Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 2576 mesaje
    7 Apr 2007, 00:07
    0 0
    Sabbra, clasicul ceai de musetel cu miere l-ai incercat?
  •  
    • 982 mesaje
    7 Apr 2007, 08:49
    0 0
    sabbra, bananele constipa.
    stiu ca in spital mi s-a interzis sa mananc banane, ca si asa stateam prost la capitolul scaune.
  •  
    • 23 mesaje
    9 Apr 2007, 09:58
    0 0
    ..
  •  
    • 1135 mesaje
    10 Apr 2007, 09:50
    0 0
    Salutare dragelor, mi-a luat ceva pana am citit tot din urma!

    Ca tot e vorba de constipatie, unde eu sunt cu state vechi, mi s-a intamplat ceva ciudat. De o saptamana ies afara de 2 ori pe zi. Inca nu-mi vine sa cred!!! Diferenta in alimentatie e ca am tinut post saptamana trecuta si in plus am fost de vreo 2 ori la masaj. Habar n-am daca te ajuta, Sabbra, dar sincer eu n-am fost asa in 30 de ani! Mi-e si teama sa ma bucur.

    Va pup pe toate!
  •  
    • 3729 mesaje
    11 Apr 2007, 15:39
    0 0
    anatea si eu vreau sa incep sa merg la masaj...
    poate chiar de saptamana viitoare.ai tinut post negru, sau post religios doar cu legume?
  •  
    • 1135 mesaje
    11 Apr 2007, 17:42
    0 0
    Post religios, ca de negru nu-s in stare. Si am facut un test ieri, am mancat carne si n-am mancat deloc paine: ei, surpriza, dar azi-dimineata n-am reustit sa ies. Aiurea!!!

