vreau sa fiu stewardezaaaaa!!!!!! 2

  •  
    • 39 mesaje
    27 Nov 2010, 01:50
    1 0
    imi cer scuze.......nu stiu ce s-a intamplat ca mi-a aparut mesajul de mai multe ori................
  •  
    • 19 mesaje
    27 Nov 2010, 21:18
    0 0

    dee_sbz  la emirates angajeaza pana in 35 de ani,asa ca te poti duce la interviu

  •  
    • 31 mesaje
    2 Dec 2010, 12:08
    0 0
    stiam ca Emirates angajeaza pana lavarsta de 32 ani, deci e mai bine decat stiam. ideea este ca peste un an si jumatate - doi viata poate lua un alt curs si poate nu mai sunt asa de interesata de jobul acesta.

    motivatia pentru un astfel de job este dorinta de a vizita locuri noi din toata lumea, sa cunosc oameni si culturi noi, sa imi largesc orizonturile. pe scurt acestea sunt principalele motive pt care imi doresc acest job. poate peste cativa ani imi voi permite finaciar sa vizitez multe locuri noi de pe acest glob si astfel imi realizez visul de a cunoaste lumea prin alte mijloace. si cine stie pe plan personal ce se poate ivi intre timp in viata si decizia de a accepta un astfel de job nu va fi asa de simplu de luat. de cand sunt interesata de acest job am cautat foarte multe informatii si am aflat si lucruri bune si lucruri rele, si cu tot ce am aflat in acest moment al vietii imi doresc acest job, dar un aparat dentar ma scoate din cursa.

    in acest moment sunt fericita ca pot vizita Dubaiul anul urmator si in acest fel imi voi face o idee mai clara la ce inseamna viata in Dubai. daca se permit vizite la Colegiul EK voi fi incanata sa-l vad. cine lucreaza deja la ei imi poate furniza o astfel de informatie si cine stie poate doreste sa-mi fie ghid.

    bafta tuturor!
  •  
    • 8 mesaje
    20 Dec 2010, 22:52
    0 0
    Buna fetelor. V-am tot citit postarile pentru ca ma intereseaza de mult timp jobul asta...Am pierdut multe interviuri deoarece in ultima perioada o lasasem balta si nu m-am mai informat,dar acum m-a apucat iar febra. As vrea sa stiu daca aveti idee cand mai organizeaza cei de la Wizz interviuri
  •  
    • 2 mesaje
    10 Ian 2011, 21:55
    0 0

    Buna,

    Merge cineva la sesiunea de interviuri pentru Ground Staff pt Emirate??

    Just wondering

  •  
    • 2 mesaje
    11 Ian 2011, 16:36
    0 0
    andgelicas said:
    Maine e interviul cu Emirates!
    Cine mai merge??

     

  •  
    • 2 mesaje
    11 Ian 2011, 16:38
    0 0
    eu as vrea sa merg la Od un UK...se tine in Glasgow....pot participa?
    stie cineva ceva?
  •  
    • 2 mesaje
    12 Ian 2011, 17:04
    0 0
    Buna, as vrea sa stiu in ce consta reach test. 212 cm cu mainele intinse, cu sau fara tocuri??? si daca pe tocuri, cati cm ar trebui sa aiba acestia? Si as vrea sa mai stiu de la fetele care sunt in acest domeniu, conteaza greutatea, adica subponderala, eventual supraponderala. Merci anticipat.
  •  
    • 31 mesaje
    13 Ian 2011, 09:35
    0 0
    pt alinna_elenna.....daca este OD poti participa. atentie sa nu fie AD, in cazul al doilea nu poti participa decat daca ai invitatie.

    multa bafta daca este OD si informeaza-ne cum a fost la OD.

    in legatura cu interviurile Emirates Ground Staff acestea sunt 22-25 ianuarie.
  •  
    • 2 mesaje
    14 Ian 2011, 02:30
    1 0

    Tocmai mi-am gasit raspuns la intrebare, in caz ca mai intereseaza pe cineva, cerintele de la Emirates:
    We need people who have the following:
    • A positive attitude and empathy for others
    • A minimum age of 21 years on joining
    • A minimum arm reach of 212 cms when standing on tip toes so that you can reach emergency equipment on all aircraft types
    • Tattoos are not permissible on any part of the body where the tattoo would be visible in uniform. Bandaging is not permitted
    • Education to high school standard at least
    • Physical fitness sufficient to meet aircrew requirements
    • Fluency in written and spoken English (fluency in another language is an asset)
    • Previous experience in the service/ hospitality industry is an advantage

  •  
    • 9 mesaje
    24 Ian 2011, 15:16
    0 0
    Salut tuturor. Imi doresc si eu sa merg la cateva interviuri sa vad ce sanse am. Ma poate ajute careva cu cateva informatii? De ex. unde se afiseaza datale interviurilor? Toate au loc la Bucuresti? Multumesc mult.
  •  
    • 13 mesaje
    27 Ian 2011, 00:38
    0 0
    Buna fetelor,aveti idee cand se mai tine interviu cu cei din Quatar sau Emirate? mersi puuuuup
  •  
    • 13 mesaje
    28 Ian 2011, 01:58
    0 0
    nu stie nimeni? ((((
  •  
    • 19 mesaje
    28 Ian 2011, 09:21
    0 0

    uita-te pe site la emirates sau la qatar   www.emirates.com  si acolo vezi pe unde sunt in ce tara au interviuri

  •  
    • 13 mesaje
    28 Ian 2011, 18:42
    0 0
    ms frumos...
  •  
    • 1 mesaje
    7 Feb 2011, 13:17
    0 0
    merge careva la interviu wizz pe 8 febr? :*
  •  
    • 9 mesaje
    7 Feb 2011, 15:20
    0 0
    ai fost programata pt interviu sau este OP? la cluj are loc interviul?
  •  
    • 1 mesaje
    7 Feb 2011, 23:50
    0 0

    Buna fetelor! Am si eu o intrebare: la Emirates si la Etihad exista limita maxima de varsta pentru stewardeza? Eu am 36 de ani, arat cam de 27, am si experienta in customer care, stiu engleza foarte bine, ating 212 cm si ma intreb daca are sens sa -mi incerc norocul sau nu? Ma vor elimina oare doar pe considerentul varstei?!

  •  
    • 19 mesaje
    13 Feb 2011, 20:19
    0 0
    incearca ,nu se stie niciodata ,poateeee ...
  •  
    • 12 mesaje
    15 Feb 2011, 14:03
    0 0
    Buna fetelor!
    Mai stie cineva ceva despre interviul Emirates din 26 martie?
    Se mai poate aplica ? Multumesc!