vreau sa fiu stewardezaaaaa!!!!!! 2

  •  
    • 12 mesaje
    6 Mai 2011, 08:15
    1 0

    prescreeningul e azi 6 mai si da ai nevoie de invitatie de la lalsat pt azi! din 200 de candidati trebuie alesi 70 pt AD-ul de maine cu cei de la Emirates. Succes tuturor fetelor, eu ma voi duce azi la 13:15 , sper sa fie totul ok!

  •  
    • 20 mesaje
    8 Mai 2011, 19:45
    0 0
    nu mai scrie nimeni ce sa mai intamplat la emirates?as vrea sa mai stiu ceva noutati....
  •  
    • 12 mesaje
    8 Mai 2011, 21:21
    0 0
    salut! tot ceea ce pot sa spun este numai pana la faza primei eliminar.cei de la lalsat ne-au spus ca la ora 8 sa fim toti la hotel. ei au venit in jur de ora 8:20 iar recrutoarele de la emirates au ajuns pe la 9:30, nu mai retin sigur orele. dupa ceva timp am fost invitati in sala unde ni s-a prezentat emirates. apoi am fost impartiti in 4 grupe, primele 2 grupe au intrat la prima proba si dupa aproximativ 1 ora au iesit ,iar rezultatul cu persoanele care treceau la pasul urmator(testul de engleza) a fost dat dupa 5-10 minute. Eu am fost in grupul 3, in acest grup au fost multe persoane cu o engleza impecabila, cu accent dar si persoane a caror englza lasa de dorit(1 baiat cand a trebuiit sa vb despre colega din stanga s-a referit la ea numai cu "he" astfel incat recrutoarea i-a atras atenita ca nu e frumos sa-i zica unei fete "he" ,dar minune sau nu a trecut mai departe). Colega din dreapta care trebuia sa vb despre mine dupa ce i-am raspuns la intrebari mi-a zis ca e prea greu pt ea si sa gasesc niste raspunsuri mai usoare) i-am dat raspunsuri mai usoare dar cand a trebuiit sa vorbeasca despre mine a zis tot ce a vrut ea multe lucruri din imaginatia ei.
    In fine, daca nu v-ati dat seama pana acum eu am fost eliminata dupa aceasta proba cu toate ca nu imi dau seama de ce anume. poate ca din cauza faptului ca am incercat prea mult sa respect acele reguli: stai dreapta, zambet meru pe fata, mainile frumos asezate in poala etc. poate ca si din cauza emotiilor am vorbit cam mult cu recrutoarea cand am facut reaching testul, poate ca se vedea pe fata mea dorinta arzatoare sa selecteze, nu stiu
    Ca o mica barfa au existat cateva persoane care au venit la interviu fara sa fi dat in prealabil cu prescreening cu cei de la lalsat, si stupoare sau nu acele persoane au trecut de prima etapa. doar pana la acest nivel stiu ce s-a intamplat acolo, dupa am fost prea dezamagita sa mai stau sa vad ce s-a intamplat.
    imi cer scuze daca cumva nu am avut cursivitate sau daca am mancat cateva litere. daca doriti sa intrebati ceva va voi raspunde.
    poate ne mai spune altcineva ce s-a mai intamplat dupa prima proba
  •  
    • 20 mesaje
    8 Mai 2011, 21:59
    0 0
    ce inseamna prescreening?scuze,dar sunt noua si nu stiu asta.sau reaching testul.in ce constau acestea?
  •  
    • 12 mesaje
    8 Mai 2011, 22:48
    1 0
    prescreening - un mini interviu ( test de engleza si un interviu de grup) cu reprezentantii unei firme, in cazul nostru Lalsat, angajati de catre o companie, Emirates, pentru a selecta persoane care corespun cerintelor companiei in vederea unui interiu.
    reaching test - trebuie sa ajungi la inaltimea de 212 cm desculta, cu o mana intinsa. este o proba eliminatori deoarece la aceea inaltime se afla echipamentul de siguranta pe A380.
  •  
    • 20 mesaje
    9 Mai 2011, 01:10
    0 0
    multumesc frumos.esti o draguta.scuze daca ti se par deplasate intrebarile mele.o seara cat mai placuta
  •  
    • 13 mesaje
    9 Mai 2011, 02:24
    0 0
    OMG! Incredibil!!!! nu-mi vine sa cred!!!! Sunt tare curioasa dupa ce criterii se fac selectiile..................pfffffff
  •  
    • 12 mesaje
    9 Mai 2011, 13:54
    0 0

    kimuleasa said:
    multumesc frumos.esti o draguta.scuze daca ti se par deplasate intrebarile mele.o seara cat mai placuta
      Cu placere! Daca mai ai vro intrebare feel free to ask
  •  
    • 12 mesaje
    9 Mai 2011, 13:56
    0 0
    Amy_jolie said:
    OMG! Incredibil!!!! nu-mi vine sa cred!!!! Sunt tare curioasa dupa ce criterii se fac selectiile..................pfffffff

    Da.... enigma totala! ) cred ca depinde foarte mult si de norocul fiecaruia!

