vreau sa fiu stewardezaaaaa!!!!!! 2

  •  
    • 7967 mesaje
    10 Iul 2011, 15:16
    2 2
    outofhere said:
    salmarose said:
    outofhere said:
    Salma iti poti pastra pozitia linistita, iar frustrarea cred ca e de partea ta. Nu eu am venit sa critic cum stewardesele nu mi-au dat mie importanta cuvenita ca am un job in management.

     Macar citeste cu atentie si nu te mai arunca in comentarii ridicole...Dragele tale "chelnerite de avion" pardon, stewardese nu au platit atentia cuvenita nu pt ca as fi fost eu manager, ci pt ca le-am spus ca muncesc la "Burger King"....Adica era prea jos un chelner "de sol" fata de unul care munceste la "mare altitudine"...

     

    Drept urmare e si logic, in aceste conditii, sa lansam tot dispretul catre intreaga breasla. Sigur. Observ ca nu te-a frustrat deloc experienta aia, nope.

     Mai exact m-a amuzat foarte tare...si m-a ajutat sa-mi formez o idee despre stewarzi...parere pe care am impartasit-o si aici.. Acum impusca-ma!

  •  
    • 4811 mesaje
    10 Iul 2011, 16:46
    1 0
    Salma,nu te supara dar e stupid si neasteptat din partea unei femei inteligente sa si formeze o parere despre o intreaga bransa din cauza unui personaj sau 2 care n au bagat o in seama la o petrecere.
    Uite,pe mine ma cunosti?dar pe Just?am urmarit discutia si mi s a parut prea aberanta ca sa ma obosesc sa spun ceva dar tu esti femeie desteapta si am pretentii .
  •  
    • 16187 mesaje
    10 Iul 2011, 16:47
    2 3
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 10 Iul 2011, 16:48
  •  
    • 3741 mesaje
    10 Iul 2011, 22:49
    1 0
    Eu am inteles ce a vrut Salma sa zica, dar generalizarea e cam aspra. Nu poti pune toate stewardesele in aceeasi oala cu persoanele superficiale pe care le-ai intalnit.
    Eu cred ca la un moment dat cam toti am dat din casa ceva asa ca nu inteleg ce mare scofala e sa spui ce salariu ai cand esti intrebat sau unde lucrezi. Una e sa deschizi topicuri despre ce bmw ti-ai tras si nu stii cum sa-l lustruiesti mai tare si alta e sa raspunzi cand esti intrebat.
    Pana una alta, mai este cineva interesat de interviuri?
  •  
    • 16187 mesaje
    10 Iul 2011, 22:53
    2 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3741 mesaje
    10 Iul 2011, 23:33
    0 0
    Si atunci de ce tot scriem pe aici adresandu-ne doar unor nickname-uri de atatia ani?
    Nici mie nu mi-ar pica bine ca unii sa nu vorbeasca cu mine doar pt ca le-as spune ca lucrez la Mc Donald's, iar daca le-as spune ca sunt pilot de avion li s-ar mari instantaneu pupilele.
    Cam asa e si pe eva, nu conteaza ce ai in cap, daca manuiesti bine cuvintele, spui ca esti mai in varsta si ca ai o pozitie sociala buna, toti vor sta in fundul tau.
    Mie mi se pare ciudat cum niste oameni pot sa-si faca o parere despre alti oameni numai prin prisma serviciului care-l presteaza
  •  
    • 3741 mesaje
    10 Iul 2011, 23:34
    0 0
    Si cum trebuia sa ne dam noi seama de ce desconsidera Salma stewardesele daca nu dadea exemplul ala?
  •  
    • 2089 mesaje
    11 Iul 2011, 10:10
    3 2
    salmarose said:

    ...Dragele tale "chelnerite de avion" pardon, stewardese ...

     Doamne fereste. Cat dispret se simte in cuvintele tale, desi pe de alta parte afirmi ca nu e adevarat. Se simte, Salma...RUSINE, d-na manager!

  •  
    • 7967 mesaje
    11 Iul 2011, 11:29
    4 3

    Vai, o sa-mi pun cenusa-n cap de rusine!
    Mah, voi nu intelegi ca asta este parerea mea, mi-o asum si nu mi-e jena de ea?
    Milady, daca tot stii salariul meu, poate mi-l spui si mie..ca eu chiar nu-mi amintesc sa fi dat cifre...Nici de masina nu-mi amintesc sa fi mentionat marca...Daca din comentariile mele reiese ca sunt fericita si multumita cu ceea ce am, si nu ma feresc sa o recunosc....chiar nu ma rusinez de asta. Poate aveam mai multa priza la public daca ma vaitam pe aici ca mor de foame...Oricum Milady, te inteleg, nu puteai tocmai tu sa nu ma taxezi cand s-a ivit o asa ocazie...