    Cred ca deja sunt cam obsedata de ce mananc, ca sa nu fiu constipata. Si cand stau sa ma gandesc ce inconstienta eram pe la vreo 20 de ani... stateam o saptamana intreaga fara sa fac si eram si incantata de asta!
  •  
    • 2520 mesaje
    12 Apr 2007, 02:06
    0 0
    Si eu le-am incercat pe toate ( ptr constipatie) si nimic nu merge; deja am facut o fixatie cu asta. maninc si nu se intimpla nimic si cum nu se intimpla nimic, mai bag in mine si o cafea si tot nimic si atunci mai beau si un suc de struguri si nimic si ... pot continua , dar ma opresc ca stiti voi cum e.
  •  
    • 1364 mesaje
    12 Apr 2007, 09:34
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3729 mesaje
    12 Apr 2007, 11:01
    0 0
    neata celia! stiu exact ce simti...ieri am postit si eu numai cu apa, ptr ca mesele de paste m-au facut sa ma simt cam plina! azi teoretic trebuia sa fie a doua zi, dar m-am trezit pe la 6 dimineata chiauna si am mancat fara sa-mi dau seama o banana...
    apoi mi-am facut o cafea...eram buimaca tare, desi ieri am depasit brio ziua.
    teoretic primele 2 zile sunt asa, iar din ziua 3 incepi sa-ti revi. ai nevoie intradevar de multa odihna! in primele 3 zile iti recomand sa dormi cat mai mult!
    eu inca sunt confuza ptr ce am facut azi dimineata, dar o sa incerc sa trec peste.
    nu vreau sa tin iar 10 zile, caci nu e cazul, dar vreau sa-mi curat organismul de oua fierte, si carne de miel asa ca probabil o sa incep de luni sa mananc...
    apropo: BEA CAT MAI MULTA APA! cata poti duce! chiar daca mergi la wc des...incearca sa-ti mentii un nivel mare de hidratare!
    bafta!
  •  
    • 1364 mesaje
    12 Apr 2007, 13:49
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3729 mesaje
    12 Apr 2007, 17:35
    0 0
    ia-ti niste herbolax...sunt naturale...sa te ajute sa elimini in primele 3 zile..si dupa aia clisma...daca ti-e frica acum...
    bea apa tot timpul, si cand nu ti-e sete!
    MUSAI!
    de maine ai sa te simti mai bine!
  •  
    • 33 mesaje
    12 Apr 2007, 17:54
    0 0
    daca tzii post doar cu apa e mai mult ca sigur ca n-ai sa iesi afara deci e neaparat sa faci clisma. Nu e nici cum ... in mod normal nu ar trebui sa simtzi nici un discomfort. Ideea e ca ar trebui sa introduci 2 litrii de apa usor caldutza, dar daca simtzi un minim discomfort la un litru (de exemplu) te opresti si nu fortzezi iar dupa ce elimini mai stai jumatate de ora si mai faci odata cu inca 1 L. Dar e neaparat altfel toate toxinele or sa ajunga in sange
  •  
    • 1364 mesaje
    13 Apr 2007, 11:07
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 33 mesaje
    13 Apr 2007, 11:30
    0 0
    Celia nu face sport in timpul postului ! DELOC ! Noi faceam sport fiindca eram "mentally disordered" , in timpul postului trebuie sa evitzi efortul intelectual si mai ales efortul fizic trebuie sa te odihnesti cat mai mult. Grasimea nu e o sursa prea buna de energie (din cauza asta itzi e asa somn) si nu poate in nici un caz sustzine un efort fizic si risti sa topesti din masa musculara daca faci asa ceva. Deci odihneste-te cat mai mult, evita efortul de orice fel si stresul.
  •  
    • 161 mesaje
    13 Apr 2007, 11:32
    0 0
    celiajones din cate imi aduc aminte fetele spuneau sa nu faci sport deloc cand postesti total, runny chiar o certase pe sabbra ca facea pilates inainte sa incheie postul ... poate ma insel dar eu asa am retzinut ca nu trebuie sa faci
  •  
    • 161 mesaje
    13 Apr 2007, 11:32
    0 0
    ah raspunsese deja celery
  •  
    • 27 mesaje
    13 Apr 2007, 12:41
    0 0
    Buna fetelor .. nu am reusit sa citesc tot topicul (inca) dar am vazut ca unele persoane nu sunt foarte bine tolerate aici din cauza asta scriu cu ceva ezitari pentru ca eu nu sunt in recuperare. Totusi poate ma putetzi primi pt ca am nevoie de ajutor, in special de la celelate fete care au ED. As vrea sa le intreb daca sunt si SI. Eu vreau sa ma "vindec" de SI (daca o pot numi vindecare) nu am bani de psiholog si simt ca pierd tot mai mult controlul ... va rog ajutati-ma daca aveti macar o minima idee prin ce trec sau daca trecetzi/atzi trecut si voi prin asa ceva. Va rog mult
  •  
    • 161 mesaje
    13 Apr 2007, 13:02
    0 0
    Anemona ce a fost mai demult e dat uitarii E adevarat ca initzial reactziile poate au fost mai dure insa asta nu s-a datorat decat faptului ca noi nu cunosteam aceste probleme ale voastre ..iar cand un om e pus fatza in fatza cu ceva atat de grav si de RAU dintr-o data si fara sa aibe habar despre ce e vb prima reactzie e de revolta. Acum am intzeles toate si daca vei citit pana la ultima pagina ai sa te convingi. Ce inseamna "SI" ?
  •  
    • 33 mesaje
    13 Apr 2007, 13:13
    0 0
    Self Injury
    of
    Nu stiu cum sa te ajut ... stiu ca si Evelina si Runny sufereau din cauza asta si Runny gasise o solutzie cu tzinerea unui jurnal. Pe Evelina se pare ca a ajutat-o cel putzin intr-o ocazie ... Eu nu am practicat SI "fizic" ci in alte moduri pe care tot SI pot sa le numesc dar despre care n-as vrea sa vorbesc
  •  
    • 27 mesaje
    13 Apr 2007, 13:20
    0 0
    Imi cer scuze nu am vrut sa fac pe misterioasa este vb de self-injury dar nu e necesar sa vb prea mult despre asta pt ca discutziile ar fi neplacute pentru restul ... si nu vreau sa deranjez. Stiu ca am nevoie de ajutor iar pe toate site-urile si forumurile pe care intru nu gasesc informatii despre cum sa ma "recuperez" ..ci doar sfaturi absurde de tipul cum sa ma ascund etc ... Eu nu vreau sa fac asta nu e un act "benevol"