vreau sa fiu stewardezaaaaa!!!!!! 2

  •  
    • 89 mesaje
    13 Apr 2011, 22:00
    0 1
    Draga Roxi,eu am lucrat in domeniu ceva timp si nu sunt frustrata deloc.Dupa atitudinea pe care o ai si faptul ca nu te duce capul sa pricepi ce am zis inteleg de ce ai luat interviul.Eu merg la interviu sa-mi sustin o prietena si pe langa asta am ajutat multi oameni sa plece.Si stiu exact ce fel de oameni cauta.Tu mi-ai demonstrat inca o data cata dreptate am.Asa ca fii tu insati in continuare si servici usor!
  •  
    • 39 mesaje
    15 Apr 2011, 19:31
    3 0
    rox84 said:
    happybunny said:

    E interviu la Emirates iarasi pe 9 mai,dar trebuie sa aplicati prin Lalsat.Cica trebuie sa stepti 6 luni dc ai mai fost.Ideea e ca dc nu ai fost inregistrata in calculator nu stiu cine esti.Si nu inregistreaza ei 500 de oameni.Si in cel mai rau caz ,daca te descopera care e problema?Asta e,ieta am venit la interviu,shoot me.In ceea ce priveste ce fel de oameni a va spun eu ca am destula experienta cu interviurile astea.Nu vor fete super frumoase,impecabile si foarte destepte.Ei vor fete disperate,capabile de munca,de carat,de nopti nedormite si munca asiduua.Dc aveti un job bun pe undeva nu spuneti,veti fi incadrate la "fitze".Cu cat esti mai simpla si mai umila cu atat iti cresc sansele.Asta fac demult si nimic nu s-a schimbat.De asemenea trebuie sa fii foarte glumeata,vesela,sa razi si sa te amuzi de orice.Asa ca ganditi-va bine inainte sa mergeti la interviu si luati pe voi un costum mai ponosit!trust me!

     

     

    honey esti putin cam frustrata din cate vad eu...nu sunt nici pe departe umila, urata,needucata sau prost imbracata si uite ca am luat interviul fiind eu insami, insa am stiut cand sa tac si cand sa ma fac auzita. si crede-ma ca atunci cand am luat eu interviul baietii si fetele pe care i-au ales aratau exceptional...in loc sa cauti defectele altora poate trebuie sa modifici ceva din comportamentul tau la interviu...si mai putina teorie cand nu exista o baza stabila asupra unui subiect

    tks and enjoy your day

     

    salut!

    Eu va spun din proprie experienta sa va imbracati frumos la interviuri, sa zambiti, sa fiti cu bun simt si sa vb doar cand sunteti intrebate  dar sa vorbiti sa nu taceti din gura!!!! Cat despre costumul ponisit si atitudinea umila, aici trebuie sa te contrazic, happybunny. Nimeni nu doreste sa angajeze in acest domeniu, unde trebuie sa areti impecabil o persoana imbracata in costum ponisit sau cu atitudine umila( nu vor fete foarte fasnete dar nici umile, important e sa ai bun simt). Eu am luat interviuri la qatar, austrian airlines, gulf air si flydubai deci nu vorbesc din experienta de insotitoare la interviu ci de participanta. Tot timpul am avut o tinuta impecabila si am stiut sa ma comport.

    Multa bafta la interviuri!

  •  
    • 9 mesaje
    27 Apr 2011, 09:42
    0 0

    Salut, a primit cineva invitatie de la Lalsat pt interviul din 7 mai pt Emirates? Eu am trimis mail dar nu am primit nici un raspuns 

  •  
    • 13 mesaje
    28 Apr 2011, 02:27
    0 0

    Si eu am trimis mail dar nu am primit nimic inapoi (

  •  
    • 12 mesaje
    1 Mai 2011, 16:25
    0 0
    Salut! Am primit azi raspuns pozitiv de la Lalsat.
    A mai primit cineva?
  •  
    • 1 mesaje
    2 Mai 2011, 11:39
    0 0
    lillu said:
    Salut! Am primit azi raspuns pozitiv de la Lalsat.
    A mai primit cineva?

    Buna,

     

    Eu sunt noua printre voi,insa vroiam sa va anunt ca si eu am primit email de la ei..vineri voi fi la ora 8 la Hotel Pullman .