    Acest mesaj a fost editat de către salmarose: 11 Iul 2011, 11:33
  •  
    • 7967 mesaje
    11 Iul 2011, 11:33
    2 2
    just_someone said:
    salmarose said:

    ...Dragele tale "chelnerite de avion" pardon, stewardese ...

     Doamne fereste. Cat dispret se simte in cuvintele tale, desi pe de alta parte afirmi ca nu e adevarat. Se simte, Salma...RUSINE, d-na manager!

     Mah, din moment ce eu nu am reactionat niciodata ca tine, eu cred ca RUSINE ar trebui sa-ti fie tie.....Dealtfel, tu chiar esti frustrata de faptul ca plimbi tava? Am mai spus ca am lucrat 6 luni ca ospatarita in Dubai...dar ciudat, mie nu mi-a fost niciodata rusine de asta...si nici nu am cerut sa fiu numita altfel....dar din consideratie pt voi..data viitoare o sa-mi torn singura in pahar si o sa ma servesc singura cu mancare in avion, ca doar nu e treaba voastra sa o faceti, nu-i asa?

    Inca un amanunt: MISS manager....
    Acest mesaj a fost editat de către salmarose: 11 Iul 2011, 11:37
  •  
    • 1841 mesaje
    11 Iul 2011, 12:07
    3 2
    Salma, deja esti penibila.
  •  
    • 1841 mesaje
    11 Iul 2011, 12:12
    0 2
    salmarose said:
    just_someone said:
    salmarose said:

    ...Dragele tale "chelnerite de avion" pardon, stewardese ...

     Doamne fereste. Cat dispret se simte in cuvintele tale, desi pe de alta parte afirmi ca nu e adevarat. Se simte, Salma...RUSINE, d-na manager!

     Mah, din moment ce eu nu am reactionat niciodata ca tine, eu cred ca RUSINE ar trebui sa-ti fie tie.....Dealtfel, tu chiar esti frustrata de faptul ca plimbi tava? Am mai spus ca am lucrat 6 luni ca ospatarita in Dubai...dar ciudat, mie nu mi-a fost niciodata rusine de asta...si nici nu am cerut sa fiu numita altfel....dar din consideratie pt voi..data viitoare o sa-mi torn singura in pahar si o sa ma servesc singura cu mancare in avion, ca doar nu e treaba voastra sa o faceti, nu-i asa?

    Inca un amanunt: MISS manager....
  •  
    • 16187 mesaje
    11 Iul 2011, 12:24
    4 2
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 16187 mesaje
    11 Iul 2011, 12:32
    4 3
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 11 Iul 2011, 12:32
  •  
    • 7967 mesaje
    11 Iul 2011, 12:50
    3 3

    Milady, ca intotdeauna te-ai repezit ca musca la miere. Eu intotdeauna stiu ce am postat: Nu am postat niciodata MARCA masinilor mele! Mai citeste o data! Am spus ce am pt ca ma intrebase Mika de ce am nevoie de amandoua. Pe un alt topic am spus prima data ca am doua...pt ca se discuta despre imposibilitatea femeii de a se intretine singura...ceva de genul...Cat despre salariu, nu te obosi sa cauti...Nu am mentionat niciodata suma...Oricum nu priveste pe nimeni. Si cu asta am incheiat...Ma duc sa exersez CPRul....


    Acest mesaj a fost editat de către salmarose: 11 Iul 2011, 12:53
  •  
    • 16187 mesaje
    11 Iul 2011, 12:55
    3 3
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7967 mesaje
    11 Iul 2011, 12:56
    3 3
    Milady_me said:
    Hah, de parca era necesar sa mentionezi marca... decapotabila si 4x4 erau precizari suficiente, oricum. Mai ales in contextul in care-ti dai ochii peste cap.

    Sper ca intr-adevar ai incheiat. Deja duhneste topicul asta.... ia-ti dispretul de miss manager si te tot du.

     O sa plec atunci cand am sa doresc eu! Daca iti "duhneste"...schimba-ti parfumul Milady...

  •  
    • 16187 mesaje
    11 Iul 2011, 12:58
    4 2
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7967 mesaje
    11 Iul 2011, 13:01
    2 3
    Sper ca nu ai varsat si lacrimi din cauza "consecventei" mele...
  •  
    • 16187 mesaje
    11 Iul 2011, 13:02
    3 2
    Mesaj şters de administrator