  •  
    • 4 mesaje
    9 Mai 2011, 14:20
    0 0
    Corect,asa este..depinde ff mult de norocul fiecaruia!!! eu nici macar nu am reusit sa trec peste prescreeing..dat cu romanasii nostrii de la lalsat..nu se stie pe ce criterii am fost respinsi/alesi,dar eu sincer as fi fost mai multumita dk as fi fost respinsa de la cei de la emirates,,pe motiv k ei kiar stiu ce inseamna personal cabin crew...dar in fine....si partea care ma deranjeaza cel mai mult este k pt urmatorul interviu pt emirates vom trebui noi,cei din provincie sa facem vreo 2 drumuri la bucuresti, nu mi se pare corect,tinand cont de faptul k probabilitatea sa treci de prescreeing e nula....le place enorm sa ne puna pe drumuri,,bani cheltuiti,stres acumulat,,concediu de la servici si altele..k dp aceea sa ne respinga fara a avea bunul simt sa ne dea un feedback ku motivele respingerii...asta denota o lipsa de profesionalism,nepasare!!! Daca ne-ar spune de ce am fost respinsi ar fi ff bine,,pt k asa makar stim si noi ce sa imbunatatim..sau kiar sa ne gandim serios sa renuntam la ideea de a deveni cabin crew,,in cazul in care kiar n-am fi potriviti pt acest post,,,nu-i asa fetelor??
  •  
    • 20 mesaje
    9 Mai 2011, 15:50
    1 0
    cand este urmatorul interviu?cine stie?
  •  
    • 57 mesaje
    9 Mai 2011, 16:20
    1 0
    vreau si eu o stewardeza.................
  •  
    • 12 mesaje
    9 Mai 2011, 20:34
    1 0
    kimuleasa said:
    cand este urmatorul interviu?cine stie?

     

    pai pe data de 18 iunie.Intra pe siteul celor de le Lalsat si vezi adresa unde trebuie sa trimiti cv-ul cu pozele. Ca un sfat : trimite cat mai repede pt ca de obicei cheama la prescreening primii 200 de candidati care au trimis cv-urile. deci cu cat mai repede cu atat mai bine! succes!

  •  
    • 20 mesaje
    9 Mai 2011, 21:25
    0 0

    am trimis deja pe mailul lor.acum am de asteptat.multa bafta la cele chiar isi doresc asta.eu imi doresc foarte mult.

  •  
    • 20 mesaje
    11 Mai 2011, 23:37
    0 0
    fetelor...nu mai scrie nimeni nimic de experienta din 6 mai?
  •  
    • 31 mesaje
    12 Mai 2011, 11:12
    0 0
    pentru mai multe info:

    http://cabin-crew.myforum.ro/viewtopic.php?t=204
  •  
    • 13 mesaje
    23 Mai 2011, 03:04
    0 0
    Am aplicat si eu succes fetelooooor!!!!!!!!!!! :*:*:*
  •  
    • 643 mesaje
    23 Mai 2011, 10:07
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8 mesaje
    17 Iun 2011, 11:50
    2 0
    raduradu said:
    de ce vreti sa deveniti stewardeze?oboseala,salriu mic, barmanita pe avion, mare scartz.
    bashini de adolescente, vise tata, vise.

    Mai Radu Raducu. Tu ai idee cat castiga o stewardesa la Emirates? Daca ai sti, ai tacea din gura. Si crede-ma, nu e o munca cu care sa te spetesti prea tare. Cat castiga o stewardesa intr-o luna, castiga altii la noi in tara in jumatate de an ( si aia chiar muncesc la greu)

    Acest mesaj a fost editat de către PMarcela: 17 Iun 2011, 11:53
  •  
    • 3741 mesaje
    18 Iun 2011, 22:12
    0 0
    Si cam cat castiga o stewardesa in emirate?