu ma intereseaza foarte tare sa slabesc semnificativ , oricit e bine venit, ma intereseaza mai mult sa-mi schimb obiceiul de a minca precum animalul domestic si de aici ar recurge implicit si ridicarea moralului.
    mi s-a acrit de reclamele astea care vin peste text si trebuie sa astept...iau foc !!!
  •  
    • 578 mesaje
    16 Apr 2007, 20:15
    0 0
    Postul il tii numai cu apa sau si cu suc?
  •  
    • 2520 mesaje
    17 Apr 2007, 00:49
    0 0
    numai apa.
  •  
    • 415 mesaje
    17 Apr 2007, 03:47
    0 0
    zicea cineva de "army diet",dieta in care se mananca struguri cu telemea.
    Doar atat?Si in ce cantitate vrei?Merge si cu alt tip de branza?
  •  
    • 1620 mesaje
    17 Apr 2007, 08:54
    0 0
    Cred ca stiu cum e Army diet asta
    Telemea cu strugurei insa...
    Dimineata, la pranz si seara cate o portie de cate 1 ora de alergare pe banda si beciucleta pana curg apele pe tine...
    O sa o tzin si eu, deja fantazez cum nu gasesc telemea si o inlocuiesc cu camembert... o visez noaptea, ce mai...
    Intrebare: daca am pofta pot sa mananc la o masa numai telemea? Sau numai strugurei? Sau neaparat in combinatie?
    Strugureii pot sa-i mananc si uscati?
    Fetelooor, iertati-ma ca glumesc asa ... dar ma jur ca de ieri visez numa branzici si strugurei.
  •  
    • 1352 mesaje
    17 Apr 2007, 09:06
    0 0
    Am citit fiecare pagina a acestui subiect.Din pacate,nu am nimic folositor de spus,vreau doar un sfat.
    Nu sunt supraponderala,nu sunt nici ana,nici mia,sunt obisnuita cu dietele,le tin de mult timp,dar le abandonez repede.Pentru mine mancatul e o placere,una chiar foarte mare,nu mananc mult,dar mananc haotic si foarte nesanatos.Din cauza stilului de viata stiu ca am acumulat o gramada de toxine pe care as vrea sa le elimin.
    As vrea sa incerc postul cu apa,macar o saptamana pt detoxifiere.Acum nu-mi permit din cauza serviciului,dar la un moment dat il voi tine.
    Nu sunt amatoare de dulciuri si f f f rar simt nevoia de asa ceva.Dar sunt dependenta de chestii sarate.Daca tin postul asta,voi simti nevoia de sare?si daca o voi simti si va fi f puternica,ce fac?Beau apa cu sare?
  •  
    • 33 mesaje
    17 Apr 2007, 09:38
    0 0
    Mai eu cand tzineam army mancam de 3 ori pe zi, in combinatzie (exact asa cum citisem) si nu struguri uscatzi. Nu mancam nimic intre mese. Cantitativ eu pot spune ca mancam pana ma saturam ceva de genul un ciorchine mare si cu o feliutza de branza ... cantitatea ar trebui sa fie cam de 3 partzi struguri - o parte branza. Nu cred ca merge sa mananci doar branza ... e ceva in combinatzia dintre fructoza si branza care intensifica arderile daca sunt consumate impreuna.

    Apoi strugurii sunt buni pt : reducerea colesterolului si inima, detoxifiere, intarirea imunitatzii, anemie, reumatism, complicatzii ale rinichilor, restructurarea tzesutului (fibra musculara, piele), bronsita cronica , cistita ..si nu mai stiu. Cred ca se pot citi pe net astea. Cica era fapt dovedit ca soldatzilor care tzineau aceasta cura li se vindecau ranile mai repede erau mai rezistentzi fizic si nu se imbolnaveau de dizenterie.
  •  
    • 33 mesaje
    17 Apr 2007, 09:40
    0 0
    miraje_aev nu bei apa cu sare. Stiu ca in cazul dependentzei de dulce ai dureri de cap, ametzeli, senzatzie de voma....la sarat chiar nu stiu. Oricum din ziua a patra ar trebui sa nu mai ai pofte nici de sarat nici de dulce sau altceva
  •  
    • 33 mesaje
    17 Apr 2007, 09:43
    0 0
    celiajones e normal sa vomitzi, elimini toxinele de la fiere in special
  •  
    • 161 mesaje
    17 Apr 2007, 09:52
    0 0
    da da da si eu stiu ca strugurii sunt foarte buni pt piele. Din cauza asta crema mea antirid e pe baza de semintze de struguri, untul de corp de e cu struguri si in apa de baie imi torn intotdeauna musai un pahar de vin
  •  
    • 1364 mesaje
    17 Apr 2007, 11:13
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 55 mesaje
    17 Apr 2007, 12:21
    0 0
    Vad ca vorbiti de fructe si branza.Cu branza de vaci slaba mai puteti manca fragi , mure , zmeura si kiwi.Aceste fructe au un risc scazut de a fermenta in stomac si din cate stiu nu au multe calori.Spor la treaba1
  •  
    • 5364 mesaje
    17 Apr 2007, 12:22
    0 0
    Auggust, gand la gand. Asta-i spuneam Sabbrei pe mess.