  •  
    • 9 mesaje
    2 Mai 2011, 12:34
    0 0
    Salut si eu am primit raspuns pozitiv de la Lalsat, este cineva din Mures care mai merge?
  •  
    • 12 mesaje
    3 Mai 2011, 10:27
    0 0
    Pentru fetele selectate pentru interviul cu Lalsat : sa nu uitati sa trimiteti confirmarea, iar pentru fetele care fie au primit un raspuns negativ de aceasta data fie nu au reusit sa trimita CV-ul in timp util mai exista o sansa , am inteles ca pe data de 18 iunie o sa fie iar interviu cu cei de la Emirates. Deci yuppy! Succes tuturor fetelor!
  •  
    • 9 mesaje
    3 Mai 2011, 11:26
    0 0
    Eu asazi am primit si pe bestjobs, se mai poate aplica?
  •  
    • 4 mesaje
    3 Mai 2011, 13:39
    0 0
    ClaudiaAngela said:

    Salut, a primit cineva invitatie de la Lalsat pt interviul din 7 mai pt Emirates? Eu am trimis mail dar nu am primit nici un raspuns 

     

     

    Buna Claudia!

    eu am aplicat pt Emirates pe la sf lunii aprilie si abia sambata m-au chemat pt prescreeing pe 6 mai cu reprezentantii Lalsat,doar dk voi trece peste acest prim interviu, voi putea trece la urmatoare etapa accea cu reprez, Emirates. Ei au mentionat faptul k din 3000 de aplicanti au ales numai 200,,acum,,ce sa zik?! nu am nici o certitudine, in schimb voi incerka. 

    Sper ca   te-am ajutat cumva!  

  •  
    • 20 mesaje
    4 Mai 2011, 00:05
    0 0

    cine poate sa imi spuna cand e urmatoarea selectie in bucuresti?as fi foarte bucuroasa sa stiu.am inteles ca pe 9 mai.imi poate spune careva locatia si ora?ms frumos

  •  
    • 13 mesaje
    4 Mai 2011, 03:04
    1 0

    Eu nu am primit nimic      ...SUCCES FETELOR!!!!!!!!! Sa ne spuneti cum a fost!!!!!!!!!!!!!!!!     xoxo


    Acest mesaj a fost editat de către Amy_jolie: 4 Mai 2011, 03:07
  •  
    • 4 mesaje
    4 Mai 2011, 08:48
    0 0
    kimuleasa said:

    cine poate sa imi spuna cand e urmatoarea selectie in bucuresti?as fi foarte bucuroasa sa stiu.am inteles ca pe 9 mai.imi poate spune careva locatia si ora?ms frumos

     

     

    urmatoarea selectie va fi acum vineri pe 6 mai la pullman hotel,,orele difera,,unele suntem programate dimineata altele dupa amiaza

  •  
    • 4 mesaje
    4 Mai 2011, 08:56
    0 0
    Amy_jolie said:

    Eu nu am primit nimic      ...SUCCES FETELOR!!!!!!!!! Sa ne spuneti cum a fost!!!!!!!!!!!!!!!!     xoxo

     nu trebuie sa renunti!! pt mine va fi al 3 lea interviu de gen,,sper a 3 a oara sa fie cu noroc,,pt k fetele au dreptate,,,,totul tine si de noroc..ff mult noroc  


    Acest mesaj a fost editat de către bibilicious: 4 Mai 2011, 09:45
  •  
    • 20 mesaje
    4 Mai 2011, 17:58
    0 0

    si fara invitatie nu se poate merge?

  •  
    • 20 mesaje
    4 Mai 2011, 18:01
    0 0
    imi poti spune unde te-ai inscris ca sa primesti invitatie?
  •  
    • 12 mesaje
    4 Mai 2011, 20:24
    0 0
    acum este prea tarziu sa primesti invitatie pt prescreeningul de pe 6 mai! Tot ce trebuie sa faci pe viitor sa fii cu ochii pe siteul celor de la Lalsat pentru a aplica pentru interviul de pe data de 18 iunie. Eu, pentru prescreeningul din mai am trimis mail celor de la Lalsat cu aproximativ 3 -4 saptamani in urma! Succes pe viitor!
  •  
    • 20 mesaje
    4 Mai 2011, 22:46
    0 0

    multumesc frumos.bafta tuturor care merg.

  •  
    • 13 mesaje
    5 Mai 2011, 17:13
    0 0
    bibilicious said:
    Amy_jolie said:

    Eu nu am primit nimic      ...SUCCES FETELOR!!!!!!!!! Sa ne spuneti cum a fost!!!!!!!!!!!!!!!!     xoxo

     nu trebuie sa renunti!! pt mine va fi al 3 lea interviu de gen,,sper a 3 a oara sa fie cu noroc,,pt k fetele au dreptate,,,,totul tine si de noroc..ff mult noroc  

     

     

    Multumesc frumos pt incurajari! O sa mai incerc   Mult succes! Sa ne tii la curent pls! :*:*:*:*

  •  
    • 13 mesaje
    5 Mai 2011, 17:20
    0 0
    PENTRU: Program interviu : 7 Mai - prescreening Bucuresti Emirates Airline ...NE TREBUIE INVITATIE DE LA LALSAT?