Impachetari cu...argila

  •  
    • 562 mesaje
    18 Iul 2006, 18:44
    0 0
    Cum amestecati argila cu algele taiati algele???????
  •  
    • 689 mesaje
    18 Iul 2006, 21:25
    0 0
    Ideea e sa fie totul ca o pudra ca sa se intinda uniform...
  •  
    • 689 mesaje
    19 Iul 2006, 13:13
    0 0
    Mi-am cumparat ieri uleiuri de lamaie si de portocale, nu am gasit de ienupar...Amestecul l-am facut destul de subtire, asa ca s-a intins bine, dar nu sunt sigura daca asta nu dauneaza efectului. Oricum am observat ca pielea e mai ferma dar nu sunt sigura daca a mai disparut din celulita(asta din cauza ca e destul de multa si nici nu m-am masurat inainte).
  •  
    • 335 mesaje
    19 Iul 2006, 15:59
    0 0
    oana, daca ai reusit sa intinzi pasta uniform peste zonele problema, e foarte bine. Daca nu ai facut mizerie in baie e si mai bine Ai rabdare: rezultate semnificative vei observa cam dupa 4-5 impachetari. Succes
  •  
    • 2234 mesaje
    21 Iul 2006, 17:44
    0 0
    ei uite nu stiam de startul luat de voi . eu mi-am luat ieri de la contrast un scrub, si o crema pt termosudatie, mai am si un amestec de argila cu alge gata cumparat de cand am fost prin italia dar nu l-am terminat. si m-am apucat de ieri sa ma impachetez. ma rog, nu vreau sa slabesc. vreau sa scap de afurisita asta de celulita . astept sa mai povestiti din rezultate cele care deja aveti mai multe sedinte la activ
  •  
    • 35 mesaje
    22 Iul 2006, 09:51
    0 0
    Daca fac, pentru inceput, 10 impachetari si dupa aia cate una pe saptamana ? E prea mult 10?
  •  
    • 335 mesaje
    22 Iul 2006, 15:55
    0 0
    alecsa, am vazut si alte posturi de-ale tale...ai un stil foarte ciudat. Ce varsta ai?
    Eu te intreb altceva: ai facut macar o impachetare?
    Incearca una si ai sa iti dai seama singura daca e nevoie sa faci atat de multe, zilnic. In plus, e nevoie si de rabdare Sunt sigura ca te vei plictisi repede.
  •  
    • 689 mesaje
    22 Iul 2006, 19:49
    0 0
    Eu acum sunt la a 6-a impachetare, le-am facut zilnic pana acum. Schimbari s-au observat, dar inca mai este loc de mai bine. Adica celulita mai este, dar parca nu asa rau. Tot se mai vede pe pernite chiar daca stau relaxata, dar pe picior doar daca masez sau strang pielea si, si atunci mult mai putin. Sper ca in 2 saptamani sa ajung si eu la performantele lui olive, desi cred ca nu e bine sa fac zilnic o perioada asa de lunga. Probabil dupa ziua de maine o sa le fac tot la 2 zile...
  •  
    • 271 mesaje
    22 Iul 2006, 20:38
    0 0
    eu m-am impachetat 2 zile la rand si mi-a aparut un fel de iritatie
  •  
    • 689 mesaje
    22 Iul 2006, 21:24
    0 0
    Depinde si de ce ai pus in amestec. De asemenea argila usuca pielea si daca ai pielea mai sensibila se poate sa reactionezi asa...
  •  
    • 171 mesaje
    24 Iul 2006, 10:49
    0 0
    Eu am facut 4 impachetari pana acum.
    N-am pus niciodata spirulina (de alge nici nu mai incape vorba)
    Nu prea am timp...
    Totusi, sunt mai mutumita de picioarele mele si talia e mai subtire. La talie am - 5 cm.
    Am masurat eu si coapsele, dar nu erau dimensiuni de invidiat. Am preferat sa uit valorile.
    Sper sa nu fie numai autosugestia in ce priveste aspectul picioarelor!
  •  
    • 126 mesaje
    24 Iul 2006, 13:56
    0 0
    buna draga fetelor
    va urmaresc din 4 iulie de cand v-am descoperit
    ieri am facut prima impachetare
    a fost super
    am rezistat doar 1 ora si 10 min pentru ca datorita ceaiului fierbinte baut in timp ce eram impachetata ma trecut o nevoie fierbinte de toaleta
    oricum voi continua cu impachetarile
    dupa prima parca se observa ceva ceva
    succes in continuare
    va pup!
  •  
    • 271 mesaje
    24 Iul 2006, 15:23
    0 0
    eu m-am impachetat de multe ori pana acum si nu am sesizat nici o schimbare, dar cu toate astea voi continua pana cand va aparea!
  •  
    • 126 mesaje
    25 Iul 2006, 09:06
    0 0
    buna dimineata!
    draga evelor draga simena si toate fetele nerabdatoare in a obtine rezultate rapide
    sa fim serioase
    eu am celulita de cand ma stiu cum as putea acum din cateva impachetari sa obtin rezultate fabuloase
    trebuie multa rabdare si perseverenta
    am slabita 9 kg de anul trecut pana acum dar am avut saptamani in sir de platou si nu m-am descurajat asa ca TREBUIE INSISTAT
    va pup pe toate si curaj
    pa
  •  
    • 271 mesaje
    25 Iul 2006, 11:10
    0 0
    da, stiu ca e greu, cel putin in ceea ce ma priveste am f muuult de munca, dar eu ma refeream la rezultatele celorlalte eve comparativ cu ele mele...oricum nu renunt ptr ca am incredere in produsele naturiste.
  •  
    • 30 mesaje
    25 Iul 2006, 14:01
    0 0
    Apropo de cafea in perioada impachetarilor. Cred ca e oki cu cafeaua decafeinizata, dar fara zahar bineinteles. Eu am facut doar 2 impachetari si rezultatele au fost bune. Olive, cred ca ar trebui sa mai pui odata siteul cu impachetarile ca sa l vada toata lumea inca odata macar o data la o saptamana. Uitati aici fetelor:http://www.fromnaturewithlove.com/soap/BodyWrap.asp
    Cu un dictionar sunteti experte in impachetari in 5 min.
    Treaba cu centrele de frumusete care te-au atacat mi se pare o tactica de intimidare de 2 lei. Rusine!
  •  
    • 35 mesaje
    25 Iul 2006, 18:46
    0 0
    rose si cat ai salbit dupa perioada de platou??
  •  
    • 35 mesaje
    25 Iul 2006, 18:47
    0 0
    scuzati pt off topic
  •  
    • 689 mesaje
    26 Iul 2006, 08:45
    0 0
    Rezultate dupa 8 impachetari : celulita mai putina, piele mai ferma. Azi trebuie sa ma duc sa imi iau iarasi argila, ca jumatatea de Kg care am avut-o pana acum imi mai ajunge doar pentru 1 impachetare.
  •  
    • 348 mesaje
    26 Iul 2006, 11:31
    0 0
    oana_new oare nu e prea multa argila pentru o singura impachetare? nu iti usuca pielea? pupicei